ASW verhuist deze week naar nieuw complex op De Sniep Ij ZZ U Kerstboom de deur uit? Politieberichten Elke dag een puzzel Verhuizing is laatste stap in het fusieproces van WSE en vv Waddinxveen Wordt het Boswoude aan den Rijn? «fc 1 Zit N Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 4 januari 2012 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 T www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl L 4 .4 'Samengaan van de twee clubs is grandioos verlopen’ Hollandse soldaten in leger Napoleon De laatste berichten van de politie vindt u natuurlijk op onze website. Een inbraak, een overval of nieuw initiatief om de straten veiliger te maken. Lees het in het weekblad. iGXp-e- ‘Dit jaar eerste paal’ I De Jong niet op NK boksen Vervanging bij bruggen Gouwe Even lekker ontspannen met een puz zel. Dat kan op onze website. Kies uit sudoko, kruiswoordpuzzel, crypto gram of woordzoeker. Elke dag is er een nieuwe puzzel om op te lossen. Vice-voorzitter Mark van der Voort (rechts) en penningmeester Wim Waltman bij het nieuwe complex. FOTO RONALD STAM. u. I Het dagelijks leven binnen de fusieclub ASW bevalt tot nu toe uitstekend. Komend weekeinde wordt het fusie proces van de voormalige clubs ASW en w Waddinx veen definitief afgerond. Zondag tijdens de nieuwjaars receptie wordt namelijk het nieuwe complex geopend. Richard Avontuur Waddinxveen nemen van een kantine waar je al jaren komt, dat heb ik en met mij de andere Waddinxveen-le- den achter de rug. Dat die pijn nu gaat ontstaan bij de mensen die bijvoorbeeld al dertig jaar op De Lansbrekers komen, is niet meer dan logisch. Zij zul len misschien wel met een heel dubbel gevoel aan de verhuizing beginnen. Ze laten iets achter, De opening op 8 januari zal worden verricht door voorzitter Gé Smakman, die zich daarop in Oostenrijk heeft voorbereid. Ook wordt er een openingswed strijd gespeeld door de selectie van ASW, die het opneemt te gen een mix van oud-spelers van WSE en Waddinxveen. Wie in dat ‘All Stars-team’ aan treden, weet Van der Voort nog niet precies. “Maar Mo Darazzi zal niet als assistent van hoofd trainer Leen van Steensel op de bank zitten”, wees Van der Voort naar de afgelopen seizoen gestopte verdediger, die jaren lang het geelzwart van Wad dinxveen droeg. Kerstboom de deur uit? Geef ze mee aan kinderen! Op vrij dag 6 januari kunnen kinderen tussen 10.00 uur en 14.00 uur kerstbomen bij de gemeente inleveren. Aan de Win gerd, de Zuidplashof, de Overtoom en het Koningin Wil- helminaplein kopen de wijkteams de bomen voor 50 cent per stuk. Meer info: 0172- 624 500. FOTO: ARCHIEF. vervolg van voorpagina Eerder zei wethouder Kees de Jong, toen hij moest toe geven dat een eerste paal er in 2011 niet kwam, dat er dit jaar wel een ‘Go’ ge geven kon worden. Waarbij hij aangaf dat hij onder ‘Go’ verstond: “Het gaat om een ‘Go’ voor een eerste paal voor het centrum, want die kunnen we nog wel dit jaar geven.” Nu durft De Jong zich niet aan een concreet tijdstip vast te pinnen, maar hoopt wel dat 2012 een his torisch jaar wordt in deze langlopende soap. de ideeën die zijn ingediend en zal een advies uitbrengen over de mogelijke top vijf en over de manier waarop de inwoners straks op die top vijf kunnen stemmen. “In overleg met de gemeente raden wordt een top vijf sa mengesteld. Zo voorkomen we dat er omstreden namen tussen komen te zitten”, legt Thijs Kolster uit. De inwo ners van de drie gemeenten kunnen medio februari hun stem uitbrengen op die top vijf. “Naar aanleiding van die stemming zullen de ge meenteraden de definitieve naam vaststellen.” In april moet de nieuwe naam be kend zijn. zwart, ja.” Met de verhuizing komt een einde aan het fusieproces van WSE en w Waddinxveen. Sinds anderhalf jaar vormen die twee clubs samen ‘Altijd Strijdbaar Waddinxveen’. Omdat het nieu we complex nog moest worden gebouwd, nam de jongste club van Waddinxveen haar intrek op sportpark De Lansbrekers. Vertrouwd voor de WSE’ers, nieuw voor de Waddinxve- ners. Straks geldt dat laatste voor beide, maar de pijn van het verhuizen zal vooral onder de leden met een WSE-achter- grond worden gevoeld. Van der Voort: “Dat proces van afscheid Stemming Het naamgevingsbureau Zi- gila gaat zich nu buigen over maar krijgen er iets heel erg moois voor terug.” Over de fusie is Van der Voort, voorheen voorzitter van Wad dinxveen, goed te spreken. “Het samengaan van twee clubs is grandioos verlopen. Vooraf was ik weleens bang hoe dat zou gaan verlopen. Twee clubs, die in het verleden toch rivali teit kenden, bijeen. En elke club heeft zo zijn gewoonten, die moesten ook op elkaar worden afgestemd. Maar het gaat echt heel erg goed. Als ik nu om mij heen kijk, naar de werkzaam heden voor de verhuizing, zie ik ook echt een mengelmoes van vrijwilligers. Echt grandioos.” ook naamgevingsbureau Zigila vindt het een groot aantal.” Kolster is terughoudend als het gaat om het noemen van namen, die inwoners hebben ingediend. “Maar wat opvalt is dat iedereen heel erg zorgvuldig heeft nagedacht over de nieuwe naam van de fusiegemeente. Bovendien hebben veel inwo ners een duidelijke motivatie bijgevoegd over waarom ze een bepaalde naam hebben bedacht. We zien overigens vaak dat de Rijn en Gouwe, die als twee aderen door het gebied lopen, veel gebruikt worden.” Waddinxveen Europees kampioene Mari- chelle de Jong doet dit jaar niet mee aan de Nederlandse bokskampioenschappen, die later deze maand in het Rot terdamse Topsportcentrum worden gehouden. De Wad- dinxveense verkiest, net als de andere vrouwelijke top pers, een internationaal toernooi in Servië boven de kampioenschappen. Daar zijn punten te verdienen in de strijd om WK-deelname en nadien eventueel ook om een Olympisch ticket voor Londen 2012. Waddinxveen De Provincie Zuid-Hol- land vervangt in januari de wachtplaatsen en geleide- werken in de Gouwe bij de spoorbruggen en Juliana- sluis in Gouda, de Coene- coopbrug in Waddinxveen en de hefbrug Boskoop en wachtplaats Badhuisweg in Boskoop. De werkzaamheden vinden vanaf het water plaats. Waddinxveen Dr. J. Welten houdt op uit nodiging van het Historisch Genootschap Waddinxveen op dinsdagavond 17 janu ari een lezing met als onder werp: ‘Pe Russische veld tocht van Napoleon in 1812’. De veldtocht naar Rusland, onder leiding van keizer Napoleon I van Frankrijk in 1812, was een onderdeel van de Zesde Coalitieoorlog en vormde het omslagpunt van de napoleontische oorlo gen. Van het enorme Franse leger van bijna 700.000 sol daten overleefde maar zo’n 20.000 manschappen. De lezing gaat met name over de lotgevallen van de Holland se soldaten in het leger van Napoleon en wordt gehou den in Restaurant De Unie en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. “We hebben er langer op moe ten wachten dan we in eerste instantie hadden gepland, maar dat wordt straks meer dan be loond” zegt Mark van der Voort, vice-voorzitter van ASW. Eigenlijk had ASW bij aanvang van het huidige voetbalseizoen, dat nu halverwege is, al op het nieuwe onderkomen willen spelen. Nu, daags voor de jaar wisseling, is de verhuizing dan echt nabij en is Van der Voort samen met andere vrijwilligers druk met de afronding van het onderkomen op sportpark De Sniep. Van het terrein van het voormalige w Waddinxveen is, behalve de ligging, niets meer over. “Het ziet er nu al schit terend uit, werkelijk waar. We kijken met z’n allen uit naar het moment dat we echt zijn verhuisd en dat mag ook zeker wel. Nu moeten er alleen nog wat kleine dingetjes gebeuren, zoals de afronding van de kleed kamers en de bar plaatsen.” Zondag kan dan de tap open en kan iedereen een kijkje nemen op het nieuwe voetbalcomplex. “We zijn er heel erg trots op. We hebben de bouw in eigen beheer gedaan, dus niet met één vaste aannemer. Daardoor is er wel iswaar wat vertraging opgelo pen, maar is het ook helemaal geworden zoals wij het wilden. Met heel veel oranje, geel en T t X t Regio Inwoners uit Boskoop, Rijnwoude en Alphen aan den Rijn hebben ruim vijf honderd suggesties voor een naam voor de nieuwe fusiegemeente gedaan. In februari wordt door de drie gemeenteraden een top vijf samengesteld. “Een rijke oogst”, noemt Thijs Kolster namens de gemeente ABR (Alphen aan den Rijn, Boskoop, Rijnwou de) het aantal namen dat is ingediend door de inwoners van de drie gemeenten." De ruim vijfhonderd sug gesties die gedaan zijn over treft onze verwachtingen. En niet alleen die van ons,

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 3