Hiep Hiep Hoera Eén jaar Dorpskrant GROTE HENGELSPORT SHOW ZATERDAG 26MEIa.S. OP DE KNABBELFARM txclusieue tuinmeubel shouu ^codritbM. voor een ieder die levende have heeft MADEN EN DIVERSE SOORTEN AAS ALLES VOOR UW HUISDIEREN REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, Tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. De Redactie van de Dorpskrant is in feeststemming want de DORPSKRANT bestaat één jaar. Omdat er nooit geen reacties kwamen op onze oproepen HOE U DE DORPSKRANT VINDT hebben we maar gedacht: GEEN BERICHT - GOED BERICHT. Dus u zult allen wel instemmen met de twee-wekelijkse verschijning van de krant en vinden dat we door moeten gaan. We meenden er goed aan te doen toch eens de mening van enkele prominente Zevenhuizenaren over de Dorpskrant te horen. Burgemeester A. v.'t Verlaat, was de eerste met wie we een gesprekje hadden, terwijl Frans Schiereck, die met Jouke Elgersma de krant tot leven hielp blazen ook bereid was commentaar te leveren. Tot slot de voorzitter van de Middenstandsvereniging Anton Rodenburg omdat de Dorpskrant, erg afhankelijk is van de Middenstand. Want dankzij de advertenties kon de Dorpskrant blijven voortbestaan. In de volgende editie zullen we enkele inwoners van Moerkapelle naar hun mening vragen over de Dorpskrant. Omdat dit nummer een beetje feestelijk is, plaatsen we een puzzel met een wedstrijdelement. Onder de goede inzenders worden drie prijzen van 10,-- verloot. 2e Jaargang nummer 22 Verschijnt éénmaal per veertien dagen Onafhankelijk informatieblad voor alle Oplage: 3.500 ex. 18 mei 1979 inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat, Moerkapelle en Kruisweg Een cadeautje van burgemeester A. v.'t Verlaat voortaan- Elke maand de burgelijke stand in de Dorpskrant Na een inleidend gesprek over de reden van onze komst (in verband met het één jarig bestaan van de Dorpskrant) vroegen we de mening van burgemeester A. v.'t Verlaat, over de Dorpskrant. "Bent u tevreden met de Dorps krant?" "Zeer tevreden", antwoordde hij. "Het is een aantrekkelijk blad, goed leesbaar en het voorziet in een behoefte". "Was u een jaar geleden op de hoogte van de verschijning?" "Ja, de heer Elgersma heeft mij in tegenwoordigheid van de heer Schiereck op de hoogte gesteld, dat dit blad zou verschijnen. Ik heb mijn vreugde erover geuit, maar daarbij opgemerkt dat er heel wat zou komen kijken om het vol te houden". De heer Van 't Verlaat had daarbij opgemerkt dat het een blad moest worden waarin alle groeperingen uit de gemeente een plaats in kunnen krijgen, dus voor "elk wat wils". "Ik heb hen het beste toegewenst en veel succes, maar diep in mijn hart kijkend gedacht: de kans is niet zo groot dat dit een blijvend karakter zal hebben". Hij dacht dat de Dorpskrant (iets dergelijks in vele andere gemeenten enthousiast begonnen) evenals elders misschien tot mislukken gedoemd zou zijn. Gelukkig bleek dit anders. "In Zevenhuizen is in de regel meer mogelijk dan waar dan ook, dat is ook bij de Dorpskrant gebleken, want deze heeft in haar één-jarig bestaan, vaste grond onder de voeten gekregen", aldus Zevenhuizens eerste burger. "De heren Elgersma en Schiereck zullen zich herinne ren dat ik de boot enigszins heb afgehouden toen mij de vraag werd gesteld of het Gemeentelijk Contact-orgaan als het ware in de Dorpskrant zou kunnen worden opgenomen. Na 9 maanden ging het Gemeentebestuur zoveel vertrouwen in de Dorpskrant krijgen dat besloten werd het gemeentelijk Contactblad, voor lopig niet meer te laten verschij nen en bij wijze van proef de gemeentelijke mededelingen enz. in de Dorpskrant op te nemen". "In de eerste plaats om actueel nieuws van de gemeente en mededelingen te brengen en in de tweede plaats omdat we nu optimistisch geworden zijn over de bestaanszekerheid. "Door het verstrekken van gemeentelijk nieuws in de Dorpskrant leveren wij een 1. Morele en financiële bijdrage 2. is het een sympathiebetuiging (bij wijze van proef tot 1 januari 1980)" Met betrekking tot de bestaansze kerheid merkte de burgervader op dat het pessimisme bij de start achterhaald is door de feiten. Hij wilde daarom een gebaar maken bij het één-jarig bestaan en het feit niet onopgemerkt laten voorbij gaan van Gemeentewege. Hij voldeed aan het verzoek dat de Gemeente Zevenhuizen had be reikt. Met ingang van dit nummer komen de berichten van de burgelijke stand in de Dorpskrant. Voortaan dus geboorten, overle denen en gesloten huwelijken. Op de vraag of de Dorpskrant voldoende informatie levert ant woordde de heer Van 't Verlaat: "De veelzijdigheid komt duidelijk in de Dorpskrant tot uiting: Ieder komt aan zijn/haar trekken". Vindt u dat er alleen "nieuws" in de Dorpskrant moet staan of toch ook interviewtjes?" "Niet teveel interviews", meende de burgemeester die dacht dat de meeste mensen het niet leuk vinden als hun "doopceel" in de krant komt. Of hij tenslotte nog op of aanmerkingen had? "Ja, de datum van verschijning graag aan de voorzijde, omdat alleen de maand-aanduiding niet voldoende is, daar er twee kranten per maand verschijnen". Besluiten wilde hij met de lofuiting dat de Dorpskrant een nieuws bron is die „bij de tijd" is. Voorde inwoners, die er ongetwijfeld plezier aan beleven en deze goed lezen". "De Dorpskrant heeft zich steeds aan de omstandigheden aangepast en is door de redactio nele bril gelezen "verantwoord", goed ingedeeld en niet meer weg te denken uit de gemeenschap", aldus burgemeester A.v.'t Verlaat. De Dorpskrant dankt hem voor zijn hartelijke woorden en de complimenten, maar bovenal voor de Burgelijke Stand, waar heel wat inwoners mee in zullen stemmen. Knibbelweg 6a - Zevenhuizen Tel. 01802 - 1228 4e huis voorbij de sportvelden In de aankondiging voor de vorige week gehouden informatieve discussie -bijeenkomst stond dat er geruime gelegenheid zou zijn tussen zaal en inleiders voor een discussie, op de avond die door drie politieke partijen uit Zevenhuizen werd georganiseerd, naar aanleiding van de verkiezingen voor het Europese Parlement. Helaas bleek dit niet het geval. Tussen de twee kandidaten voor het Europees Parle ment en de E.G.deskundige ontstond een discussie. Een politiek steekspel waar de mensen die "het alles nog niet zo begrepen" ook niet veel wijzer van werden. Ze werden wel wijzer van de inleidende film die over de betekenis van het Europees Parlement werd gehouden. In ruime mate waren alle stromingen en deelnemende partijen in de organisatie van de avond aanwezig. Er was zelfs sprake van een grote belangstelling. Peter Hommes (voorlichter van de E.G. te Den Haag) was de discussie-leider, en gaf de ellenlange "knap" geformuleerde re devoeringen van de sprekers beknopt weer. Het forum waartussen de discussie ontbrandde bestond uit de heren A.M. Oostlander (C.D.A.) en tevens kandidaat voor het E.P. en inwoner van Zevenhuizen; René Glaser (P.v.d.A.) en tevens kandidaat voor het E.P. en de heer R. Brundel (V.V.D.) specialist op E.G. gebeid." De avond werd georganiseerd door de politieke partijen uit Zevenhuizen en Moerkapelle van het C.D.A. P.v.d.A. en V.V.D. Tegen het eind van de avond kregen de aanwezigen de gelegenheid vragen te stellen, waar uitvoerige antwoorden op volgden. Zo werd het een avond op "politiek hoog niveau" waar het de niet ingewijde tenslotte duidelijk werd dat het toch wel erg belangrijk is om deel te nemen aan de verkiezingen voor het Europese Parlement op 7 juni a.s. Het is rechtstreeks stemmen voor demo cratische controle op Europese beslui ten en belangrijk te gaan stemmen, omdat bepaalde problemen niet in .nationale kaders te bestrijden zijn. Het Europese Parlement gaat hier voor nu door ons geleverde Kandida ten zorg voor dragen. (Het Europese Parlement werd voorheen gekozen "getrapte" verkiezingen). Nederland krijgt 25 zetels in het Europese Parlement, waarin 9 landen zijn vertegenwoordigd te weten: Dene marken, Groot Brittannië, Ierland, Italië, Frankrijk, Luxemburg, België, West Duitsland en Nederland. Dus op naar de stembus op 7 juni a.s. Grasmachines specialist van heel klein tot zeer groot Dealer van de beroemde WEBER BARBECUE zaterdag a.s. demonstratie Engeland en Italië 19 befaamde merken tuinmeubelen in wit. bruin, greenen. teak en kunststof. Ruime parkeergelegenheid Dagelijks geopend Vrijdagavond tot 21.00. zaterdags tot 17.00 uur Bletswijk-Hoef weg 191 (naast veiling Bletswijk)

Dorpskrant | 1979 | | pagina 1