B. DEJONG Lijnkamp’s Kiseding magazijn Lijnkamp’s Kleedingmagazijri i64 B MEUBI LEERING BEHANGER IJ VERHUIZINGEN MARKT 58-62 TEL. 393 GOUDA B. DE JONG MARKT 58-62 TEL. 398 GOUDA iö5 Catz, penningmeester, J. C. den Dantzig, G. van Spengen. FIRMA FIRMA MEUBILEERINQ GROOTE VOORRAAD LOOPERS - LINOLEUMS KARPETTEN - TAPIJTEN - COCOS Zangvereenlging „Hosanna” (Christelijke). Directeur J. van Beek, Woerden, D. Hamerslag, voorzitter, A. van Zelm, p.a. Zeugestraat 32, secretaris, Mej. J. van Wijk, penningmeesteresse. Zendelinggenootschap (Nederlandsch). Afdeeling Gouda. Joh. E. Bijl, secretaris penningmeester, tijd, voorzitter. Zendingsbond (Hulpver. van de Geref.). C. J. Revet, voorzitter, W. P. Frederikze, Spieringstraat, secretaris, H. J. Boekamp, penningmeester, P. J. Spee en B. Boon. Zendingsgenootschap (Luth.), afd. Gouda, Ds. J. J. Simon, voorzitter secretaris, P. den Hertog, penningmeester. Zendfngs-Hulpraad. Studieraad Gouda en Omstr. Ds. J. J. Simon, voorzitter; Mej. W P. Montijn, secretaresse-penningmeesteresse, Kleiweg 20. Mej. Maas, R. W. van der Putte, B. E. J. Bik, Boeken-Depót. Zendingsbibliotheek (uitleenen van boeken; gratis) Crabethstraat 6. Zendingszaak (Vereeniglng ter bevordering der). Joh. E. Bijl, voorzitter, secretaris, J. Vos, penningmeester, Ziekenkas (Goudsche) voorheen „Provldentla”. H. v. d. Graaff, voorzitter, E. J. Nijkamp, 2e voorz., W. Roepers, ie secretaris, C. v. d. Klis, 2e seer., J. J. Homer, ie penningmeester, A. Verbruggen, 2e penn., G. Rietveld, A. Engelbrecht, commissaris sen, H. Bosman, W. de Gruijl, H. L. Luijnenburg, Joh. de Groot, P. de Vos. Ziekenzorg (Vereeniging), verbonden aan de Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek Gouda. Leden zijn alle arbeiders (mannelijk en vrouwelijk) der fabriek. W. G. Flux, voorzitter. B. A. Zegers, secretaris, J. J. Brenkman, penningmeester. Doel: Geldelijke uitkeering bij ziekte, ongeval, bevalling en overlijden. „Zondagsrust” (Vereeniging voor). G. J. Goedewaagen, voorzitter, F. Rietveld, secretarispenningmeester. Zondagschool „Laat de Kinderkens tot Mij komen”. Ds. Bijl, voorzitter, C. v. Tonger- loo, W. v. Elk, F. Rietveld, W. Blommendaal (Hoofd der school). Zondagsschool, Afd. „Tot Heil des Volks”, in de lokalen Peperstraat en in de school No. 8 Prins Hendrikstraat. J. J. Bik, voorzitter, J. v. Leeuwen, 2e voorz., K. M. de Bruijn, IJssellaan, secretaris, B. E. J. Bik, 2e seer., Mej. M. van Maaren, pennmgm., F. Boerma, 2e penningm., Mej. M. van Maaren en F. Boerma, lokaal-commissarissen. Zwemclub (Goudsche). Dr. D. A. IJsselstijn, voorzitter, Mr. S. H. Smit, vice-voorz., G. B. Gabry, Westhaven 44, secretaris, J. P. A. van Catz, penningmeester, J. C. den Boer, P. de Jong. Zwemschool en Badinrichting (Volks en Schoolbad). Commissie van Toezicht, A. D. van Vreumingen, voorzitter, J. van Kranenburg, secretaris, J. P. A. van Catz, penningmeester, J. Dercksen, A. R. van de Putte, P. B. Sips, J. Oudshoorn, Ed. van T\-r' Goedgek. bij Konkl. Besl. van 6 Aug. 1918. 45 Afd., ruim 2000 leden. Jac. v. d. Berge, voorzitter, C. M. Janssen, Vest 54, secretaris, F. Donk, penningmeester, P. C. Kaastra, L. van Rijswijk. Winkeliers Vereeniging (Goudsche). B. Rietveld, re voorzitter, A. D. van Vreumingen, 2e voorzitter, G. J. van Burk, ie secretaris, B. A. de Jong, 2e secretaris, K. de Jong Jz., ie penningmeester, J. van der Jagt, 2e penningmeester, B. D. Grootendorst, commissaris. Afdeeling „Bureau Invordering”. G. J. van Burk, voorzitter, B. de Jong, secretaris, W. F. Heshusius, penningmeester, A. Samuel, J. J. Bik, secretaris-boekhouder. Bureau gevestigd Spieringstraat 83, tel. 199. Tot aanbieding van kwitanties en informaties geopend Maandag en Zaterdag 47 uur- Rechtskundig Adviseur: Mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen. Wijkverpleging der Ned. Herv. Gemeente. Ds. F. W. G. Verheul, Voorzitter, D. Bijlsma, secretaris, P. Blazer, penningmeester, J. v. d. Endt. Ijsbond (Zuid-Holl.) met een onderafdeeling Goudsche Ijsclub. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 13 Oct. 1897 No. 41. Hoofbestuur Mr. E. Wiersma, voorzitter; W. H. J. Dieke, Secretaris-penn. District 10. (Moordrecht, Haastrecht, Waddinx- veen, Reeuwijk, Gouda en Bodegraven), Dr. S. S. Hoogstra,Districts-Commissaris. Afdeeling Gouda en Omstreken, opgericht 13 Februari 1908. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 13 April 1908. No. 55- Beschermheer Ulbo J. Mijs. Lidmaatschap f 1— Dr. S. S. Hoogstra, Voorzitter; C. Slegt, Secretaris; N. H. v. Schelven, Penning meester; H. J. E. v. d. Ven, C. v. Eijk, J. H. de Wilde, M. Sijtsma, W. G. Fre- derikse, G. Th. Steenland, Bestuursleden. Zangvereenlging „Caecilia” (Gemengde). G. van Spengen, Directeur, F. de Jong, accompagnateur, G. van ’t Hoen, voorzitter, Mej. R. C. van Dijk, secretaresse, Burgem. Martenssingel 59, Mevr. H. Pieterse—de Man, penningmeesteresse, L. Punselie, biblio thecaris, Mevr. S. HekkerArentz, D. C. Kasbergen, D. Dullemond. Zangvereenlging (Gemengde) v. Dames- en Kinderkoor „Euterpe”. D. C. van Esscho ten, voorzitter, M. A. Holthuizen, Karnemelksloot 21, ie secretaris, J. Beyerskerk, 2e secretaris, Mej. v. Leeuwen, penningmeesteresse, M. van Dam, comm, van muziek. Zangvereenlging „Excelsior” (Gemengd en Kinderkoor) opgericht 6 Januari 1911. Directeur: Gerard Leenders. J. M. Kelder, voorzitter, E. van Ham, secretaris, Nieuwe- haven 132, T. Radix, penningmeester, A. de Bruin, C. Baggert, A. Kelder, J. L. Anders, bestuursleden. Repetitie: Kinderkoor: Maandagavond 6—7% uur. Gemengd koor: Maandagavond 810 uur in de bovenzaal Lunchroom „Hollandia”, Markt. Zangvereeniging „Gouda” (Gemengde), bestaande uit het personeel der „Kon. Stearine Kaarsenfabriek Gouda”. I. IJssel de Schepper, beschermheer. Dr. J. P. Treub, eere- voorzitter, P. H. Janssen, Directeur, L. van Kersbergen, voorzitter, C. J. IJsselstijn, secretaris, Vorstmanstraat 31, P. F. de Jong, J. Wiltenburg, penningmeester. Zangvereeniging „Gouda’s Liederentafel”. J. Kok, voorzitter, C. Fortuijn, Ridder van Catsweg 90, secretaris, G. H. de Jong, penningmeester.

Adresboeken Gouda | 1926 | | pagina 83