Fa. SCHOTTE en kijken onze speelgoedcollectie en voor de vaders een zeer uitgebreid Doe-Het-Zelf- gereedschap- assortiment SINT en KERST aktiviteiten van de Zevenhuizense winkeliers PROGRAMMA Puzzelwedstrijden Feesverlichting Stempelkaarten Kinderfeestmiddag Botenbouwaktie Bazar. REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, Tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. Oplage: 3.500 ex. 2e Jaargang nummer 33 9 november 1979. Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat, Moerkapelle en Kruisweg Op zaterdag 17 november a.s. 's morgens om 11.00 uur, zal Sint Nicolaas door burgemeester A. van 't Verlaat bij het gemeentehuis ontvangen worden. Er zullen 2puzzelwedstrijden zijn. Eén wedstrijd in de periode van 17 november 5 december waarbij letters gezocht moeten worden in de etalages van de deelnemende winkeliers, met het doel een bepaald woord te raden. Nog een puzzelwedstrijd in de periode van 6 december 24 december waar gezocht moet worden naar verkeerd geëtaleerde artikelen, ook hier uit zal uiteindelijk een woord geraden moeten worden. Aan beide wed strijden zijn ook weer geldprijzen verbonden in de vorm van waar debonnen. Formulieren verkrijgbaar bij de deelnemende winkeliers. De feestverlichting in de Dorps straat is weer uitgebreid en zal gedurende deze weken branden. Verder zal er op gezette tijden gepaste achtergrondmuziek ge speeld worden. De goede Sint zal in Zevenhuizen binnen komen te paard, voorafge gaan door de muziekvereniging Crescendo uit Reeuwijk. (Ons eigen muziekkorps De Kleine Trompetter moet helaas verstek laten gaan, daar het die dag deel zal nemen aan een concours. Wij wensen hen vanaf deze plaats veel succes toe.) De Sint zal bijgestaan worden door zijn Pietermannen te voet, en huzaren te pahrd zullen de Sint begeleiden, zodat het geheel een GROOTS EVENEMENT belooft te worden. Door Sint Nicolaas.zal het KOOPFEESTPROGRAM MA bekend gemaakt worden, maar vooruitlopend hierop willen wij U toch vast het één en ander verklappen. Bij alle op deze pagina vermelde deelnemende winkeliers, kunt U stempelkaarten krijgen, en voor elke vijf gulden aankoop, krijgt U een stempel in een vakje. Met 20 stempels is de kaart vol en kunt U meedingen naar één van de vele geldprijzen in waardebonnen, die elke vrijdag worden getrokken, en daarna bekend gemaakt zullen worden aan de ingang van de Rabobank. De kaarten kunt U inleveren in een grote bus, die bij de ingang van de Rabobank staat. De aktie begint 17 november en loopt tot 24 december. Als. U kinderen heeft in de leeftijden van 5 tot 12 jaar, levert U dan niet alle kaarten in, want op woensdag 9 januari 1980 zal in de grote zaal van het Dorpshuis een kinderfeestmiddag zijn, Clowns, Goochelaars, Pop penkast enz. enz. De feestmiddag is georganiseerd door de deelne mende winkeliers, en één volle stempelkaart is nog als toegangs bewijs voor één kind. Ver- - is er een bijzonder leuke botenbouwaktie georganiseerd. Alle kinderen worden gevraagd een kartonnen boot voor Sint Nicolaas te bouwen. De boten moeten worden ingeleverd op woensdag 5 december tussen 2 en 4 uur 's middags in de oude Openbare Lagere School op de hoek Dorpsstraat-Burg. Boerstr. De prijzen worden bekend ge maakt op-het Kinderfeest op 9 januari, nadat een deskundige jury de boten beoordeeld zal hebben. WIJ WENSEN U EEN GEZELLIG TIJD TOE. 17 november 11.00 uur 's morgens intocht Sint Nicolaas 17 november 24 december Stempelkaartaktie, voor het kin derfeest of meedingen naar prijzen 17 november 5 december botenbouwaktie 17 november 5 december le puzzelwedstrijd 6 december 24 december 2e puzzelwedstrijd Het geheel omlijst met sfeerver lichting en achtergrond muziek. De deelnemende winkeliers: Fa. Abbekerk; Fa. Bac; Fa. Baars, Spar Slagerij; Fa. v.d. Berg, Spar; Fa. Benning; Fa. Boode; Fa. Beijsterbos, Broodboetiek; Fa. Crone, Antiekhal; Fa. Elgersma; Fashion Flair; Fa. Gerritsen; Zilverberk; Fa. Heij, sig.mag.; Fa. de Kooter; Rapsody; J. M. F!aar mode; Fa. v. Oost'erom; Fa. Pigmans; Fa. Rodenburg; Knab belfarm; Fa. v. Rijs Sport; Fa. Schot te; Fa. Sol, bloemist; Fa. Sol, groente; Fa. v. Tol; Fa. Versprille; Fa. Verbeij; Fa. Voor brood; Fa. Wismeijer; Het Kaas mekka. Nieuws voor ONDERNEMERS ETC.! de feestdagen komen dichtbij, een moment om uw personeel of relaties te gedenken. Wij helpen u daar bij met feestelijke KAAS- WIJN- EN DELICATESSEN MANDEN OF KISTJES MET WIJN Wij verzorgen het naar u keuze. Neemt u eens vrijblijvend contact op. HET KAASMEKKA Dorpsstraat 168, Zevenhuizen,tel. 1868 Ongetwijfeld zult u, zich als lezer van de Dorpskrant hebben afgevraagd "Waar blijft de Dorpskrant?" toen deze de vorige week niet verscheen. Uiteraard was dat uw volste recht, ook als u erom belde. De Zevenhuizense Middenstandsvereniging had verzocht een Dorpskrant te laten verschijnen rond 9 november. We hadden de keus of een extra editie, in verband met de aanstaande Sint Nicolaasaktie, of een week opschuiven met de verschijning. Omdat een krant als de Dorpskrant, sterk afhankelijk is van het aanbod van adverteerder, werd voor het laatste gekozen. De volgende verschijningsdatum is in overleg met het bestuur van de middenstandsvereniging Zevenhuizen vastgesteld op 23 november. In december slechts éénmaal op de 14e. Zo nu weet u weer het één en ander van ons. Misschien horen we ook eens wat van u? Vooral van Moerkapelle, wat daar zoal gebeurt? Even een telefoontje naar Zevenhuizen tel. 01802 - 1653 en wij komen eraan gesneld. Redactie. HELE WELFARE WERK RODE KRUIS Ongetwijfeld zullen veel lezeressen van de Doipskrant een bezoek hebben gebracht aan de Bazar van het "Welfarewerk" ter plaatse, in het bejaardentehuis "De Zevenster". Alleen, het is niet dankzij de Dorpskrant dat er weer zovelen de weg vonden en er van te viren aan herinnerd werden het 7 november "de dag" was. Dit kwam omdat de Dorpskrant een week later uitkwam dan was bedoeld. Met mevrouw Bijl-van Rijswijk, komen maken van de aktive de hoofdleidster van het Welfare- werk in Zevenhuizen, was afge sproken om op de dinsdag een week voor de Welfare-Bazar een foto in het bejaardentehuis te dames en de éne heer (Van Zuylen) die elke week in de recreatiezaal bijeen komen om onder leiding van de Welfare werksters te handwerken. Helaas, de foto is wel gemaakt, maar er vond geen aankondiging van de Bazar plaats. In allerijl zijn er toen nog strooibiljetten gedrukt, die in de nieuwbouwwijken zijn ver spreid. Omdat het zo kort dag was, werden de buitenwijken overgeslagen en misschien lazen die de aankondiging van de Bazar wel op aanplakbiljetten of in andere couranten. De dames en de ene heer, hebben ook dit afgelo penjaar, weer hard gewerkt en het resultaat wasn dan ook een "uit stalling van fraaie handwerken" en originele artikelen van hand vaardigheid. Niet alleen vervaar digd in het bejaardentehuis, maar ook door aan huis gebondenen, zoals mevrouw Karreman en mevrouw Van Rijs. Deze laatste twee worden door een Welfare werkster thuis bezocht. Dit is de taak van mevrouw J. v.d. Weerd- hof, nu mej. De Vos al zo lang herstellende is van een ernstig ongeval. Laatstgenoemde is een Welfare-werkster van het eerste uur. Want onder leiding van mej. De Vos is het Welfare-werk in Zevenhuizen va. 7 a 8 jaar geleden van start gegaan. Iedere dinsdagmiddag komt er een twintig tot vijfentwintigtal dames bijeen onder leiding van: de dames Bijl, Verweij, De Mooij en Achterberg om te handwerken. Omdat niet iedereen van het functioneren van de Welfarewerk op de hoogte is: mensen die thuis moeten blijven, ziek zijn, maar toch hun handen goed kunnen gebruiken, mogen een beroep doen op de Welfarewerkster. Zij kunnen materialen gratis verkrij gen om te handwerken. Deze handwerken worden dan weer verkocht op de jaarlijkse Welfare- bazar en van die opbrengst vorig jaar f 5.700.--) worden weer de nieuwe materialen gekocht. Wil men thuis voor dit doel gaan handwerken (bezigheidstherape) dan kan men dit aan de huisarts melden, die dit op zijn beurt doorgeeft aan de Welfarewerk De jaarlijkse Bazar is een enorme organisatie, omdat op het laatste nipertje nog zoveel geregeld moet worden en er tal van handwerken nog net niet helemaal klaar waren. Die laatste hand leggen, de Welfarewerksters er thuis maar aan, terwijl ook de prijzen, opstrijken en uitstallen, wel enige tijd in beslag neemt. Ook hier is het "vele handen maken licht werk". Als de hoofdleidster mevr. Bijl, straks enige maanden naar het buitenland vertrekt, is het met een gerust hart dat zij dit doet en het haar is gegund, immers ze heeft achter tal van zaken aan moeten rennen. Mevrouw H. Verweij-Nell, zal haar als hoofd leidster vervangen, trouw bijge staan door de andere werksters. De Bazar overigens, die nu net achter de rug is, getuigde weer van een perfecte organisatie, het was een keurige opstelling veel enthousiastme, ook van de zijde van de bejaarden, want zij toch waren degenen die de handwerken vervaardigden. Mevrouw W. van 't Verlaat-de Vries verrichtte de opening waarna men in stromen de recreatiezaal inging en met een sneltreinvaarts een keur van hand werken de kassa passeerden. Ook de kinderen kwamen aan hun trekken, want een grabbelton ontbrak niet. Ook kon de naam van een kangaroe worden gera den. Verder kon men genieten van een heerlijk kopje koffie met zelfgebakken koek. SCHOTTE VOOR GESCHENKEN Dorpsstraat 151, Zevenhuizen, Tel. 01802-1212 SCHOTTE VOOR GESCHENKEN

Dorpskrant | 1979 | | pagina 1