I Wachten op ‘Go’ voor centrum Hefbrug viel met een klap naar beneden Arhi-procedure Gouda- Waddinxveen in de wacht i 1 I Zwembad in een nieuw jasje gestoken Zij vierden in 2011 een verjaardagsfeestje FT' Medische diensten Aan de hand van Sophie Dahl maak je een gastronomische reis door de seizoenen Gemeentese cretaris wordt burgemeester 4 T v+ Altijd actueel: de weekkrant.nl Van seizoen naar seizoen www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl Voor informatie over de medische diensten kunt u terecht op onze website www.weekbladwadddinx- veen.nl. Deze service is speciaal voor de bezoekers van onze website. 1 Terugblik 2011 Links de Waddinxveners, rechts Jan Franssen. FOTO R.STAM I cb Waddinxveen Wethouder De Jong en Bur gemeester Cremers hebben in 2011 herhaaldelijk gezegd dat de eerste paal van het nieuwe centrum in 2011 geslagen zou worden. Zo zei Cremers in zijn nieuwjaarstoespraak van begin dit jaar: “In 2011 gaan we ook de eerste paal slaan voor het Centrum. Daar is het college van overtuigd.” In juni kon wethouder De Jong in een raadsvergadering niets zeggen over een datum: “Ergens in 2011,” blijft zijn vaste antwoord. “Want ik wil geen beloftes doen die uitein delijk niet worden nagekomen. Dat is al te vaak gebeurd.” De Jong gaf aan te snappen dat winkeliers tegen de huurprijs aanlopen. “Maar als onderne mer moet je altijd eerst ergens in investeren, voordat het iets oplevert. Je heet niet voor niets ondernemer.” Twintig plaatse lijke winkeliers schrijven in ok tober een brief aan ASR over de huurprijzen van het nieuwe centrum. Een bevredigend antwoord blijft uit. jasje gestoken. Dit alles met flink wat hulp van de me dewerkers die zelf de kwast hanteerden. Op zaterdag 3 september werd het zwembad feestelijk heropend door de oudste en de jongste bezoeker. draaide. Hij was zo’n vijftien meter hoog, toen hij ineens weer omlaag kwam.” Net als veel Waddinxveners Waddinxveen Hoewel het Waddinxveense College heel sterk verwacht te dat de Provincie de Arhi- procedure zou stopzetten, besloot het Provinciebe stuur tot een middenweg: Gouda, Waddinxveen en Zuidplas moeten laten zien wat zij op gebied van samenwerking kunnen bereiken. Dan pas wordt de knoop doorgehakt. In december 2010 koos het toenmalige Provinciebe stuur voor het opstarten van een Arhi-procedure voor Waddinxveen en Gou da. De Provincie was sterk voorstander van een fusie tussen beide plaatsen maar Waddinxveen lag dwars. Enkele maanden hierna waren de verkiezingen voor de Provinciale Staten waarna de petten anders kwamen te staan. Plotse ling was gedwongen fusie niet meer de weg. Van onderop was het nieuwe toverwoord. Ook landelijk was een zelfde trend zichtbaar. Ondertussen werden de stappen, horende bij fase 1 van de Arhi-procedure, gewoon afgewerkt. Zo vond er in juni een gesprek plaats tussen Commissaris van de Koningin Jan Franssen en de open huis ter gelegenheid van z’n dertigjarige bestaan. Een kwart eeuw de Kaashak- ker, in mei werd het gevierd. Het koor Krea Musica bestaat twintig jaar en vierde dat het jaar rond met concerten in di verse theaters in de regio. Ook Toos vierde een verjaardag - de 90e - in een theater. En in no vember was het een hele week feest in Souburgh ter gelegen heid van de 45e verjaardag. dacht Langendam aan 1964 toen één van de betonnen blokken met een enorme klap op het wegdek smakte. Ook de vallende hefbrug maakte grote indruk: “Ik sta nog te trillen op mijn benen, hoewel het inmiddels twee uur geleden gebeurd is.” Donderdagmorgen was er in Waddinxveen een stroomstoring. De hefbrug werkte daarom op een noodaggregaat waarin een storing optrad tijdens het opengaan van de brug. In de weken daarna is de hefbrug meerdere dagen buiten gebruik omdat de kapotte onderdelen ver vangen moeten worden. Ook raakte een kabel beschadigd door harde windstoten waardoor de brug opnieuw gesloten moest worden. Het ongeval met de hefbrug was volgen de Provincie niet te wijten aan de technische toestand van de brug. zes fractievoorzitters. Deze ontmoeting vond plaats in restaurant De Drie Meiden in Waddinxveen. In de extra Arhi-tijd (tot mei 2012) die de Provincie heeft ingelast moeten Waddinx veen, Gouda en Zuidplas hun gezamenlijke visie op samen werking uitwerken. Waddinxveen Waddinxvener Adriaan Hoogendoom (53) is per 1 september 2011 tot burgemeester benoemd van de gemeente Oldebroek in Gelderland. Hoogendoorn was sinds 1994 gemeente secretaris in Waddinxveen, Vriezenveen en Twen- terand. Hoogendoorn is lid van de ChristenUnie. Vrijwilligerswerk stopt niet na het ontvangen van een koninklijk lintje. De dag erna, op koninginnedag, is het weer hard werken in de haringkar van de Lions op Pettepret. Ook deze derde editie van het bekende Waddinxveense evenement was gezellig en druk bezocht van ‘s ochtends vroeg bij het ontbijt tot in de late uurtjes bij de vuurwerkshow. FOTO REDACTIE. Die maand herhaalt de burg meester nog maar eens dat nog dit jaar de eerste paal geslagen wordt. Ook kondigt het Col lege een verhuizing naar het nieuwe centrum aan. Dan volgt de omslag: op 27 oktober meldt wethouder De Jong dat de eerste paal dit jaar uitblijft en dat die niet letterlijk bedoeld was. “Het gaat om een ‘Go’ voor een eerste paal voor het centrum, want die kunnen we nog wel dit jaar geven. Zodra er een belegger tekent, is er een ‘go’.” I Waddinxveen Op 9 juni dit jaar werd Waddinxveen even lan delijk nieuws toen de hef brug met een klap naar beneden viel. Door een wonder gebeurde dit vlak vóór het moment dat een groot schip met tientallen opvarenden de brug zou passeren. “Het was een enorme klap, alsof de wereld ver ging,” vertelde ooggetuige Jan Langendam uit Wad dinxveen. Hij stond in zijn auto voor de open brug te wachten. Die was open gegaan om de wachtende schepen, waaronder een 75 meter lang luxe motor jacht, door te laten. “Ik was uitgestapt om naar dat jacht te kijken. De brug ging heel lang zaam omhoog, ik denk omdat hij op een noodaggregaat Op 3 september werd het zwembad feestelijk heropend. Waddinxveen Er ging veel aan vooraf maar dit jaar was het eindelijk zover: zwembad De Sniep werd gerenoveerd. In drie maanden tijd werd alle techniek vernieuwd en werd het zwembad zelf in een nieuw In maart was er een feestje rond een goed bewaard geheim aan de Nesse: het kleine houten huisje ge naamd De Brug vierde het 20 jarige bestaan waarvoor ook de burgemeester was uitgenodigd. Een week later vierde Autobedrijf Boonstoppel het zestigja rig bestaan. In die zelfde week was er nog een jarige: Motorclub ’t Gemaal hield f. tl a ie

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 25