Lijnkamp’s Kleedingmagazijn Lijnkamp’s Kleedingmagazijn B. DEJONG BEHANGER IJ VERHUIZINGEN B. DE JONG ÊORKT B® 62 TEL. 398 GOUDA MARKT 58 62 TEL. 398 GOUDA 133 132 i t 4 I FIRMA MEUBILEERINQ Personeel aan de Schippersschool (Binnenvaartschool onder beheer v.h. Onderwijs fonds v.d. Vereeniging van Gezagvoerders in Nederland). P. A. Schroot, directeur, Ph. J. Hornes, praktijk, T. Boer en H. v. Geelen, onderwijzers. Ambachtsavondschool (Houtmansgracht). J. F. Goddijn, directeur, J. H. Steinbach, leeraar handvakteekenen,lijnteekenen, boetseeren en perspectief, waarnemend directeur, C. J. J. Bosch, leeraar rechtlijnig- en projectieteekenen, J. A. Brands, leeraar bouw kundig- en vakteekenen, Joh. de Bruijn, leeraar vakteekenen en motoren kennis, J. F. Goddijn, leeraar handvakteekenen, perspectief, constructieleer, stijl- en orna mentleer, J. J. Hogendoorn, leeraar Nederl. taal en wiskunde, Th. Jansen, leeraar bouwkundig- en vakteekenen, maken van begroetingen en materialenkennis, A. v. Kersen, leeraar Nederlandsche taal, rekenen en rondschrift, P. J. Koerts, leeraar lijn en vakteekenen, T. J. Lugthart, leeraar handteekenen en schilderen, J. H. Steinbach, leeraar vakhand- en vormteekenen, boetseeren en perspectief, M. Valk, leeraar lijn en vakteekenen, L. Verjaal, leeraar Nederlandsche taal en Wiskunde, J. J. Weeda, leeraar hand- en lijnteekenen, L. Boer, tijdelijk leeraar boekhouden, J. van Ham, tijdelijk leeraar vakteekenen, C. W. Zanen, tijdelijk leeraar Nederlandsche taal en Wiskunde. H. Wortman, concierge van het gebouw. Gemeentelijke Handelscursus. (In het gebouw der Ambachtsschool). Dr. S. S. Hoogstra directeur, leeraar in het Hoogduitsch en de handelscorrespondentie in die taal, W. den Hoed, leeraar in het Engelsch, de handelscorrespondentie in die taal en het boekhouden, P. M. Both, leeraar in het Nederlandsch, K. Bouma, leeraar in het boekhouden, het handelsrekenen, en -recht, H. E. de Kok, leeraar in de stenografie en het machine- schrijven, D. Bijlsma, leeraar, in het Fransch en de handelscorrespondentie in die taal, C. J. de Ruwe, leeraar in het Fransch, O. van Dijk, tijd, leeraar in het Duitsch, G. D. Heij, leeraar aan de opleidingsklasse, J. van der Poel, tijd, leeraar in de Aardrijks kunde, Mej. F. C. A. Bak, tijd, leerares in de Engelsche taal. Lager Onderwijs. Tweede hoofdinspectie. De inspectiën Dordrecht, Gouda, ’s Graven- hage, Leiden, Rotterdam, Schiedam en Middelburg, hoofdinspecteur: A. Rienks te ’s Gravenhage. Inspectie Gouda: Ter Aar, Alkemade, Ameide, Ammerstol, Arkel, Asperen, Bar- woutswaarder, Benthuizen, Bergambacht, Bergschenhoek, Berkel Berkenwoude, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Capelle a. d. IJssel Everdingen, Giessen-Nieuwkerk, Gorinchem, Gouda, Gouderak, Goudriaan, Haastrecht,Hagestein, Hei- en Roeicop, Hekendorp, Heukelum, Hoogblokland, Hoornaar, Kedichem, Krimpen a. d. Lek, Krimpen a. d. IJssel Langerak, Lange Ruige Weide, Leerbroek, Leerdam, Leimuiden, Lekkerkerk, Lexmond, Meerkerk, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk a. d. IJssel, Nieuwkoop, Nieuwland, Nieuwpoort, Nieuwveen, Noordeloos, Nootdorp, Ottoland, Oudekerk a. d. IJssel, Oudewater.Papekop, Pijnacker, Reeuwijk, Rietveld, Rijnsater- woude, Schelluinen, Schoonhoven, Schoonrewoerd, Stolwijk, Stompwijk, Tienhoven, Veur, Vianen, Vlist, Voorburg, Waarden, Waddinxveen, Woerden, Woubrugge, Zeg waard, Zevenhoven, Zevenhuizen, Zoetermeer, en Zwammerdam, inspecteur: G. G. van As, te Gouda. Inspecteurs: H. de Blouw, te Gouda en P. van Nes Czn., te Hazerswoude. Bureau: van Bergen IJzendoompark 7. ONDERWIJS. Hooger Onderwijs. Dr. C. J. Vinkesteijn, ’s Gravenhage, inspecteur der Gymnasia. Gymnasium. Curatoren: B. G. J. Evers, voorzitter, Mr. K. N. Hengeveld, secretaris, J. E. Bijl, Mr. R. Rensma, P. de Vos. Leeraren: Dr. D. E. Bosselaar, rector, leeraar in de oude talen. Mej. B. v. d. Veen, leerares in de oude talen, L. van Liempt, conrector, leeraar in de oude talen, J. H. van den Bosch, leeraar in het Nederlandsch, Jkvr. M. van Beresteijn, leerares in het Fransch, D. G.Noordijk,leeraarinhet Hoogduitsch, Mej.C.A.Spaarkogel, leeraar in het Engelsch, J. Kofman, leeraar in de Aardrijksk., Dr. I. H. Nort, leeraar in de Wiskunde en de Wis en Natuurkundige Aardrijkskunde, Drs. S. J. Vroman, leeraar in de Natuurkunde, Dr. J. Milikan, leeraar in de Scheikunde, Mej. M. S. de Vries, leerares in de nat. historie, M. Cohen, leeraar in het Hebreeuwsch, dr. N. J. J. de Voogd, leeraar in de Geschiedenis, J. J. Weeda, leeraar in het teekenen, D. van Duuren, leeraar in de lichamel. oefening. Middelbaar Onderwijs. Dr. G. H. Coops, inspecteur. Rijks Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Commissie van Toezicht: A. H. Teepe, voorzitter, W. F. van Beek, R. W. H. Pitlo, Dr. J. G. Rups, E. van Dantzig A. Jzn. R. U. Jongenburger, Dr. B. G. J. Evers, A. J. Gideonse, Secretaris. Leeraren: Dr. S. S. Hoogstra, direct., leeraar geschiedenis en Nederlandsche taal, Dr. J. H. v. Burkom, leeraar in de plant- en dierkunde, J. Kofman, leeraar in de aard rijkskunde, Dr. J. Milikan, leeraar in de scheikunde, J. H. v. d. Bosch, leeraar in de Nederlandsche taal en letterkunde, C. J. J. Bosch, leeraar in het handteekenen, Dr. W. Zuijdam, leeraar in de Nederlandsche taal- en letterkunde, leeraar in de Hoogduitsche taal en letterk., S. J. Vroman, leeraar in de natuurkunde, D. van Duuren, leeraar in de lich.oef., S. van Heyningen, leeraar in de Staatsweten schappen, K. Spoelstra, leeraar in de wiskunde en het boekhouden, P. W. Zeilmaker, leeraar in de Engelsche taal en letterkunde, W. A. Piets, leeraar in de wis- en werktuig kunde en rechtl. teekenen, J. J. Baale, leeraar in de Fransche taal en letterkunde. P. Kruit, amanuensis, J. Simonis, concierge. „De Ambachtsschool” (Vereeniging) voor Gouda en Omstreken, goedgekeurd bij Kon. Besl. van 5 Febr. 1909, No. 41. Geopend 19 Sept. 1910. Bestuur: Ulbo J. Mijs, voorzitter, P. D. Muylwijk, vice-voorz., C. J. M. Kroon, secretaris, Dr. S. S. Hoogstra, penningm., P. Bokhoven, A. Goedewaagen Jr., P. A. Vingerling, A. J. J. Vos, J. G. Hupkes, C. J. de Ruwe, 1 vacature. De vereen, stelt zich ten doel de oprichting en instandhouding van een Nijverheidsschool annex vakcursussen. Zij exploiteert thans een practische Ambachts school (dag-onderwijs) en een Vakschool voor schippers en dekpersoneel, dagschool met avondcursussen. Personeel verbonden aan de Ambachtsschool: P. A. Schroot, directeur, J. F. Goddijn, leeraar handteekenen en boetseeren, J. H. Steinbach, leeraar lijn- en handteekenen, J. A. Brands, leeraar vakteekenen en timmeren, J. van Ham, leeraar smeden, J. M. v. d. Harst, leeraar machine-bankwerken en metaaldraaien, P. D. C. Hertog, leeraar meubel- maken en houtdraaien, leeraar pottendraaien, A. Hollander, leeraar-verver, P. S. Dauvellier, J. Doeleman, H. J. den Uijl, J. H. Heus, A. Piersma, leeraren Lag. Ond., H. J. v. d. Engel, leeraar vakteek., D. v. d. Neut, leeraar, timmeren, M. Valk, leeraar timm.- en vakteekenen, P. J. Koerts, leeraar timm. en vakteekenen, B. G. J. Evers, arts, leeraar E. H. bij O. GROOTS VOORRAAD LOOPERS - LINOLCUMS KARPETTEN - TAPIJTEN - COCOS ESS M E U B I L E E R I N G

Adresboeken Gouda | 1926 | | pagina 67