De hele dag non-stop lekkere muziek bij jarige omroep RTW f 1c Twitter Recepten Voortbestaan uan lokale omroep na 25 jaar afhankelijk van eventuele fusie Waddinxveen Continental Kids komen Den Hollander komt naar Dick Brunaschool Laatste kaarten eindejaarsactie Overbruggen - Op obligate audiëntie bij de commissaris van de koningin iw Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 11 januari 2012 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 www.weekbladwaddinxveen.nl ••***-" ‘Je moet radio- en muziekmaf zijn om hier te werken’ Iedere dag vindt u een nieuw re cept op onze website. Met deze recepten zet u in een handomdraai een smaakvolle maaltijd op tafel, dus surf snel naar onze website! Volg het Weekblad voor Waddinx veen dagelijks op Twitter en blijf op de hoogte van het laatste Waddinx- veense nieuws. Steeds het meest actuele nieuws: Volg wbwaddinxveen www.weekbladwaddinxveen.nl eb Peter Rubeling (links), Gerard Verschoor (rechts) en Jan Spoel (zittend) FOTO: RONALD STAM De lokale omroep RTW bestaat 25 jaar en zorgt voor 'de achtergrondmuziek van Waddinxveen'. Maar hoelang nog? Want het voortbestaan hangt af of Waddinxveen in de toekomst zelfstandig blijft. De allereerste lokale radio-uit- zending vond al in 1983 plaats. Dat was een eenmalige uitzen ding in het kader van het 750- jarig bestaan van Waddinxveen. De makers hadden eenvoudige apparatuur en speelden met de gedachte om een lokale omroep op te starten. Toch duurde het nog tot 30 augustus 1984 tot de oprichtingsakte van de RTW kon passeren. Maar de officiële oprichting betekende niet, dat de uitzendingen konden wor den gestart. Zendvergunningen en aanschaf van apparatuur wa ren de oorzaak, dat pas 2,5 jaar later, in maart 1987, met de uit zendingen kon worden gestart. Achtergrondmuziek “Nu verzorgen we met ruim 35 mensen, 24 uur per etmaal leuke radioprogramma’s, waar bij verreweg het meeste wordt ingevuld met plezierige luister- muziek”, zegt Peter Rubeling, die al achttien jaar voorzitter van RTW is. “Wij willen geen omroep zijn, waarbij deejee’s zichzelf zo graag horen en waar veel flauwe spelletjes worden gespeeld. Door onze formule merken we dat er veel op het werk, in winkels en thuis als lekkere achtergrondmuziek naar ons wordt geluisterd”, vult de programmaleider Jan Spoel (66) aan. Primaire doelgroep van de RTW is natuurlijk Wad dinxveen en directe omgeving. Ruud Groot Waddinxveen ‘Komt u verder’. Ik betreed een imposante zaal met prachtige oude meesters aan de wand. Het meubilair is strategisch ge plaatst. De chef van het kabinet der commissaris zit al met pen en papier gereed. “Zo meneer Bax, kunt u me uitleggen hoe dit allemaal zo gekomen is?” De heer Franssen licht zijn vraag toe in kleurrijk Nederlands. Deze man spreekt schrijftaal. Op diens optreden geen enkele kritiek, want de commissaris heeft alle recht tot deze vragen. Mij past bescheidenheid. Ik geef aan dat de druk van de bestu ren van verschillende partijen, ingegeven door de wensen van de achterban, de belangrijkste reden was. Dat ik daarmee niet heb gelogen blijkt later uit de en programmamaker Gerard Verschoor die al 12,5 jaar uit zendingenverzorgd. Regelmatig komen bekende artiesten naar de studio om een uizending ex tra luister bij te zetten. Zo zijn in het verleden Peter Koelewijn, George Baker, Earth Fire en Shocking Blue wel eens te gast geweest. door de kroonbenoemde bur gemeester. Het is een zwaarge wicht (figuurlijk hoor) die het fusietraject had moeten voorbe reiden. Maar dat was niet meer nodig. Zitten we daarmee? Cre mers is een uiterst professionele en voortvarende burgemeester, met grote bestuurlijke ervaring. Mooi meegenomen toch? Daar naast past hij uitstekend in een college met Dorenda Gerts voor wie de sector samenleving op het lijf geschreven is, en de twee Kezen (Kroes en De Jong), twee ningen komen, een redactie en voldoende menskracht en dat is voor ons niet haalbaar”, zegt programmaleider Spoel. RTW beperkt zich vooralsnog tot het maken van radioprogramma’s en zoekt nog presentatoren voor jazz, politiek en sport. Onzeker De toekomst van de lokale omroep is onzeker en hangt samen met de zelfstandigheid van Waddinxveen. “Het is een spannende tijd. Als gemeenten samen gaan, dan zullen ook de lokale omroepen moeten fuse ren”, aldus Rubeling. Waddinxveen De Nationale Voorleesda gen beginnen op woensdag 18 januari met het Natio nale Voorleesontbijt. De Dick Brunaschool uit Wad dinxveen doet mee aan De Nationale Voorleesdagen en krijgt bezoek van kinder boekenkoningin Vivian den Hollander. Deze bekende kinderboekenschrijfster leest op woensdag 18 janu ari voor. Centraal tijdens De Nationale Voorleesda gen staat het Prentenboek van het Jaar 2012: ‘Mama kwijt’ van Chris Haughton. Dit boek zal Den Hollander aan de kleuters voorlezen. De kinderen van peuter speelzaal Hummelhonk, die in hetzelfde gebouw is geves tigd, komen ook luisteren. Voor groepen 3 tot en met 6 zal Den Hollander voorlezen uit eigen werk. Maar gebleken is dat er ook veel luisteraars zijn uit Zoetermeer, Alphen aan de Rijn en Bode graven. Doordat RTW ook via internet is te beluisteren, komen er ook reacties uit de België, Duitsland en zelfs uit de Ver enigde Staten. “Uit een eerder gehouden luisteronderzoek is gebleken dat zestig procent van de primaire doelgroep wel eens luistert”, zegt de trotse voorzit ter. Bekende artiesten “Je moet wel een beetje ‘ra- diomaf en muziekmaF zijn”, vindt de 52-jarige presentator bekwame en daadkrachtige be stuurders. Echte ondernemers. ‘Kan een zelfstandig Wad dinxveen de opdrachten, van overheidswegen op ons bord gelegd, wel aan?’ Neem nu de Waddinxveen De laatste trekking van de eindejaarsactie van de On dernemersvereniging Wad dinxveen (OVW) vond afgelopen zaterdag plaats. Daarvoor werden in de af gelopen periode maar liefst achttien volle kratten met circa 375.000 kanskaarten bij de HEMA bezorgd. On der toeziend oog van een aantal OVW-bestuurders trok notaris mr. Jaap van der Hammen de laatste drie kanskaarten voor de hoofd prijzen. De winnaars van de drie hoofdprijzen zijn A.M.C. Straver (Dr. Ham- burgerlaan 82, Boskoop), Familie Ooms (Molenring 99) en G. Looijen (Zuidpla- slaan 262). De hoofdprijzen zijn: een weekendje weg voor twee personen in een Euro pese hoofdstad, een elektri sche fiets en een iPad. Welke van deze prijzen zij hebben gewonnen, wordt duidelijk tijdens de feestelijke prijsuit reiking die de OVW woens dag in het bijzijn van vele leden voor alle winnaars van deze actie houdt. tief en efficiënt zal verlopen. Maar, hoe zou dit Goudse standpunt in het provin ciehuis aangekomen zijn? Misschien ook een obligate audiëntie vanuit het Goudse gewenst? Sterkte! Kees Bax raadslid PCW Waddinxveen De Continental Kids geven op zaterdag 28 januari om 16.00 uur een concert in de Bethelkerk aan de Bilder- dijklaan 1 in Waddinxveen. Deze kindergroep trekt met eigentijdse muziek, zang en dans door het hele land om concerten te geven. Met veel nieuwe liedjes, coole dansjes en grappige, maar doordach te sketches brengen deze acht- tot twaalfjarigen live hun programma ‘Spoorzoe ken!’. Informatie en reserve ren, telefoon: 0182-615701of rene.gorissen@hetnet.nl. De kosten bedragen 2,50 euro. overweldigende meerderheid die kiest voor zelfstandigheid. Wat heeft de provincie nog in petto? Straks verplichte fusie? Hoe goed het is afgelopen blijkt wel uit het krantenartikel. Ver der heeft Waddinxveen zijn Wet Maatschappelijke On dersteuning. Een compliment van de kritische en deskundige WMO-raad geeft vertrouwen. En hoe zit het met de financiën? Laat de begroting nog sluitend zijn ook. Waardering voor wet houder De Jong en zijn team. Er zijn (fusie) gemeenten in de regio die minder succesvol zijn. Nog even terug naar Gouda. Het staken van de fusiepogingen is beslist een daad van moed. Een welgemeend compliment. We hebben er vertrouwen in dat de samenwerking construc- Ook al is het voor alle medewer kers van RTW een leuke hobby, alles is tot in detail geperfectio neerd en geprofessionaliseerd. Toch zijn er nog wensen. RTW krijgt een beperkte subsidie van 13.000 euro van het Ministe rie, dat via de gemeente wordt doorgegeven. “Kortgeleden hebben we voor een betere ge luidskwaliteit onze mengtafel geheel gereviseerd en hebben we nieuwe computers aange schaft. Natuurlijk hebben we ook wel eens gedacht aan lokale televisie, maar de eerste op- startkosten zijn al 35.000 euro en dan moeten er nog vergun- Een erg deftige titel, vindt u niet? Dat klopt, het is com missaristaai. Ik ben ‘Op het matje geroepen’. Aanleiding tot dit stukje is een bericht in ons weekblad van 30 no vember 2011. ‘Gouda geeft ’t op’ luidde de titel daarvan. ‘Geen fusie Waddinxveen- Gouda’. Die zinnetjes roepen herinneringen op. Een korte impressie. Uit Den Haag komt het telefoontje met het verzoek bij de commissaris te komen. Als voorzitter van de vertrouwenscommissie voel ik nattigheid, want Wad dinxveen wil geen onderzoek naar fusie meer. ‘Audiënties’ maken altijd indruk. Eerst wachten in het voorportaal. Dan klinkt: JÉ

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 11