Loopgroep AV’47 Floriade geeft economie impuls Vernieuwde maaltijden bij GGZ Kinderbingo Paddestoel Waddinxveen Recepten Concert De beste kaarten voor het concert van Frans Duijts én 5,- korting! In de wintermaanden meer woninginbraken Alles over borstvoeding in drie bijeenkomsten i v, k I 'woensdag 4 januari 2012 Weekblad voor Waddinxveen pagina 19 S’ Altijd actueel: de weekkrant.nl 3' Lezersactie www.weekbladwaddinxveen.nl I I 1 I I T Bedrijfsleven wil Floriade 2022 naar regio Boskoop halen www.deweekkrant.nl Iedere dag vindt u een nieuw re cept op onze website. Met deze recepten zet u in een handomdraai een smaakvolle maaltijd op tafel, dus surf snel naar onze website! I I - I Voormalig gedeputeerde Spies en burgemeester Rijsdijk snijden de Floriade-taart. Het bedrijfsleven wil graag de Floriade van 2022 naar de regio Boskoop halen. Om dat aan te tonen hebben verschillende ondernemers verenigingen en bedrijven een steunbetuiging ondertekend. De regio Boskoop heeft veel baat bij een evenement als de Floriade, stelt Peter Luijkx van Kamer van Koophandel Den Haag. “Daardoor genereer je bijvoorbeeld een grote naams bekendheid van het gebied en de inkomsten voor horeca, het hotelwezen en recreatie gaan enorm omhoog. Bovendien is de Floriade een groot podium dat laat zien waar de regio Boskoop voor staat.” Als ander nevenef fect noemt Peter Luijkx het pro moten van de tuinbouwsector in eigen land. “We kunnen zo laten zien dat je in de tuinbouw Regio GGZ Midden-Holland verzorgt de psychiatrische zorg in Gouda en omgeving. In een volledig nieuw en vernieuwend concept en een goede poging om koken Boskoop, Vereniging van On dernemingen Alphen aan den Rijn e.o. en de Ondernemers vereniging Rijnwoude hebben hun steun betuigd aan de Flo riade 2022. De steunbetuiging werd bij het aanmelddocu- ment, dat op 1 december werd en eten dichterbij de cliënt te krijgen is de centrale keuken af geschaft en zijn er diverse zelf- kookkeukens geïnstalleerd waar cliënten zelfstandig hun maaltij den kunnen bereiden, eventueel tie Hollands Midden blijkt uit onderzoek dat na een woningin braak de kans op herhaling in die buurt groot is. Meer informatie Volgens de politie is het ook belangrijk om ramen en deu ren goed af te sluiten. Ook als je maar even van huis bent of naar zolder loopt. “Dieven hebben maar en kele seconden nodig om bin nen te dringen en hun slag te slaan.” Meer informatie over het beveiligen van de woning volgens het Keurmerk Veilig Wonen is te vinden op www. politiekeurmerk.nl. Waddinxveen Een serie van drie bijeen komsten van Borstvoeding- organisatie La Leche League begint op dinsdag 10 januari. Nel Veenman leidt de avond in de verloskundigenprak tijk aan de Kanaalstraat 10 dernemersvereniging Boskoop, beaamt dat. “De infrastructuur zal sneller gerealiseerd worden. Daarnaast wordt de tuinbouw wereldwijd in de schijnwerpers gezet. Dus het evenement zorgt ook nog eens voor een brede pu bliciteit. Bovendien, waar kun je beter de Floriade organiseren dan hier in een gebied vol met boomkwekers?” in Waddinxveen. De start is om 20.00 uur. Kosten zijn 4,50 euro per avond per volwassene. Partners en baby’s zijn ook wel kom. De eerste avond gaat over de kraamtijd. Een enkele avond volgen is geen probleem. Vooraf aanmelden is Om lopers uit Boskoop en Waddinxveen de kans te geven om zich voor te be reiden op de Rotterdamse marathon, begint AV’47 op maandag 9 januari met een looptraining. terdag worden de langere duur- lopen gelopen. Eerst worden de training gestart met onder an dere een warming-up, rekoefe- ningen en loopscholing. Daarna volgt het loopprogramma en de training wordt afgesloten met een cooling-down. Door ni veaugroepen kan iedereen op zijn eigen niveau werken. Voor het meetrainen gedurende de drie maanden zal van elke loper een bijdrage worden gevraagd. Ook is de mogelijkheid aanwe- waarop landen hun econo mische, sociale, culturele en technische ontwikkelingen laten zien. De eerstvolgende Floriade is van 5 april tot en met 7 oktober in Venlo. In de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade 59 in Wad dinxveen wordt op 20 janua ri een concert gehouden. Het Maris Kwartet zal optreden en speelt werken van Dvorak en Schubert. De aanvang is 20.15 uur en de entree be draagt vijftien euro. Reser veren kan via www.remon- stranten.org/waddinxveen. en kinderen van 4 tot en met 7 jaar zijn welkom als er een begeleider meekomt. De Paddestoel is gevestigd aan de Lijsterbesstraat 18 in Waddinxeen. Voor infor matie over alle activiteiten kunnen belangstellenden de website van de speeltuirï- vereniging bezoeken: www. wsv-depaddestoel.nl. met hulp van een vrijwilliger of een verpleegkundige. Voor meer informatie: telefoon: 071-890 67 22 of kijk op de website: www.werkenbijrivier- duinen.nl. De loopgroep van AV’47 doet 15 april met 22 enthou siastelingen mee aan de Rot terdamse marathon. Om ook lopers uit Boskoop en Wad dinxveen de kans te geven zich op deze marathon voor te bereiden, is het mogelijk om gedurende drie maan den mee te trainen. Iedere loper zal worden begeleid bij de training en ontvangt een trainingsprogramma. Tij dens de training wordt het programma afgestemd op persoonlijke capaciteiten. De trainingen bestaan uit twee tot drie trainingen per week. Op maandag en woensdag wordt getraind op basissnel heid en looptechniek, op za- Voorkomen Volgens de politie kunnen be woners ook zelf veel doen om inbrekers te ontmoedigen. Veel inbraken vinden plaats door in sluiping. De politie geeft enkele tips om dit en andere vormen van inbraak te voorkomen. “Maak goed gebruik van ver lichting. Vaak verlaten mensen in de loop van de dag hun huis om pas in de avond terug te keren in een donkere woning. Dit terwijl verlichting in en om het huis juist kan helpen om inbraken te voorkomen.” De zig om alleen de zaterdagmid dag mee te trainen. De enige eis is een goede basisconditie en loopervaring. Voor lopers die zich niet aan vaste tijden kunnen houden is het mogelijk een persoonlijk schema op te stellen. De looptrainint begint op maandag 9 januari om 19.30 uur bij het clubhuis van AV’47 aan de Hoogeveenseweg in Boskoop. Aanmelden en meer informatie: trainer Jan van der Meij, telefoon: 0182-640355. Van de redactie Boskoop Boskoop/Regio In de politieregio Hollands Midden kreeg vorig jaar één op de honderd woningen te maken met ongewenst bezoek. Volgens de politie wordt er vaker in de winter dan in de lente en zomer ingebroken. In de winter maanden zijn agenten dan ook extra present, zo stel de politie. “Rechercheurs zijn speciaal belast met het onderzoek naar woninginbraken.” En als er ingebroken is, dan voert de politie altijd een buurtonderzoek uit en worden bewoners gewaar schuwd dat er in hun buurt is ingebroken. Volgens Poli- Floriade is een Wereldtuinbouwtentoonstelling Op 1 februari maakt de Ne derlandse Tuinbouwraad bekend welke kandidaten een bidbook mogen maken. De Floriade is een Wereld tuinbouwtentoonstelling, De Paddestoel houdt op woens dag 11 januari een kinderbingo. Deze activiteit is voor kinderen in de leeftijdsklasse van 4 tot en met 12 jaar. Tijdens deze bingo kunnen er veel prijzen worden gewonnen. De aanvang is 14.00 uur en de bingo duurt tot en met 15.45 uur. De kinderbingo is ook voor ouders te bezoeken gepresenteerd, bijgevoegd. De Ondernemersvereniging Wad dinxveen staat niet in het rijtje steunbetuigers. “We hebben het verzoek dan ook niet bin nengekregen. Jammer, want we zouden zeker positief heb ben gereageerd”, zegt Henk de Bas, voorzitter van de Onderne mersvereniging Waddinxveen. Peter Luijkx van Kamer van Koophandel Den Haag erkent dat het idee voor de steunbetui ging pas later ontstond. “Een week voor het indienen van het aanmelddocument zijn we aan de slag gegaan om zoveel mogelijk partijen te benaderen, maar we zijn ongetwijfeld niet compleet. Toch hebben we een flinke lijst met handtekeningen opgehaald.” Voorzitter Henk de Bas denkt dat de Floriade van 2022 voor de regio Boskoop een positief effect zal hebben. “Het zal ongetwijfdeld zorgen voor een grote impuls voor de econo mie en de infrastructuur.” Leni Nomen, voorzitter van de On- Marieke Markus Waddinxveen/Boskoop bij de meest fantastische bedrij ven allerlei mooie banen kunt krijgen. Als werknemer hoef je de tuinbouw zeker niet uit te sluiten.” Wanneer de Floriade van 2022 naar de regio Boskoop komt, zal dit ook zijn effect heb ben op de infrastructuur, zoals de aanleg van de rondwegen rondom Boskoop, stelt hij. Verschillende bedrijven en on dernemersverenigingen, als de Ondernemersvereniging politie adviseert dan ook om tijdschakelaars op lampen te zetten en ze zo in te stellen dat de verlichting op wisse lende tijdstippen aan en uit gaat. niet nodig. Wie telefonisch informatie over deze avonden of in het algemeen over borstvoe ding wil, kan bellen met Nel Veenman, telefoon 0182-619 964 of e-mail lllwaddinx- veen@ gmail.com. De loopgroep van AV’47. Maandag 9 januari begint een trai ning voor lopers uit Boskoop en Waddinxveen. FOTO: PR f. «k 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 19