Remonstrantse kerk trapt het nieuwe jaar af met concert X1 Ktt Win 1 Politieberichten Maris Kwartet treedt op in het oudste gebouw van Waddinxveen ‘Let ook eens op ons, overstekende kinderen’ -l?± woensdag 11 januari 2012 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl Kerkdiensten www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwadd inxveenn I Waddinxveners ontmoeten elkaar bij een kopje koffie Fotostudio is verhuisd Nieuw voor milieuklachten De laatste berichten van de politie vindt u natuurlijk op onze website. Een inbraak, een overval of nieuw initiatief om de straten veiliger te maken. Lees het in het weekblad. Waddinxveen is rijk aan geloofsge meenschappen. Rond het week einde houden zij diensten. Wan neer precies, dat leest u op onze website onder het kopje diensten. Begraafplaats Zevenhuizen I i Joke en Ruud van den Bosch hopen op een hoog bedrag voor het orgel. FOTO: ROBERT VISSCHER In het Remonstrantse kerkje, verscholen achter leilinden aan de Zuidkade 59, wordt op 20 januari voor de 25ste keer een bijzonder klassiek concert gehouden. Het is het tweede concert in een reeks van drie concerten van het seizoen 2011-2012. Deze keer komt het Maris Kwartet, genoemd naar de drie gebroeders Maris, schilders van de Haagse school, een uitvoering geven. Het kerkje leent zich uitstekend voor dit soort concerten. Niet alleen de akoestiek, maar ook de sfeer en entourage is goed. De kerk werd in 1834 gesticht en in 1836 ingewijd. De eerste steen werd gelegd door F.H.J. van Vollenhoven, een voorzaat van Prof. mr. Pieter van Vol lenhoven. De kerk werd in 1987 gerestaureerd. In de huidige fietsenwinkel, naast de kerk, was de pastorie gevestigd. De Remonstrantse gemeente Wad dinxveen is één van de oudste kerkgenootschappen van Ne derland. “Wij zijn bijzonder trots op ons kerkje. Het interieur is oor spronkelijk. Bijzonder is dat het orgel in 1825 is gebouwd en dus ouder is dan de kerk. De enge len bovenop het orgel behoor den een Davidfiguur te flanke ren, maar die ontbreekt omdat de kap van het gebouw te laag is”, vertelt Ruud van den Bosch, die beheerder van de kerk is. Robert Visscher Waddinxveen dit godshuis. “Het Maris Kwar tet bestaat uit gerenommeerde musici: Dana Mihailesku en Brigitte Rebel (viool), Hedwig Smulders (altviool) en Frank de Gee (cello). Zij traden een paar jaar geleden ook al eens met succes in onze kerk op. Op het repertoire staan dit keer werken van de componisten Antonin Dvorak, Joaquin Tu- rina en Franz Schubert. Wij verwachten, gezien de vorige concerten, dan ook een grote opkomst. Helaas is de ruimte beperkt tot circa honderd be langstellenden, maar dat komt natuurlijk de intimiteit en sfeer ten goede. De pauzes zijn vaak langer dan gepland want het is ook een sociaal gebeuren. Wad dinxveners ontmoeten elkaar en er wordt weer bijgepraat onder het genot van een kop koffie of een glaasje wijn. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar”, zegt or ganisatrice Joke van den Bosch enthousiast. De opbengst van het concert heeft al een bestemming ge- ten zetten met de tekst ‘Let ook eens op ons, overste kende schoolkinderen’. “We wisten er niets van af. We moesten van onze ouders alleen zorgen, dat we zeker op de eerste schooldag van het jaar niet te laat moch ten komen”, zegt Femke. “Ineens wordt er aangebeld en staat wethouder De Jong voor de deur, die vroeg of we wilden meekomen om de matrixborden aan te zetten”, voegt Nina eraan toe. De wethouder zegt dat de bor den blijven staan, totdat de Beijerincklaan weer toegan kelijk is. Tot die tijd worden extra politiecontroles op de Zuidplaslaan gehouden. Muziek- en Eetcafé de Rooie Hoek, gevestigd aan de Zijde 175 in Boskoop, houdt een speciale actie voor de lezers van het Weekblad voor Waddinxveen. De Rooie Hoek geeft vier keer een dinerbon weg ter waarde van 25 euro. Winnen? Ga dan naar onze website www.weekbladwaddinxveen.nl, beantwoord de vraag en maak kans op een dinerbon! Gegevens Het Nieuwjaarsconcert vindt op 20 januari in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade 59 plaats. De aanvang is 20.15 uur. Reser veren kan via telefoonnummer: 0182-616572 en bij Mos en Spetter onder telefoonnum mer: 0182-611697, of per email remonstranten.wveen@kpnpla- net.nl. De kaarten voor dit concert kosten vijftien euro en iedereen is welkom. Zevenhuizen De algemene begraafplaats Zevenhuzien is van 16 ja nuari tot en met 27 januari de algemene begraafplaats Zevenhuizen op werkdagen voor bezoekers gesloten. In bovengenoemde periode vin den herbegravingen en rui mingen plaats. Als er een be grafenis plaatsvindt worden de werkzaamheden tijdelijk stopgezet. De begraafplaats is wel openbaar toegankelijk tijdens begrafenissen. Voor meer informatie kun nen belangstellenden tijdens kantooruren telefonisch te recht bij de begraafplaatsad ministratie via telefoonnum mer: 0180-330 300. Een vraag mailen kan ook naar begraafplaats@zuidplas.nl. Maris Kwartet Van den Bosch is voorzitter van de Stichting tot behoud van de Remonstrantse kerk in Wad dinxveen en daarom begaan met het lot en activiteiten van Waddinxveen Deze week heeft Sjaak Note- boom de deuren van de fo tostudio in het nieuwe pand aan de Coenecoop, C3C, in Waddinxveen geopend. De nieuwe locatie is slechts driehonderd meter vanaf de oude locatie op de Passage en ligt vlak naast de nieuwe tunnel onder het spoor. Dit pasgebouwde bedrijfspand heeft een goede bereikbaar heid en biedt mogelijkheid tot parkeren voor de deur. Op zaterdagmiddag 21 ja nuari is er een open huis waarbij iedereen welkom is om de nieuwe locatie en ruimere mogelijkheden te komen bekijken. de Kardinaal Alfrinkschool te kunnen bereiken. Vooral tijdens de spitsuren kan dit tot gevaar lijke verkeerssituaties leiden. De tienjarige Femke de Wolf en de elfjarige Nina Krijgsman uit groep 7 en 8 van de Ko ningin Beatrixschool hebben tijdens de kerstvakantie ruim 150 handtekeningen opgehaald en naar de gemeente gestuurd, om aandacht te vragen voor dit probleem. “Er zijn al twee ongelukken geweest, waarbij een auto over de teen van een meisje uit mijn klas is gereden”, zegt Nina. Maandag werden de borden geplaatst bij de Zuidplashof en bij de Havikhoek, waarbij Nina en Femke ze in werking moch- ool, klarinet en piano) in onze kerk een concert geven. Con certen organiseren wij samen werking met Mos en Spetter.” Regio Provincie Zuid-Holland heeft sinds 1 januari een nieuwe telefoonnummer voor het melden van milieu klachten. Deze zogenaamde milieutelefoon is via het te lefoonnummer 0888-333 555 bereikbaar. De milieu telefoon is een gezamenlijk initiatief van de provincie Zuid Holland en de milieu- en omgevingsdiensten in de provincie. Het nummer is 24 uur per dag, zeven dagen per week, bereikbaar. De reden voor de verande ring is dat de gezamenlijke milieu- en omgevingsdien sten in de provincie de ser vice richting de inwoners van de provincie Zuid Hol land met één herkenbaar nummer willen vergroten. De milieutelefoon is voor milieuklachten die veroor zaakt worden door bedrij ven. Dit is bijvoorbeeld ge luidsoverlast, luchthinder, geuroverlast, stofhinder of bodemverontreiniging. Wie de milieutelefoon belt, wordt gevraagd om de postcode in te toetsen, op deze manier wordt de beller doorverbon den met de juiste milieu- of omgevingsdienst die de bel ler verder helpt. kregen. Van den Bosch: “Het batig saldo is bestemd voor de restauratie van het bijna twee honderd jaar oude Gabry en In der Maur-orgel. De restauratie kost 27.000 euro en zal dit jaar worden gerealiseerd. Gelukkig worden wij door de Rabobank gesponsord, maar wij moeten zelf ook nog een behoorlijk bedrag bijeen sprokkelen. Wij staan financieel op eigen benen en zijn van onder andere activi teiten als het geven van concer ten en sponsoring afhankelijk. Alleen op deze wijze kunnen wij het mooie en oudste gebouw in Waddinxveen behouden. Op 20 april komt het Turdos Trio (vi- Waddinxveen Op de eerste schooldag van het jaar, werden op de Zuidplaslaan matrixborden geplaatst om het verkeer te attenderen op de overste kende schooljeugd. Door de tijdelijke afsluiting van de Beijerincklaan, vanwege de aanleg van de Verlegde Dreef, is de verkeersinten siteit in de Zuidplaslaan sterk toegenomen. Hierdoor wordt het voor voetgangers en fietsers moeilijker om over te steken. De kinderen uit het westelijke deel van de Zuidplas moeten de drukke Zuidplaslaan oversteken, om de Koningin Beatrixschool, de Dick Brunaschool en “Tl? /w

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 3