Zevenhuizen PUBLICATIE BOUWAANVRAGEN TOURCLUB ZEVENHUIZEN '80 UIT DE RAAD Bestemmingsplan Energiebesparing - 45% HINDERWET Z.T.T.C. weer begonnen BURGERLIJKE STAND AGENDA Collecteschema plaats ook eens een advertentie in dit blad VERORDENING INZAKE SUBSIDIËRING PLAATSELIJKE VERENIGINGEN IN DE GEMEENTE ZEVENHUIZEN Verenigingen, die op grond van deze verordening voor het jaar 1981 voor een subsidie in aanmerking willen komen, dienen hun aanvraag tijdig bij burgemeester en wethouders in te dienen. Slechts aanvragen die UITERLIJK VOOR 1 MAART worden ingediend, kunnen in behandeling worden genomen. Wanneer subsidie wordt aangevraagd dienen tevens de volgende stukken te worden overgelegd: 1. een door het bestuur gewaarmerkte ledenlijst per 1 januari van het jaar waarvoor subsidie wordt aangevraagd en waarop zijn vermeld de naam, voorletters, geboortedatum, adres en woonplaats; 2. de statuten en het huishoudelijk reglement van de vereniging, voor zover deze niet reeds in het bezit zijn van de gemeente; 3. een opgave van de bestuursleden van de vereniging, alsmede een opgave van de door de vereniging bezoldigde leider(s), oefen- meesters), dirigent(en) en instructeur(s), onder vermelding van hun bevoegdheden; 4. een verslag van de activiteiten over het voorgaande verenigingsjaar, een rekening (exploitatierekening alsmede een balans) over het afgelopen boekjaar; 5. een begroting van inkomsten en uitgaven voor hei subsidiejaar, voorzien van een toelichting; t>. een opgave van de geldende contributieregeling per 1 januari van het jaar waarvoor subsidie wordt aangevraagd. Ter gemeentesecretarie liggen met ingang van maandag 16 februari 1981 gedurende 14 dagen aanvragen om een bouwvergunning ter inzage van: 1. de heer H. Clasing, voor het stichten van een tuincultuurcentrum op een perceel nabij WollefoDpenweg 79. 2. de heer T. Vis, voor het bouwen van een woning op een perceel grond gelegen nabij de Julianaweg; 3. de firma C. van der Knaap Zn., voor het uitbreiden van een benzinestation op het perceel Groeneweg 3; 4. de gebr. F., J.D. en A. Bos, voor het oprichten van agrarische bedrijfsruimten op het perceel grond gelegen ten oosten van de voormalige boerderij Wollefoppenweg 2; 5. de heer J. van der Linden, voor het uitbreiden van de bedrijfsruimte en het woonhuis gelegen op het perceel Moerkapelse Zijde 3. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vergun ningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Tot en met 2 maart 1981 kan een ieder bij bovengenoemd college schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen in dienen. Het is alweer twee maanden geleden dat in Zevenhuizen is opgericht de TOURCLUB ZEVENHUIZEN '80. U weet het nog wel, de vereniging, die alle in Zevenhuizen en omgeving wonende tourfietsers de mogelijkheid wilbieden om gezamenlijk de gemeen schappelijk hobby, het toürfietsen, te beoefenen. Hoewel er, mede gezien de niet zo beste weersomstandigheden, in de afgelopen twee maanden niet veel ge fietst is (dit is ook logisch, want het toürfietsen is met name een zomer sport) zijn er toch de nodige activi teiten verricht. Door het in december gekozen be stuur zijn statuten opgemaakt, is een begroting ontworpen, is een jaarpro gramma gemaakt, wordt gewerkt aan het uitzetten van tourtochten, is aansluiting gezocht bij een overkoe pelende sportorganisatie (de NRTU), is gezocht naar een start- en finish- plaat, zijn clubmededelingen gemaakt en worden leden geworven. Al deze activiteiten zijn tijdens de algemene ledenvergadering op 27januari j.l. aan de leden ter goedkeuring voorgedra gen. Op deze goedbezochte vergade ring is tevens een tourcommissie, bestaande uit de heren van Wijngaar den en Koole gekozen. De tourcom missie zal het bestuur steunen door de organisatie van de fietsevenementen op zich te nemen. Wat zijn we nu zoal van plan in het jaar 1981? Aangezien we al zoveel vergaderd hebben staan we te popelen om nu echt te kunnen beginnen met fietsen. Onse openingsrit zal op zater dag 14 maart worden gereden. Er kan gekozen worden uit de afstanden 25, 50 en 75 kilometer. Tussen 12.00 en 14.00 uur kan er gestart worden en voor 17.00 uur dient men weer terug te zijn. Vervolgens bestaat er de mogelijk heid om elke dondagavond vanaf 2 april t/m 1 oktober mee te rijden aan een sterrit. Tenslotte sluit de vereniging het seizoen met een sluitingsrit op zater dag 14 oktober. Organiseert de Tourclub Zevenhuizen '80 deze evenementen alleen voor leden? Neen, deelname aan boven- In de openbare vergadering van de gemeenteraad van 29 januari 1981 is onder meer besloten tot: - het nemen van enige voorberei- dings besluiten; - vaststelling van de eerste herzie ning van het bestemmingsplan "Bermweg" en van de vierde her ziening van het bestemmingsplan "Dorp"; - vaststelling van het bedrag per leerling voor 1981 voor het open baar lager onderwijs (besluit ex artikel 55 bis der Lager-onder- wijswer 1920); - het vaststellen van het getal wekelijkse lesuren gedurende hetwelk in 1981 vakonderwijs zal worden gegeven aan de openbare lagere school; - voorlopige afrekening van de ex ploitatiekosten over 1980 ten behoeve van de bijzondere kleu terscholen; - voorlopige vaststelling van de kosten van het openbaar kleuter en lager onderwijs tot en met het jaar 1979; - beschikbaarstelling van een één malige subsidie aan het Bureau Medische Sportkeuring Moer- kapelle en omstreken; - benoeming van een commissie tot het nazien van de gemeente rekening 1979; - goedkeuring van de rekening 1979 van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen en tot belegging van gelden; - beschikbaarstelling van gelden voor het woonrijpmaken van de terreinen om en nabij de 82 wo ningen in plan "Dorp" en voor de aanleg van een fietspad langs en reconstructie van de Noordelijke Dwarsweg, 2e fase. Tot en met maandag 9 maart 1981 ligt ter gemeentesecretarie gedu rende één maand het bestem mingsplan "Dorp na 4e herzie ning" ter inzage. Middels dit plan wordt de aanleg van een uitrit op de Dorpsstraat/Zuideinde moge- staande evenementen is mogelijk voor een ieder. U hoeft om mee te rijden aan deze evenementen geen lid te zijn en ook niet te worden. Hoewel lid worden is best leuk, samen fietsen is best gezellig! Het is zelfs zo dat als een niet-lid aan alle 27 sterritten deel neemt, hij een net zo grote beker kan verkrijgen als een lid. En let op, als u al 5 sterritten hebt uitgereden, dan staat er al een kleine beker te wachten Kom in april eens op een donderdagavond kijken! Waar worden al deze evenementen gehouden? Het is natuurlijk duidelijk dat het rijden van tochten en sterrit ten op de fiets in de omgeving van Zevenhuizen gebeurt. De start en de finish vindt plaats in café DE ROERDOMP aan de Rottemeren. Het bestuur is zeer content met het aanbod van de familie v.d. Steenho ven, om de ruimte in het café mede ter beschikking te stellen van de TOUR CLUB ZEVENHUIZEN '80. Het be stuur verzoekt wel een ieder die wil deelnemen aan onze evenementen geen fietsen tegen het gebouw of op het terras te plaatsen. Worden er nu ook evenementen alleen voor de leden georganiseerd? Ja, ook lijk gemaakt (De Kratonlaan) en de uitgifte van enige percelen bouwgrond. Het bestemmingsplan is door de gemeenteraad vastgesteld in zijn vergadering van 29 januari 1981. Aangezien het plan ongewijzigd is vastgesteld en tegen het ontwerp geen bezwaren zijn aangetekend, kan tegen de vaststelling geen beroep bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland worden inge steld. In de gemeentelijke gebouwen is het gasverbruik sinds 1976 bijna gehalveerd. Bovendien werden de kosten die voor de energiebespa ring zijn uitgegeven binnen 2 jaren terugverdiend. De grootste besparingen werden bereikt door de openbare gebou wen in de nachten, weekeinden en vakanties niet warmer te stoken dan 10° C en tijdens de kantöor- en schooluren het stookgedrag zo goed mogelijk te beheersen. Een voudige regelklokken zorgen er voor dat de gebouwen elke werk dag 's morgens weer op tijd warm zijn. De isolatiemaatregelen zijn be perkt gebleven tot spouwmuur vulling en in enkele gebouwen een zo dik mogelijke dakisolatie. Dubbele beglazing werd nog niet toegepast. Als het gemeentebe stuur in de toekomst zou beslui ten om de scholen en kantoren ook nog van isolerend glas en vloerisolatie te voorzien, zal het huidige toch al lage gasverbruik met gemiddeld nog eens 20 a 35% teruggebracht kunnen worden. Ter gèmeentesecretarie liggen ter inzage tot 3 maart 1981 de aan vragen om een vergunning inge volge de Hinderwet van: 1. het Gemeenschappelijk Ener giebedrijf Gouda en omstreken voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van 2 gasregelstations in OUD VER LAAT nabij het pand Wollefop- voor de zomervakantie bestaat voor de leden de mogelijkheid om gezamenlijk de tocht Zevenhuizen (ZH) - Zevenhuizen (bij Baarn) vice versa te fietsen. Daarnaast bestaat er plannen om als vereniging gezamen lijk deel te nemen aan de landelijke Fietsdag op 9 mei en aan een, als hij georganiseerd wordt, RABO-bank Fietstocht. Tevens krijgen de leden de beschikking over tien routes die langs de mooiste plekjes en over de beste fietspaden van de omgeving gaan. Zoals alle evenementen, ook voor leden geheel vrijblijvend, zijn er voor leden geheel vrijblijvend zijn, bestaat daarnaast op zondagmorgen de mogelijkheid op vrijwillige basis gezamenlijk de nodige kilometers af te leggen. Wat betreft Z.T.T.C. zal de komende competitie voor de senioren in het al gemeen vrij pittig worden. De eerste twee teams moeten na promovatie vorig jaar nu vechten tegen degradatie en de drie teams daaronder moeten penweg 40; 2. Verwey Adegeest B.V. voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een timmerwerkplaats en een produk- tieruimte gevestigd in de panden Dorpsstraat 145 en Lange Zijde (ongenummerd). De ingevolge de Hinderwet ver plichte hoorzittingen worden ge houden op vrijdag 20 februari 1981 ten gemeentehuize. GEBOORTEN Eldora Johanna Cornelia, doch ter van Van Rijk, Jan P.C. en Otterspeer, Teuntje. Sigrid Viona, dochter van Van de Noort, Simon H. en Van Druten, Annetta J.G. OVERLEDEN Clasing, Johannes, op 29 januari 1981, oud 58 jaar. Verhoef, Grietje, weduwe van Van Mullem, op 31 januari 1981, oud 100 jaar. Dinsdag 24 februari 1981 Openbare vergadering van de commissie Openbare Werken en Bedrijven Aanvang: 19.30 uur Donderdag 16 april 1981 Openbare vergadering van de commissie Onderwijs en Welzijn Aanvang 15.30 uur Maandag 2 maart 1981 Openbare vergadering van de commissie Financiën, Ruimtelijke Ordeningen Volkshuisvestinge.a. Aanvang 19.30 uur. 16 tot 22 februari: Internationale Hulpverlening 23 februari tot 8 maart: Leger des Heils. juist in staat worden geacht te pro veren. ook de twee juniorenteams moeten hoge ogen kunnen gooien, dit bleek ook al uit de eerste uitslagen. Z.T.T.C. 1 won van TTVN 5 uit Nieuwkoop (7- 3). Jan van Vliet en Hans Smit ver zorgden de punten door beide drie keer te winnen en tevens in de dubbel te zegevieren. Tom Cassee kwam niet tot winst. ZTTC 2 won met 8-2 van BTTV uit Bleiswijk. Rick de Koning speelde zeer goed en won driemaal. Marco Hogebrug en Marianne de Vogel wonnen beide twee keer. Het eerste seniorenteam begon een week eerder, dan de andere senioren teams, maar deed dit niet succesvol. Verlies tegen het Goudse Flamingo's was verwacht, maar de 10-0 nederlaag die uit de bus kwam was ronduit beschamend. Eric Hammega, Ad van Heyningen en Mare Konings bleven allen ver onder de maat.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 2