III B. DEJONG Lijnkamp’s Kleedingmagazijn Lijnkamp’s Kleedingmagazijn BEHANG ER IJ B. DE JONG W.ARKT 58 62 TEL. 398 GOUDA MARKT 58 62 TEL. 398 GOUDA 148 149 tariS; d. Sprong, penning- FIRMA ES MEUBILEERING VERHUIZINGEN Handels- en Kantoorbedienden (Algemeene Nederlandsche Bond van). H. Maaskant, voorzitter, J. P. de Rotte, Snoijstraat 105, Secr.-penningm., L. Nieveld, ze secretaris, C. M. Jansen, A. Scharloo. Heil des Volks (Evangelisatie). J. J. Bik, voorzitter, J. Boot, secretaris, W. B. Blom- mendaal, penningmeester, T. Boerma. Heil des Volks (Maranatha). J. J. Bik, voorzitter, K. M. de Bruijn, secr.-penn., G. J. Goedewaagen. FIRMA MEUBILEERINQ Heil des Volks. Goudsch Comité tot leniging van Stille Armoede te Gouda. Zelfstandig werkende Afdeeling van de Vereeniging „Tot Heil des Volks”, als rechtspersoon erkend bij Koninklijk besluit van 20 Januari 1913. Doel: Stille, verborgen armoede te lenigen. B. E. J. Bik, voorzitter, C. J. v. d. Putte Jr., Krugerlaan 113, secretaris, M. W. Kamp huizen, penningmeesteresse, J. C. Veltman, algem. secundus, J. van Essen, J. Groenen dijk en M. van Leeuwen, leden. Grondslag: als die der Ver. „Tot Heil des Volks”. Handelsrelzigersvereeniging (R. K.), Afdeeling Gouda van St. Christoffel, opgericht 29 Mei 1914. J. Th. Jaspers, voorzitter, A. Nederhoff, van Strijenstraat, secretaris, J. G. de Jong, penningmeester, Pater H. Brandsma, Geestelijk Adviseur. Hulpbetoon aan eerlijke en vlijtige armoede. Mevrouw A. E. H. RieszNoothoven van Goor, presidente, Mevrouw M. RupsBoon, secretaresse, Mevrouw KroonKik kert, vice-presidente, Mevrouw M. Spruijt-van der Torren, penningmeesteresse, Jonkvr. C. G. W. de Rotte, vice-secretaresse, Mevrouw C. JonkerMuller, Mevrouw DortlandBrakel, Mevrouw SteensmaIJsselstijn, Mevrouw G. van Stapele, Mevrouw Pitlo, Mevrouw Spit-Reneman. Het doel is door verschaffen van werk aan behoeftige vrouwen wat verbetering in hun levensomstandigheden te brengen. Huisvesting Comité (Ned. R. K.), kring Gouda. P. H. Wijtenburg, deken en pastoor, O. L. V. Kerk, Kleiweg, eere-voorzitter, P. J. A. de Graaf, pastoor S. Josephkerk, Gouwe, eere-voorzitter, H. C. Niehoff Werning, voorzitter, Markt 47, Mevr. A. Peetersv. d. Sanden, Kleiweg 53, Tel. 529, secretaresse, Mej. A. Bouters, Oosthaven 53, penningmeesteresse, Mevr. v. d. PolOosterling, Bleekerssingel, Mej. B. Quant, Kleiweg, Mej. A. Vos, v. Bergen IJzendoornpark, A. J. A. Vos, v. Bergen IJzendoorn- park, Dr. A. C. A. Hoffman, medisch adviseur, Bleekerssingel, Kapelaan W. C. C. M. van Alphen. Huiseigenaren (Vereeniging van „Door Eendracht Sterk”. Opgericht 26 Febr. 1909, Goedgekeurd bij Kon.Besluit van 16 Juni 1912, No. 98. J. Amesz, voorzitter, A. Fokkers, vice-voorzitter en directeur, J. Simonis, Krugerlaan 2, secretaris, H. D. Boot, A. Jansen en J. Maree, commissarissen. Jeugd-Centrale op Geref. Grondslag. Aangesloten vereenigingen zijn: Jongedochters- vereen. „Tabitha”; Meisjesvereen. „Bidt en Werkt”; Jonge Meisjesvereen. „Weest R. K. Middenstands-Vereeniging „De Hanze”. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 6 Mei 1911, No. 116, J. B. C. Niehoff Werning, voorzitter, M. W. G. M. van Loon, secre taris, H. Verhoef, penningmeester, J. P. Flux, H. Verzijl, A. J. Dessing. bestuursleden. Een vacature. Geestelijk adviseur de WelEerw. Heer W. C. C. M. van Alphen. Vakafdeeling van de „Hanze”: Waschindustriëelen: A. A. M. Groos, voorzitter, E. van Straaten, secretaris, P. Bou- mans Hzn., penningmeester. Bouwvakpatroons. Th. van Dijk, voorzitter, J. Peeters, secretaris, A. G. Vreeburg, penningmeester. Café en Restauranthouders. A. P. J. van Dam, voorzitter, A. J. Maarschalkerweerd, secretaris, N. v. d. Sprong, penningmeester. Slagers. H. H. Verhoef, voorzitter, C. Jansen, secretaris, B. v. meester. Melkhandelaars. L. de Heij, voorzitter, C. van Hoorn, secretaris, P. Pijnacker, pen ningmeester. Uitkeering bij overlijden, corresp. J. Baijer. Santos fonds, voorzitter dir. Kapelaan W. C. C. M. van Alphen, Brandverzekering, Agent A. Ruigrok, Mr. R. Rensma, rechtskundig adviseur. Glas-Verzekering. Agent: J. Peeters, Markt. G. J. Goedewaagen, 2e penningmeester, J. Boot, lokaal commissaris. Doel: Om des winters op zeer neutrale wijze waarlijk arme kinderen van goed voedsel te voorzien. Harmonie Vereeniging „Juliana”. Beschermheer: de WelEd. Zeergel. Heer Dr. J. P. Treub, Eerevoorzitter: de WelEd. Heer I. Yssel de Schepper, J. L. Nobel, direc teur, G. van Hest, voorzitter, P. Both, 2e voorzitter, A. M. Schoonderwoerd, Heeren- straat 160, secretaris, L. Casteleijn 2e secretaris, A. Boef, penningmeester, P. Nieu- wehuizen, 2e penningmeester, W. van Heeren, muziekcommissaris. „Heil des Volks”(Afd. „Dient elkander”). Doel: Armen te helpen bij het naaien en verstellen. Vergadert Dinsdagavond van 8 tot 9% uur. Mej. Q. de Groot, voorzitster, Mej. A. Hamerslag, secretaresse, Mej. B. J. Bik, penningmeesteresse. Hoofden van Scholen in Nederland (Vereeniging van) afd. Gouda. J. J. Hogendoorn, voorzitter, H. v. d. Jagt, ie secretaris, G. D. Heij, 2e secretaris, O. van Dijk, penningm. Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius” (Nationale Bond van). (Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 6 Maart 1908, No. 45). Afdeeling Gouda. T. Rem, voorzitter, W. N. de Jong, vice-voorzitter, A. H. van der Pool, secretaris, Gouwe 76, W. Amesz, 2e secre taris, A. de Rek, penningmeester, M. C. Knor, 2e penningmeester, A. Mighout, be stuurslid. Contributie variëert van 9.60 tot 37.20 voor ongehuwden en van 9.60 tot 33.60 voor gehuwden. Instellingen van den Bond: Ondersteuningsfonds, Werkloozenfonds, Ziekenfonds, Weerstandskas, Bureau Arbeidsrecht. Instelling der Afdeeling: Plaat selijk Ondersteuningsfonds en Commissie tot het houden van examens in Stenografie en Machineschrijven, secretaris W. N. de Jong, Zwarteweg 16. GROOTE VOORRAAD LOOPERS - LINOLEUMS KARPETTEN - TAPIJTEN - COCOS Heil des Volks (afd. Kindervoeding). B. Punselie, voorzitter, H. Hamerslag, 2e voor zitter, P. Hollander, secretaris,W. Blommendaal, 2e secretaris, J.J. Bik, penningmeester,

Adresboeken Gouda | 1926 | | pagina 75