Hefbr. Waddinxveen tot T^P KEUKEN GRATIS BEZORGEN SNELLE LEVERING Profiteer nu van kortingen 70% Na generale repetitie nu echt vijf maanden zonder hefbrug I I Mg A.S. ZONDAG: KOOPZONDAG UW DROOMKEUKEN NU MET SPECTACULAIR VEEL VOORDEEL!* =p Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 1 februari 2012 Weekblad uoor Waddinxveen pagina 19 www.topkeukenszoeterwoude.nl Hoge Rijndijk 303, Zoeterwoude Tel. 071 - 58 939 71 Vrijblijvende offerte ‘Coenecoopbrug wordt het grootste knelpunt' Altijd netto geprijsd Fotorealistisch ontwerp GEOPEND VAN 11.00 - 17.00 uur Geld voor Dierendal Feest voor vrijwilligers Waddinxveen Uitgebreide f montagemogelijkheden SS» 7^1 X# 4 tp 5 Showroomkeukens Nog twee maanden en dan wordt de hefbrug afgesloten voor alle verkeer en begint de vijf maanden durende re novatie van brug en aanbrug. Wethouder Kees de Jong en OVW-bestuurder Thon Bostelaar hebben er alle vertrouwen in dat de geno men maatregelen de overlast tot een minimum beperken. Carina Bergman Waddinxveen Ondernemers Voor de ondernemers dichtbij, maar ook verder weg, heeft de renovatie grote gevolgen. Deels door de overlast maar ook in verband met de bereikbaar heid. De provincie zal geen ver goeding voor inkomstenderving uitkeren, wel financiert de pro vincie extra publiciteit. Zo heb ben de winkeliers nu al kleurige kaartjes gekregen om uit te de len aan hun klanten, over hoe ze de komende tijd bereikbaar zijn. ongeveer 35 fietsers bij een optimale bezetting. De be- dieningstijden van de pont zijn: Maandag t/m donder dag 6.00 - 22.00 uur; Vrijdag en zaterdag 6.00 - 24.00 uur; Zondag en feestdagen 7.00 - 23.00 uur. Meer informatie: http://www.zuid-holland. nl/hefbrugwaddinxveen Waddinxveen Kinderboerderij Dieren dal heeft op 27 januari een cheque van 5.049 euro is geschonken door P. van ‘t Wout Vijzel- en Funderings- technieken in Waddinxveen. Ook Make a Wish kreeg een cheque. De val van de hefbrug in juni 2011 wordt achteraf als generale repetitie gezien. FOTO CARINA BERGMAN Thon Bostelaar: “Er komen ook speciale acties voor klanten.” De OVW-bestuurder is sinds 2010 in overleg met gemeente en provincie over de op handen zijnde sluiting. Dit overleg heeft zelfs geleid tot uitstel omdat de renovatie eerst zou samenval len met het terrassenseizoen en de langdurige sluiting van de Boskoopse Zuidkade. Ook de verplaatsing van de markt en de opknapbeurt van de Coene coopbrug zijn afgestemd op de planning van de hefbrug. Sinds 2010 ligt er een verkeers plan klaar voor de afwikkeling van het verkeer tijdens de slui ting van de hefbrug. Wethou der Kees de Jong: “De generale repetitie [de val van de hefbrug in juni 2011; red.] heeft aange toond dat we de situatie aardig hadden ingeschat. De Coene coopbrug wordt het grootste knelpunt. Maar daar is aan gewerkt met de extra rechtsaf- strook aan de kant van de Ka naaldijk. Maar misschien zullen we ook verkeerslichten moeten plaatsen om te zorgen dat het verkeer vanaf de Coenecoop brug naar links kan afslaan.” De vijf maanden dat de hef brug buiten gebruik is, heeft maar voor een klein deel te maken met de brug zelf. “Het meeste werk hangt samen met de aanbrug,” aldus De Jong. “De aanbrug ter hoogte van de Julianastraat tot aan de hefbrug inclusief de tunnel gaat weg. voetgangers geplaatst zoals bij de hefbrug in Boskoop.” Vraag naar de voorwaarden. Pontje voor voetgangers en fietsers Ongeveer 100 meter noorde lijk van de hefbrug komt een voor voetgangers en fietsers. Ter hoogte van de pont komt een oversteekplaats met verkeerslichten en aan de waterzijde een opstelplaats waar fietsers en voetgan gers veilig kunnen wachten. De pont biedt ruimte aan Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen houdt op 11 mei in opdracht van de ge meente Waddinxveen een feest voor Waddinxveense vrijwilligers. Verenigingen, clubs, stichtingen en orga nisaties kunnen, als blijk van waardering vrijwilligers in het zonnetje laten zetten door hen vóór 1 maart voor deze feestavond aan te mel den. Tijdens een (culinaire) vaartocht van ongeveer vier uur door het Groene Hart krijgen de vrijwilligers een feestarrangement aangebo den en assisteren de burge meester en wethouders in de bediening. Om zoveel mogelijk vrij willigers van verschillende organisaties de gelegenheid te geven bij deze feestavond aanwezig te zijn, kunnen er maximaal twee vrijwilligers per organisatie worden op gegeven. Meer informatie over dit feest en de wijze van aan melden is te vinden op www. vrijwilligerswerkwaddinx- veen.nl De sloop daarvan zal overlast geven. Deels worden er nieuwe fundamenten geboord, aan de zijde van de kerk omdat er een verbreding komt. Aan de ande re kant wordt nog onderzocht of de oude fundering blijft. De hefbrug zelf wordt helemaal in gepakt en gedurende ongeveer vijf weken gezandstraald en daarna voorzien van een nieuwe coating. Met name dat stralen zorgt voor veel geluidsoverlast en stof. De val, het beweeg bare gedeelte, wordt uitgevaren richting een werkplaats. Daar worden ook de zijwangen voor

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 19