Herstel Petteplas Ja li u krijgt altijd een aantrekkelijke spaarrente I I s 1 a i 8 I 1 Creatief met de naaimachine www.rijschoollagrouw.nl 20 lessen en H examen voor H *35 lessen en examen voor AANBIEDING: praktijk- 999,- i praktijk- 1.580f- Wij zijn uw bank. RegioBank Nu ook in Zevenhuizen!!! Elke dag een puzzel 1 Volg Tim Coronel op weg naar Lima en win een van de prijzen Inmiddels bestaan wij af weer 54 jaar!!! Tuinders en Tennet liggen op ramkoers Altijd actueel: de weekkrant.nl eb woensdag 11 januari 2012 Weekblad voor Waddinxveen pagina 6 o - of per telefoon 06-48042446 0182-612519 Zie voor de voorwaarden of voor aanmelden onze site: Lessen worden gegeven door: Martin Slag, Raadhuishof 15 te Zevenhuizen Lessen vanaf 16,5 jaar Win met de Dakar Rally www.deweekkrant.nl/dakar Even lekker ontspannen met een puz zel. Dat kan op onze website. Kies uit sudoko, kruiswoordpuzzel, crypto gram of woordzoeker. Elke dag is er een nieuwe puzzel om op te lossen. www.weekbladwaddinxveen.nl ’L Keuze' depose A De Petteplas wordt uitgebaggerd. FOTO: PR Wij zijn de bank bij u in de buurt. Met persoonlijk advies en producten zonder poespas. VAN ElJK PARTNERS Waddinxveen Zelf kleding maken voor kinde ren of kleinkinderen? Dat vroe ger al eens gedaan maar door het drukke leven op de achter grond geraakt? drag, want iedereen betaalt de stroomrekening.” Kwader kun je LTO niet krijgen: “Ze wer pen zich op als hoeder van onze financiën. Maar de vergoedin gen aan boeren zijn tienden van promillages van de investerings kosten. Ze sturen rentmeesters om met de boeren een regeling te treffen, maar ze zijn aan die adviseurs méér kwijt dan aan de boeren. Tennet roept frustraties op; dit gaat niét alleen om geld. Het gaat ook ook op de manier waarop je met elkaar omgaat. Zeer onzakelijk, vinden de boe ren. Kijk, de Gasunie begrijpt dat ze te gast is. Maar Tennet wil tot in lengte van dagen me degebruik van de grond tegen een eenmalige vergoeding en Binnenkort kunnen belangstel lenden hun kennis opfrissen bij Pien Kroes uit Waddinxveen. Op de naaimachines zijn ook tassen, kleding of babyslofjes te maken. Dat kan ook met suède Het officiële startsein voor de uitvoering van het herstelplan Petteplas vindt vandaag (woensdag) plaats. Dit is het eerste project dat uit het water plan Boskoop en Waddinx veen wordt gerealiseerd. Van de redactie Waddinxveen dens de voorbereiding van het herstelplan heeft de gemeente Waddinxveen zich laten advi seren door Landschapsbeheer Zuid-Holland. De werkzaamheden worden door Dosco Baggerwerken BV uit Oudewater uitgevoerd. De werkzaamheden aan de oever zijn op dit moment in volle gang. De baggerwerkzaamhe- den starten aansluitend. De ka- deophoging/versterking vindt ook dit jaar plaats. Als het tij dens de uitvoering van het plan stevig gaat vriezen, worden de werkzaamheden gestaakt zodat de plas gebruikt kan worden als schaatsbaan. Om de overlast voor de omgeving zo veel mo gelijk te beperken worden veel werkzaamheden vanaf het water uitgevoerd. Ook wordt veel aan dacht besteed aan de bescher ming van de flora en fauna. De Petteplas is een relatief grote plas (2,27 hectare) gelegen in de kern van Waddinxveen. Van Eijk Partners Kerkweg-Oost159 2741 HC WADDINXVEEN T (0182) 6311 91 E info@vepv.nl I www.vepv.nl o i. O li II <p II Regio Boeren en tuinders liggen na een jaar onderhandeling overhoop met elektriciteits- transporteur Tennet over de vergoedingen voor hoog spanningskabels over of onder grond. Elke tuinder vangt daar een paar duizend euro voor. ‘Een fooi’, vindt LTO Nederland. “We wor den al te lang aan het lijntje gehouden.” Als beheerder van het Nederlands elektrici teitsnet biedt Tennet 23 cent per vierkante meter. Terwijl bijvoorbeeld de Gasunie een euro betaalt. “Wij willen boeren een goede vergoeding betalen”, zegt Tennet, “maar wij letten ook op het eindbe- G <p II a Op dit moment is het eco systeem van de Petteplas verstoord en heeft het een slechte waterkwaliteit. Daarom heeft de gemeente Waddinxveen een herstel plan voorbereid met de hoogheemraadschappen van Rijnland en van Schieland en de Krimpenerwaard. Het herstelplan Petteplas bestaat uit het baggeren vaïi de Pet teplas en het aanbrengen of versterken van natuurvrien delijke oevers. Daarnaast moet de kade langs de Jan Dorrekenskade-West (tussen de Puttelaan en de Dorp straat) opgehoogd en plaat selijk versterkt worden. Tij- t of leer. De mogelijkheden zijn groot. Meer inlichtingen over de lessen zijn verkrijgbaar bij Pien Kroes op telefoonnummer: 0172-232 260. qrouw Zelfstandig Adviseur decert een schadevergoedingsrege- ling. Met die bovengrondse leidingen heb je gerechtelijke procedures tot in het onein dige.” De vraag of de boeren niet slapend rijk worden, ver wijst LTO naar het rijk der fabelen. “Die boer moet op die grond zijn boterham verdienen. Nu moet hij voor Tennet een sleuf vrijhouden, want ze moeten er met zware machines bij kunnen. Ten net: “We begrijpen dat LTO niet blij is met ons eindbod. Maar we moeten 500 kilo meter uitbreiden.” Volgens LTO Nederland is een gang naar de rechter niet meer te voorkomen. M

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 6