Danfoss regelt de temperatuur haarfijn! 1Ü 1 lil Jib Gebruik op al uw radiatoren Danfoss radiator thermostaten. Zij verhogen uw CV comfort en regelen de temperatuur haarfijn. Hierdoor kunt u tot maar liefst 20% op uw stookkosten besparen! Danfoss radiatorthermostaten zijn eenvoudig te monteren en geschikt voor alle typen radiatoren. Bakkerij Verbey PFJfYfV JjLtWE Predikbeurten Medische diensten "Dwaasheid heeft haar eigen recht" FA. P. VISSER ZONEN Nederlands meest verkochte radiatorthermostaat "PARTYHOME" Wij vertellen U er graag meer over. Dorpsstraat 169 - Zevenhuizen Tel. 01802-1206 Een ieder die voornemens is dit jaar een bruiloft, receptie, diner enz. te houden, stellen wij in de gelegenheid om op zaterdag 7 maart a.s. van 16.00 uur tot 20.00 uur ons sfeervolle Partyhome te komen bekijken. Wij verstrekken u dan gaarne alle gewenste inlichtingen. De toneelgroep "Spektakel" trad vorige week zaterdag op de jaarlijkse feestavond van de afdeling Zevenhui zen van de ned. Bond van Plattelands vrouwen met "iets anders dan anders" voor het voetlicht, nl. met een toneel stuk, "Dwaasheid heeft haar eigen recht", geschreven door John Patrick. Geen klucht maar daarentegen ook geen saai stuk. Eigenlijk was het "uit het leven gegrepen", zoals het echt gebeurd zou kunnen zijn. Kinderen die bang zijn dat hun moeder, Mrs. Savage, prima vertolkt door Riet den Hollander, haar geld verduistert, ofwel haar effecten. Ze verklaren haar voor 'overspannen' en daarom wordt ze in een inrichting gebracht. "De Vluchtheuvel" een soort commune gemeenschap. De drie volwassen, en zeer verstandige - kinderen, worden resp. gespeeld door Jos Magdelijns, die de imposante figuur van de senator Titus uitbeeldt; Huib Paul als de in zijn schaduw staande broer Samuel, die kantonrechter is en Lily- Belle, vertolkt door Nely v.d. Eijk, die bepaald niet op haar mondje gevallen is en een katje dat niet zonder hand schoenen aan te pakken is. De bewo ners van "De Vluchtheuvel" kunnen door verschillende oorzaken het ge wone leven niet meer aan en kwamen daardoor in dit tehuis. De schrijver zelf zegt hierover: "Hel belangrijkste van dit stuk is hel contrast tussen de bewoners en de krankzinnige buitenwereld (dus inclu sief de kinderen van Mrs. Savage). Fairy May, gespeeld door Else van der Mee. doet haar best om door iedereen aardig gevonden te worden, ze is ook een leuke meid. Florence, een vriendelijk voorkomende elegante vrouw, die een pop op schoot heeft en doet alsof het een kind is, speelt Bep Hey. Hannibal, de statisticus, speelt uit liefhebberij viool, maar vraag niet hoe. Altijd blij en opgeruimd. Louis Ribbens had deze rol. Jeffrey, ex- piloot en pianist, Wim Verwaal, weet het niet meer, maar is eigenlijk getrouwd met de verpleegkundige van het huis, Hennie Voorbrood, die als Miss Willy uitstekend voor de bewo ners zorgt, evenals dokter Emmet, alias Maarten den Hollander. En wat te denken van Mrs. Paddy, gespeeld door Iny Schouten, een bizarre vrouw, zowel in omgang als in kleding. Ze houdt van schilderijen, zegt niets, alleen wanneer het haar gevraagd wordt. Dan geeft ze een opsomming waar ze niet van houdt, een applaus klonk op toen ze ineens, als mrs. Savage "te goed" voor "De Vluchtheuvel" is en blijkt te gaan vertrekken, aan Mrs. Savage vertelt dat ze van haar houdt. Zowel voor spelers als toeschouwers was het aan het begin van de avond moeilijk concentreren, omdat in de aangrenzende sporthal een belangrij ke volleybalwedstrijd werd gespeeld, waarbij nogal wat supporters te horen waren. Goed op dreef kwamen de spelers pas na het tweede bedrijf. Volgens regisseuse Jo Huldy, waren het voornamelijk moeilijke rollen die moesten worden vertolkt, van bepaal de typetjes, waarvoor ook de juiste personen waren gekozen. Er werd goed gespeeld, hoewel er zich hier en daar weieens problemen voordeden. Deze waren van technische aard en konden achter de schermen redelijk worden opgelost, doordat de regis seuse het hoofd koel hield. Van de inhoud van het stuk zullen we verder maar niets verklappen, omdat de mensen die het stuk willen zien, hiertoe alsnog een keer toe in staat worden gesteld. Gesteld kan worden dat het beslist de moeite waard is om het stuk te zien. Deze avond werd, naast de leden van de Plattelandsvrouwen ook bijge woond door zusterafdelingen uit de regio, die de toneelgroep in hun eigen gemeente willen laten spelen, terwijl er ook een jury in de zaal was. Dit naar aanleiding van de inschrijving door Spektakel voor de onderlinge compe titie "Amateurgroepen regio Gouda", georganiseerd door de culturele afde ling van de gemeente Gouda. Na afloop was er bal met de band "Omnibus". In de pauze werd er een ringverloting gehouden. De spelers en medewerkers/sters, waaronder Jo Scheffers als souffleuse, ontvingen een bloemetje na afloop van de presi dente mevrouw Gré de Booy. Naar aanleiding van het optreden van de Zevenhuizense toneelgroep hadden we van de Dorpskrant een gesprek met Jos Magdelijns. over het wel en wee van Spektakel. hoe komt de groep aan die naam? vragen we aan Jos Magdelijns "Wel, die heeft de groep met elkaar bedacht". Wat was jullie eerste voorstelling? "Oost West thuis best" een musical die opgevoerd werd ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Zevenhui zense afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Dit vond plaats in november 1978 en de mensen die deelnamen kregen zo de smaak te pakken dat ze best weer eens op het toneel wilden. Niet allemaal overi gens; er bleef van deze groep een kern van 15 personen over, die erg trouw zijn. Voordien was er ook wel een toneelgroep, maar die ging uit van de Plattelandsjongeren en de Hollandse Mij. van Landbouw. Spektakel is zo gezegd daaruit ontstaan, vertelt Jos Magdelijns, die zelf enthousiast leider is van de groep. Spoedig na de musical, die goed aan sloeg in Zevenhuizen, omdat het een echt Zevenhuizense aangelegenheid was, werd het blijspel "Wachteven verzinnen" ingestudeerd en daarna "Soubrette", ook een blijspel. Spelen jullie toneel of doen jullie gewoon? Jos: "Toneelspelen of acte ren is eigenlijk gewoon doen, je ver plaatsen in de persoon die je speelt, er 'inkruipen'. Wanneer repeteren jullie? "Iedere donderdagavond in het dorpshuis, in de peuterspeelzaal. Nu vlak voor de première repeteren we ook weieens bij elkaar thuis". Zij de repetitieavonden erg serieus? "O. ja, er wordt aandach tig geluisterd naar de aanwijzingen van de regisseuse, mevrouw Jo Huldy, maar na afloop blijven we nog even gezellig napraten bij de bar, maar rond middernacht zijn we doorgaans allemaal zeker thuis". Hoe zien jullie toneelspelen? "Gewoon als een hobby, het is een zinvolle vrije-tijdsbesteding". Wie maakt de kleding? "Meestal mevrouw Nobel, maar ook door de spelers zelf. Jullie beschikken over fraaie decors en meubilair, wie zorgt daarvoor? "Nou, geweldig is dat altijd, we kunnen altijd voor meubilair bij Voorbrood terecht, waarvoor we erg dankbaar zijn. Voor de decors zorg ik. dat vind ik leuk. Ook de belichting enzo. Soms kom je in een plaats waar dat allemaal niet is en dan moet je zelf aan de slag. Dat komt meermalen voor. Onlangs hebben we zelf een ver lichting aangeschaft met spotjes, dat hebben we in Zevenhuizen wel niet nodig, maar wel vaak als we 'uit spelen". Dat uitspelen gebeurt nogal eens. Vorig jaar maar liefst 11 keer. Het amatuertoneel blijkt erg populair. "Spektakel speelde niet alleen in de regio, zelfs ver daarbuiten", vertelt Jos Magdelijns, die een opsomming van plaatsnamen geeft. Meestal voor avonden van Plattelandsvrouwen. Is Spektakel een vereniging? "Zo zou je het kunnen noemen, meer een vriendenvereniging" Wie heeft de leiding? "Wel, mijn per soontje, terwijl Hennie Voorbrood penningmeesteresse is en Nely v.d. Eijk secretaresse. Zijn jullie nerveus voor een première? "Spelers met de juiste mentaliteit zijn altijd nerveus voor een uitvoering" In de loop van het gesprek blijkt dat Jos Magdelijns als het ware toneel- bouwen met de paplepel kreeg ingego ten, evenals het toneelspelen. Zijn vader was namelijk regisseur van het toneelgezelschap "De Spelenwagen". Als kleine jongen ging hij dikwijls met zijn vader mee in de trein om ergens een decor op te gaan bouwen. Dit toneelgezelschap bleek trouwens het beste amateurgezelschap in den lande, want het werd winnaar van het zgn. 'landjuweel', de hoogste onderschei ding die men vroeger kon krijgen voor amateurtoneel. Na de oorlog is het toneelgezelschap opgehouden te ge staan. Een leuk voorval van de groep willen we ook best horen. "Nou als je bedoeld dat we eens een keer met een stofzuiger moesten werken en het slopcontact het niet deed, en achter de coulissen werd gauw van stopcontact gewisseld, zodat hij het weI deed en toen veel te laat inzette, of aanging, kan dat wel op je lachspieren werken. Ook moest er eens in een stuk gebruik worden gemaakt van een scheepstoe ter. Degene die hem achter de scher men moest bedienen, vergat het. Toen we er later naar vroegen merkte de verantwoordelijke persoon schert send op: "ik kon hem niet gebruiken, want de sluizen gingen dicht" vI'.V» /iv.V.VV ys-v/M '/Y.YM KOFFIEDRINKEN IS EEN DAGELIJKSE GEWOONTE VOORAL DE OCHTENDKOFFIE WORDT VRIJWEL DOOR NIEMAND OVERGESLAGEN. EN ZO TEGEN TIENEN BEGINT JE MAAG WAT TE BORRELEN. DE KOFFIE SMAAKT BEST, MAAR NOG BETER MET EEN HEERLIJKE GEVULDE KOEK ERBIJ VAN BAKKER VERBEY warme bakker dorpsstraat 163 tel. 01802-1335 zevenhuizen Passage 210 tel. 01802-6695 Waddinxveen ruime parkeergelegenheid ZEVENHUIZEN zondag 1 maart Herv. kerk 10.00 uur candidaat H. Mast, Nieuwerkerk; 19.00 uur Jeugddienst ds. Jac. Enderlé Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur ds. A.M. Los. Leimuiden Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. A. Kalis, Stolwijk. Herv. kapel Oud Verlaat 10.00 uurds. Jac. Enderlé zondag 8 maart Herv. kerk 10.00 uur ds. L. Romein, Rijnsburg; 19.00 uur ds. Jac. Enderlé Oud Verlaat 10.00 uur ds. Jac. Enderlé; 19.00 uur geen dienst. Geref. kerk 9.30 uur ds. Hoogerwerf, Nieuwerkerk; 18.30 uur ds. W. Davidse R.K. Gemeenschap 10.15 uur Dorps huis Zevenhuizen MOERKAPELLE 1 maart Herv. kerk 10.00 uurds. J. Harteman; 18.30 uur drs. A.v. Brummelen, Huizen. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. A. Hofman, Wijk en Aalburg. 4 maart Biddag voor Gewas en Arbeid Herv. kerk 14.30 uurds. J. Harteman idem 19.00 uur zondag 8 maart 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Driessen. weekeinde 28-2/1-3 Huisarts dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 20, Bleiswijk, tel. 01802- 5241. Dierenarts Oldenbandringh, Gouda, tel. 01820-10958 Wijkverpleegkundige zuster T. Hof stede. tel. 01827-2080 7/8 maart Huisarts dokter L. Warnaar, Dorps straat 12, Bleiswijk, tel. 01892-2500 Dierenarts W.J. Snel, Zevenhuizen, tel. 01802-2139 Wijkverpleegkundige zuster G. van Herk, Nieuwerkerk. tel. 01803-2555.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 7