B. DEJONG Lijnkamp’s Kleedingmagazijn Lijnkamp’s Kleedingmagazijn i63 MEUBILEERING «ram FIRMA MOHBBn B. DE JONG MARKT 53 - 62 TEL. 398 GOUDA MARKT 58-62 TEL. 398 GOUDA IÓ2 Telefoon 47 FIRMA d. Jagt, penningmeesteresse, Mevr. Gonda Werkmeesters en ander Opzichthoudend Personeel (Centrale Bond van), afd. Gouda. EKEESKESS5 MEUBILEERING Voogdijraad Rotterdam II. Agente voor Gouda en Omstreken: Mevrouw de Vooys, Markt 8. MEUBELEN BETIMMERINGEN Vrijzinnig Democratische Bond. Afdeeling Gouda. Mej. P. A. Snoep, voorzitster, G. J. van Burk, Kleiweg 39, secretaris, C. H. Hagedorn, penningmeester, Ch. Zanen Cz. en J. P. Baerents, bestuursleden. Het doel der Vereeniging is het verbreiden der vrijzinnig-democratische beginselen op den grondslag van de beginsel-verklaring van den Vrijzinnig-Democratischen Bond. Jaar van aftreding. 1926 1927 1928 1929 1930 Werkinrichting tot Wering der Bedelarij. Het lidmaatschap wordt verkregen door de betaling van een of meer centen daags of giften. Werkmansbond (Christelijke Nationale). Afdeeling Gouda. R. v. d. Brug, voorzitter, A. de Kroon, Prins Hendrikstraat 116, secretaris, C. A. Verschut, penningmeester, J. van Elk, commissaris, G. H. Prins, alg. adjunct. Volks Unlversitelt (Aid. Gouda v. d. Rotterdamsche). Mevr. Prince, presidente, P. de Vos, vice-voorzitter, Mevr, de Vooys, Markt 8, secretaresse, Dr. Vixseboxse, penning meester, Mej. I. M. van Dugteren, Rotterdam. Vrijzinnig Hervormden (Vereeniging van) in Zuid-Holland, afd. Gouda. C. van Krim pen, voorzitter, F. C. A. Laugeman, St. Josephstraat 63, secretaris, F. Tuinstra, pen ningmeester, Mevr. E. A. D. Bakker Niemeijer—Dupper, Ds. J. Borger, A. de Weger Jr. en L. Boon. Volksonderwijs afd. Gouda. S. Leefsma, voorzitter, Mevr. Gonda, secretaresse, v. Beverninghlaan 21, J. A. Broer, penningmeester, Mr. Smit. Leidster ontwikkelingscursus: Mevr, van den BoschBrons Middel. Huisonderwijs voor zieken en zwakken: Mej. T. Hooftman. Vrouwenbond (R. K.). Mej. P. de Jong, voorzitster, Mej. B. Bouman, secretaresse, Mevr. F. BuschTonino, penningmeesteresse. St. Ludwina-vereeniging. Mej. A. Kabel, voorzitster, Mej. P. de Jong, Westhaven, secretaresse. Volksonderwijs, Kring. Gouda. J. L. de Jong, te Moordrecht, voorzitter, Mevr. Gonda Derksema, secretaresse, A. E. v. d. Weele, Nieuwerkerk a.d. IJssel, penningmeester. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Dr. S. S. Hoogstra, voorzitter, H. N. Valcke nier de Greve, Onder-voorzitter, F. Tieter, secretaris, W. A. Hoyng, penningmeester, B. A. de Jong, M. van Loon. Doel: De Vereeniging heeft ten doel het bevorderen van het vreemdelingenverkeer naar en in de Gemeente Gouda en wat daartoe in de meest uitgebreiden zin kan worden gerekend. De contributie bedraagt als minimum per jaar f 2.50; met inachtneming hiervan wordt ze door elk lid voor zich afzonderlijk vastgesteld. De door begunstigers te schenken jaarlijksche bijdrage bedraagt ten minste f zo. Vrijheidsbond, afd. Gouda. Mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen, voorzitter, P. Bokhoven, vice-voorzitter, W. J. Huisman, ie secretaris, Mevr. TieterBrinkman, 2e secretaresse, J. F. W. Turion, penningmeester. Doel: De toepassing der liberale beginselen, zooals die omschreven zijn in het program van den Vrijheidsbond. Zij tracht dit doel te bereiken door alle wettige middelen, met name het leiden der openbare meening door geschriften en vergaderingen en het opwekken van de kiezers binnen haar ressort om mede te werken bij de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad van de candi- daten, die door de Vereeniging of door één der andere daartoe aangewezen organen van den Vrijheidsbond zijn gesteld. Volksweerbaarheid. Afdeeling Gouda. Plm. 60 leden, J. L. Hulleman, voorzitter, A. J. Vermeulen, penningmeester, M. Binnendijk, secretaris. Aangesloten vereeniging: Schietvereeniging „Volksweerbaarheid Gouda”, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 17 December 1900, No. 24. Commissaris van wapenen en munitie J. L. Hulleman. Vrouwen Vrede Bond (afd. Gouda). Mej. M. de Ruyter, presidente, Mevr. J. Herfst Broer, secretaresse, Gouwe 125, Mevr. E. v. d J*~*. :~z Mevr. Barmentloo. Weeshuis (St. Joseph-). Regenten: C. A. B. Bantzinger, president, B. G. J. Evers, secretaris, H. J. A. van Rooyen, penningmeester, M. Moons Az., Th. de Graaf en A. J. J. Vos. Verzorging der kinderen door de Eerw. Zusters Franciscanessen van Salzcotte. De Zusters gaan ook in Wijk- en nacht-verpleging op aanvraag bij de Zeer Eerw. Moeder van het Weeshuis aan de Gouwe. Spaarbank. Bestuur: K. Spoelstra, voorzitter, F. J. Busch, secretaris, G. P. de Jong, 2e secretaris, J. Naber, penningmeester, J. D. v. d. Bergh, 2e penningmeester, H. J. A. van Rooijen, Th. de Graaf. lederen Maandagavond van 7’/29’/2 uur wordt zitting gehouden tot inleg en terugbetaling van gelden. RUIME KEUZE VITRAGE- EN MEUBEL- 1-1 GORDIJNEN 1-1 Bestuurders. A. Jonker Cz., P. van der Pol C. A. B. Bantzinger, J. Reneman J. Slop, penningmeester. A. D. van Vreumingen E. Grendel, secretaris, M. A. J. Kortenoever J. van Kranenburg, voorzitter Commissarissen: Jaar van aftreding 1929. F. J. Busch, B. H. v. d. Werve, Dr. D. W. IJsel de Schepper, A. Goedewaagen Jr., Ulbo J. Mijs. Jaar van aftreding 1930. zE. Steensma, A. H. Teepe, E. D. Meeter, H. P. C. de Balbian. Jaar van aftreding 1926. L. C. Becking, Ph. Cats, P. A. Schroot, J. L. Bruns. Jaar van aftreding 1927. A. J. J. Vos, A. Dortland, J. H. van der Torren, B. G. J. Evers, J. L. van Eijk. Jaar van aftreding 1928. R. U. Jongenburger, G. Bouters, P. B. Sips, C. J. M. Kroon, J. H. Oostingh.

Adresboeken Gouda | 1926 | | pagina 82