Avondopleidingen en cursussen leven lang doen! Leren.een idcollege Mcollege I I r. AP Wandelexcursie Wereldwinkel Opfriscursus Bridge Alpha-cursus Boskoop kies voor ontwikkeling Filmvoorstellingen ROC ID College kan u hierbij helpen met Actie middelenkast kies voor ontwikkeling www.idcollege.nl www.idcollege.nl Alphen aan den Rijn Gouda Open Dag op 6 februari van 16.00-21.00 uur in OPEN DAG Zoetermeer februari 6 15 februari februari Basiskennismanagement 15 *De opleidingen starten alleen bij voldoende deelnemers. Computervaardigheden voor mensen met weinig of geen scholing. februari februari ROC ID College heeft vestigingen in Alphen aan den Rijn, Gouda, Katwijk, Leiden, Leidschendam- Voorburg, Woerden en Zoetermeer. Hebt u in het verleden niet zo heel veel onderwijs gevolgd of is een deel van de kennis van vroeger verdwenen en wilt u die graag weer ophalen? Het verhogen van Nt2 op verschillende niveau's na het behalen van een inburgeringdiploma. Trajecten voor studenten met een ambitie voor een baan in de Zorg, gecombineerd met een empowermenttraining en een taaltraject. Voor alle trajecten geldt dat vooraf een intake en/of toetsing plaatsvindt. Daarna wordt bepaald of men wordt geplaatst. De intake is kosteloos. Wat kost het traject? De kosten voor trajecten worden geheel gesubsidieerd door de overheid. Voor een aantal trajecten moet de student een verplicht lesgeld betalen. Lesmaterialen zijn voor rekening van de student. Opfriscursus Nederlands met een bouwsteen solliciteren, telefoonvaardigheden en presentatievaardigheden. Deze bijscholing is gericht op werkzoekenden of voor mensen die van baan willen veranderen. ROC ID College verzorgt cursussen en opleidingen voor volwassenen In februari 2012 starten wij met de volgende opleidingen* Praktijkdiploma Boekhouden (Bedrijseconomie en Periodeafsluiting) Basiskenniscalculatie Basiskennisboekhouden 13 14 8 13 7 8 13 7 7 februari februari februari februari februari februari februari ROC ID College verzorgt trainingen en opleidingen voor volwassenen ROC ID College heeft vestigingen in Alphen aan den Rijn, Gouda, Katwijk, Leiden, Leidschendam- Voorburg, Woerden en Zoetermeer. ROC ID College verzorgt trainingen en opleidingen voor volwassenen Alphen aan de Rijn aan de Ambonstraat 1 Gouda aan de Groen van Prinsterersingel 52 Zoetermeer aan het Van Doornenplantsoen 11 Reeuwijk/Regio Staatsbosbeheer houdt zaterdag 28 janu ari in samenwerking met infocentrum De Hartloper een speciale wandelexcursie rondom de Reeuwijkse Plassen. Op en rond de plassen verblijven duizenden win- tergasten. Samen met de Groene Hart gid sen van Staatsbosbeheer kunnen de deel nemers genieten van de enorme aantallen vogels die hier speciaal naartoe komen om te overwinteren. Op de Reeuwijkse Plassen overwinteren elke winter duizenden eenden en ganzen. Van sommige soorten kan dit aantal op lopen tot meer dan 80.000 vogels, zoals van de smient tijdens de vorige winter. Een zeer indrukwekkend schouwspel dat vanaf de wandelpaden goed is te zien. De plassen worden door de vogels gebruikt om veilig te kunnen rusten en in de omliggende pol dergebieden zoeken de vogels naar voedsel. Voor vele soorten vogels zijn de plassen en de omliggende polders van een onmisbare waarde om te kunnen overwinteren, aldus Staatsbosbeheer. De wandelexcursie duurt ongeveer 2,5 uur en voert rondom de plas Broekvelden waar altijd duizenden vogels verblijven. Tijdens deze wandeling zal de Groene Hart gids alles vertellen over wat Staatsbosbeheer doet om de vele vogels het naar de zin te maken en het unieke Reeuwijkse land- schap te behouden. Halverwege de wan deling bij het vogelkijkscherm krijgen de deelnemers koffie of thee. En na afloop bij het infocentrum kunnen ze genieten van een vegetarische soep. Verzamelen om 10.00 uur op de parkeer plaats Reeuwijkse Hout, bij informatiecen trum de Hartloper in Reeuwijk. De kosten zijn 7,50 euro voor deelnemers vanaf 12 jaar, voor kinderen tot 12 jaar 3 euro. Tip: vergeet de verrekijker en wandelschoenen niet. Aanmelden kan via www.groenehart- centrum.nl of tel.: 06-23774925 (tijdens kantooruren). Wie meer informatie wil, kan een mail sturen naar groenehartcen- trum@staatsbosbeheer.nl. Boskoop In februari start Frans Schiereck met een herhalingscursus Bridge. Het is geen be ginnerscursus. Het hele biedsysteem komt aan de orde en het spel- en tegenspelon- derwerpen, zoals signaleren en uitkomen, wanneer troeftrekken en wanneer wach ten. De cursus bestaat uit tien lessen op dinsdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur in De Loods aan de Zijde 11 in Boskoop. Er wordt gewerkt met een beamer, dus deel nemers hoeven niets op te schrijven. Aan melden en meer informatie via: fcschier- eck@hotmail.com of tel.: 06-51920663. Boskoop De biologische cacaopoeder van Fair Trade Original, verkrijgbaar in Wereldwinkel Bos koop, eindigde tijdens een blinde smaaktest van het televisieprogramma KASSA! op de eerste plaats. De vijf juryleden, allen fijn proevers en chocoladekenners, proefden tien merken chocolademelk en verkozen de drank gemaakt met cacao van Fair Trade Original tot de beste: ‘Echte chocola, in balans, niet te zoet’. Wie kiest voor cacao en suiker van Fair Trade Original, doet ook iets goeds voor de boeren. In de Domini caanse Republiek bijvoorbeeld hebben de cacaoboeren dorpsscholen opgericht van de ontwikkelingspremie die zij voor hun cacaobonen kregen. En ze kunnen bij hun coöperatie goedkope plantjes kopen voor hun groentetuin. Zo kunnen zij deels in hun eigen eten voorzien. De producten in de Wereldwinkel hebben allemaal een ei gen verhaal. De cacao en de suiker, maar bijvoorbeeld ook de mokken om de choco lademelk uit te drinken. Voor meer infor matie: www.boskoop.wereldwinkel.nl. Basiskenniscalculatie Praktijkdiploma Boekhouden (Financiële administratie en Periodeafsluiting) Basiskennisboekhouden Praktijkdiploma Loonadministratie De cursussen worden uitgevoerd op onze locatie aan de Groen van Prinsterersingel 52 in Gouda. Bel voor meer informatie over inhoud en startdata naar: Tel: 0800 222 0800 E-mail: info@idcollege.nl of met de contactpersoon van uw gemeente. Bezoek onze Bezoek onze aan de Groen van Prinsterersingel 52 op maandag 6 februari van 16.00-21.00 uur. Boskoop/Regio De actie ‘Bezem door de middelenkast’, een initiatief van het hoogheemraadschap van Rijnland in samenwerking met Kring Boskoop, is wegens succes tot eind janu ari verlengd. In Greenport regio Boskoop kunnen boomkwekers tot dat tijdstip gra tis, snel en milieuvriendelijk hun voorraad gewasbeschermingsmiddelen opschonen. Reeds 160 kwekers hebben zich aange meld om'hun gewasbeschermingsmidde- lenkast te laten controleren op verouderde en niet meer toegelaten middelen. Met het snel veranderende middelenbeleid weten kwekers vaak niet meer of ze een gewas beschermingsmiddel wel of niet mogen toepassen of in de kast mogen hebben. Boskoop Woensdag 25 januari start de jaarlijkse Al pha-cursus in Boskoop, voor iedereen die vragen heeft over Jezus en het christelijk geloof. Er hebben zich al weer mensen aan gemeld, maar deelnemers kunnen zich nog opgeven. “En als u twijfelt”, zegt Julia de Pa ter van het Alpha-team Boskoop, “dan komt u toch op de eerste avond even kijken?” Julia is één van de teamleden die de Alpha- cursus in Boskoop organiseert. Zij is al en kele jaren nauw betrokken bij de cursus en verzorgt ook een inleiding tijdens één van de avonden. “Maar ik wil er bovenal zijn als gastvrouw voor de deelnemers. Behalve een plek om vragen te stellen, is de cursus er ook om elkaar te ontmoeten, aandacht te hebben voor elkaar.” De cursus bestaat uit tien doordeweekse avonden. Elke cursusavond begint met een warme maaltijd. Na de maaltijd volgt een korte inleiding en een gesprek in vaste, kleine groepen. De te behandelen onderwerpen zijn zeer toegankelijk en la ten ruimte voor vragen over het christelijk geloof. “Als er ergens kritische vragen over God, kerk en geloof gesteld kunnen wor den, dan is het wel op een Alpha-cursus”, aldus Julia. De cursus duurt tien woens dagavonden van 19.00 tot 21.30 uur in ‘De Stek’ aan de Puttelaan 148 in Boskoop. De Alpha-cursus is voor alle leeftijden en is gratis. De eerste avond wordt gehouden op woensdag 25 januari. Voor meer informa tie: www.alpha-cursus.nl. Aanmelden via Jacqueline de Bruijn, tel.: 0172-210800, jacq.debruijn@planet.nl. Nieuwkoop/Regio Het bezoekerscentrum van Natuurmo numenten in Nieuwkoop vervolgt op zon dagmiddag haar filmvoorstellingen met de volgende afleveringen van Planeth Earth: Bijzondere Bossen en De Diepzee. In de spraakmakende natuurfilms van de BBC worden nooit eerder gefilmde beelden ge toond. Zeldzame gebeurtenissen, onmo gelijke locaties en intieme momenten van dieren zijn vastgelegd. Bijzondere Bossen toont indrukwekkende boslandschappen, zoals het Taiga-woud in het hoge Noorden, een uitgestrekt woud, waar eenlingen als warg (wolverine) en de lynx op zoek zijn naar prooi. In Madagas car wordt de bizarre baobab bestudeerd, in Californië laat de film de hoogste en oudste bomen ter wereld (4.000 jaar oud) zien, terwijl de bossen van Oost-Rusland getuige zijn van de overlevingsstrijd van het zeldzame Amur-luipaard. Oceanen bedekken tweederde van de aarde, maar zijn voor het grootste deel on ontdekte werelden. Deze spectaculaire af levering duikt in deze verborgen wereld en toont unieke opnamen van het gevarieerde leven, van diertjes aan de oppervlakte tot de bizarre wezens in de diepte, zoals de vampierinktvis en de reuzenoctopus. De films zijn voorzien van Nederlands com mentaar. Tussen beide films is een pauze. Iedereen is welkom op zondag 22 januari. De films starten om 14.10 en om 15.20 uur. De toegang is gratis. Iedereen is welkom in het bezoekerscentrum Nieuw- koopse Plassen aan de Dorpstraat 116 in Nieuwkoop. Voor meer informatie: 0172- 520010 of www.natuurmonumenten.nl/ bcnieuwkoopseplassen. Deze middelen kunnen zij dankzij dit ini tiatief gratis en anoniem afvoeren, zonder risico voor het milieu. Een adviseur van Agropoli of CLM komt langs bij het be drijf en neemt samen met de kweker de middelenkast door. Vervolgens voert de adviseur een zogenoemde digitale mid- delencheck uit. Per middel wordt de toelaatbaarheid be keken. Als een middel niet meer is toe gestaan, kan het gratis worden afgevoerd door middel van een bon die bij het bezoek wordt verstrekt. Aan de actie, die in no vember gestart is, kunnen boomkwekers in heel Greenport regio Boskoop mee doen. Aanmelden voor de actie ‘Bezem door de middelenkast’ kan tot eind januari bij Annette den Hollander van CLM, tel.: 0345-470730, adenhollander@clm.nl of Wilma Windhorst van Agropoli, tel.: 06- 24822769, wilma.windhorst@hetnet.nl. Voor wie u bent niet meer leerplichtig u hebt een Nederlands paspoort of u bent in het bezit van een inburgering diploma Nt2 of Staatsexamen 1 u hebt geen afgeronde vooropleiding u bent ingeschreven in een van de gemeenten van het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden Holland (ISMH). Alfabetisering Nt2, voor allochtonen die in eigen land niet of nauwelijks naar school zijn geweest; Basiskenniscalculatie Basiskennisboekhouden Praktijkdiploma Boekhouden (Bedrijfseconomie en Kostprijscalculatie) Basiskennis Loonadministratie Ook verzorgen wij in de avonduren functiegerichte kantooropleidingen. Kijk voor voor informatie over uitvoeringslocatie, prijs en inhoud op onze website: www.idcollege.nl/cursussen of bel 0800 222 0800 infocentrum tel.: 0800 222 0800 e-mail: info@idcollege.nl web: www.idcollege.nl Regionaal Opleidingen Centrum Regionaal Opleidingen Centrum infocentrum tel.: 0800 222 0800 e-mail: info@idcollege.nl web: www.idcollege.nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 16