KnnBBEiFnRm het kaasmekka E.H.B.O. IN HET ZILVER A. VEERMAN ECHTE HANDWERKBONBONS VOETBALLER JAN MONSTER INBRAAK IN Gemeentehuis Jaarvergadering ZANGLUST Zevenhuizense Brandweer in topconditie Jan Monster doet het goed bij F.C. Utrecht. Nadat hij in september vorig jaar in de C-selectie begon (reserves van het A-team en opvang van de jeugd) kwam hij in januari in de A-selectie. uoor een ieder met leuende huue KnibbelwegS Zevenhuizen (ZH)Tel.01802-i228 Maandag de gehele dag gesloten beëdigd taxateur makelaar in onroerende goederen speciaal voor de land- en tuinbouw Dorpsstraat 200 - Postbus 2 2760AA ZEVENHUIZEN-tel. 01802-1430en 1413. NIEUW IN ONS ASSORTIMENT!! ook in luxe verpakkingen speciaalzaak in kaas - noten - wijnen fijne vleeswaren - kipspecialiteiten - delicatessen maandag v.m. en woensdag n.m. gesloten REDAKTIE ADRES: Drukkerij EIgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, Tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. Oplage: 3.500 ex. 3e jaargang nummer 62 13 februari 1981 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. De 21-jarige Zevenhuizenaar is er zelf nog beduusd van. Hoe kom je nu zo maar in de ere-divisie en hoe kom je bij F.C. Utrecht.? "Ik ben zgn. 'ontdekt' door scouting. Dat wil zeggen dat er bij F.C. Utrecht iemand mee is belast om voetbalwed strijden in de amateursector te gaan bekijken en zo werd ik ontdekt". Het blijkt dat degene die Jan moest beoordelen er slechts een kwartier voor nodig had en Jan er zo uitpikte bij voetbalvereniging "Groeneweg", waar Jan speler was in het eerste elftal. Jan: "Ik had nooit verwacht dat ik op zo n hoog niveau mee zou kunnen voetballen. Ik heb dit alsmede te dan ken aan het feit dat er zo weinig spelers van de linkerspits zijn (Jan is linksbuiten). Hoe komt het dat zo goed voetbalt? "Ik zie er nogal sloom uit, maar het schijnt dat ik toch snel ben" De eerste wedstrijd die Jan in de A- selectie speelde, was enkele weken geleden, geheel onvoorbereid, in Gro ningen. Tijdens een stop voor de maaltijd in Staphorst hoorde Jan dat hij in plaats van reserve, mee moest spelen. Hij had toen flink last van zenuwen, maar tijdens de "warming- up" raakte hij die al weer kwijt. Toen hij het publiek hoorde was het ergste al over. "Die zondagavond zouden we op de t.v. komen en nooit op tijd in Zevenhuizen zijn om dit te zien. Toen zijn we met de bus in Harderwijk ge stopt en een café binnengegaan" Daar zag Jan zich voor het eerst in actie op de t.v. Diverse close-ups werden geschoten. Het enige doelpunt dat ge scoord werd, had hij voorbereid. Het was een competitiewedstrijd die met 1-1 eindigde. Talrijke open doekjes kreeg hij vorige week in Maastricht, wat zijn derde wedstrijd in het betaal de voetbal werd. Jan Monster blijkt door zijn ploeg geaccepteerd, iets wat hij aan zij goede prestaties te danken heeft. "Als je goed speelt, vangt de groep je goed op. Als je reserve staat, voel je geen contact met de ploeg". Zo'n goede speler zal Groeneweg best missen, maar daarentegen kun nen ze ook trots zijn op het feit dat hun club de bakermat van Jan is ge weest. Hier begon hij op zijn 6e jaar al te voetballen bij de pupillen. Met zijn 17e jaar kwam hij al in het eerste elftal. Omdat F.C. Utrecht een semi-prof- club is, betekent het dat Jan alleen 's middags traint, 's Morgens werkt hij op kantoor van Dekker Meubelen waar hij boekhoudkundige is. Voor dien werkte hij er full-time, maar gelukkig bestond de gelegenheid om halve dagen te werken. Hij werkt er overigens al vanaf zijn 17e jaar. Weer of geen weer, de dagelijkse training gaat door, vernemen we van Jan. Alleen als het erg slecht is wordt er weieens binnen geoefend. Op maandagmiddag is er doorgaans een lichte training van ca. vijf kwartier, omdat we dan 's zondags net gespeeld hebben. Dinsdag hebben we naast de gewone training ook nog een 'kracht training", om sterkere spieren te krij gen. Hierbij hoort gewichtheffen en veren trekken. Woensdag is een vrije dag en zaterdag of zondag ben ik vrij, naar gelang we spelen moeten". Hoewel het een hele overgang is voor Jan dat dagelijkse trainen, valt het hem tot dusver erg mee. In F.C. Utrecht speelt ook Willem van Hanegem, die een 'full-timer'is. Er zijn volgens Jan in Nederland maar vier clubs in de ere-divisie waar voetbal lers full-timers zijn d.w.z. zowel 's morgens als 's middags trainen. Jan krijgt erg veel leuke reacties van Zevenhuizenaren, die hem staande houden en een praatje met hem maken. Jan valt er niet van om, hij blijft zichzelf, ook niet als er een inter view plaatsvindt voor de radio, onlangs voor Veronica waar Willem van Hanegem en trainer Berger hun positieve reacties gaven. Deze uitzen ding duurde ongeveer 20 minuten. De VARA had ook een interview, maar dat was erg kort. De verslaggevers beginnen overigens de deur plat te lopen bij huize Monster. Diverse zijn er geweest terwijl er afspraken ge maakt zijn voor binnenkort, één en ander zomaar spontaan en ongetwij feld naar aanleiding van JanS presta ties. Heb je nog tijd voor hobby's? Nou, die heb ik naast voetballen niet zoveel. Ik kijk graag naar voetballen, vooral zaalvoetbal, en ook sport op t.v. Ik deed zelf erg graag aan zaal voetbal, maar daar heb ik nu geen tijd meer voor, wat ik wel jammer vindt. Lezen doe ik weinig, alleen de krant, maar wat ik ook graag doe is wande len. Ik ben een natuurmens en ga er graag op uit. Zelfs daar komen ze! In de nacht van 4 op 5 febr. werd er ingebroken in het gemeentehuis. Er werd een raam opengewrikt aan de achterzijde en een ruit uit de tussen deur. Op hun speurtocht vonden de dieven blijkbaar weinig van hun gading, alleen een radio wordt ver mist. Op l februari was er consternatie aan de Groeneweg. Een auto in het water met koplampen nog aan en waar is de bestuurder? De brandweer erbij uit Zevenhuizen met lampen en ladders naar de auto, nee hij was leeg. Duikers uit Waddixveen van de vrijw. brand- .weer kwamen ook nog, maar er was niemand in de auto. Later bleek dat de bestuurder een lift had gehad en thuis in Nieuwerkerk bij de kachel bij zat te komen van zijn 'snoekduik'. De oorzaak waarom hij te water raakte is niet bekend. Op 9 februari maandag middag werd een meisje op de fiets aangereden op de Bredeweg door een vrachtwagen die van het veilingter rein kwam. Het meisje werd met ver wondingen naar het ziekenhuis ge bracht, waar het allemaal nogal meeviel. Op de jaarvergadering van het ge mengd koor Zanglust nam mevr. A. Janse afscheid als presidente. Zij werd met een dankwoord toegesproken door de heer A. Vente, de tweede voorzitter, en ontving een cadeaubon. Mevrouw P. Schinkelshoek werd ge kozen in het bestuur en gaat haar plaats innemen. Mevrouw E. Vink was aftredend en stelde zich herkies baar. Op 9 mei neemt Zanglust deel aan het AVRO-KOOR festival, waar voor het koor o.l.v. dirigent A.A. v.d. Weerden, druk aan het repeteren is. In het Hervormd Centrum stond zaterdagmiddag het bestuur van de plaatselijke vereniging E.H.B.O. opgesteld om de gelukwensen ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, in ontvangst te nemen. Voorzitter A. Vos richtte een wel komstwoord tót de aanwezigen waar bij hij diverse gebeurtenissen de revue liet passeren. Spreker vertelde dat Ze venhuizen in 1980 goed uit de bus kwam met wedstrijden. Van de vijf op regionaal gebied gehouden, werd door de Zevenhuizense ploeg drie maal een eerste, eenmaal een gedeelde eerste en eenmaal een tweede prijs gewonnen. Hij vertelde dat tijdens de receptie de wedstrijdploeg in Bergschenhoek actief was, waar het 10-jarig bestaan gevierd werd met wedstrijden. Burge meester A.v.'t Verlaat begon zijn toe spraak met het leggen van de nadruk op het 'koninklijke' van de Nederland se vereniging Eerste hulp bij ongeluk-' ken. Hij noemde de viering van het zilveren jubileum een 'hoogtijdag' voor de vereniging, die meermalen in het verleden de aandacht heeft getrokken. "Diverse malen gaf u een brochure uit, waarin ik af en toe een voorwoord schreef'. De heer Van 't Verlaat beklemtoonde het grote nut van de E.H.B.O. en vertelde de krante-artikelen aandachtig te hebben gelezen. Over het gebruik van kippe- bloed bij wedstrijden merkte hij op dat er vandaag aan de dag zeker een actiegroep hiertegen zou reageren, als het nog gebruikt werd om de zgn. 'gewonden' te schminken. Over de hulpverlening sprak hij lovende woorden en plaatste de kant tekening dat het gemeentebestuur de E.H.B.O. tegemoet kwam in het belangeloos beschikbaar stellen van de oefenruimte in het gebouw voor hulpverleningsdiensten. Lovende woorden sprak hij over de paraatheid van de hulpverleners. "Hetgeen dat de E.H.B.O. hier staande houdt is onge twijfeld hét aantal leden dat een geldig diploma heeft, namelijk 60. De mensen van de E.H.B.O. hebben ten eerste een geweldige teamgeest, ten tweede een stuwende kracht, ten derder op bekwame wijze instructie lessen ontvangen en onder leiding staan van voorzitter A. de Vos". Zijn ijver en inzet noemde spreker 'onver flauwd'. Namens de gemeenschap sprak hij zijn waardering aan hen uit en eindigde met de opmerking dat de E.H.B.O.-ers met elkaar een bijdrage leveren aan het bestaan en het voort bestaan en mochten er ooit natuur rampen of andere calamiteiten voor doen, de gemeenschap en het gemeen tebestuur weten dat er een groep in de gemeente is die een ramp kan bestrij den of in ieder geval verzachten. Namens het gemeentebestuur over handigde de heer A.v. 't Verlaat een enveloppe met inhoud aan de voor zitter. De heer G.D. van den Broek, sprak namens de mensen die ooit in het bestuur hebben gezeten en bij de oprichting betrokken zijn geweest. Zijn overleden vader Joost van den Broek, was de grote stimulans achter de oprichting van de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. Hij over handigde ook een enveloppe. Van die oud-bestuursleden waren er ook van vér gekomen, zoals een echt genote van één der overleden oprich ters en enkele 'oud-slachtoffers' (zij die als gewonden zich inzetten, wat tegenwoordig door LOTUS mensen wordt gedaan) De heer A.P. Molenaar Sprak namens de E.H.B.O. kring Gouda. Hij noemde het geen eenvoudige zaak voor de E.H.B.O. om financieel rond te komen en dacht dat er nog te weinig in de praktijk gebruik gemaakt wordt van de diensten van de E.H.B.O. Hij sprak de hoop uit dat de afdeling Zevenhuizen nog vele jaren in staat zal zijn mensen op te leiden, waarbij hij concludeerde dat de E.H.B.O. eigen lijk belangrijker is dan de brandweer, omdt er meer ongevallen gebeuren dan branden. Ook hij overhandigde een enveloppe. De receptie had een rustig verloop en velen bleven geruime tijd herinneringen op halend uit het verleden. DORPSSTRAAT 168 - ZEVENHUIZEN - TEL. 01802-1868

Dorpskrant | 1981 | | pagina 1