Diefstal van strooizout en scheldpartijen over verdeling I T f I 1 Voor al het nieuws Geef uw mening Tot vijf keer toe zijn ontevreden zoutophalers van de gemeentewerf verwijderd Waddinxveen wADDINXVEaF Tien klanten winnen 100 euro Muziek op Schoot voor baby’s Oliebollen en appelflappen Overbruggen - Waddinxveners verdienen een echt centrum woensdag 21 december 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Altijd actueel: de weekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl dh ""77' Voortaan alleen zout beschikbaar voor actieve bewoners. De krant en onze website staan vol interessante artikelen. Wilt u uw mening delen over het onderwerp van een artikel of weet u er meer van. Plaats dan een reactie op onze site. Voor nieuws in uw buurt, de laatste nieuwtjes van alle (sport)verenigingen en ook voor al het overige nieuws in Waddinxveen, kunt u terecht op onze website. Vorige winter leverde ongeveer zes tot acht weken op met vrijwel onafgebroken gladheidwerk. FOTO PR De verdeling van het strooi zout heeft vorig jaar decem ber tot vervelende incidenten geleid. Scheldpartijen leidde er een aantal keer toe dat mensen van de gemeentewerf verwijderd moesten worden. Ook werd er gestolen uit de zoutbakken op straat. De gemeente Waddinxveen stelt niet langer gratis strooi zout ter beschikking van haar burgers, zoals tot nu toe ge bruikelijk was. Voortaan is dit alleen beschikbaar voor actieve (groepen) bewoners, die zich in het algemene belang inzetten voor de begaanbaarheid van ge meentelijke trottoirs in een wijk. Als tegenprestatie wordt een bij drage aan de begaanbaarheid van de overeen gekomen trot toirs afgesproken, waarbij het maatschappelijk belang voor Waddinxveense voetgangers centraal staat. Dit blijkt uit het actieplan gladheidsbestrijding dat de ge meente onlangs heeft opgesteld. Daarin is de winter 2010/2011 geëvalueerd. Zo is er veel ge bruik gemaakt van de moge lijkheid om op de gemeentewerf gratis strooizout te krijgen. Dit leidde tot een aantal incidenten, waarbij medewerkers werden uitgescholden, de gemeente werd beschimpt en klanten gefrustreerd vertrokken. Vaak ging het om bedrijven, die on terecht aanspraak maakten op deze dienstverlening. Carina Bergman Waddinxveen Een jaar is weer omgevlogen. Ingrijpende gebeurtenissen volgen zich in onze wereld met een toenemende snel heid op, Europa bevindt zich in een crisis. Het lijkt soms langs mensen heen te glijden, maar velen ondervinden hier de ernstige gevolgen van. En in het eens zo mensvriende lijke Nederland neemt de intolerantie toe, meestal aan gejaagd door populistische politieke stromingen. Gemoederen Vergeleken met alle proble men om ons heen lijkt het leven in Waddinxveen in betrekkelijke rust door te kabbelen. Echter ook hier hielden het afgelopen jaar tal van zaken de gemoederen be zig. Een referendum met een overduidelijke boodschap van de inwoners. De beruchte eerste paal. Veel inwoners zijn er cy nisch door geworden. Zal die er ooit komen? In 2012? De Wad- dinxveners verdienen een echt centrum, dat staat als een paal boven water 1 Over tal van zaken verschillen de inwoners van mening. Deze diversiteit aan meningen wordt verwoord door de politieke par tijen binnen de gemeenteraad. Al deze raadsleden doen - ieder vanuit een eigen gedachtegoed - hun uiterste best om Wad dinxveen zo goed mogelijk te besturen. En uit eigen ervaring te gaan. De gemeente heeft de bakken daarom voorzien van een slot waarvan actieve bur gers een sleutel in bruikleen krijgen. Vorig jaar is ook gebleken dat bij hevige sneeuwval de sneeuw tegen en over de stoepen wordt geschoven. Dit is vooral voor ouderen en minder validen las tig. Door de inzet van een smal- weet ik dat dit - in een complex bestuurlijke omgeving - niet al tijd even makkelijk is. Maar aan het eind van een druk politiek jaar is een welgemeend compli ment voor hun grote inzet aan alle collega-raadsleden en bur gemeester en wethouders zeker op zijn plaats. Pluim En zeker niet onbelangrijk: een pluim aan alle gemeentelijke medewerkers die én geconfron teerd worden met forse bezuini gingen én met de al genoemde complexiteit maar ondanks dat ook in 2011 weer in staat waren goed werk te verrichten en kwa liteit te leveren aan zowel de in woners als de gemeenteraad van spoortractor met sneeuwschuif, eventueel gecombineerd met een vrachtwagen met kraan, worden deze sneeuwhopen ver plaatst of verwijderd. Hiervoor zal één van de gemeentelijke tractors, die in gebruik zijn bij de voetbalverenigingen, in de winter beschikbaar komen aan het team gladheidbestrijding en worden voorzien van een sneeuwschuif. Voor het schuiven van fietspa den werden vorig jaar afsluitpa- len verwijderd. Dit gaf enkele automobilisten aanleiding om deze paden te berijden. Ook de zoutvoorrad is geëva lueerd. Toen vorig jaar overal dinxveen, burgemeester en wethouders, de raadsleden en onze gemeentelijk mede werkers een gelukkig maar bovenal gezond 2012 toe. Ontevreden In ruim tien situaties waren burgers ontevreden over het aangeboden mengproduct van zout en zand. Zij kregen uitleg over de landelijke schaarste aan strooizout en de prioriteit voor de gemeentelijke diensten om de openbare wegen begaanbaar te houden. Ook enkele tiental len burgers waren niet te spre ken over de toegestane hoeveel heid van 10 kg strooimiddel dat beschikbaar was. In een vijftal incidententen gaven scheldpar tijen door klanten aanleiding om hen van het terrein te ver wijderen. Ook werd er op redelijk uitge breide schaal strooimiddel ge stolen uit de zoutbakken, die op bijzondere lokaties in de gemeente zijn geplaatst en die dienen om op deze lokaties de gladheid snel en effectief tegen Henry ten Zijthoff Fractievoorzitter PvdA Waddinxveen B. van Evelingen, C.A. de Vrij, familie v.d. Klauw, Guido Pater, H.J.J. Spruit, J. Koole, K. van Dongen, M. Reede, Margreet Zui- dam en Niels Beekman zijn de tien gelukkige winnaars van de eindejaarsactie van Ondernemersvereniging Waddinxveen (OVW). Zij ontvangen binnenkort de OVW-cadeaubon ter waarde van honderd euro. Na deze derde trekking vol gen er nog twee, en wel op 24 december en op 7 janu ari 2012. Tijdens de laatste trekking worden de hoofd prijzen, te weten een week endje weg voor 2 personen in een Europese hoofdstad, een elektrische fiets en een iPad verloot. Alle tot dan toe in geleverde kanskaarten doen voor die trekking mee. Waddinxveen Ook dit jaar zijn er weer overheerlijke oliebollen en echte ouderwetse appel flappen via Vox Jubilans te koop. Ze zijn door een pro fessionele bakkér gebakken en van uitstekende kwaliteit. De kosten zijn 10 oliebollen voor 6,- en 5 appelflappen voor 3,50. De losse verkoop van de oliebollen en appel flappen is op zaterdag 31 de cember van 9.00 tot 12.00 uur bij de Vox-kraam op het Kon. Wilhelminaplein. Bestellen kanook en wel bij Marjolijn Geluk: 0182- 632583 of 1 lmjgeluk@het- net.nl (o.v.v. naam en adres en tel.). in Nederland werd uitgeweken naar alternatieve zoutaanbie- ders waarvan de prijzen 200 tot 300 procent hoger dan de normale prijs lagen, wist Wad dinxveen de hand te leggen op Belgisch zout, wat een unieke en voordelige vondst bleek te zijn. Inmiddels wordt er regio naal gesproken over de zoutop- slag- en verdeling. Ook wordt gesproken over het Nationaal zoutloket waarvan de rol niet helder is volgens de gemeente Waddinxveen. Het volledige rapport is te lezen op de website van de ge meente: www.waddinxveen.nl r r Zevenhuizen Tijdens de 23e week van de zwangerschap functioneert het gehoor van de baby vol ledig. Wat veel mensen niet weten is dat baby’s, meteen na de geboorte, al in staat zijn om tonen exact na te ‘zingen’. Zij hebben hiervoor een natuurlijke aanleg. Die aanleg gebruiken de kinde ren ook om feilloos de moe dertaal te leren. Intonatie vervult, vooral bij het goed begrijpen van taal, een zeer belangrijke rol en de muziek legt hiervoor de basis. Is uw kindje geboren tussen juni en oktober 2011 dan kunt u zich inschrijven voor de babycursus Muziek op Schoot die (bij voldoende aanmeldingen) op dinsdag ochtend 24 januari in Zeven huizen weer van start gaat. Inlichtingen bij de docenten Margré van Gestel: 0180- 632829 ofinfo@zingendoe- maarmee.nl. Opgave via www.dezevenmuzen.nl Waddinxveen. Aan het eind van dit jaar dus even geen scherpe politieke meningen in deze rubriek, maar een moment van rust. Met een oprecht meeleven met al onze dorpsgenoten die in het afge lopen jaar een ingrijpende ge beurtenis hebben meegemaakt, met een felicitatie aan de Wad dinxveners die in 2011 geluk op hun pad tegen kwamen. De Kerst is een tijd van bezin nen. Voor we het doorhebben zijn deze dagen echter weer om, wensen we elkaar veel goeds toe en gaat het leven weer gewoon zijn gang. Wat ons het komende jaar gaat brengen weet niemand. Maar ik wens alle inwoners van Wad-

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11