KIMBBElFDRm Openingsrit A. VEERMAN TEKENTALENT IN "MARGRIET" JAN MONSTER F.C. Utrecht BIBLIOTHEEK GEZONDE VOEDING TARZAN HUISARTS AFWEZIG Oranjecomité REDAKT1E ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 3e jaargang nummer 62 27 februari 1981 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle uoor een ieder met leuende have Knibbelweg 8 Zevenhuizen (Z H)Tel.0i802-i228 Maandag de gehele dag gesloten beëdigd taxateur makelaar in onroerende goederen speciaal voor de land- en tuinbouw Dorpsstraat 200 - Postbus 2 2760AA ZEVENHUIZEN-tel. 01802-1430en 1413. Tourclub Zevenhuizen '80 i> A pentekening van Bea Baav-Boelen Diverse malen stond er in de maand december bij het M-patroon in het dames-weekblad "Margriet" de naam Bea Boelen. Als er bij de tekeningen van de variaties op dit model, de naam Bea Baay gestaan had, zouden er ongetwijfeld meer reacties gekomen zijn aan haar adres aan de Wethouder Kreftlaan 15. Waarom ze onder haar meisjesnaam tekent? "Nou, gewoon, daarmee ben ik aanvankelijk met tekenen begonnen. Eerst aan de Academie voor Beelden de kunsten in Rotterdam en later toen ik een baan kreeg. Daarom ben ik ook na mijn huwelijk mijn tekeningen blijven signeren met m'n meisjes naam". Vanuit haar woonplaats Hel- levoetsluis pendelde ze dagelijks naar Rotterdam. De eerste jaren met de oude stoomtram, die er anderhalf uur over deed om in Rotterdam te komen. Pierre Jansen was toen directeur van de Academie, waar Bea zich ging concentreren op de mode in al haar facetten. In het derde jaar van haar studie, die ze als 15-jarige begon, nadat ze haar U.L.O.-diploma op zak had, moest ze met de klas een modeshow maken. Drie kassen van diverse studie-richtingen waren er voor nodig want naast "mode" moesten ook de afdelingen "binnen huis" en "publikatie" meehelpen aan de show, die erg leuk werd. Haar leraar was de bekende mode ontwerper Jean Louzacuit Den Haag. Van de 30 die met dezelfde opleiding begonnen als Bea, bleven er slechts 5 kandidaten over voor het eindexamen Bea vertelt dat zij de enige is van haar klas, die de opleiding in de praktijk heeft gebracht. Op een reclamebureau aan de Nieuwe Binnenweg vond Bea werk. Het was geen onbekend adres, want hier had ze ook een half jaar stage gelopen. Ze verzorgde de recla mecampagne van een groot waren huis. Toen er op mode-gebied weinig meer te tekenen viel op dit bureau vond ze in Vlaardingen werk. Hier bleek ze ook nog een poosje werken nadat ze met Gerard getrouwd was en in Zevenhuizen woonde. Een lange dag, 's-morgens om 7.00 uur de deur uit en 's-avonds om 19.30 uur er weer in. Makkelijker kreeg ze het toen ze in Zevenhuizen twee keer per week op de peuterspeelzaal kon werken, wat ze na Bastiaan zijn geboorte ook nog als invalster bleef doen. Toen Amanda geboren werd, ruim drie jaar geleden, is ze ermee gestopt. Steeds meer kreeg ze overigens thuis te doen, met teken opdrachten en reclame-ontwerpen. Iets wat ze gedacht had niet te kunnen bleek haar goed af te gaan: het ont werpen van vignetten, die niets met mode te maken hadden. Een leuke opdracht was die van de Kon. Ned. Heidemij, in 1978 toen ze mee mocht helpen aan de vormgeving van "expo nent 1978" in Schaarsbergen. Onlangs maakte ze een folder Van kabeltelevisie, terwijl ze ook een kleurboek tekende, een kleurplaat affiche voor een wedstrijd ontworp, en geboortekaartjes. Dit laatste aan vankelijk nog voor kennissen en familie, maar de belangstelling neemt toe. Bea: "Het werkt als een lopend vuurtje". Ze maakt toepasselijke ont werpen op de gezinssituatie, een en ander in overleg met de aanstaande ouders. Schattig zijn haar schilde rijtjes die ze in aquarel en met kleur- potloden vervaardigd. Ook ontwerpt ze briefpapier en onlangs illustreerde ze een verhaal, iets wat ze dolgraag meer zou willen doen. "Soms heb ik het erg druk met opdrachten en dan is het weer een poosje rustig", vertelt ze. Voorlopig is ze druk bezig zich voor te bereiden op het L.O.-examen tekenen, wat ze binnenkort hoopt af te leggen. Tweemaal in de week moet ze daar voor een hele avond naar school, daarnaast haar huiswerk en de opdrachten: een hele toer, vooral omdat Amanda nog niet op de kleuterschool gaat. "Als ze in septem ber gaat krijg ik iets meer armslag, maar de kinderen hebben me nooit be lemmert in mijn werk, omdat het voordeel van tekenen is dat ik het thuis kan doen". Ze heeft daarvoor een praktisch ingerichte studio op de bovenverdieping van het met smaak en stijl ingerichte huis, waar echt genoot Gerard ook gebruik van maakt als Doka. F.C. Utrecht heeft een bedrag van 3.800,- overgemaakt naar voetbal vereniging Groeneweg, hetwelk de helft van een totaalbedrag van 7.600,- is wat als een soort vergoeding wordt uitgekeerd omdat Jan Monster van Groeneweg naar F.C. Utrecht is gegaan. Eenzelfde bedrag van 3.800,- zal volgend jaar betaald worden. Volgens voorzitter Adr. Roos is het nog niet bekend waarvoor het bedrag bestemd zal zijn, in ieder geval zal het gebruikt worden voor een speciaal doel. nieuwe aanwinsten en vermaning Met ingang van januari 1981 heeft de bibliotheek een grotere gemeente-sub sidie gekregen dan voorgaande jaren. Dit stelt de bibliotheek in de gelegen heid meer leesboeken aan te schaffen en meer populair wetenschappelijke boeken, die over het algemeen, veel duurder zijn dan de leesboeken. Een zeer verheugend feit, waarmee het bestuur en de vrijwilligsters van de bibliotheek erg blij zijn. Helaas worden deze duurdere boeken soms zo intensief gebruikt dat er zelfs platen uitgeknipt worden. Dit gaat echt te ver en daarom zouden de bibliotheek medewerkster degenen die het doen er op willen wijzen dat anderen hierdoor gedupeerd worden. Zij vragen zich af of het cijfer voor het werkstuk werke lijk afhangt van de plaatjes die er bij worden geplakt. OUD VERLAAT - Het voedingspro ject dat zowel de kleuter- als lagere school van Oud Verlaat enkele weken had beziggehouden, bereikte vrijdag avond jl. tijdens een Open Huis haar hoogtepunt. Vrijwel alle ouders van de kinderen bezochten beide scholen en werden desgewenst uitvoerig door de kinde ren voorgelicht. Allerlei verpakkings materiaal was gespaard om er mee te werken en om een bijna echte winkel in de kleuterschool in te richten. Hier was een kassa en waren winkelmand jes om het winkelen te veraangenamen Ook werd er gewerkt met geld. Deze winkel was één onderdeel van het pro ject "Gezonde Voeding", wat van 9 tot 20 februari gehouden werd. Op verschillende uren was er in die weken in de lessen aandacht besteed aan het voedsel. Veel vakken kwamen hierbij om de hoek kijken: b.v. rekenen, de winkel, geldrekenen, maten en ge wichten, procenten enz.; taal, toneel spel, verslagen maken, reclamefolders samenstellen e.d.; aardrijkskunde en biologie, muziek en tekenen. Ook werden er bezoekjes afgelegd. Bakker van Rijs werd door de kleu ters al enige tijd geleden bezocht. Klas 1/2 deed dat nu terwijl klas 3/4 een bezoek bracht aan bakker Koppenol, die van het bakken het hobby maakt. Klas 5/6 was te gast bij bakker Gerrit sen. Om winkels te bevoorraden komt heel wat kijken. Zo brachten de klassen 3 tot en met 6 een bezoek bij het distributiebedrijf van Van Well. De verslagen van die bezoeken stonden op de borden in dé lokalen geschreven. Ook waren daar vrijdag avond werkstukken te bezichtigen en materialen en was er voeding uitge stald, merendeels in de gezonde sector. "Het voedingsganzebord" a trok de belangstelling en menigeen speelde een spelletje. In de kleuter school was het gezellig toeven voor de ouders, die genoten van koffie en zelf gemaakte lekkernijen van de kinde ren. Omdat het de laatste dag was vorige week vrijdag, was het een beetje een feestelijke dag. De kinderen werden daarom getrak teerd op een leuke filmvoorstelling, die niet alleen aangenaam, maar ook leerzaam was. "Japie Krekel" een tekenfilm waarin het "verantwoord eten volgens de schijf van vijf centraal stond. Op zaterdag 14 maart is het zover. Op deze dag organiseert de Tourclub Zevenhuizn '80 zijn eerste fietsevene- ment. Zoals de naam van de rit al zegt is het tevens de opening van het fiets- seizoen 1981. Er kan gekozen worden uit een 25, 50 of een 75 kilometer route. De aard van de rit voor kenners is een Vrije Tour Tocht. Dat wil zeg gen dat de deelnemers onafhankelijk van elkaar kunnen starten en met een zelf te bepalen snelheid de route kunnen rijden. De te rijden route staat aangegeven op een bij de start te verstrekken routebeschrijving. Al naar men zelf wenst kan men onder weg één of meerdere rusten inlassen. VOOR WIE IS DEZE RIT BE DOELD? Allereerst is deze rit voor leden van de Tourclub en de leden van andere fietsverenigingen. Voor hen is deze tocht bedoeld als een voorberei ding op het fietsseizoen. Daarnaast is deze rit ook bedoeld voor ALLE FIETS LIEFHEBBERS IN ZEVEN HUIZEN. Speciaal voor hen heeft het bestuur in samenwerking met de tour commissie een route van 25 kilometer bezocht die bijna volledig over fiets paden gaat. Om verdwalen te voorko men is de routebeschrijving van deze 25 kilometer zeer uitgebreid. Deze route gaat onder andere door het recreatiegebied Het Weegje langs de Gouwe en langs de Hollandsche IJssel. het bestuur van de Tourclub Zevenhuizen '80 hoopt dat het zijn moeite voor de fietsers, dus ook de gezinnen op de normale huis- tuin en keukenfiets, beloond ziet met veel deelnemers. Tussen 12.00 en 14.00 uur kan gestart worden bij café De Roerdomp Tweemanspolder 12 aan de Rotteme- ren. Uiterlijk om 17.00 uur dienen de deelnemers zich weer terug te melden bij café De Roerdomp. Voor niet-leden bedragen de in schrijfkosten 2,- Bij de inschrijfkos ten is inbegrepen een wettelijke aan sprakelijkheidsverzekering tijdens de rit jegens derden. Wilt U aan deze rit een herinneringsmedaille overhouden dan bedragen de inschrijfkosten 5,00 Tot ziens op 14 maart!!! U komt toch ook Twee avonden lang staat de Moerka- pelse gymnastiekvereniging Tarzan centraal in het Moerkapelse Dorps huis, wegens de jaarlijkse uitvoering. Donderdag- en,vrijdagavond (heden avond) vanaf 19.30 uur. In de week van 21/ m 6 maart is dokter J.A. Ensing te Zevenhuizen afwezig. Zijn praktijk wordt door dokter W.J. van Bruggen waargenomen. De apotheek aan de Dorpsstraat 196 blijft gewoon open evenals de prak tijk, waar men ook een afspraak kan maken voor een consult of bezoek, of telefonisch op 1204. HET ORANJECOMITÉ roept alle bestuursleden van verenigingen op naar het Dorpshuis te komen op don derdag 12 maart a.s. om plannen te maken voor het a.s. Koninginnefeest. Aan de adressen van alle besturen van verenigingen voor zover zij bekend zijn bij het Oranjecomité, zal nog een schriftelijke uitnodiging volgen. Noteer vast deze datum!

Dorpskrant | 1981 | | pagina 1