Vakantie met Solmar Tours Arrangement Paradijselijk Limburg Sneeuw in het Beierse Woud! 30x Bilderberg Vaalsbroek Henk Spaan a Als ademen niet meer kan Pharos van ANWB Oud en Nieuw op volle zee i w L Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 21 december 2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 43 Column Lezersactie -K Lezersactie Gegarandeerd een goede reis, voor de beste prijs! Klik&WinJ Win kaarten familiedag van Rabobank Zesdaagse FOTO PETER ELENBAAS Vaalsbroek, een stukje buitenland in Nederland. 8-d ■Tjj: Reisorganisatie Solmar Tours verzorgt al meer dan 25 jaar speciaal voor u de leukste vakanties tegen de scherpste prijzen. Wat dacht u van een busreis naar zon, zee en strand in het mooie Spanje of naar de schitte rende natuur van Kroatië? mooie bestemming. Solmar Tours biedt u reizen naar o.a. het pittoreske Playa de Aro, het schilderachtige Tossa de Mar en het bekende Lloret de Mar en Salou. Ook verder naar het zuiden biedt Solmar mogelijk heden naar onder andere Peni scola en Benidorm. Kroatië Kroatië zit al een aantal jaren enorm in de lift als vakantiebe stemming. Niet zo gek, gezien de prachtige natuur die het land te bieden heeft. Het is zeker de moeite waard dit land te bezoe- Midden in het prachtige Lim burgse heuvellandschap pron ken het kasteel en op loopaf stand de moderne hotelvleugels in al hun glorie. Dit hotel in Vaals is het ultieme vertrek punt voor een ontdekkingstocht naar paradijselijk Maastricht of Aken of gewoonweg lekker ge nieten van de prachtige natuur rondom deze sprookjesachtige locatie. Hot Spots in de directe omge ving: Drielandenpunt, Maas tricht, Aken, Valkenburg, Ardennen, Eiffel en prachtige natuur. ken! Solmar heeft onder andere reizen naar het mooie Rovinj, het gezellige Pore? en het be kende Opatija. Excursie- of rondreis Boekt u liever een georgani seerde reis, inclusief excursies? Boek dan een excursie- of rond reis per luxe touringcar naar één van de prachtige Europese lan den die Solmar Tours u biedt: Duitsland, Frankrijk, Honga rije, Denemarken, Schotland, Italië, Tsjechië, Noorwegen, Oostenrijk, Kroatië en Spanje. Allemaal prachtige reizen met Prijs per persoon 119,00 Toeslag aankomst vrijdag en za terdag 7,50 per per persoon per dag Vaalsbroek biedt diverse gas tronomische hoogstandjes, van luxe thematische buffetten tot a la carte. Lezersspecial: 2,50 per persoon korting op een di- Ook op vakantie? Is uw interesse gewekt? Vraag dan geheel vrijblijvend de bro chure aan via telefoonnummer +31 (0) 495-588740 of kijk op www.solmar.nl. ner in restaurant De Kruiden tuin (alleen geldig bij reserve ring vooraf). Voor dé ontspanning is er Spa Wellness Centre Vaalsbroek met zwembad, sauna’s, fitness beauty. Lezersspecial: 20% korting op alle behandelingen en arrangementen (vooraf re serveren verplicht) Kinderen tot en met 14 jaar gra tis; maximaal twee bij twee vol- betalenden op de kamer. Niet inbegrepen: reserveringskosten, toeristenbelasting en kosten ca- lamiteitenfonds leuke en interessante excursies, maar ook met een aantal vrij in te delen dagen. Informatie en reserveringen www.pharosreizen.nl/week- Dit arrangement is geldig op basis van beschikbaarheid. De extra lezersspecials zijn enkel geldig mits vooraf gereserveerd en zijn niet combineerbaar met 6-d 309* 189* 149 175 189 205 189 175 149 175 149 ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Uw verblijf Landgut Hotel Bergland Hof ligt in Neureichenau. Het hotel ligt ca. 100 m van een skiweide met oefenlift en op ca. 800 m van een kinderoefenweide met kinderlift. Er is een stube met Spanje Spanje, al jaren een heerlijk vakantieland. Vele mensen gin gen u voor en bezochten deze Paradijselijk Limburg 2 x overnachting in een deluxe balkonkamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x koffie en vlaai in de bistro 1 x wandelkaart vrij gebruik van de recreatieve faciliteiten met zwembad, sauna’s en fitnesscenter Nog geen plannen voor de jaarwisseling? Dan is er net genoeg tijd om een bijzonder feest op de cruiseferry Pride of Rotterdam van P&O Fer ries te boeken. Lezers krij gen bovendien diner en ont bijt ter waarde van 30 p.p. cadeau van dé Weekkrant. Daardoor kost het complete feest 139 in plaats van 169 p.p. Inschepen tussen 16.00 en 18.00 uur; uitchec ken tot 11.00 uur. Boek en vermeld boekcode WEG Oud Nieuw! Bel 020 - 201 33 33 (ma - vr, 09.00 - 17.00 Beperkt be schikbaar voor nieuwe boe kingen. Voorwaarden van toepassing. Inbegrepen - 5 of 7x overnachting met ont bijtbuffet - 5 of 7x driegangen-dinerbuf- fet - dagelijks middagsalade/snack- buffet met koffie/ thee - dagelijks koffie/ thee/ warme chocolademelk en gebak - dagelijks alcoholvrije drankjes (08.00-22.00 uur) - dagelijks bier en huiswijn 215 245 265 285 265 245 215 245 215 2 Kaarten Aankomst op zo., m.u.v. Kijk op pharosreizen.nl voor prijzen grotere kamertypes. bar en een wellnesscentrum met zwembad. In de schoolvakanties is er 3x in de week kinderbios- coop en 5x kinderdisco. U kunt kiezen uit diverse kamertypes. Alle kamers hebben o.a. tv, ra dio, kluisje Badkamer met bad of douche, föhn en toilet. Nooit teveel betaald De slogan van Solmar Tours is: “Beste prijs, goede reis!”. En dat is niet voor niets: u bent verzekerd van de best mogelijke prijs. Komt er later een aanbie ding voor een eerder geboekte reis? Dan krijgt u het geld terug via een waardecheque die u kunt verzilveren voor uw vol gende reis. Dit geldt alleen voor de pendelreizen naar Spanje en Kroatië. Veel winter voor weinig geld? Kies voor het Beierse Woud. Besneeuwde bossen zorgen voor een prachtig decor om met de paardenslede doorheen te rij den, te langlaufen, te wandelen of te skiën. Dankzij sneeuwka nonnen heeft skigebied Hoch- ficht-Böhmerwald een behoor lijk grote sneeuwzekerheid. krant, of via 0900-365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per ge sprek) met zoekcode 10398. andere kortingen. Deze arran- gementsprijs is op basis van een verblijf in een tweepersoons kamer; de eenpersoonstoeslag bedraagt 25 per nacht. Per luxe touringcar naar... Solmar Tours staat voor kwali teit. Daarom heeft u de keuze uit een luxe Royal Class tou ringcar of de nog luxere First Class touringcar. Beide tou ringcars zijn voorzien van luxe, brede stoelen die u in slaapstand kunt zetten. De stoelen in de First Class touringcar zijn nog breder, waardoor u nog meer ruimte heeft. Op alle reizen is een hostess aanwezig die u, in dien gewenst, voorziet van een drankje. De touringcar naar Spanje rijdt via de fraaie Belgische Arden nen naar Luxemburg en dan via de Autoroute du Soleil. Eindbe stemming Kroatië bereikt u via de drie landen Duitsland, Oos tenrijk en Slovenië. Ook voor excursie- en rondrei zen in Europa bent u bij Sol mar Tours aan het juiste adres. Ontdek de unieke stadsgezich ten van Mallorca, wandel door Budapest, Wenen en Praag of bezoek romantisch Normandië. Ook is het mogelijk om alleen hotelovernachtingen in Spanje of Kroatië te reserveren zonder vervoer (www.solmarhotel.nl). (10.00-22.00 uur) - gratis gebruik zwembad en wellnesscentrum. Oudejaarsavond: galabuffet met livemuziek Informatie en boeken U kunt rechtstreeks reserveren bij het hotel o.v.v. Lezersaanbie ding Paradijselijk Limburg. Bilderberg Kasteel Vaalsbroek Vaalsbroek 1, 62921 NH Vaals, tel (043) 308 93 50, reserverin- gen@vaalsbroek.nl. ”0 unuw.bilderberg.nl/paradijs Olga Madsen kon geweldig ruzie maken. Het is een onderbe licht aspect in de herinneringen aan de woensdag overleden filmmaakster. Een avond in Umbria komt me voor de geest. Na een paar flessen rode wijn van Lungarotti, dronken we Vecchia Romagna, een brandy die zo ongevaarlijk lijkt datje er altijd één glas teveel van neemt. Mijn vrouw was al naar bed gegaan, na verschillende, door mij genegeerde waarschuwende blikken. Het ging over internationale persbureaus. Ik vond het toonbeelden van onafhankelijke journalistieke ambachtelijk heid. Volgens haar waren het allemaal door de CIA gespon sorde propaganda-apparaten. We zaten buiten tegen elkaar te schreeuwen. Nooit had het oude heuvellandschap zo vaak de woedende woorden UPI, Reuter, Toss, AP en Associated Press horen vervliegen in de zachtste aller zomernachten. Vin tage Olga. Ze verleidde je tot het innemen van een standpunt waarop zij met alle middelen het tegendeel ging beweren. De volgende dag hebben we urenlang gezocht naar een mine rale bron in Toscane die een rol had gespeeld in de film Nostal gia van Tarkovsky. Ik wilde allang naar huis, maar Olga gaf nooit op. Ten slotte vonden we de bron. De laatste jaren werd haar onverzettelijkheid minder. Een groot deel van haar energie moest ze steken in het binnenha len van alle zuurstof die de in kracht afnemende longen nog konden verwerken. Dit was een ander gevecht: het ging op leven en dood. “Hoe is het, Olga?” “Met mij gaat het prima. Pas in september van dit jaar zei ze door de telefoon dat het niet goed ging. “Het gaat natuurlijk slecht. Olga kon heel goed dingen zeggen op een toon die geen tegen spraak duldde. Ze woonde in een prachtige flat in het door W.F. Hermans be roemd gemaakte gebouw in Amsterdam-Zuid dat de Wolken krabber heet. Een aantal Oudejaarsavonden hebben we daar - met een paar mensen op zeven hoog naar het over de hele stad losbarstende vuurwerk gekeken. Het waren vredige avonden. Olga moest vaak staan. Als ze zat, kreeg ze geen lucht. Terwijl wij naar de vuurpijlen keken, probeerde zij te ademen. ”0 www.deweekkrant.nl/spaan Periode 29/12-02/01 03/01-07/01 08/01-28/01 29/01-04/02 05/02-11/02 12/02-25/02 26/02-03/03 04/03-10/03 11/03-31/03 01/04-14/04 15/04-28/04 Prijzen in p.p. per arran gement o.b.v. twee- of drie- persoonskamer.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 43