Opleiding volgen loont! 8 dagen winterzon vanaf 399 p.p Volg Tim Coronel onderweg naar Lima en win! Bezoek de informatie avond bij jou in de buurt b Arke Henk Spaan Truffel met gaatjes gr i Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 11 januari 2012 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 31 Column Lezersactïe Klik&Win ga snel naarwww.deweekkrant.nl/actie De opleiding van Fabius bezorgt Sanela een leuke baan Win een Canvas Holidays waardecheque t.w.v. 350.- Win met je winterfoto Oh; FOTO PETER ELENBAAS FOTO: DAKARPRESS TEAM Uit onderzoek blijkt dat het volgen van een opleiding leidt tot een grotere kans op een leuke en beter betaalde baan. Maar is dat ook zo in econo misch mindere tijden? Ja, ook dan maakt een opleiding en een diploma het verschil! Een goed voorbeeld is het ver haal van Sanela. Na de val van Srebrenica in 1995, belandt Sa nela in Nederland. Hier krijgt ze alleen een taalcursus en ze kan maar geen passend werk vinden. Eind 2010 besluit ze de oplei ding Financieel Administratief Medewerker te gaan volgen bij Fabius Opleidingen. De oplei-, ding verloopt goed en daardoor groeit haar zelfvertrouwen. Nog voor het einde van haar oplei ding gaat ze solliciteren en sinds oktober heeft ze de leuke baan gevonden waarnaar zij op zoek was. Het verhaal van Sanela laat zien dat het volgen van een op leiding, of het nu economisch goed of slecht gaat, het verschil kan maken. Van het begin had hij meer verwacht. Dankzij een goede eindsprint in de duinen bij het Chileense Capiapó, kon Tim Coronel toch nog met een goed gevoel de rustdag van de Dakar Rally 2012 in. Dick Snijders Verschillende problemen met de koppeling en lekke banden op momenten dat je die echt niet kunt gebruiken. Tim Co ronel heeft de klassering na de eerste week Dakar zeker niet ca deau gekregen. Hij vertrok voor de eerste etappe vanuit Mar del Plata in de hoop een gooi naar een plaats bij de eerste twintig te kunnen doen. Die hoop werd ma Receptioniste/Telefoniste. De opleiding voor Administra tief Medewerker duurt negen maanden en die voor Secreta resse, Financieel Administra tief Medewerker, Commercieel Administratief Medewerker en Medewerker Projectadmi- nistratie duren een jaar. Het is belangrijk om te weten dat Fabi us Opleidingen momenteel een vroegboekkorting aanbiedt en dat de kosten van de opleiding bovendien deels aftrekbaar zijn voor de belasting. Het voor beeld van Sanela laat zien wat Een zonnige strandwandeling, flaneren, winkelen of genie ten van een Spaans wijntje met een tapa aan de haven. Dat is winter aan de Costa del Sol! We bieden u de mo gelijkheid om zeer voordelig te genieten van een 55+ win terzonvakantie met excursies. hard de grond in geboord door problemen met de voorste kop peling. Door de uren tijdverlies die hij opliep moest hij dag twee het belang is van een opleiding, maar ook van inzet en een po sitieve instelling. Haar verhaal was in november op televisie te zien bij de NTR (Nederland fortabele studios en tweekamer- appartementen. Informatie en boeken Zie www.arke.nl/wegener. U kunt ook bellen met Arke tel. 0900-8847 (15 cpm) of langs gaan bij een Arke winkel in de buurt o.v.v. ‘55+ Wegener Win terzonaanbieding Vistamar’. ANVR en SGR voorwaarden zijn van toepassing. Prijs vanaf 399,- p.p. Vanafprijs o.b.v. twee personen in een studio. Per twee perso nen dient een persoon 55+ te zijn. Exclusief 2,50 calamitei tenfonds per boeking, eventuele vluchttoeslagen, reserverings- kosten: 15 per online boeking of 29,50 per telefonische of reisbureauboeking. Geldig t/m mei 2012, vertrek do za. Om cursisten goed te informeren, organiseert Fabius Oplei dingen door heel het land informatieavonden. Op de website (www.fabiusopleidingen.nl) staan alle locaties en data waarop deze informatieavonden plaatsvinden. Fabius Opleidingen is een door het CRKBO erkende oplei der en verzorgt al ruim 25 jaar praktijkgerichte opleidingen en trainingen voor volwassenen. Ieder jaar kiezen duizenden cursisten voor een opleiding of training van Fabius Opleidin gen. Meer dan 90% van de cursisten beveelt de opleidingen aan anderen aan. Wil je een brochure of meer informatie? Bel gratis 0800- 446 446 4 of ga naar www.fabiusopleidingen.nl. bijna achterin het veld starten. “En dan valt het niet mee dat nog goed te maken,” legt Coro nel uit. “Als er twintig auto’s je Kansen vergroten Sanela volgde haar opleiding bij Fabius Opleidingen. Fabius Opleidingen verzorgt diverse opleidingen voor veel gevraagde kantoorfuncties. Om de kansen van haar cursisten op leuk werk te vergroten, heeft Fabius de opleidingen afgestemd op de vraag vanuit de arbeidsmarkt. De opleidingen zijn geschikt voor zowel starters, werkenden als herintreders. Je kunt zonder vooropleiding of kantoorerva- ring starten en al binnen zes maanden (met één ochtend of avond per week klassikaal les) in het bezit zijn van het diplo id verblijft in Hotel/Apparte- menten Vistamar****, aan de rand van Benalmadena, zo’n 200 m. van strand en boule vard. Ook het (winkel) centrum en de haven met uitnodigende terrasjes zijn op loopafstand. Vistamar beschikt over liften, een restaurant, een bar en com- Zo heb ik de laatste dag van het oudejaar op de markt van Brive, in het overdekte gedeelte ervan, nog iets belangrijks ge leerd. “U kunt het beste een truffel uitkiezen met een paar gaatjes erin. Beestjes doen zich slechts tegoed aan de allerbeste”, zei een van de handelaren die zich traditiegetrouw geheel rechts in de hal ophielden. Ik kocht dus een aangevreten truffel. Hij woog vijfenzeventig gram en geurde zoals ik nog nooit een truf fel geroken had. Tien eieren in een plastic bakje, de truffel erbij, deksel er hermetisch op: als de eieren heel bleven kon ook de dag niet meer stuk. Mijn eerste truffel at ik op tien maart 1978 in het Parijse res taurant Lous Landès. Ik herinner me de datum om twee re denen: ten eerste was het de verjaardag van mijn vrouw, ten tweede zou een dag later de zanger Claude Francois overlijden wat die ochtend letterlijk van terras naar terras over de grote boulevards gonsde. Een eerste truffel proefje niet, zoals de meeste adolescenten na het roken van hun eerste joint teleurgesteld ‘ik voel niks’ zeggen. Van het trujfelgerecht bij Lous Landès herinner ik me slechts de prijs. In Nederland zal het sowieso moeilijk zijn de smaak van truffel te ontdekken. Zuinige restaurateurs voegen snippertjes toe aan te pregnante sauzen, of gieten deciliters che mische truffelolie over de borden. Toen ik op Nieuwjaarsdag het plastic bakje opende, moest ik gaan zitten van ontroering. Een hemels parfum vulde mijn neusgaten. Mijn vrouw pakte twee van de eieren, tikte ze ka pot en mengde ze met bloem. Ze kneedde er een deegbal van. Uit de kast haalde ze een machientje, vulde het keer op keer met het geurige deeg totdat het flinterdunne plakken waren. Het machientje maakte slierten van de plakken. Ze kookte de tagliatelle, goot er drie losgeklopte truffeleieren overheen plus uitgebakken spekjes, een snufje geraspte Parmezaanse kaas en de pasta alia truffel carbonara was een feit. Vergeet ik nota bene het belangrijkste: de hele vijfenzeventig gram wegende truffel ging er in plakjes geschaafd overheen. Wie zuinig is met truffel, zal nimmer het geluk vinden. T) u7u7u7.deu7eekkrant.nl/spaan 3). Wil je de hele uitzending of een korte samenvatting daarvan zien, ga dan naar www.fabiusop\eidmgen.n\ De winterfoto’s stromen binnen voor de nieuwe foto wedstrijd op de weekkrant, nl. Blijkbaar is de bezoeker van de website erg creatief bij het vastleggen van win terweer óf verlangen we met z’n allen naar die echte win terse dagen. Ook kans maken op een reisje naar het Sauerland met Pharos reizen, cadeaukaar- ten voor de Huishoudbeurs of een exemplaar van Wild water van Ruben van Dijk? Plaats dan snel een foto en vraag daarna familieleden, vrienden en bekenden op je foto te stemmen. u7U7U7.deu7eekkrant.nl voor zijn geweest, is het al een beetje kapot gereden. Als dat er honderd zijn, zijn de sporen enorm. Tja, en zijn er dan ook nog eens vrachtwagens je voor gegaan, dan is er soms nauwe lijks nog door te komen.” Doordat Tim na de zware etap pe voor de rustdag redelijk op tijd binnen was, kon hij zich met rust voorbereiden op het laatste deel van de Dakar Rally op weg naar Lima. De laatste dagen in Peru kan Coronel nog de nodige stukken zand tegemoet zien. Volg de laatste dagen van de rally op de website en win mooie prijzen, zoals zelf rijden in de buggy! u7U7u7.deu7eekkrant.nl/dakar Inclusief Retourvlucht met Transavia in de economy class Luchthavenbelasting en brandstofheffing Retourtransfer luchthaven - accommodatie en v.v. 7 overnachtingen in een studio of appartement in Vistamar Volpension (ontbijt, lunch diner) inclusief water en wijn tijdens de maaltijden Nederlandse hostess dag excursie naar Malaga o.l.v. Nederlandse hostess 1 excursie van !4 dag naar het witte dorpje Mijas o.l.v. een Nederlandse hostess -3. L -*■•* TT Opleiding, inzet en een positieve instelling vergroten de kans op een leuke baan. F"'‘"

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 31