Eenvoudiger verhuizen Kl 01 Klik en Win Kerkdiensten Nieuwkomer Mooie prijzen Wie helpt me? Vox Jubilans Woonpartners krijgt inzage in persoonsgegevens GBA Aanhouding Marathon Bingo in het Zuidhonk Week Overbruggen - Meepraten met de Raad! F woensdag 28 december 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Altijd actueel! de weekkrant.nl www.weeekbladwadddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Het raadplegen van het GBA is aan strikte regels gebonden Alle kerkdiensten staan natuur lijk op onze website vermeld. Immers, u wilt toch op tijd aan wezig zijn voor uw favoriete keerk- dienst. Ga naar onze website! Ga naar onze website en win de mooisste prijzen met de Klik en Win acties die in deze krant staan aangekondigd. Doe vandaag nog mee aan de Klik en Win! I krant .m Klik&WinJ De gemeente en woning- bouwcooperatie Woonpart ners tekenden vorige week donderdag een samenwer kingsovereenkomst over inzage in de Gemeentelijke Basis Administratie (GBA). Vanaf 1 januari 2012 krijgt de woningbouwcorporatie Woon partners inzage in persoonsge gevens en adresgegevens van de Gemeentelijke Basisadmi- Van de redactie Waddinxveen spreekrecht in de commissie of raadsvergadering. Op deze manier proberen ze vaak om de gemeenteraad te overtuigen dat het voorliggende besluit moet worden aangepast of zelfs niet moet worden aangenomen. nistratie (GBA) van Waddinx veen. Een uittreksel aanvragen wordt hierdoor overbodig en ook de verhuisaangifte kan bij de ondertekening van het huur contract geregeld worden. Deze afspraken zijn gemaakt in het kader van de administratieve lastenverlichting voor de inwo ners van Waddinxveen. Door Woonpartners inzage te geven in de GBA gegevens is het niet langer noodzakelijk voor burgers om een uittreksel uit de GBA aan te vragen. Me dewerkers van Woonpartners kunnen de persoonsgegevens met woonhistorie van Wad- dinxveense burgers in de GBA raadplegen. Om de privacy te beschermen, is het raadplegen van de GBA aan strikte regels gebonden. Bij ondertekening van het huurcontract of afhalen van een woonvergunning kan de in de gemeenteraad. Het is na tuurlijk wel belangrijk dat u als inwoner of als (bestuurs)lid van een organisatie ook gebruik gaat maken van deze nieuwe moge lijkheden. Wij stellen het zeer op prijs als er met ons mee wordt gedacht en een discussie wordt gevoerd over voors en tegens Tevredenheid Natuurlijk moet de Raad uit eindelijk een besluit nemen en dat zal lang niet altijd tot tevre denheid van een ieder leiden. Maar politiek is ook een proces van keuzes maken, waarbij het algemene belang van de ge meenschap soms tegen een in dividueel belang ingaat. U kunt burger meteen zijn verhuizing doorgeven bij Woonpartners. Die zorgt voor doorzending van de verhuisaangifte. Dit bespaart de burger tweemaal een bezoek aan het gemeentehuis en de kos ten van een uittreksel ad 10,40 9,40 via de digitale balie). Tevens kan hiermee de woon- fraude worden aangepakt. Onderverhuur, onrechtmatige bewoning en (te) veel bewoners op één adres kan uit de GBA blijken in combinatie met de beschikbare informatie uit de bestanden van de woningbouw corporatie. Discussie Helaas biedt de huidige werk wijze van inspreken bijna geen ruimte voor discussie met de insprekers, waardoor de invloed van de inspreker op het debat en de besluitvorming vaak beperkt blijft. Daarnaast nemen inspre kers ook nog wel eens de moeite om met iedere fractie apart een afspraak te maken, maar dat kost veel tijd. In 2012 gaat de Raad het anders Burgemeester Bert Cremers en Woonpartners-directeur René Mascini zetten vorige week hun handtekening onder een overeenkomst over het gebruik van gegevens uit het GBA. FOTO CARINA bergman. ons in ieder geval helpen om deze keuzes zorgvuldig te maken! Het jaar is alweer bijna voor bij. Ik wens u allen een ge zond en voorspoedig 2012 toe. Graag tot ziens op de vergaderingen van de Raad! Jan Beekman Raadslid CDA Waddinxveen Ook dit jaar zijn er weer overheerlijke oliebollen en echte ouderwetse appel flappen via Vox Jubilans te koop. Ze zijn door een professionele bakker gebak ken en, volgens de kenners, van uitstekende kwaliteit. De losse verkoop van de oliebollen en appelflappen is op zaterdag 31 december van 9.00 tot 12.00 uur bij de Vox-kraam op het Konin gin Wilhelminaplein (naast Spruijtenburg en vlakbij Al bert Heijn) in Waddinxveen. Eventueel kan vooraf telefo nisch een bestelling worden gedaan bij Marjolijn Geluk (tel. (0182-632583) of per e-mail lmjgeluk@hetnet.nl (o.v.v. naam en adres en tel. nr.). Waddinxveen In de Boog is op 6 januari weer een binfo voor volwas senen, natuurlijk weer met mooie prijzen. De zaal gaat voor een gezel lig praatje al open om 19.00 uur en de balletjes gaan weer rollen om 20.00 uur. De koffie stata klaar in het pand aan Constantijn Huy- genstraat 2. Waddinxveen In 't Zuidhonk, Zuidplaslaan 552, wordt op zaterdag 25 februari weer een Marathon Bingo gehouden. De eerste balletjes worden om 14.00 uur geschud. De laatste bingo is rond 23.15 uur. Er worden maar liefst 30 ron des inclusief supperrondes gesspeeld. Een enkelboekje kost 30 euro en een dubbel- boekje 40 euro inclusief een paar consumpties. Inschrij ven kan telefonisch bij Gerda Breedijk: tel. 0182-640527. Inschrijven is alleen mogelijk voor de hele dag en betaling moet vooruit geschieden. Waddinxveen De politie heeft donder dagmiddag 22 december een 43-jarige man, zonder vaste woon- of verblijf plaats aangehouden nadat zij inbrekerswerktuigen had aangetroffen. De bus van de man werd gecontroleerd op de Zuidplaslaan omdat er afgelopen tijd meerdere meldingen waren gedaan van een verdachte situatie in de wijk Zuidplas waarbij er steeds een bus werd gezien. Na wederom een melding donderdag werd de bestuur der staande gehouden voor een controle. In de bus lag gereedschap waaronder een slijptol, een lamp en een breekijzer. De man kreeg een boete van 150 euro voor het voorhanden hebben van inbrekerswerktuigen Waddinxveen ‘Wie helpt me’ is het thema van de ‘Zendtijd voor Ker ken’ radiodienst op zondag 1 januari om 17.00 uur op Radio 5 vanuit de Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt in Waddinxveen. “Geluk kig Nieuwjaar! Dat is wat we elkaar op 1 januari toe wensen. En laten we hopen dat die wens ook uitkomt” zegt dominee Ed Buiten dijk uit Waddinxveen. Want hoe zal het dit jaar werkelijk gaan? Misschien kijk je als een berg op tegen alles wat komen gaat. Wie helpt mij dit jaar? Over deze vraag preekt de Gereformeerd Vrijgemaakte ds. Buitendijk op deze eerste zondag in het jaar. De gemeentezang wordt afwisselend begeleid door orgel en piano met dwars fluit. Het Bijbelgedeelte is uit de Nieuwe Bijbelverta ling (NBV) en de gemeente zingt uit het Liedboek voor de Kerken (LvK), het Ge reformeerd Kerkboek (GK) en Opwekking. Na afloop van de bijzondere uitzending van Zendtijd voor Kerken is er gelegenheid om met ge meenteleden na te praten via tel. 035-6727373. Moerkapelle Predikant W.J.C. van Blijder- veen uit Meerveld (24) heeft het beroep aangenomen dat de Hersteld Hervormde Ge meente van Moerkapelle in combinatie met de gemeente van Stolwijk op hem had uit gebracht. Beide, gemeenten tellen ongeveer 150 leden. Kandidaat Van Blijderveen komt uit Meerveld nabij Uddel, is getrouwd, het ge zin heeft één kind en een tweede wordt verwacht. Hij hoopt naar zijn eerste (combinatie) gemeente over te komen en in het ambt van predikant te worden beves tigd zodra woonruimte is ge vonden. Hiermee wordt een ruim zeven jaar bestaande vacature vervuld. aanpakken. Er komt een nieuwe opzet van het vergadersysteem. De bedoeling daarvan is om de burgers beter tot hun recht te laten komen in de discus sies over de raadsvoorstellen of andere belangrijke zaken. Iedere maand komt er een ver- gaderavond waarbij belangheb benden, maar ook deskundige van een besluit, inwoners kunnen gaan mee praten en discussiëren met de raads- en duoraadsleden van Waddinxveen. Dat kan gaan over al ingediende raadsvoor stellen en bijvoorbeeld over het voorbereiden en bespreken van mogelijke beleidskeuzes in de toekomst. Op deze manier hopen we de inwoners beter te betrekken bij de besluitvorming Raadsleden worden om de vier jaar gekozen en moeten daarna tijdens hun raadspe riode vele besluiten nemen. Soms gaat het om heel sim pele en technische onder werpen waar niemand zich druk over maakt, maar er zijn natuurlijk ook veel be sluiten die inwoners, bedrij ven en organisaties raken. Als raadslid moet je dan vaak een afweging maken tussen individuele en alge mene belangen. Als een raadsvoorstel op de agenda wordt geplaatst en er zijn individuele belan gen in het spel, dan maken inwoners en organisaties regelmatig gebruik van het

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11