Woontrends I II 1 7 Duurzaamheid als beginpunt 'fuussen Plicht Uil Massief houten vloer vraagt om kennis en voorbereiding I Mooi kaal is niet lelijk O Lekker warm en kalm wat stoom afblazen Reinigende kracht voor lichaam en geest Commerciële kracht van origineel design f g 'Z' Stopcontact I. Nieuwe norm voor vuurtje b r!. 7 W H - f - AA*' u Water komt steeds beter tot z’n recht. Stoomdouchen zou een nieuwe trend kunnen worden. Bron foto: www.uipkesvloeren.nl. r*-. Beton op de muur, maar toch ook weer niet echt. ujujw.siemens.nl o Dat hout een specifieke uitstraling heeft, zal iedereen beamen en de populariteit van een houten vloer is een duidelijk bewijs. Maar met het kiezen voor een houten vloer ben je er nog niet. Sterker nog, dan begint het allemaal pas. Er zijn namelijk heel veel soorten massief houten vloeren op de markt. Elke houtsoort kan op haar beurt weer bewerkt worden met naturel olie of kleurolie om de vloer nog meer een eigen karakter te geven. Zo ontstaan ontelbaar veel mogelijkheden om de houten vloer te creëren die perfect past bij het huis en de inrichting. Natuurlijk vraagt zo’n houten vloer wel om een doordachte behandeling en voorberei ding. Zo is het bijvoorbeeld zeker mogelijk om massief houten vloerdelen in een nieuwbouwhuis te leggen - de woning droogt immers al tijdens de bouw - maar het is wel verstandig om goed te controleren of de ondervloer niet teveel vocht bevat op het moment dat de houten vloer wordt gelegd. Is dit wel het geval, dan is het raadzaam het leggen en afwerken uit te stellen tot het restvocht uit de nieuwe afwerkvloer weg is. Dit proces kan eventueel versneld worden door de plaatsing van bouwdrogers. Daarnaast is het belangrijk dat alle werkzaam heden, zoals het plaatsen van de keuken, het verven, het tegelwerk en het stucwerk voltooid zijn voordat de vloer geplaatst wordt. Bij het leggen van een massief houten vloer in een bestaande woning is het belangrijk om de huidige staat van de betref fende ruimte in kaart te bren gen. Zeker bij een wat oudere woning zijn er door aanpas singen en uitbreidingen vaak verschillen in onder andere de soorten ondervloeren en s Trends wisselen elkaar in een hoog tempo af in iedere plek van onze samenleving en de badkamer is daar zeker geen uitzondering op. Lange tijd was het bijvoorbeeld de inloopdouche die niet mocht ontbreken en inmiddels heeft ‘de inloper’ een belangrijke concurrent in ‘de stomer’ gekregen. Eén van de grote voordelen van een stoomdou- che is de afgesloten ruimte. Hierdoor blijft de badkamer droog én blijft de doucheruim te zelf lekker warm. De nieuwe stoomdouche is verkrijgbaar in verschillende varianten werkblad. Natuurlijk gebruik makend van hout met het FSC-certificaat. Maar wie echt bewust bezig wil zijn, kijkt ook naar het productie proces. Hoe gaat de fabriek bijvoorbeeld om met elektri citeit? En met het personeel, want ook dat is een element van duurzaamheid. En ja, Liefhebbers van een industri ële look kunnen zich tegen woordig helemaal uitleven, want niet alleen is beton op de vloer een grote hit, maar het kan nu ook op de muur heel Hoewel de slaapkamer mis schien de aangewezen ruimte voor ontspanning lijkt, heeft water een nog groter effect op het ervaren van rust. Om die reden verandert de badkamer meer en meer in een ruimte om even helemaal weg te dromen en kiezen badkamer- specialisten steeds meer voor onderdelen die het water het best tot hun recht laten komen. Zo worden de douchekop pen steeds groter en lijkt een I Ook dit jaar worden architectuurstudenten wereldwijd aangemoedigd om de mo gelijkheden van daglicht in architectuur te onderzoeken en te verkennen. Voor de Velux Award wordt gezocht naar voorstellen waarin een duidelijk energiebeleid gecombineerd wordt met een specifieke focus op de gezondheid en het welzijn van de mensen die in de gebouwen wonen en werken. Bron: www.velux.com/iva. Producten die de commerciële kracht van design laten zien, kunnen in aanmerking komen voor de Erkenning Goed Industrieel Ontwerp. Naast de esthetiek worden de producten beoordeeld op functionaliteit, ergonomie, originaliteit en materiaalkeuze. Dus als je voor maar liefst vier producten zo’n keurmerk in ontvangst mag nemen, zegt dat dus wel iets. Zo is de Panoramische gaskookplaat lang en ondiep, Koken op inductie wint nog steeds aan populariteit. Inmiddels kookt zo’n 40% van de huishoudens elek trisch en 63% hiervan heeft gekozen voor inductie. Niet verwonderlijk, want het is een snelle, zuinige, veilige van koken en de kookplaat is zeer makkelijk schoon te maken. Met de smartin duction is de overstap nog makkelijker, want hiermee is inductiekoken op slechts één elektriciteitsgroep mogelijk. Krachtstroom of meerdere groepen zijn niet langer nodig. Dankzij een aanpassing in het elektrici- teitscircuit is de aansluit- waarde van de smartinduc tion slechts 3,68 kW. dorpels ontstaan. Maak een aantal foto’s van de kamer en van de ondervloer, zodat de vloerleverancier een passend advies kan geven. Wie een houten vloer in een appartement wil leggen, is gebonden aan de geluids- norm die wordt vastgesteld door de Vereniging van Eigenaren (WE) of de betreffende woningbouw- coöperatie. Daarom worden houten vloeren in apparte menten bijna altijd zwevend gelegd. www.uoorlichtingsburo- wonen.nl voor een nis, hoekopstelling of een wandopstelling. Het geheel, dat optioneel kan worden voorzien van een regendouche, led-verlichting en geïntegreerde luidsprekers, vormt een strak en transparant beeld. Een modulair concept maakt het mogelijk om zelf de ideale wellness ruimte te ontwerpen. Door middel van losse componenten kan de eigen stoomdouche worden samengesteld en afgestemd op de beschikbare ruimte en specifieke wensen. www.cleopatra.nl douchebeurt steeds meer op een bezoek aan een wa terval. Op die manier wordt een plek voor lichamelijke en geestelijke regeneratie gecreëerd. Een plaats waar de reinigende kracht van het water, lichaam en geest in harmonie brengt. Om uiteindelijk weer terug te keren bij jezelf, innerlijk en uiterlijk gereinigd. www.dombracht.nl het vraagt inderdaad om iets meer tijd en onderzoek dan het binnenlopen van een sanitair- specialist en het uitzoeken van iets moois. Maar door bewust te kiezen voor duurzaamheid, zal de ‘groene badkamer’ altijd schoonheid houden. www.reginox.nl waardoor het niet nodig is om tijdens het koken over de pannen heen te reiken. De energiezuinige Air Logic afzuigkappen vallen op omdat ze 120 cm breed zijn en voorzien van LED verlichting en de laatste prijswinnaar in dit rijtje is de DuoLogic afzuigkap, die de aanwezige CMV combi neert met recirculatie. www.atag.nl Ook op het gebied van open haarden staat de ontwikke ling natuurlijk niet stil en er is vooral veel aandacht voor het verhogen van het ren dement van de haard en het verlagen van het fijnstof dat de haard veroorzaakt. Zelfs het risico op schoorsteen brand wordt steeds kleiner gemaakt. En dit alles moet dan natuurlijk ook nog eens in een aantrekkelijk pakketje aangeleverd wor den, want de haard moet natuurlijk wel aansluiten met de laatste woontrends. Wie deze donkere maanden zat is en extra gezelligheid in huis wil halen, kan bij de haardenspecialist het hart ophalen. De nieuwe houthaarden voldoen aan de allerlaatste normen op gebied van verbrandingsei- sen en emissie-eisen. www.barbas.com stijlvol toegepast worden.Dit realistische behang is beschik baar in diverse dessins zorgt voor een urban sfeer in huis. www.concretewall.no l Bewust bezig zijn met de toekomst van onze planeet, begint al bij de productie van onze artikelen en gelukkig zijn er steeds meer fabrikanten die deze ‘groene gedachte’ in de praktijk brengen. Zo kan er tegenwoordig bijvoorbeeld gekozen worden voor een ‘groene’ spoelunit, wastafel of K

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 21