Vragen over vuurwerk I ditK3H> «tere? Klik Win! )J VVD zet vraagtekens bij vergunning vuurwerkshow aan de Piasweg Aldus Olieman - Niet klagen maar dragen de brandweer lastig en eigenlijk heeft heel Waddinxveen hier last van. Ikzelf trouwens ook als ik even snel een setje boortjes wil kopen bij de Formido. Dan moet je een end omrijden! Maar hoor je ons klagen? Bovendien is het maar tijdelijk: over vier jaar, als het centrum klaar is, verhuist de markt daar naar toe. Dus what’s the point? Je moet er ook een beetje de gezelligheid van in zien: je ont moet heel Waddinxveen op je eigen stoep, je kunt lekker een vers visje halen bij je lunch en anders kun je ‘m wel ruiken. En niet te vergeten de verse stroopwafels en een puntzakje friet! Misschien moeten we er ook eens een draaiorgel bij zet- Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 28 december 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Dit kan beter! Fotospektakei www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Buitenwereld Geluksvogels Zuidplaslaan Beknelling Oliebollen De Paddestoel 'J. Plaats nu bij uw berichten ook uw eigen fotomateriaal. Bijvoorbeeld van een evenement,- een sportwed strijd of een braderie. Wij hebben de space, u heeft de boodschap. Vuurwerkshow past niet op een voetbalveld in Waddinxveen. MAAK EEN PUNl’. Er klopt iets niet in uw omgeving. Te weinig of misschien wel te veel verkeeersdrempels. En altijd maar weer dat eeuwige zwerfvuil. Meld het op onze website. Waddinxveen Vanwege huisvestingsproble matiek op de Kuyperhoeve 9 zal de gespecialiseerde op vang De Buitenwereld vanaf 1 maart 2012 verhuizen naar Gouda. De locatie zal wor den gevestigd in een pand van de Banjaard. Waddinxveen Naar aanleiding van twee ongelukken op de Zuidpla slaan afgelopen dagen zijn er door diverse bewoners zor gen geuit over de veiligheid van de omleiding. De politie heeft afgelopen weken de situatie bekeken en is geen voorstander van aanvullende attentieverhogende maatre gelen op de kruispunten met voetgangers/scholieren. ‘De huidige omleidingsroute is volgens de politie meer dan afdoende om de veiligheid te waarborgen en behoeft geen aanpassingen’, melden bewoners. ‘Aan de politie is gevraagd of ze ter plekke vaker willen controleren op asociaal rijgedrag. Men heeft toegezegd dit mee te nemen in hun dagelijkse rijroutes. Volgens de politie is het dus niet nodig of wenselijk om extra maatregelen te treffen. Uiteraard blijven we de situ atie dagelijks monitoren!’ Waddinxveen Vorige week vrijdag vond een ongeluk plaaats op de A12 waarbij een traumaheli- kopter werd opgeroepen. Ter plaatse waren er twee auto’s op elkaar geklapt. Eén van de twee auto’s is netjes op de vluchtstrook tot stilstand gekomen en de ander kwam terecht onder de vangrail. In de auto die onder de vangrail zat, zat nog iemand. De auto is onder de vangrail vandaan geduwd waarop het ‘slacht offer’ uit kon stappen. Eén persoon is met nekletsel naar het ziekenhuis vervoerd. Poelier Martens, gevestigd aan de Passage 17a in Wad dinxveen, houdt een speciale actie voor de lezers van het Weekblad voor Waddinxveen. Poelier Martens geeft vier keer een waardebon weg ter waarde van 25 euro. Winnen? Ga dan naar onze website www.weekbladwaddinxveen.nl, beantwoord de vraag en maak kans op een waardebon! De VVD-fractie heeft het Col lege om opheldering gevraagd over de afgegeven vergun ning voor een vuurwerkshow op zaterdag 10 december op het terrein van Be Fair. Steeds meer gemeenten gaan strenger handhaven op het af steken van vuurwerk, en zijn er her en der plannen in de maak om het oudejaarsvuurwerk te bundelen op één centrale locatie Ingezonden Waddinxveen in dorp of stad om de overlast zo tot een minimum te beperken. Deze recent gehouden vuur werkshow roept bij ons de vol gende vragen op: Op basis van welke verordening en/of wetge ving kan een vergunning voor een vuurwerkshow worden afgegeven? Welke voorwaar den kunnen daarbij worden gesteld? Waarom hebt u op basis van deze regelgeving, en onder welke voorwaarden, ver gunning of ontheffing verleend voor de vuurwerkshow? Hebt u vergunningen/ontheffingen afgegeven voor de opslag en/ of distributie van vuurwerk in Waddinxveen, zo ja, voor welke hoeveelheden en onder welke voorwaarden? Overlast Waarom bent u -met vragen steller niet van mening, dat een vuurwerkshow gelet op de overlast niet wenselijk is en ook ten, net als in Gouda. U zult zien beste Stolbergbewoners, u gaat de markt straks nog missen. Die vier jaar vliegen voorbij. Ja, ik hoor u wel mompelen dat het nog maar de vraag is of het centrum over vier jaar klaar is. Nou ik geloof dat wel ja! Maar weet u, ik ben ook de beroerdste niet, als de markt over, zeg zes jaar, nog niet weg is, mag hij bij mij voor de deur komen. Lijkt me hartstikke gezellig. Ik kom wel af en toe met een trekkertje uien of aardappels over de markt gereden, maar dat doe ik heel voorzichtig, dus dat kan best. Als u niet klaagt, klaag ik ook niet. harte welkom om een spel letje darts mee te spelen. Aanvang 14-16 jaar: 20.00 tot 21.30 uur. Volwassenen: 20.00 tot 23.00 uur. Waddinxveen In De Paddestoel, Lijster- bessstraaat 18, staat woens dag 28 december van 14.00 tot 16.00 uur een extra Nin tendo DS Wii Club op het programma. Neem je eigen Nintendo DS mee of speel met de aanwezige Wii met of tegen elkaar. Donderdag 29 december is er darten. Op deze wekelijkse activiteit is iedereen vanaf 14 jaar van Waddinxveen Bij de Hersteld Hervormde Gemeente in de Staringlaan zijn dit jaar oliebollen, appel beignets en appel- of ananas flappen te koop. ‘Er wordt uitsluitend gebruik gemaakt met van kwaliteitsgrondstof- fen en gebakken door erva ren bakkers’, meldt de Her steld Gevormde Gemeente. Bestelllen kan bij de familie Ploeg: tel. 0182-614812. Wat een commotie over de verplaatsing van de week markt. Ik vind het wel een beetje onredelijk van de be woners aan de Juliana van Stolberglaan dat ze zo’n punt maken van een paar van die kraampjes. En dat voor maar één dag in de week. Kom je ‘s avonds uit je werk, zijn ze alweer weg. Democratie en inspraak is mooi maar moet niet mis bruikt worden voor kleine persoonlijke belangen. De mensen aan de Willem de Zwijgerlaan hoor je toch ook niet klagen? En die hebben de markt al heel wat jaartjes, wat zeg ik: decennialang voor hun deur staan. Voor Waddinxveen Op zaterdag 24 december vond de laatste trekking in het kader van de OVW- Eindejaarsactie van dit jaar plaats. Henk de Bas en Arie Pieter van Dijk, twee bestuurders van de Onder nemersvereniging Wad dinxveen, trokken de kans kaarten van de volgende prijswinnaars: A. Huisman, A. L.J. de Man-de Meester, C. v. Doom-de Ligt, Fam. B. C. Oosterom, Fam. Grif fioen, Fam. Huijzer, Fam. L. Slaman, H. van den Bosch, Ramona Bosvelt, T. v.d. Geest. De allerlaatste trek king van deze Eindejaars actie staat gepland voor 7 januari en wordt verricht door notaris mr. Jaap van der Hammen. Alle tot dan toe ingeleverde kanskaar ten doen mee aan de verlo ting van de hoofdprijzen, te weten een weekendje weg voor twee personen in een Europese hoofdstad,een elektrische fiets en een iPad. De kanskaarten kunnen nog tot en met 6 januari worden ingeleverd bij BlitsKikkers KinderKleding (Kon. Wil- helminaplein 8), Bloemen- en plantencentrum Verkleij (Tweede Bloksweg 2), Boek handel en thuiskantoor Bur ger (Dorpstraat 39), C1000 (Passage 208), Drogisterij Parfumerie Groenswaard (Groensvoorde 10), Fixet de Bas (Jan Dorrekenskade- Oost 71), Formido (Noord- kade 28), Hema (Kerkweg Oost 161a), Henk van den Bor tweewielers (Zuidkade 52), Kring Apotheek van den Dries (Zuidplaslaan 434), PLUS Waddinxveen (Zuidplaslaan 184-186) en Slijterij Johan Schalk (Bre- derolaan 4). niet past op een voetbalveld bin nen de gemeente Waddinxveen? Op welke wijze hebt u bij de ver- gunning-/ontheffing-verlening een belangenweging gemaakt tussen de overlast voor mens en (huis) dier en de wensen van één ondernemer? Moeten wij de inwoners van Waddinxveen, en vooral de huisdieren, dit vuurwerk nu twee maal aandoen in een maand tijd? Is één oudejaars avond per jaar niet meer dan voldoende voor het afsteken van vuurwerk en alle bijkomende overlast? o Stichting Vonk sloot het jaar af met een spetterend muzikaal feest in het Anne Frankcentrum. Door verschillende on derdelen van Vonk werd acte de présence gegeven. Ook de muziekleerlingen lieten van zich horen. foto RONALD STAM. K

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3