Verkeersbrigade voor een veiligere Zuidplaslaan ■ÉI O Klik Win! I Lees de krant online Politieberichten Dortland: ‘Je gaat daar niet als een bang hondje staan' Ondanks lage opkomst brigadiers toch hulp bij oversteken op drukke weg Jubileum voor Ronde van Waddinxveen woensdag 18 januari 2012 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl 1 I www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Mama kwijt Open Cirkel De laatste berichten van de politie vindt u natuurlijk op onze website. Een inbraak, een overval of nieuw initiatief om de straten veiliger te maken. Lees het in het weekblad. U wilt dat artikel nog eens lezen of die foto opnieuw bekijken? Maar dan blijkt de krant al met het oud papier weg gegooid. Geen nood want onze krant staat ook op de website. Website voor jongeren Ig. A-Z A-Z José Walraven, Patricia van der Laken, Debbie de Wolf ens José van Walraven krijgen les. FOTO: DAVITA DIJKSTRA Matrixborden en extra politiecontroles: er wordt veel gedaan om de tijde lijke verkeersdrukte op de Zuidplaslaan in goede banen te leiden. Toch vraagt veilig heid om meer maatregelen, zeggen scholen, gemeente en politie. Vanaf vandaag moeten speciaal daartoe opgeleide verkeersbriga- diers basisschoolleerlingen in de ochtendspits gaan helpen bij het oversteken. Achtstegroepers waren ook welkom: maar er meldde zich maar één leerling aan. Dauita Dijkstra Waddinxueen Oost en bij de Theo Thijssen- school aan De Wadden. Ondanks een tegenvallende op komst van ouders staan de vier brigadiers-in-de-dop te trap pelen om de straat op te gaan. Maar even een oranje hesje aantrekken en met de armen zwaaien maakt hen nog geen verkeersbrigadier, ondervonden ze vrijdagavond tijdens de trai ning. Zonder deze training mag je de straat niet op en Dortland stelt eisen aan zijn cursisten. “Je gaat daar niet als een bang hondje staan, je weet wat je doet en je doet het goed”, deelt hij mee. Strikte stoptekens en commando’s, de remweg, ver ten zorgen afsluitend voor het hoogtepunt op Coenecoop. zekeringen en slechte weersom standigheden; niets blijft onbe sproken. Deelneemster José van Walraven vraagt zich wel af hoe het er in de praktijk aan toegaat. Waddinxveen Als afsluiting van de Natio nale Voorleesdagen is er op zaterdag 28 januari om 15.00 uur in de vestiging Wad dinxveen van Bibliotheek De Groene Venen een voorstel ling voor peuters en kleuters. Deze heet ‘Mama kwijt’ en wordt door poppentheater Dubbele Jan gespeeld. De toegangskaartjes kosten 4,50 euro per persoon in de voor verkoop en zes euro direct voor de voorstelling. De bi bliotheek is gevestigd op de Van Mecklenburg Schwerin- laan 1 in Waddinxveen. Waddinxveen Wat is de link tussen burn out en christelijk geloof? Burn-out is een stoornis die wordt gekenmerkt door gevoelens van uitputting van lichaam, geest èn ziel. Jeanine van de Bruinhorst spreekt op woensdag 25 ja nuari hierover bij de Open Cirkel. Belangstellenden zijn vanaf 19.45 welkom voor koffie/thee in ‘Het Anker’, achter de Brugkerk, aanvang 20.00 uur. BARBËCÜÊ.nl Waddinxveen Wethouder Dorenda Gerts lanceert op dinsdag 24 ja nuari de Waddinxveense Jongin-Site www.jongin- waddie.nl. Zij doet dit op het Coenecoop College in het gezelschap van de re dactie van de website en de leerlingen en leraren van de school. De lancering wordt muzikaal omlijst door de dj’s Gio G en Latino D. Jongin is het virtuele Cen trum voor Jeugd en Gezin. De website biedt fun en facts voor jongeren van 12 tot 23 jaar en gaat over alles waar zij mee zitten of vragen over hebben. De informatie op Jongin is er vóór en dóór jon geren. Ongeveer tachtig pro cent van de website bestaat uit informatie die landelijk vergaard is, twintig procent wordt met lokale informatie gevuld. De Waddinxveense jongerenredactie zorgt er voor dat de lokale infor matie up-to-date blijft. De eindredactie van de lokale informatie ligt bij Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland. Het doel van Jongin is dat jongeren met een vraag of probleem makkelijk be trouwbare en begrijpelijke informatie kunnen vinden. Via de website kunnen jon geren, wanneer dit nodig is, met hun vragen en proble men bij een geschikte hulp verlener terechtkomen. Het lokale deel van www.jongin- waddie.nl bevat onder ande re een digitale sociale kaart met informatie en gegevens van de organisaties die zich met jongeren bezighouden in Waddinxveen. Kostbaar Het organisatiecomité onder leiding van voorzitter Hans Moons hoopt, ondanks de economische crisis, op de me dewerking van de sponsoren, want de wielerdag is een kost baar evenement. De horeca wordt uitgebreid en ook de buitenlandse deelname staat hoog op het verlanglijstje. “Het succes van de Ronde van Wad dinxveen van vorig jaar was groot”, verklaart Hans Moons zijn hoop op voldoende sponso ren. “Al met al waren het boei ende wedstrijden en ook het weer was prachtig. Bovendien pen. Maar zie je dat er van een afstandje een grote groep kinde ren aankomt, laat die dan even wachten. De automobilist moet ook om kwart voor negen bij de dokter zijn.” Patricia van der Laken schetst een ander sce nario “Wat nou als er zestien jarigen op hun brommer langs scheuren om ons te stangen?” Volgens Dortland zijn dat niet de grootste onruststokers. “Het zijn vooral leerlingen op de fiets die net naar het voortgezet on derwijs gaan. Dan geldt: laat zien dat je er staat! Blijven ze bezig, bel de politie. We pikken hen er zo uit.” Achtstegroepers konden ook Fixet de Bas, gevestigd aan de Jan Dorrekenskade Oost 71 in Waddinxveen, houdt een speciale actie voor de lezers van het Weekblad. Fixet de Bas geeft vier keer een cadeaubon weg ter waarde van 25 euro. Winnen? Ga dan naar onze website www.weekbladwaddinxveen.nl, beantwoord de vraag en maak kans op een cadeaubon! FOTO: PR zag de finishstraat er mooi uit. Dat willen we uiteraard opnieuw. Daarvoor gaan we er extra flink tegenaan, want de twintigste Ronde moet natuurlijk slagen. De wielerdag is een begrip in Waddinxveen en dat moet zo blijven.” Vorig jaar werd de Ronde van Waddinxveen gewon nen door Peter Mohlmann, bij de amateurs kwam Bob Jonhkheer als eerste over de streep. Bij de dames was Kimberley van den Berg de sterkste, terwijl Leon Hof man de snelste junior was. Meer info op unutu.ron- devanwaddinxveen.nl “Het is op de Zuidplaslaan een komen en gaan van auto’s. Het kan knap lastig zijn om daar tussen te komen.” Dortland er kent dat. “Toch zal je zien dat mensen best even willen stop- Wie in het westelijke deel van de Zuidplas woont en naar school gaat op de Koningin Beatrix- school, de Kardinaal Alfrink- school of de Dick Brunaschool, ontkomt niet aan de drukke Zuidplaslaan. Sinds de Beije- rincklaan tijdelijk is afgesloten vanwege de aanleg van de Ver legde Dreef, is het verkeer hier flink toegenomen. Debby de Wolf is een van de vier ouders die vanaf vandaag van kwart over acht tot half negen de kou trotseert om te ‘klaar-overen’ op de drukke straat. “Je hoort van veel ouders dat ze het goed vinden dat er iets gebeurt, maar vervolgens doen ze zelf niet mee”, zegt ze. Het is een bekend probleem, bevestigt Fred Dort land, sinds 1983 opleider van verkeersbrigadiers. “Begin jaren negentig werden op zeven plek ken in Waddinxveen verkeers brigadiers ingezet, maar op een gegeven moment waren er niet genoeg ouders meer. Scholen werden gedwongen ermee te stoppen.” Momenteel zijn er nog twee brigades actief, bij de Bethelschool aan de Kerkweg- 4 een training volgen om de ou ders bij te staan, maar dat gaat niet door omdat er maar één leerling bereid was. De vier koppige verkeersbrigade zal op de Zuidplaslaan brigadieren totdat de Beijerincklaan weer open is. “We doen het voor de veiligheid van onze kinderen”, zegt De Wolf. “En om de auto mobilisten bewust te maken van hun rijgedrag”, vult Van der La ken aan. Ze mogen geen bon nen uitschrijven, maar volgens Dortland valt het met te hard rijden wel mee. “We hebben onlangs een onderzoek gedaan en 99.05 procent hield zich aan de snelheidsregels.” Waddinxveen De Ronde van Waddinxveen houdt op Tweede Paasdag, maandag 9 april, haar twin tigste editie. Vanwege het jubileum wil de organisatie van het evenement op Be drijventerrein Coenecoop een speciale uitvoering ma ken. Daarom staan er opnieuw vijf wedstrijden op het pro gramma. De junioren zijn als eersten aan de beurt, gevolgd door de vrouwen en de amateurs. Ook voor de jeugd op gewo ne fietsen is weer een plaatsje ingeruimd. De Rabo Dikke Banden Race is hun ‘koers’. De eliterenners en belof- wrrkhpd «<xw -Jdtanrtn '~7TV"‘ 7 -^1 SSSêSsr-

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 3