Sleuteloverdracht ill Flitskredietlë Loop bijkomende kosten na Bijbelstudieochtend voor vrouwen I I Openheid van zaken bij verkoop woning Verkoopregulerende bepalingen contract Lezing over Hermitage Amsterdam bij Kunstkring Kerkdiensten Kopen kost heel wat tijd Verhuistaks duwtje in rug Tot 1 juli 2012 kunnen kopers van woningen j gebruikmaken van de I verlaagde overdrachtsbe- j lasting. Het kan net het duwtje in de rug zijn om de financiering van een huis 5? voor elkaar te krijgen. Win kaarten voor de Vakantiebeurs of een weekend weg met Vacanceselect www.deweekkrant.nl/actie woensdag 4 januari 2012 Weekblad uoor Waddinxveen pagina 13 Altijd actueel: de weekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl I Alle kerkdiensten staan natuur lijk op onze website vermeld. Immers, u wilt toch op tijd aan wezig zijn voor uw favoriete keerk- dienst. Ga naar onze website! Klik en win het oude telefoonnummer. Waddinxveen Verschillende kerken houden op woensdag 25 januari een Bijbel studieochtend vóór vrouwen, dóór vrouwen. De spreekster deze ochtend is De meldingsplicht (art. 17 van het Burgerlijk Wetboek) van de verkoper houdt in, dat hij (bouwkundige) gebreken die hem bekend zijn, direct moet melden aan de koper. Zowel de verkopend als de aanko pend makelaar zullen hiernaar vragen. Dit geldt niet voor ge breken die duidelijk zichtbaar zijn voor de koper. Ook moet de verkoper de rech ten van anderen op zijn perceel melden aan de koper. Denk bijvoorbeeld aan het recht van de buurman om van het pad (erfdienstbaarheid) gebruik Waddinxveen De Waddinxveense Kunst Kring houdt op 10 janu ari in de Immanuëlkerk aan Beatrixlaan 2 in Waddinx veen een lezing over de Am sterdamse Hermitage. De aanvang is 19.30 uur en de lezing is voor iedereen toe gankelijk. De Hermitage in Amsterdam bruist van de barok. Met 75 schilderijen en twintig teke ningen biedt de tentoonstel ling een magistraal overzicht van de Vlaamse kunst uit de Hermitage Sint Petersburg, waarbij de werken van de drie grote meesters van de Vlaamse school talrijk zijn vertegenwoordigd. Peter koop van een huis gedeel telijk laat terugvloeien naar degene die de korting in eerste instantie verstrekte. Een deel van de verkoopop brengst dus. In de meeste gevallen gaat het hier om de gemeente. Els ter Welle en het thema is: ‘Lasten afleggen en dan op naar de finish!’ De ochtend wordt in de Mor genster, Sterrenlaan 1 in Wad dinxveen gehouden en begint Paul Rubens (1577-1640) was de belangrijkste, meest begaafde en invloedrijkste zeventiende- eeuwse Vlaamse schilder. Hij was een fenomeen in zijn tijd, een homo universalis. Zowel zijn religieuze als zijn profane werken illustreren Rubens’ ta lent. Een van zijn hoogtepunten is de beroemde kruisafneming (circa 1618), waarin Rubens overtuigend en vol dramatiek het lijden van Christus uit beeldt. Dit schilderij is nooit eerder uitgeleend. te maken. Of de melding dat bij een appartement de parkeerplaatsen op het appartementsterrein voor algemeen gebruik zijn. Als een huiseigenaar zijn woning verkoopt is het raadzaam een vragenlijst in te vullen. Ook de koper kan de verkoper een vragenlijst voorleggen. Door deze vra genlijst correct en volledig te beantwoorden, vervult de verkoper zijn mededelings plicht met betrekking tot de betreffende onderwerpen. Jacob Jordaens De derde grote meester uit de Vlaamse school, Jacob Jordaens (1593-1678), was geen leerling van Rubens maar werd wel door hem beïnvloed. De meeste schil derijen werden vervaardigd in opdracht van kerken en wereldlijke opdrachtgevers in Antwerpen en andere Europese steden. Ook zijn er werken van bekende tijd genoten van deze schilders. De Waddinxveense Kunst Kring is februari 1988 op gericht door een groep vrije- tijdskunstenaars. om 9.30 uur, de zaal is open om 10.00 uur. De toegang is gratis, er wordt wel een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Er is kinderoppas aanwezig. beste leerling, een belang rijke plaats in. Geen krediet bij de bank? Dan uit nood maar een flitskrediet met een torenhoge woekerrente regelen voor de nieuwe keuken of omdat er geldnood is. De Autori teit Financiële Markten (AFM) wil er een stokje voor gaan steken. Het consumen tenprogramma Kassa deed onderzoek naar deze kredietverlening, die soms met sms-jes tot stand komen en mensen dieper in de schulden brengen. Op de voorlaatste dag van 2011 heeft woning bouwvereniging Woon- partners de sleutels van het Anne Frank Centrum in Waddinxveen officieel aan Palet Welzijn overge dragen. Stichting Vonk beëindigde deze maand het seniorenwerk in het activiteitencentrum. Palet Welzijn is een professi onele welzijnsorganisatie die diensten ontwikkelt voor se nioren en mantelzorgers en heeft veel ervaring met het beheer van activiteitencentra. Senioren in Waddinxveen kunnen erop vertrouwen dat de bestaande activiteiten in het Anne Frank Centrum worden voortgezet. In de loop van het eerste kwartaal van 2012 zullen daaraan nieuwe diensten worden toegevoegd, waar onder de administratieve dienstverlening voor oude- Van de redactie Waddinxveen kering in de VvE). De kosten liggen gemiddeld tussen de 7,5 en 15 per maand. Een inboedelverzekering verzekert interieur tegen schade door brand en inbraak en kost gemiddeld tussen de 10 tot €15 per maand. Het is ook belangrijk te weten te komen wat de maandelijkse energiekosten zijn, zeker als het de koop van een bestaande, al wat oudere woning betreft. En wie een huis met een tuin koopt, moet die tuin ook kun nen onderhouden. Team Het team dat in het Anne Frank Centrum aan de slag gaat, be staat uit activiteitencoördinator Maja Postma, ouderenadviseur Inez Plompen en mantelzorgon- dersteuner Lianne Engelen. Palet Welzijn hoopt dat de hui dige vrijwilligers van stichting Vonk hun werkzaamheden met evenveel plezier zullen voortzet ten. Anthonie van Dijck Ook zijn invloed en navolging komen aan bod. Zo nemen de portretten van Anthonie van Dijck (1519-1641), Rubens’ opgevangen. Bij de aanschaf van een appar tement is het heel belangrijk te weten hoe de vereniging van eigenaars (VvE) functioneert en wat er in de pot van de vereniging zit. Een ongezonde (slapende) VvE kan bij achter stallig onderhoud de maan delijkse lasten flink omhoog stuwen. Een opstalverzekering is ver plicht en verzekert de woning tegen schade door brand, storm en inbraak (bij appar tementen zit de opstalverze- ren (ADO). Onder het motto ‘iedere ver andering moet een verbetering zijn’ zal het activiteitenpro gramma in de komende maan den worden uitgebreid. Palet Welzijn nodigt senioren in de gemeente uit om hierover mee te denken in de klantenpanel. Aanmelden voor deze panels kan via telefoonnummer 0800- 9359456. Vooralsnog blijft het Anne Frank Centrum bereikbaar via Niet alleen verkopers van woningen moeten een lange adem hebben, ook het kopen van een huis kost tegenwoordig veel tijd. Door de strengere bankre- gels duurt het hele financie- ringstraject minimaal zes weken. En dan moet er ook nog naar de notaris worden gegaan. Wil men nog van de lage overdrachtsbelas ting profiteren, dan moeten kopers de beslissing om een huis te kopen niet te ver uit stellen. Als het juni wordt zal het heel druk worden bij de notaris. “Niets is vervelender dan dat je al les voor elkaar hebt, en je krijgt in juni geen afspraak bij de notaris omdat die de hele maand volgeboekt zit met woningtransporten,” waarschuwt ERA directeur Paul van den Putten. Vlnr: Lianne Engelen, Inez Plompen en Maja Postma. FOTO PR. Verkoopregulerende bepa lingen zijn afspraken die zijn vastgelegd in de koopover eenkomst. Een van de meest voorkomende bepalingen is het antispeculatie beding. Dit houdt in dat de verkoper een korting die verleend is op de De (tijdelijke) verlengde J verhoging van de Nationale Hypotheekgarantie (NHG) ||l 350.000) is eveneens een stimulans om de stap naar kopen te nemen. Tel daarbij de zakkende huizenprijzen op en met name voor huurders wordt de stap naar een koophuis meer bereikbaar. r Niet alleen de aankoop- en hypotheekkosten moeten voor kopers een rol spelen bij de aanschaf van een woning. Potentiële kopers moeten ook andere kosten onder het vergrootglas leggen, want die kunnen behoorlijk in de papie ren lopen en de maandelijkse lasten fors verhogen. Denk aan de Onroerendezaak- belasting (OZB), de gemeen tebelasting voor eigenaren van een huis. Het onderhoud van een woning moet met een reservepotje kunnen worden

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 13