‘Onze insteek voor de Passage is gericht op herontwikkeling’ I De stoplichten staan er al Aldus Olieman - Afscheid Zorgen van Passagewinkeliers over uitstraling van leegstaande winkels I woensdag 1 februari 2012 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl Elke dag een puzzel Kerkdiensten www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Kinderjury Rommelmarkt Waddinxveen is rijk aan geloofsge meenschappen. Rond het week einde houden zij diensten. Wan neer precies, dat leest u op onze website onder het kopje diensten. Wethouder Kees de Jong zei op Twitter: Relaxt zitten op de bank de mail box leeggemaakt. Leve de #iPad. Op 24 januari. 'Niemand is gebaat bij leegstand, ook gemeente niet’ Even lekker ontspannen met een puzzel. Dat kan op onze website. Kies uit sudoko, kruiswoordpuzzel, crypto gram of woordzoeker. Elke dag is er een nieuwe puzzel om op te lossen. Gemeente Boskoop op Twitter: Regio Boskoop dóór voor Flo- riade 2022: De regio Boskoop is een van de kandidaten die een bidbook mag uitbrengen. Eigenaar niet vervolgd I KeesdeJongwveen 1 De Passage met rechts een van de leegstaande winkelpanden. FOTO CARINA BERGMAN Winkeliers in de Passage maken zich zorgen over de uitstraling van leegstaande winkelpanden in de Passage. Een daarvan is in handen van de gemeente en staat sinds eind vorig jaar leeg. “Niemand is gebaat bij leegstand.” Carina Bergman Waddinxveen en Franssen verkering kregen. Maar getuige de onthullende column eerder deze maand moeten we vaststellen dat die relatie weer is bekoeld. Ook ont dekten we dat we in Waddinx veen de mannelijke variant van professor Zwamdrift onder ons hebben. De echte Zwamdrift presenteerde zich als iemand die overal verstand van had maar slecht één keer deed zij een rake uitspraak. Iets dergelijks gebeurde ook in Waddinxveen, en zo waren wij getuige van een voorspelling over zwarte woens dag. Helaas een miskende pro feet, waar we met z’n allen nog jarenlang de wrange vruchten van plukten. Tot en met een referendum aan toe. Hadden Distributie Planologisch On derzoek (DPO) doen naar het aantal benodigde vierkante me ters detailhandel in Waddinx veen. Hier kwam naar voren dat de Passage goed zou kun nen blijven bestaan naast het nieuwe winkelcentrum. Voor de gemeente is er daarom geen noodzaak de Passage actief te saneren. Anderzijds lijkt er toch Tja, de olieman is er wel een beetje emotioneel van. Wel iswaar nog maar een ukkie - in 2008 zag die het levens licht - vergeleken met de 60- plusser, maar toch is er wel iets op terug te kijken. Zo hebben we met elkaar veel mogen ontdekken. Over een verstandshuwelijk dat niet tot stand kwam al had het er alle schijn van dat dit on afwendbaar was. En over de teleurgestelde verloofde die ondanks de verbreking van de verloving toch de bruids schat kwam opeisen. Maar daar vooralsnog geen gehoor in krijgt van Pa Franssen en z’n secondanten. We wa ren er getuige van hoe Bax Waddinxveen De kinderen van de Konin gin Beatrixschool uit Wadd- dinxveen starten op donder dag 2 februari de Kinderjury met een bezoek aan de Kin- derjurybus. Deze bus zal van 8.30 uur tot 15.15 uur bij de school staan. In de bus zijn de boeken van de Tiplijst te vinden. De leerkrach ten zullen er de Kinderjury introduceren. Tijdens de Kinderjury wordt op school extra veel aandacht besteed aan boeken. Met kinderen uit de groepen 4 tot en met 8 zal een Schoolsenaat worden geïnstalleerd. Deze School- senaatsleden zullen boeken gaan promoten, juryleden werven en aan het einde van de Kinderjuryperiode beslis sen welke meestgekozen boe ken uiteindelijk de prijs van de KB-Kinderjury krijgen. Waddinxveen De Paddestoel houdt op za terdag 11 februari de half jaarlijkse rommelmarkt. De rommelmarkt is van 9.00 uur tot 14.00 uur en de entree is vrij. Voor inlichtingen kan men bellen met Trudy van den Berg, telefoon: 0182- 614715. Waddinxveen De stoplichten staan er al en ook de vluchtheuvels zijn in gericht. Er ligt zelfs al een flink stuk asfalt. Toch is het nog even wachten voordat de eerste auto’s door de tunnel kun nen rijden. De daadwerkelijke oplevering vindt plaats eind februari. FOTO CARINA BERGMAN we nu maar geluisterd toen we nog terug konden met dat convenant! De Olieman hield in het vervolg dan ook de oren gespitst maar moest na de voorspelling over de vreeswekkende Ayatollah’s en de Liberalen constateren dat het bij deze ene rake pro fetie zou blijven. En ja, hoe moet het nou met het centrum zonder de Olie man om de voortgang, liever gezegd de niet-voortgang, te bewaken? Misschien dat de Olieman het ondergronds blijft becommentariëren. Nee, niet om als een mol te boel te versjteren! Kijk om te beginnen eens op twitter: AldusOlieman. Tot ziens! Moerkapelle De eigenaar en zijn zoon van de Spar-supermarkt in Moerkapelle worden niet vervolgd voor de dood van een overvaller. Eind 2010 overleed een overvaller in de winkel nadat hij achtervolgd was door de eigenaar en zijn zoon. De twintigjarige over valler overleed eind 2010 aan hersenletsel, blijkt uit onder zoek van het Openbaar Mi nisterie. Dat liep hij op toen hij na een worsteling met de eigenaar van de supermarkt van de trap viel. Het letsel is niet te wijten aan klap pen van de eigenaar. Ook een gereedschapskist die de zoon van de eigenaar naar de overvaller gooide heeft niets te maken met het opgelopen hersenletsel. Wel is vast ko men te staan dat de vader, zoon en de medewerkster ge weld hebben gebruikt tegen de medeverdachte vtoen zij beneden aankwamen. Het OM is van oordeel dat het hier gaat om noodweer dan wel noodweer-exces. Dat wil zeggen dat de personen zich volgens het OM in een situatie bevonden waarbij zij zichzelf en hun goederen mochten verdedigen. De medeverdachte van de over val is in juli 2011 veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Een andere medeverdachte die nooit aanwezig is geweest in de supermarkt, maar de bedenker was van de overval en de vluchtauto bestuurde, is veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Deze laatste zaak loopt in hoger beroep. I Wethouder Kees de Jong toekomst te praten. “Voor mij is alles mogelijk bij de Passage, maar het liefst zonder detail handel. Maar wij gaan niemand gedwongen uitplaatsen. Een aantal winkeliers heeft een plan gepresenteerd aan de ge meente voor herontwikkeling van de Passage maar het Col lege werkt hier niet aan mee. Ook een grootschalige verbete ring van het Passagegebied zit er vooralsnog niet in. Kroes: “Het College wil de Passage niet la ten verpauperen maar een echte upgrade kan me niet voorstellen omdat dit ingaat tegen de wens tot herontwikkeling van het ge bied.” Boskoop Gemeente Boskoop Momenteel staan er in de Pas sage drie winkelpanden leeg: de voormalige winkels van Land graaf, van Nooteboom en van Verzijl. Het laatste pand heeft inmiddels een nieuwe huur der. De winkel van Landgraaf is eigendom van de gemeente. Winkeliers in de Passage vrezen een passieve houding van de ge meente als het gaat om het op nieuw in verhuur brengen van het pand. Dit omdat het College zich momenteel allereerst hard maakt voor het nieuwe centrum en de invulling daarvan. “Als de gemeente zich hier niet sterk voor maakt, wordt het heel moeilijk voor de ondernemers er omheen,” zegt OVW-voor- zitter Henk de Bas. “Niet voor niks heeft een aantal winkeliers vorig jaar bewust het pand van Verzijl ingericht als etalage om een positieve uitstraling van de Passage te behouden.” Ook John Mulder van Mulder Man nenmode houdt de situatie nauwlettend in de gaten. “Op deze manier zet de gemeente ook de omzet van de goede ondernemers onder druk. Nie mand is gebaat bij leegstand, ook de gemeente niet.” Cees Kroes, verantwoordelijk wethouder voor de Passage, onderschrijft deze visie: “We willen zo min mogelijk leeg stand. Ik heb recentelijk con tact gehad met een makelaar die bezig is met de verhuur van een ander pand in de Passage. Ik heb gezegd dat wij ons win kelpand ook willen verhuren met behoud van winkelfunctie. Maar dat mag wat mij betreft ook dienstverlening zijn, als het pand maar bezet is. Maar we willen in het huurcontract wel een restrictie opnemen dat bij oplevering van het nieuwe cen trum het contract stopgezet kan worden. Dat zelfde proberen we ook te doen met de woning bo ven de Bruna dat al langere tijd leeg staat en waar behoorlijk wat achterstallig onderhoud is.” de wens te zijn dat de Passage op de lange termijn winkelvrij wordt. Dit blijkt ook uit de on langs opgeleverde Structuurvi- sie dat dinsdag op de agenda van de commissie Openbare Ruimte stond. Hier worden vijf winkel gebieden met name genoemd: het nieuwe winkelcentrum, het centrum in de Zuidplas en drie centra in Noord: K.W. plein, Groensvoorde en Luifelbaan. De Passage is volledig buiten beeld in deze visie. Kroes: “De insteek voor de Passage is her ontwikkeling.” Zodra het nieu we winkelcentrum geopend is, wil Kroes met de eigenaren van de Passage om tafel om over de Toekomst In 2009 liet de gemeente een - V NE* A T

Weekblad voor Waddinxveen | 2012 | | pagina 3