Horoscoop r r r L staat van de USA Zuid-Afrikaanse vetkoek heeft iets weg van onze oliebol 6 4 5 7 2 5 2 9 Ram Stier Leeuw Schorpioen Steenbok Vissen Maagd Waterman Tweelingen Boogschutter Weegschaal Kreeft p I 4 V 7 9 8 1 10 v 1 9 10 7 8 F t C Cor van den Burg Puzzel mee! tieren kreet bureau getal 3 inleiding slot doelpunt last 5 zoutjes zeegod bevel vrouw 6 loofboom sloot bijwoord werktuig bosgang 2 6 3 4 5 3 Engelse jenever mohamm. vasten maand kunst taal kleur schake ring godin van de vrede bazige vrouw vrouw van Zeus vacci neren druk kend warm Spaanse titel aanwij zend vnw. kolen emmer patrijs hond geladen atoom Griekse letter De term vetkoek zal de calorieëntellers onder ons niet echt aanspreken. Het is een nogal machtige smaakbelevenis, vooral als de zoete varianten ook nog eens worden bestrooid met poedersuiker. Qua smaak een huigfuifje, maar de weegschaal sprint er van op tilt. Toch is dit Zuid-Afrikaanse gerecht niet veel anders dan onze oliebol. Zij het dat deze vetkoeken wat platter zijn en met veel varianten gevuld worden. Dat gebeurt meestal na het bakken. Erg lekker zijn de vetkoeken met een zoete vulling als jam of een pittige met gehakt. In Zuid-Afrika bestaat een variant die met een kerriege- haktmengsel gevuld wordt: de currybunny. De vetkoek in dit recept gaat uit van een gehaktvulling met wat gesneden rode pepers er door. Nodig: 500 gram cakemeel, zakje bakpoeder, twee eieren, snufje zout, kopje water, 250 gram rundergehakt, paneermeel, twee rode pepers, teentje knoflook, peper. Maak een beslag van het water, het meel, het bakpoeder en een snufje zout. Snij de pepers in de lengte open en verwijder de zaadjes of niet als het echt pittig moet. Hak ze vervolgens fijn. Bak het gehakt rul in een koekenpan, voeg peper en zout Al die pijnlijke herinneringen. je kunt er niets meer aan veranderen, dus waarom blijf je er dan toch zoveel energie in stoppen? Omarm de ervaring en ge bruik het om het vandaag anders te doen! ''©w» Waarom wil je van alles bewij zen? Kijk waar die behoefte vandaan komt. De kans is groot dat je het gevoel hebt dat je niet zoveel voorstelt. Niets is minder waar! Vertrouw op je unieke talenten. Je bent het waard om te ontvan gen. Dat besef zal geregeld je aandacht vragen. Zelfs als je niets hebt gedaan om het - in jouw ogen - te verdienen, ben je het altijd waard. Iedere emotie is een boodschap per, die jou wil laten zien hoe je op dit mo ment in de wereld staat. Hang daar geen oordeel aan. En als het niet bevalt, besluit dan om je standpunt te veranderen. Alles gebeurt met een reden. Maar als je die reden niet ziet of begrijpt, kan het behoorlijk lastig zijn om te accepte ren dat het zo heeft moeten zijn. Als je kiest voor vertrouwen, wordt het makkelijker. zekere V afmeting muziek- noot gods oordeel voeg woord 2 Puzzelland Je hebt de neiging om jezelf weg te cijferen, terwijl het juist zo belangrijk is om actief deel te nemen. En dan ook zoals je echt bent. Er is ruimte genoeg voor iedereen, dus sla je vleugels maar flink uit! naar smaak toe, de gehakte knoflook en de stukjes peper. Schep met een eetlepel bol letjes beslag in een frituurpan en laat ze aan de onderkant goudbruin worden. Als zich in het oppervlak van de koeken luchtbelletjes vormen omdraai en en ook die kant goudbruin bakken. Uit de pan nemen en laten uitlekken op keukenpa pier. Snij ze open en vul ze met wat van het gehaktmengsel. Zo warm mogelijk eten met een lekkere groene salade. In Zuid Afrika worden ze vaak gegetèn bij gestoofd rundvlees. Kan een stevige rode wijn bij, maar een blond biertje mag ook. Zitten je gedachten, handelen en uitspraken op één lijn? Anders gevraagd: hoe authentiek ben jij naar de wereld om je heen? Je kunt het antwoord vinden in de manier waarop anderen jou benaderen. Als jij je ondergewaardeerd voelt, is het belangrijk om te kijken of jij jezelf wel voldoende waardeert! Besef je wel hoe bij zonder je bent? Zodra je verantwoordelijk heid neemt voor je rol, ervaar je harmonie. kleur- middel Deze week bied jou volop gele genheid om jezelf bezig te houden met ver geving. En dan niet vanuit een ‘wat jij deed viel wel mee’, maar vanuit een ‘ik besef dat jij, net als ik, fouten maakt.’ Engelse munt hevig kwaad rangtel- woord Als je er van te voren al vanuit gaat dat je het allemaal toch niet snapt, sta je niet echt open voor alle mogelijkheden. Zie je hoe je jezelf hiermee langs de kantlijn plaatst? Op de reservebank zet? Zonde! leeuw- hondje Hulp vragen is niet echt een geliefde bezigheid. Toch kan het die situ atie in één klap verlichten als je het wel zou doen. Ga niet invullen wat die ander er van denkt. Wees trots op de moed die je toont! Er staat een grote verandering te trappelen om uit te pakken, maar je houdt het tegen. Logisch, want verandering is altijd een beetje eng. Vertrouw erop dat je iedere situatie aan kunt en laat het komen spil inge- wijde vogel Sudoku 3 g

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 37