Overlast terugdringen Optreden orkesten VoYVo'N Twitter Samenwerking gemeente Zuidplas en Veiligheidshuis in pilotproject Stappenplan ‘Grenzen stellen’ moet resultaat opleveren Overbruggen - 2012 Crisisjaar en toch volop feest Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 18 januari 2012 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Elke dag een puzzel www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Bijbelstudie Familie De Waal wint winterbanden Concert door ContinentalKids Activiteiten De Paddestoel Inloop gaat niet door Even lekker ontspannen met een puz zel. Dat kan op onze website. Kies uit sudoko, kruiswoordpuzzel, crypto gram of woordzoeker. Elke dag is er een nieuwe puzzel om op te lossen. Volg het Weekblad voor Waddinx veen dagelijks op Twitter en blijf op de hoogte van het laatste Waddinx- veense nieuws. Steeds het meest actuele nieuws: Volg wbwaddinxveen Klaverjasvond Gouwe Rijders o ri i 6 u i: Waddinxveen Kindergroep de Continen talKids geeft zaterdag 28 januari het concert ‘Spoor zoeken’ in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan 1. Het op treden deze acht- tot twaalf jarigen begint om 16:00 uur. Entree kost 2,50 euro. Reserveren www.continen- talconcerts.nl. De kinder groep die in Waddinxveen en concert geeft bestaat uit zo’n twintig door auditie ge selecteerde kinderen, onder wie uit Waddinxveen Ange- line van der Spek, Noortje Murre, en Joëlle en Anouk Gorissen. Ja, het zijn uitersten, als je goed luistert naar de woor den van de burgervader op de nieuwjaarsreceptie. Het rijtje feestelijkheden voor het komend jaar maar even snel opgenoemd: Opening Verlegde Dreef bij de wokkels, opening van de spoortunnel en aansluitende weg naar Kanaaldijk, het slaan van de eerste paal voor het nieuwe centrum. Steeds meer winkeliers te kenen om er naar toe te verhuizen. Opening nieuwe voetbalcomplex ASW, ver bouwing van het clubhuis van de hockeyclub. En ook nog de renovatie van de hefbrug. Het kan niet op in ons brui- Het doel van deze pilot is het te rugdringen van de criminaliteit, de overlast door jongeren en het Stephan Peters Fractievoorzitter Weerbaar Waddinxveen en direct gereageerd wordt op overtredingen. Jongeren die zich schuldig maken aan over last zullen consequent door de Waddinxveen Muziekvereniging Concor dia Waddinxveen houdt op zondagmiddag een open po- diumconcert in het teken van twee leerlingenorkesten. Er zijn optredens van: het leerlingenorkest van de Pio nier uit Gouda en het oplei- dingsorkest C Akkoord van Concordia Waddinxveen/ Excelsior Boskoop. Dit concert begint om 13.00 uur in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1 in Waddinxveen en de toegang is gratis. Het volgende open podium- concert staat op zondagmid dag 4 maart gepland. Dan zal Rockvocals, het rockkoor van Nederland optreden. Voor C Akkoord is dit optre- Stappenplan Naast het uitschrijven van be keuringen is het stappenplan ook opgesteld om meer acties te ondernemen richting de jongere en eventueel zijn/haar ouders: informeren, waarschu wen, zorgkant in kaart brengen en zorg bieden. den de voorbereiding voor een festival in Schoonhoven, dat op zaterdag 4 februari wordt gehouden. Voor de pauze is het de beurt aan het leerlingenorkest van de Pionier. Voor de onervaren muzikant is spelen in het leerlingenorkest van de Pionier de ideale manier om ervaring op te doen in het samenspel met andere muzikan ten. Het leerlingenorkest wordt gezien als de opstap naar één van de twee ‘grote’ orkesten. Dit orkest staat onder leiding van Xandra Zijlstra. Na de pauze zal C-Akkoord verder gaan. C-Akkoord is het opleidingsorkest van Concordia Waddinxveen en Excelsior Bos koop en speelt diverse nummers uit hun repertoire. brengen en indien deze jongere zijn/haar gedrag niet verandert kunnen uiteindelijk bestuurs rechterlijke handhavingmaat- regel worden toegepast. Denk aan bijvoorbeeld gebieds- ontzegging. Waddinxveen Net als voorgaande jaren komt Frank Ouweneel naar Waddinxveen voor het hou den van een Beamer-Bij- belstudie. Onder de titel: ‘Licht van de Bijbel over de huidige ontwikkelingen in de wereld’ wil Ouweneel op zaterdag 28 januari in de Ontmoetingskerk de schijn werpers op het jaar 2011 te zetten. Er is veel gebeurd in het afgelopen jaar. Genoeg stof om een avond mee te vullen. Frank Ouweneel zal onder andere ingaan op de volgende gebeurtenissen uit 2011: de Arabische lente, de catastrofe met de kerncen trale in Japan, de wankele economieën van Grieken land, Italië en andere Zuid- Europese landen, de instabi liteit van de Verenigde Staten enzovoorts. De avond begint zaterdag 28 januari om 19.30 uur in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. De toe gang is vrij (collecte). Waddinxveen De Paddestoel start vanaf 20 januari met een jeugddisco onder de naam ‘Fridaynight Teenage Party’. Elke derde vrijdag van de maand zal DJ Parrakonijn samen met de vaste DJ’s van De Pad destoel draaien. De disco duurt van 21.00 tot 23.00 uur en is voor kinderen van 12 tot en met 15 jaar. De en tree is twee euro. Vrijdag 20 januari is er ook de maande lijkse kinderdisco. DJ’s Cyn thia en Monique en Nicole draaien de muziek. Iedereen in de leeftijd van 6 tot en met 11 jaar is van 19.00 tot 20.30 uur welkom. De entree is 1,50 euro. Zaterdag 11 februari is er de halfjaarlijkse rommelmarkt. De rommelmarkt is van 9.00 uur tot 14.00 uur en de en tree is vrij. Voor inlichtingen of het huren van een tafel kan men bellen naar Trudy van den Berg, telefoon: 0182- 614715 of Els Korevaar, te lefoon: 0182-618689. De Paddestoel is gevestigd aan de Lijsterbesstraat 18 in Waddinxeen. Voor informa tie over alle activiteiten zie www.wsv-depaddestoel.nl. Leerlingen van de groepen 3 van de Koningin Beatrixschool brachten woensdag 11 januari een bezoek aan de biblio theek. Anne Verhagen las de kinderen een boek voor en vertelde over leesboeken voor kinderen, prentenboeken en voorleesboeken. De kinderen zochten daarna met elkaar boeken uit om in de klas te lezen. FOTO; RONALD STAM sende Waddinxveen. De cham pagne zal hierbij knallen! Vraag is alleen: in welk vat giet je al die feestjes. Terwijl Henk en Ingrid het steeds met min der moeten doen, kun je het niet maken deze feestjes groots te vieren. Wie ook een feestje mogen vie ren zijn twee jongedames uit de Zuidplas. Wat de gemeenteraad niet lukte, kregen zij wel voor elkaar. Toch nog meer veiligheid op de Zuidplaslaan door de ma- trixborden. De vraag rijst nu al gauw: zwicht een wethouder nu meer voor de publieke opinie en niet voor de argumenten van raadsleden, die diezelfde burger vertegenwoordigen Waddinxveen Autoclub De Gouwe Rij ders houdt donderdag 19 januari haar traditionele klaverjasavond in gebouw De Gouwebloem aan de Tollenslaan 161. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Het klaver jassen begint uiterlijk om 20.00 uur. Er worden vier ronden gespeeld. Voor meer informatie, telefoon: 079- 3315205/06-23671549 Waddinxveen Wegens omstandigheden kan de inloop voor mantel- zorgers in het Anne Frank Centrum op 20 januari geen doorgang vinden. De eerstvolgende bijeen komst is 3 februari om 13.15 uur. Het thema is ‘Opkomen voor jezelf. Zich hiervoor aanmelden kan bij l.engelen@paletwel- zijn.nl of bellen naar Lianne Engelen, coördinator man telzorg Waddinxveen en Boskoop, telefoon: 06-15 03 13 20. Waddinxveen De familie P. de Waal uit Waddinxveen heeft een complete set winterbanden op velg gewonnen tijdens de WinterActieWeken van Mitsubishi. De banden wer den door Mitsubishi dealer Boonstoppel jr. Waddinx veen persoonlijk aan familie De Waal overhandigd en meteen gemonteerd onder hun auto. Van 15 oktober tot en met 30 november konden Mitsubishirijders bij hun Mitsubishidealer een win tercoupon invullen om kans te maken op één van de vijf gratis winterbandensets. Van de redactie Zuidplas De gemeente Zuidplas werkt het komende jaar tijdens eenn pilot samen met het Veiligheidshuis Gouda. Het Veiligheidshuis is een sa menwerkingsverband tussen gemeenten, politie, justitie, reclassering en verschil lende zorgaanbieders. politie en de BOA/bikers wor den bekeurd. Bij de tweede bekeuring aan dezelfde jongere binnen een bepaalde termijn zal de wijkagent een huisbezoek verlenen van zorg. De korte lijnen in deze samen werking zorgen ervoor dat snel kan worden ingegrepen als ie mand is ontspoord of dreigt te ontsporen. Doordat veel or ganisaties rond de tafel zitten, wordt tevens voorkomen dat de verschillende organisaties langs elkaar heen werken. Door middel van het stappen plan ‘Grenzen stellen’ wordt het overlastgevend gedrag door jongeren teruggedrongen. Dit stappenplan komt erop neer dat door politie en gemeen telijke BOA/bikers eenduidig Optimistisch We moeten wel optimis tisch blijven. Als alles klaar is wonen we straks in een gemeente met een prima in frastructuur, een echt nieuw centrum en een sfeervol uitgaanscentrum dat niet meer wordt verstoord door een vallende hefbrug. Maar hoe heet die gemeente dan? Groot Zuidplas/Gouda, Gouwestad of blijft het Wad dinxveen. Het zal altijd het pareltje aan de Gouwe blij ven. T A H 1 i: o II A Rh l> O I. I O S f llfü 8 II II M tis o i.

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 11