KnnBBELFnRm HENK SOL A. VEERMAN M.v. Tol en Zn. Jeugdsociëteit Zevenhuizen voor de jeugd vanaf 16 jaar BIBLIOTHEEK WEER EENS IETS ANDERS Uitbreiding uren Jazz-Gymnastiek O.S.S. Grote lotenverkoop uoor een ieder met leuende houe Knibbelweg 8 Zevenhuizen (Z H)Tel.0i802-i228 Maandag de gehele dag gesloten beëdigd taxateur makelaar in onroerende goederen speciaal voor de land- en tuinbouw Dorpsstraat 200 - Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN - tel. 01802-1430en 1413. Dorpsstraat 132 Shoarmavlees Shoarmaburger .100 gram 1,70 _per stuk 1,25 een franse zachte paté Rilette du Porc 100 gram 1,60 REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, Tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. OpWge; 3.500 ex. 3e jaargang nummer 61 ,ft J b 30 januari 1981 Verschijnt éénmaal pet; veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. De Jeugdsociëteit Zevenhuizen, heeft grote behoefte aan vrijwilligers, die per toerbeurt bardienst en lof entree dienst doen. Nico: "Als er geen vrijwilligers op komen dagen dan sluiten we de tent". En dat, terwijl het zo goed gaat met de Jeugdsociëteit; de jeugd toe komt stromen en daardoor de Soos-ruimte bijna te klein is, vanwege de grote opkomst. De jeugdsoos telt maar liefst 250 leden. Van dit aantal blijken er gemiddeld 90 a 100 jongeren regelmatig de Soos, die iedere vrijdag avond gehouden wordt, te bezoeken. Nico: "Alleen zijn we pas een keer dicht gebleven omdat er iemand met vuurwerk gerommeld had, waarvoor als strafmaatregel de Soos-deuren een week dicht ble ven". Bert: "De opkomst is ook wel afhankelijk van de weersom standigheden. Vanwege het slech te weer bleef iederen dich bij huis". Nico: "In de winter van 1979 hadden we toppiek in het bezoe kersaantal". Deze bezoekers moe ten 16 jaar oud zijn. Op deze leef tijd is een goede controle omdat er in de Soos een pilsje verkocht mag worden. Nico Perdijk startte als 16-jarige samen met Rob Bordes en Dirk de Otter in november 1977 vanuit Soos 12-16, deze Jeugdsoos voor de oudere jeugd. Mare Scheffers, Eric Scheffers, Leonora Merbis en Leona Brandse hielpen met de bardienst en het toezicht op de entree. "Buiten ons was óf Dirk den Otter óf Rob Bordes als toe zichthouder op de gang. Ook wel andere ouder waren een enkele- keer toezichthouder, maar dan bleef het meestal bij die ene keer. Sommige wekten de agressie van de jeugd door interessant de lid maatschapskaarten nauwkeurig te controleren en erg vermanend op te treden, wat averechts werkte "Bert is nu toezichthouder en bar- bediende, wat eigenlijk per toer beurt door een aantal andere jongelui gedaan zou moeten wor den, mar de anderen lieten het af weten. Tot dusver draaide ik ook altijd mee, maar nu speel ik vrij dagavond vollevbal en ben ik ver hinderd, maar ik vind eigenlijk dat ik het lang genoeg gedaan heb", meent Nico Perdijk. Hij vertelt verder dat er serieus een vrijwilli- gersrooster was samengesteld in het verleden, maar dat diversen het op het laatste momentaf lieten weten, zodat Nico toch in moest springen, of op het laatste nipper tje een ander bellen. "Het lijkt wel of ze geen verantwoordelijkheid willen dragen" suggereert Nico. Hoewel er officieel nog niet van een vereniging gesproken kan worden is het wel de bedoeling dat die met statuten enzo, er officieel komt, tenminste als er anderen zijn die de verantwoordelijkheid mee willen helpen dragen. De laatste tijd deden Nico, Bert en Mare Scheffers dat. Onlangs kende de gemeente de Jeugdsocië teit ook subsidie toe, waarmee de organisatoren reuze blij zijn. De subsidie bedraagt maximaal 1.810,- terwijl er 1.400,- uitbe taald werd. Het resterende bedrag krijgt de jeugdsoos, als het pro gramma dat ze hebben opgesteld, ook werkelijk wordt uitgevoerd. Sven Sonneveld uit Gouda van de Stichting Jeugdwerk Midden-Hol land heeft hen geholpen en een duwtje in de rug gegeven, zowel bij de aanvraag van subsidie als de opstelling van het programma. Toen de Soos een jaar bestond hielp hij ook een ledenvergade ring te beleggen, waarop 15 vrij willigers zich meldden, die intus sen allemaal weer afgevallen zijn. Bert Boevee, die zelf een disco had, zorgde samen met Jaap en Gerard Braat voor muzikale avonden. De Jeugdsoos nam daarop zelf het discomeubel en boxen over en schafte een verster ker aan. Sinds kort beschikt men over 2 nieuwe pick-ups. Het platenbestand bedraagt ca. 500 singles en ongeveer 50 maxi- singles. De discotheek heeft een naam nl. "Transformer Drive-In- Show". Iedereen kan de disco theek huren voor slechts 35,- per' avond, op voorwaarde dat men lid is van de Jeugdsoos, omdat de leden zelf met hun contributie in de aankoop hebben bijgedragen. (Omdat één en ander risico's met zich meebrengt wordt er een ver zekering afgesloten) 20% van het ledenbestand zijn zgn. "buiten leden". Leden van buiten Moer kapelle, Zevenhuizen, Oud Ver laat dus. Meestal zijn het disco avonden waarop gedanst wordt, doch op het programma staan ook 3 thema-avonden waarop o.a. een schrijver zal worden uitgeno digd, verder 6 x een filmavond, een cabaretavond en een sport- en spel avond. Op de slotavond zal misschien een bandje worden gehuurd en zal gevraagd worden of er vanwege de ruimte een andere zaal van het dorpshuis mag worden gebruikt. Terugkomend op het uitgangs punt waarvoor Nico en Bert aan klopten bij de Dorpskrant. Er zijn 15 vrijwilligers/sters nodig, naast het bestuur dat bestaat uit interim voorzitter Nico, secretaris Bert, penningmeesteresse Carola Mer bis (nam het van haar zus over), Martin v.d. Lee, Diane Koole, Marcel Scheffers en Peter Laay. Éénmaal per vijf weken wordt er vergaderd, terwijl één of meer af gevaardigden mee-vergaderen met het dorpshuisbestuur. Ron Dullaart en Bert zorgen voor de discotheek, waarvan Ron de beheerder is. Omdat de Soos- ruimte ook door andere wordt gebruikt, kan de discotheek niet blijven staan en moet deze elke keer opnieuw opgebouwd wor den. De opslag van de discotheek heeft in het verleden al de nodige hoofdbrekers gekost. In het begin stond deze bij boer Sol waar hij met een busje van de fam. Duson elke week door de jongelui naar het dorpshuis werd gereden, later werd een bestelbusje van boer Sol beschikbaar gesteld. Gelukkig kan de discotheek nu in het dorps huis blijven waarbij deze gedeelte lijk in het stookhok en gymzaal staat opgeslagen. "Lastig is het wel dat je door dekleedkamer moet" vindt Bert, maar beter dit dan elke keer midden in de nacht dat ding terugbrengen. Vrijwilligers/sters kunnen zich aanmelden bij Bert Boevee, tel. 2498 of Nico Perdijk, tel. 1565. .Na zich gedurende acht jaren volledig ingezet te hebben voor het welzijn van de bibliotheek is mevrouw L. Mulder vrijwel ge ruisloos uit het bestuur daarvan getreden. Geruisloos, omdat zij geen afscheid wil nemen zolang zij nog in Zevenhuizen woont. En waarschijnlijk (en hopelijk) zal zij nog vele malen in de bibliotheek aanwezig zijn. In de afgelopen acht jaar heeft zij de bibliotheek vrijwel van de grond af opge bouwd tot de geweldige voorzie ning die zij thans is, met bijna 1000 leden en 12000 boeken. Voorwaar geen geringe prestaite, waarvoor wij haar hier namens de vrij willige medewerkers en leden har telijk dank willen zeggen. Wij wensen de nieuwe voorzitster, mevrouw D. Kegel, veel succes in de komende jaren. Met ingang van dinsdag 10 febr. 1981 breidt O.S.S. het aantal uren Jazz-gymnastiek uit. Vanaf die dag namelijk wordt niet alleen op de woensdagmorgen in de sport zaal van het Dorpshuis jazz-gym- nastiek gegeven, maar kunt u ook op dinsdagavond in het gymnas- tiekgebouw aan de Dorpsstraat terecht. Voor de volledigheid volgen hieron der de juiste tijden van deze lessen: Dinsdagavond 19.45-20.45 uur, Gym- nastiekgebouw, Dorpsstraat 55. Woensdagmorgen 9.00-10.00 uur Dorpshuis, Burg. Klinkhamerweg 86. De jazz-gymnastiek wordt gegeven door en nadere inlichtingen zij te ver krijgen bij mevr. M. Walter-Stam, tel. 1609. Een geluidswagen zal zaterdag 7 februari de aandacht vragen voor de grote 'jubileumverloting' van de Ze- venhuizense gymnastiekvereniging O.S.S. Mochten de weersomstandig heden een huis-aan-huis-lotenver- koop belemmeren, dan wordt deze een week uitgesteld en op zaterdag de 14e gehouden. Er zijn aantrekkelijke prijzen in het vooruitzicht gesteld, o.a. een fiets, cassette-recorder" enz. enz. Steunt allen O.S.S. opdat deze vere niging het gouden jubileum kan vieren Gerberakwekerij BAKKEREN vraagt: MEDEWERKER en PARTTIME-MEDEWER- KERS/STERS Zuidelijke Dwarsweg 5 tel. 1984

Dorpskrant | 1981 | | pagina 1