Zicht on Zuid-Holland I Wat is er te doen? Overgang jeugdzorg van provincie naar gemeenten PVV Zuid-Holland: nadruk op kerntaken Eendragtspolder bijzonder buitengebied PrZUIDH°LLAND LA A A A A A Dialed 100% Bezoek het Stormpolder- vloedbos Kom naar Sint Janskerk in Gouda! Themajaar 2011 'Over-Levende Monumenten!' d- Februari 2012 'De PVV is een groot voorstander van het stimuleren van sport en de bouw van sport faciliteiten in Zuid-Holland. We zijn dan ook verheugd dat er in zo'n dichtbevolkt gebied als de regio Rotterdam een nieuw recreatiegebied wordt aangelegd.' Dit zegt Bart Brands, lid van de PVV-fractie in Provinciale Staten. 'De PVV staat positief tegenover commerciële activiteiten in recreatiegebieden, zoals bijvoor beeld de verhuur van roeiboten en kano's, maar ook eventuele horecagelegenheden in Wilt u meer weten over onderwerpen in deze advertentie, kijk opwww.zuid-holland.nl Alle jeugdzorgtaken van de provincie worden overgeheveld naar de gemeenten. Wanneer dat zal zijn, kan het ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport, verantwoordelijk voor die overdracht, nog steeds niet zeggen. Wel dat de overdracht naar alle waarschijnlijkheid in één keer plaats zal vinden. Om samen met de betrokkenen soepel op te kunnen trekken in de aanloop naar de overdracht, organiseerde de provincie in november een eerste verkennende bijeenkomst voor bestuurders en medewerkers van gemeenten en instellingen. de toekomst. De PVV heeft echter ook ernstige bezwaren tegen projecten zoals de Eendragts polder.' Tussen de Rotterdamse wijk Nesselande, het dorp Zevenhuizen, de Rotte en de Rottemeren wordt sinds een jaar volop gewerkt aan de herinrichting van de Eendragtspolder. Ruim 300 hectaren worden omgevormd tot een bijzonder buitengebied met een duurzame combinatie van waterberging, recreatie en (top)sport.Opdrachtgevers van dit project zijn de provincie Zuid-Holland, het hoogheemraad schap van Schieland en de Krimpenerwaard, de gemeenten Zuidplas en Rotterdam en het recreatieschap Rottemeren. De Eendragtspolder wordt het grootste water- bergingsgebied van Zuid-Holland. Er kan in noodgevallen maar liefst vier miljoen m3 water tijdelijk opgeslagen worden. Dat is nodig omdat hevige regenbuien kunnen zorgen voör overlast in het stroomgebied van de Rotte. Door water tijdelijk op te slaan, houden de inwoners droge voeten. De provincie houdt overigens geen taken bij zich, zo benadrukte Rik Janssen. De gemeenten krijgen de verantwoordelijkheid. Omdat bij de provincie de kennis, kunde en ervaring zit, ziet de provincie het als haar taak gemeenten de helpende hand te bieden; er komt immers heel veel op ze af. Daarbij moet de inhoud centraal staan. Alle jeugdzorgtaken gaan naar de gemeenten. Zo krijgen ze de verant woordelijkheid voor preventief jeugdbeleid, voor jeugdzorg waaronder jeugdbescherming en jeugdreclassering, gesloten jeugdzorg, jeugd geestelijke gezondheidszorg en jeugd licht verstandelijke beperkten- zorg. En ze zijn verantwoordelijk voor vernieuwing van de inhoud van de zorg. Tot de overdracht blijft de provincie haar jeugdzorgtaken minimaal op het huidige niveau uitvoeren. Daarnaast voert de provincie waar mogelijk verbeteringen in de keten van de jeugdzorg door, zodat deze op de toekomst is ingericht. En de provincie blijft in gesprek met gemeenten over de voorbereiding op de nieuwe situatie. Dit alles in het belang van de jeugdigen. droogvallen. Deze eilanden worden aangeplant met riet en andere waterplanten. Dit draagt bij aan helder en schoon water. In Zuid-Holland is veel behoefte aan recreatie mogelijkheden en aan groen tussen de ver stedelijkte gebieden. De Eendragtspolder biedt straks volop mogelijkheden voor recreatie. Wandelen, fietsen, skaten en varen op de roei- baan bijvoorbeeld. In een later stadium komen er commerciële voorzieningen, zoals de verhuur van roeiboten en kano's. Naar verwachting wordt de roeibaan komende zomer in gebruik genomen en kunnen recreanten vanaf voorjaar 2013 in de Eendragtspolder terecht. Meer informatie: www.eendragtspolder.nl Provincie dringt aan op snelle duidelijkheid In zijn openingsspeech sprak gedeputeerde jeugdzorg Rik Janssen de staatssecretaris aan op de trage voortgang. 'De tijd dringt. Geef nu snel duidelijkheid in het belang van de kinderen waar het om gaat.' En hij gaf zijn visie op jeugdzorg in de toekomst. 'Jeugdzorg is heel simpel: een kind dat hulp nodig heeft, moet die hulp ook krijgen op het juiste moment en de juiste plek. Wij moeten dat op een goede manier organiseren. Nu en straks in het nieuwe stelsel. Vandaag verkennen we gezamenlijk hoe we daarvoor kunnen blijven zorgen.' Ten koste van land-en tuinbouwgrond 'De Partij voor de Vrijheid is fel tegenstander van het onder water zetten van vruchtbare land- en tuinbouwgrond. Onder het mom van 'klimaat beleid' wordt de land- en tuinbouwsector ingeperkt, terwijl deze een belangrijke econo mische bijdrage aan Zuid-Holland levert. Dit is wat de PW betreft onacceptabel: dit soort pro jecten kan dan ook niet op onze steun rekenen.' 'De provincie Zuid-Holland betaalt meer dan vijf miljoen euro aan dit project. Wij vinden dat de provincie de nadruk meer zou moeten leggen op haar kerntaken. Deze kerntaken liggen wat de Partij voor de Vrijheid betreft niet in het ontpolderen van vruchtbaar land- en tuinbouwgebied om allerlei zogenaamde 'klimaatdoelstellingen’ te halen. De PW zou het geld dat de provincie in projecten als de Eendragtspolder steekt, liever aanwenden om bijvoorbeeld de verkeersopstopping in de regio te verminderen. Ook een verlaging van de provinciale belastingen (waaronder de motor rijtuigenbelasting) verdient wat de PW betreft de voorkeur ten opzichte van investeringen in nepnatuur.’ Roeibaan internationale klasse In dit waterrijke gebied ligt de Willem-Alexander Baan. Deze roeibaan gaat voldoen aan de internationale normen van de wereldroeibond. In 2014 vindt de eerste grote internationale wedstrijd plaats tijdens de Europese Universi- teitsspelen. De roeibaan is omgeven door onderwatereilanden die bij een laag waterpeil In Puttershoek kunt u het kunstproject Dialed 100% zien, mede gerealiseerd dankzij Art Factor van Kunstgebouw. Jongeren bedachten een ontwerp voor de nieuwe skatebaan. Meer informatie: www.kunstgebouw.nl/kunstgebouw/ nieuws/2011/12/artfactor.php Neem zaterdag 11 februari een kijkje in het verleden, met een speciale ochtend over rietsnijden, griendbeheer en wilgen knotten. Leuk voor jong en oud en gratis toegang! www.zuidhollandslandschap.nl Provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, telefoon: 070 441 66 22, e-mail: zuidholland@pzh.nl l I Op 21 maart is er een viering van 10 jaar succes- volle erfgoededucatie en yC’ de landelijke Canon- karavaan komt langs. Aanmelden via www.entoen.nu Kosten: 50,- p.p (korting provincie Zuid-Hol land 33%). Ga voor verdere informatie naar www.erfgoedhuis-zh.nl De provincie vindt OVER-LEVENDE het belangrijk dat MONUMENTEN cultureel erfgoed behouden blijft, vandaar dit themajaar. Kijk voor alle evenementen zoals fietsroutes op www.zuid-holland.nl/herbestemming

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 13