1 r't f f I f 'A 9= Meer informatie Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen Openingstijden Publieksbalie Woensdag 14 de cember, aan vang 20:00 uur Bestemmingsplannen Landelijk Veen, Zuid- plas- Noord en van station tot hefbrug Vergaderingen Gemeenteraad Algemeen Be stuur bedrij- venschap regio Gouda e.o. vooraankondi ging Besluitvorming RijnGouwelijn in zicht Kleurwedstrijd Oostpolderwijk Ruimtelijke ordening woensdag 14 december 2011 •4 Maak digitaal een afspraak om lang wachten te voorkomen. ganisatie). Tijdens de vergade ringen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Alle infor matie vindt u op www.wad- dinxveen.nl. B&W maken bekend dat be stemmingsplannen worden voorbereid voor de gebieden Landelijk Veen, Zuidplas-Noord en van station tot hefbrug. Het plangebied van bestem mingsplan Landelijk Veen is in hoofdzaak het veenweidegebied van Waddinxveen ten noor den en oosten van de kern Wad- dinxveen inclusief‘t Weegje. Het plangebied van bestem mingsplan Zuidplas-Noord wordt begrensd door de Klei- kade, de westelijke gemeen tegrens, de A12, de Zuidelijke Rondweg, de wijkZuidplas en de Piasweg. Het plangebied van bestem mingsplan Van station tot hef brug bestaat uit de kern van het dorp en wordt aan de noordzij de begrensd door de Oranjel- aan, Souburghlaan, Prins Bem- hardlaan, aan de westzijde door de spoorbaan Alphen-Gouda, aan de zuidzijde door de Stati onsstraat en de Jan Dorrekends- kade-oost en aan de oostzijde door de Gouwe. Directe aanleiding voor deze bestemmingsplannen vormt de wens van de gemeente om haar bestemmingsplannen te actua liseren. Deze wens is mede ingegeven door de inwerkingtreding van Voor meer informatie over alle vooraankondigingen kunt u contact opnemen met mevr. N. Broeke via tel. 624 500. Er wordt geen gelegenheid ge boden om te reageren over dit voornemen en er wordt geen onafhankelijke instantie in de gelegenheid wordt gesteld ad vies uit te brengen over dit voornemen. De provincie, betrokken ge meenten en Holland Rijn land verwachten in de komen de maanden het proces rond de RijnGouwelijn te kunnen af ronden. Het Hoofdlijnenakkoord van de provincie noemde in april 2011 een heroverweging van het pro- WOENSDAG 13:00-16:00 uur, alleen op afspraak MAANDAG T/M VRIJDAG 08:30-12:30 uur DONDERDAGAVOND 17:00-21:00 uur Per 1 september 17:00-20:00 uur. OPENINGSTIJDEN WEBWINKEL 7 dagen per week, 24 uur per dag Gemeente Waddinxveen Raadhuisplein 1,2741 HR Postbus 400,2740 AK Waddinxveen T. (0182) 624 500. F. (0182) 624 680 E. gemeente@waddinx- veen.nl Op donderdag 15 december 2011 vergadert het Algemeen Bestuur van het bedrijvenschap regio Gouda om 17.30 uur in het Raadhuis van de Gemeen te Zuidplas over het te ontwik kelen bedrijventerrein Gouwe Park. Op de agenda: Controleprotocol 2011 Gewijzigde controleopdracht jaarrekening 2011-2013 door De loitte Accountants Voorstel grondprijzen 2012 Vergaderschema 2012 De stukken liggen vanaf woens dag 7 december 2011 ter inza ge in het gemeentehuis Zuidplas in Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1. Informatie: mevr. S. op ‘t Land, plv. secretaris bedrijvenschap, tel. 0180-639953. woord. In de structuurvisie staat in hoofdlijnen op welke wijze gemeente Waddinxveen de beschikbare ruimte wil be nutten. Op perceelsniveau worden geen uitspraken gedaan. Wel zal elk perceel deel uitmaken van een gebied en voor elk gebied wordt een keuze voor de functie be paald. Ook wordt in de struc tuurvisie ingegaan op de wijze waarop de gemeente de voorge nomen ontwikkelingen wil re aliseren. In de nieuwsbrief over de her- straatwerkzaamheden in de Oostpolderwijk stond de laatste keer een kleurplaat van Sinter klaas. Alle kinderen uit de Oost polderwijk mochten de plaat inkleuren en inleveren bij de ge meente. Er zijn heel mooie teke ningen ingeleverd. Een willekeurige selectie staat op de gemeentesite. De kinde ren die een kleurplaat hebben ingeleverd, hebben allemaal een lekkere chocoladeletter ge kregen. ject RijnGouwelijn noodzakelijk vanwege de financiële risico's en alle wensen voor een veilige en goede inpassing van de Rijn Gouwelijn en de RijnlandRou- te. De betrokken gemeenten, de Universiteit Leiden, de Kamer van Koophandel en Rijkswater staat hebben sindsdien gewerkt aan een gedeelde visie op het toekomstig openbaar vervoer in onze regio. Er is gesproken over wat de regio nodig heeft qua openbaar vervoer en wat daarbij in de huidige financiële situatie haalbaar is. De verwachting is dat provincie en gemeenten op afzienbare ter mijn het proces kunnen afron den zodat er begin volgend jaar een gezamenlijk gedragen voor stel kan worden voorgelegd aan de minister van Infrastructuur en Milieu. Nieuwj aarsreceptie Op maandag 9 januari 2012 van 17:00 tot 19:00 uur wordt de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie ge houden in de raadzaal van het gemeentehuis. de Wet ruimtelijk ordening. De voorontwerpbestemmings- plannen zullen waarschijnlijk in februari 2012 ter inzage wor den gelegd. De ontwerpbestem- mingsplannen zullen daarna en volgens planning nog voor de zomer van dat jaar voor zes we ken ter inzage worden gelegd op het gemeentehuis van Wad dinxveen, via www.waddinx- veen.nl en op ruimtelijkeplan- nen.nl. Gedurende de termijn van te rinzagelegging van zowel voor ontwerp- als het ontwerpbe- stemmingsplan kan eenieder een zienswijze indienen. De te- rinzagelegging van het ont- werpbestemmingsplan is ver plicht in de Wet ruimtelijke ordening en dat maakt onder deel uit van de formele proce dure. Ten overvloede wordt op gemerkt dat de mogelijkheid tot reageren op het voorontwerp- bestemmingsplan de wettelijk verplichte terinzagelegging van het ontwerpbestemmingsplan niet beperkt. Op de ingediende zienswijzen zal het college van B&W schrif telijk reageren. De kennisgeving van de ter inzage legging van de bestemmingsplannen wordt ge publiceerd in Hart van Holland, de Staatscourant en langs elek tronische weg (gemeentelijke internetsite). Op de agenda: Instemmen met welstandsvrij bouwen in de gemeente Wad dinxveen Vaststellen Nota Bodembe heer en Bodemkwaliteitskaart Midden-Holland en Zoetermeer 2011-2016 Definitieve keuze aanschaf of “hosting” van het beheer systeem Openbare Ruimte in clusief bekrachtiging geheim houding van het niet openbare collegebesluit d.d. 8 novem ber 2011 Aanwijzen plaatsvervangen de leden voor het AB van de gemeenschappelijke regeling Grondbank RZG Zuidplas en voor het AB van de gemeen schappelijke regeling Regiona le Ontwikkelingsorganisatie Zuidplas Voorstel regionalisering Re kenkamercommissie Voorstel herbenoeming twee externe leden van de Rekenka mercommissie Onttrekking van een be drag uit de Vrije Algemene Re serve (VAR) in verband met de verhuizing van een aantal woonwagenbewoners uit Ze venhuizen en de verplaatsing van een aantal woonwagens op de Pater Jomaweg, inclusiefbe- krachtiging geheimhouding van het niet openbare collegebe sluit d.d. 25 oktober 2011 Vaststellen Nota Risicoma nagement en Weerstandsver mogen 2011 Vaststellen tweede wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) inclusief bij behorende toelichting Opheffing van de voorziening “huisvesting onderwijs" en in stelling van de bestemmings- reserve “huisvesting basison derwijs” Zienswijze over de bijgestelde Begroting 2012 en het Onderne mingsplan 2012 (OP 2012) van de Gemeenschappelijke Rege ling Promen •Jaarverslag Leerplicht over het schooljaar 2010-2011 en Jaarver slag Leerplicht van Bureau Leer- lingzaken van het ISMH over het schooljaar 2010-2011 voor kennisgeving aannemen Tweede Burap 2011 inclusief bekrachtiging geheimhouding bijlagen Vaststellen Inrichtingsvisie Weids Bloemendaal Voorstel Bestuurlijke vernieu wing Instemmen met de meerja renbegroting 2011-2015 van het Coenecoop College inclusief verzoek aan het bestuur van de gemeenschappelijke regeling De agendastukken zijn te raad plegen via het vergaderschema op onze website (Bestuur Or- Vooraankondiging ‘Structuur visie Waddinxveen. Positief en realistisch naar 2030’ B&W maken bekend dat een al gemene ruimtelijke structuur visie wordt voorbereid voor het gehele grondgebied van Wad dinxveen. Deze structuurvisie zal de ‘structuurvisie Waddinx veen 2030’ vastgesteld door de raad in 2006 vervangen. Een structuurvisie is een stra tegisch document, waarin het ruimtelijk beleid staat ver- Directe aanleiding voor deze structuurvisie vormt de wens van de gemeente om de be staande structuurvisie te actu aliseren. In de structuurvisie wordt het beleid vastgelegd over belangrijke ruimtelijke thema’s als wonen en voorzieningen, economie en werken, mobiliteit en bereikbaarheid, water, land- schap en natuur en duurzaam heid en ruimtelijke kwaliteit. Deze thema’s zijn al beschreven in de structuurvisie die is vast gesteld per 2006 en worden met deze structuurvisie opnieuw be schouwd. De ontwerpstructuurvisie zal waarschijnlijk in het voorjaar van 2012 voor zes weken ter in zage worden gelegd op het ge meentehuis van Waddinxveen, via www.waddinxveen.nl en op ruimtelijkeplannen.nl. De ken nisgeving van de terinzageleg ging wordt gepubliceerd in Hart van Holland, de Staatscourant en langs elektronische weg (ge meentelijke internetsite). Gedurende de termijn van de terinzagelegging kan eenieder een zienswijze indienen. Op de zienswijzen wordt schrif telijk gereageerd en de gemeen teraad zal eind 2012 met inacht neming van de zienswijzen besluiten over de structuurvisie. woddïnxvcc n 51 I I

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 7