I Lionsconcert loopt goed 7+- Politieberichten Grote belangstelling voor Jan Vayne en Petra Berger in Zevenhuizen Overbruggen - Leefbaarheid in uw wijk Kerkdiensten Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 25 januari 2012 Weekblad voor Waddinxueen pagina 3 www.weekbladwaddinxveen.nl Franse verhalen Stroopwafels a3 Inschrijving Jeugdmarathon gestart Optreden in Café Zinne De laatste berichten van de politie vindt u natuurlijk op onze website. Een inbraak, een overval of nieuw initiatief om de straten veiliger te maken. Lees het in het weekblad. Tiende concert in successie is een groots jubileumconcert Eerste paal supermarkt Waddinxveen is rijk aan geloofsge meenschappen. Rond het week einde houden zij diensten. Wan neer precies, dat leest u op onze website onder het kopje diensten. www.weekbladwaddinxveen.nl Waddinxveen De Waddinxveense Red dingsbrigade houdt op vrij dag 24 februari de jaarlijkse jeugdmarathon. Om mee te doen aan de jeugdmarathon moeten deelnemers tussen de 9 en 14 jaar oud zijn. Ze zwemmen in een ploeg die bestaat uit vijf zwemmers en een ploegleider (die mini maal 18 jaar moet zijn). Elke tien minuten zwemt er een ander lid van de ploeg. Deze ploeg mag bestaan uit kinde ren van de WRB, maar deel nemers mogen ook een team vormen met klasgenoten en andere kinderen van buiten de WRB. Tijdens de jeugd marathon zullen ook ploegen van andere reddingsbrigades aanwezig zijn. Meer informatie en het in schrijfformulier is te vinden op website van onze vereni ging http://wrb.nu. Of uw wijk leefbaar is heeft in de eerste plaats te maken met hoe de sfeer in de wijk is. Hoe gaan de bewoners met elkaar om, zijn er veel ge zamenlijke activiteiten, zeg gen mensen elkaar gedag op straat en dat soort dingen. Daarnaast wordt een leefba re wijk herkend aan hoe deze er fysiek uitziet. Ligt er veel troep op straat, zijn er veel onverzorgde stukken groen, worden stoepen en wegen goed onderhouden, hoeveel gebouwen staan er leeg, zijn er voldoende (speel-)voorzie- ningen aanwezig en tot slot, maar niet onbelangrijk, voelt men er zich veilig. Allemaal De kaarten zijn nog bij de drukker en het concert is pas op 16 maart, maar inmid dels is de Hervormde Kerk in Zevenhuizen al halfvol voor het optreden van Jan Vayne, Petra Berger en muziekvereni ging De Kleine Trompetter. Niet alleen binnen de Zuidplas- regio maar ook ver daarbuiten wordt er volop online gereser veerd, hetgeen duidt op een vragen die van wezenlijk belang zijn bij het bepalen van de mate van deze leefbaarheid. Het één kan echter niet los worden ge zien van het ander. Is een wijk slecht onderhouden en ziet het er daardoor rommelig en vuil uit dan zal dit ten koste gaan van de veiligheid en het veiligheidsge voel van de bewoners. Hetzelfde kan gezegd worden van een wijk waarbinnen de sociale controle ver te zoeken is. Ook dit gege ven zal ten koste kunnen gaan van het veiligheidsgevoel. Van de redactie Waddinxueen grote schare fans van Jan Vayne en Petra Berger. Lions Club Zevenhuizen pakt dit jaar extra uit omdat het tiende concert in successie een jubileumeditie is. Na het succes met Jan Vayne in 2010 en met Petra Berger in 2011, komen ze nu samen naar Zevenhuizen. Het concert in de Hervormde Kerk in de Dorpsstraat van Ze venhuizen begint op 16 maart om 20.00 uur en de burgemees ter, Gert-Jan Kats zal het con cert openen. Om 19.00 uur gaat de kerk open. Lions Club Ze venhuizen zal zorgen voor een te. Echter, de gemeente kan en wil dit niet alleen oppakken. Betrokkenheid van bewoners hierbij is namelijk van cruciaal belang om deze doelstelling tot een succes te kunnen maken. Daarom zal de gemeente de bewoners nog meer moeten sti muleren om ook zelf initiatieven te ontwikkelen en plannen in te dienen die kunnen bijdragen aan deze ambitie. Wijkbudgetten Zo heeft de raad in 2011 beslo ten tot het instellen van extra wijkbudgetten. Deze wijkbud getten, die jaarlijks 25.000 euro per wijkplatform bedragen, kunnen worden ingezet voor de complete metamorfose van de kerk zodat de ambiance, naast de goede akoestiek, optimaal zal zijn. Het Lions-Voorjaars- concert is zoals gebruikelijk een benefietconcert en de opbrengst komt geheel ten goede aan re gionale en lokale goede doelen. De toegangsprijs bedraagt 17,50 verbetering van de leefbaarheid in de betreffende wijk. Hiermee wil de gemeente Waddinxveen de bewoners inderdaad meer betrekken bij hun leefomge ving en ontstaat er zo voor iedereen de mogelijkheid om binnen vastgestelde spelregels voorstellen in te dienen die de leefbaarheid van hun wijk ver betert. Een belangrijke voor waarde daarbij is dat dit voor stel gepaard gaat met een stuk eigen verantwoordelijkheid en zelfwerkzaamheid. In de eind 2011 uitgebrachte wijkkran ten doen de vier wijkplatforms een beroep op de bewoners om voorstellen, waarbij “de handen uit de mouwen” worden gesto ken, bij deze platforms in te dienen. Laat u dus deze kans niet ontnemen en draag uw steentje bij, eventueel samen met anderen, aan het verbe teren van de leefbaarheid in uw wijk. Theo van der Velde fractievoorzitter VVD euro, waarin begrepen gratis koffie/thee tijdens de pauze, gratis programmaboekje in full colour en gratis garderobe. Na afloop bestaat de mogelijkheid na te praten en het concert in de foyer te ‘evalueren’. Gelet op de grote belangstelling voor het Jubileumconcert bestaat de mogelijkheid voor dit eenmalige concert online kaarten te be stellen via de website van Lions Club Zevenhuizen, www.lions. nl/zevenhuizen. Na aanmelding volgt een bevestiging per email, later worden de kaarten per post toegezonden. Waddinxveen De Dicky Greenwood Band treedt op zaterdag 4 februari op bij Café Zinne. Dit con cert begint om 21.30 uur op de Nesse 20 in Waddinxveen. De entree is gratis. De Dicky Greenwood Band is de band van de Haagse blueszanger engitarist Dicky Green wood. Deze band werd in 1995 opgericht en heeft in middels op talloze bluesfes tivals in binnen- en buiten land opgetreden. Vele malen werd de band gevraagd om bekende Amerikaanse blues- artiesten zoals Little Smokey Smothers, Leontine Dupree en Dr. Ross the Harmonica Boss op hun Europese tours te begeleiden. Greenwood werd als gitarist sterk beïn vloed door artiesten als Ron nie Earl, Albert Collins en Jimmy Johnson. Daarnaast waren zangers als Al Green, Gregg Alman en Luther Al lison van grote invloed op zijn muzikale ontwikkeling. Voor meer informatie zie de website: www.cafezinne.nl. Waddinxveen Scouting Klimopgroep Wad dinxveen houdt op zaterdag 4 februari een stroopwafelac- tie. De voorbereidingen zijn al in volle gang, want deze keer zal het allemaal anders gaan. In plaats van het langs de deuren gaan, bezorgt de scouting de stroopwa fels nu op bestelling. Via de website van de groep zijn de markusstroopwafels te bestellen, waarnaar ze op 4 februari bij de mensen thuis bezorgd zullen worden. De Goudse stroopwafels zijn tot een aantal dagen van te voren te bestellen via www. klimopgroep.nl/actie. Er worden geen bezorgkosten gerekend. Waddinxveen Sylvain Lelarge helpt Neder landers in de Franse huid te stappen. Dat levert een avond vol chansons, anekdo tes en beelden op. Verhalen over koningen, soldaten en boeren. Het optreden past in de serie culturele soirées die de Alliance Framjaise jaar lijks voor haar leden en be langstellenden organiseert. Sylvain Lelarge presenteert, publiceert, doceert en won in 2003 de prestigieuse ‘Prix Européen pour l’Innovation dans L’Enseignement des Langues’. De Franse avond wordt op 13 februari in de Immanuëlkerk aan de Beatrixlaan in Waddinx veen gehouden. De aanvang is 20.00 uur en zaal gaat om 19.45 uur open. Kaarten kosten 6,50 euro en zijn per e-mail te reserveren via soi- reesaf@gmail.com. Let op de voertaal op deze avond is Frans. Betrokkenheid Het verbeteren van de leefbaar heid is één van de belangrijke doelstellingen van onze gemeen- De kinderen van groep 6/7 van de Koningin Julianaschool kregen les over hoe het is om gehandicapt te zijn. Mensen met een handicap van het gehandicaptenplatform, vertelden hoe het is om met een handicap te leven. De kinderen luisterden naar een mevrouw in een rolstoel, een mevrouw die blind is en een meneer die doof is. FOTO: PR Moerkapelle Wethouder M. Bosman van de gemeente Zuidplas slaat vandaag (woensdag) de eer ste paal voor de nieuwe su permarkt aan de Dorpsstraat 10-12 in Moerkapelle. Boven de supermarkt worden twee appartementen gerealiseerd. De nieuwe supermarkt krijgt een winkeloppervlak van zo’n 900 vierkante meter. De totaal benodigde oppervlakte is zo’n 2.000 vierkante meter, omdat ook de parkeerplaats wordt uitgebreid. De plannen voor de nieuwe supermarkt op de voorma lige Rabobank-locatie had den niet uitgevoerd kunnen worden zonder het overeen gekomen ‘dubbelgebruik’ van de parkeerplaats bij de Gereformeerde Kerk. Samen met het parkeerter rein achter de nieuwe super markt biedt dit voldoende parkeergelegenheid voor de bezoekers.

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 3