v.o.o. O.S.S. VIERT FEEST VISSEN VOOR IEDEREEN Middenstand met 'kanskaarten" REDAKTIE ADRES: Drukkerij Eigersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802 - 2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802 -1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 3e jaargang nummer 64 13 maart 1981 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle 50 JAAR EN SPRINGLEVEND GROOTS BRIDGE- FESTIJN IN ZEVENHUIZEN Propaganda-feestavond Kringwedstrijden in Gouda omstreeks 1940. Van voor naar achter: Piet Bontenbal, Jan Vente, Henk Bos. Jaap Zweere. Jan de Ruiter. Piet Brandhorst. OEFENING STAALT SPIEREN de Zevenhuizense gymnastiekvere niging, viert feest vanwege het 50 jarig bestaan van deze sportvieve vereni ging en is zodanig niet meer weg te denken uit Zevenhuizen met een ledental van ver over de 400. Een vereniging die eigenlijk al in 1914 geboren werd, maar geen lang leven leek beschoren, want in 1927 ging ze ter ziele. Een elftal mannen liet het hier echter niet bij en stak de stoere koppen bij elkaar om toch weer tot een heroprichting te komen. Dit gebeurde op een vergadering op 23 maart 1931 in Hotel Vos, waar een voorlopig bestuur werd gekozen, met als voorzitter de heer A.Hol,, sec retaris D. de Koning-penningmeester, J.Hogebrug en comissarissen P. Tho- renaar en B.Boeve. Op een spoedig daarna gehouden ledenvergadering werd een definitief bestuur gekozen. Het bestuur werd aangevuld met de heren L. Bontenbal en J. Sol, welke beiden ere-leden werden van O.S.S In de notulen van die vergadering valt te lezen dat er al 22 heren zich als lid hadden aangemeld en 27 adspirant leden. Uit het eerste jaarverslag blijkt dat O.S.S. 66 leden had in het eerste jaar waarvan 24 van het vrouwelijk geslacht. Ook werd de eerste uitvoe ring gehouden, wat een groot succes was. Voor de oorlog werd er gebruik gemaakt van het achterste lokaal in de openbare lagere school, tijdens de bezetting - toen de Duitsers de school vorderden, verhuisde O.S.S. naar Hotel Vos en weer later in een houten verenigingsgebouw aan de Burge meester Klinkhamerweg en in een clubgebouw van de Ned. Hervormde kerk aan de Lange Zijde. Blijdschap alom toen er in 1964 een eigen gymnastiekgebouw aan de Dorpsstraat kon worden betrokken, waar O.S.S. eigenlijk ook alweer uit is gegroeid. Vijftig jaren met meer wel dan wee, staan opgetekend in een keurig ver zorgd jubileumboekje van O.S.S. dat door de jubileumcommissie is samen gesteld, met daarin diverse interviews van mensen die nauwbetrokken zijn geweest of het nog zijn gedurende vele jaren. Een boekje waar ontzettend veel werk aan is verricht door Henk Hogebruk, die vele avonden tik- en stencilwerk aan de totstandkoming ervan heeft opgeofferd, terwijl be stuursleden en jubileumcommissiele den het geheel bundelden en er ook tog eens vele uren instaken. Alles om het geheel niet te kostbaar te maken omdat de jubilerende vereniging geen rijke vereniging is. 2000 exemplaren *erden deze week huis-aan-huis in de gemeente verspreid. Omdat we er geen opsomming van feiten van wilden maken naar aanleiding van dit jubi leumnummer, of met gebruikmaking van informatie hieruit, hadden we een gesprek met mevrouw Lenie Markus- Keijzer, die op zeer prille leeftijd vanaf 1937 lid is van O.S.S., daartoe geacti veerd door buurman Bontenbal en door haar drie oudere zusjes. Omdat de feestelijkheden rond het jubileum gespreid zijn over een aantal weken, volgt dit interview in de volgende Dorpskrant. Wel volgt alvast een programma van de festiviteiten GYMNASTIEKDEMONSTRATIE In de sporthal van het dorpshuis vindt er op zaterdagmiddag 21 maart a.s. vanaf 14.00 uur een gymnastiek- demonstratie plaats, waaraan alle afdelingen van de vereniging zullen deelnemen. Als hoogtepunt van deze middag zal er een keurgroep 'dames* optreden, waaronder plaatsgenote Annalies Perdijk. Alle facetten van het keurturnen worden voor het voet licht gebracht. Bovendien geeft een groepje trampolinespringers van de gymnastiekvereniging "Pro Patria" uit Zoetermeer een demonstratie. De zaal is vrij toegankelijk. De uitvoering zal om 16.30 ongeveer ten einde zijn. Diezelfde zaterdagavond 21 maart is er om 19.00 uur in het dorpshuis een Disco-avond voor de jeugd van O.S.S. van 12. tot en met 16 jaar. Introducés zijn toegestaan. Einde ongeveer 22.00 uur. VOOR DE JEUGD Woensdagmiddag 25 maart, aanvang 16.30 uur, zaal open 16.00 uur is er een feestmiddag voor de jeugdleden van O.S.S. tot en met de leeftijd van 11 jaar. De clown Luko zal optreden met zijn kinderprogramma "Luko's Grote Pretparade". Het einde van de feest middag is om ongeveer 18.30 uur. Alleen voor kinderen die lid zijn van O.S.S. Zaterdagmiddag 4 april houdt het bestuur van O.S.S een receptie van 15.00 tot 17.00 uur. Iedereen wordt in de gelegenheid gesteld het bestuur zijn gelukwensen aan te bieden. Na de receptie zal notaris Jac. Bos de trekking van de grote verloting houden. FEESTAVOND Diezelfde zaterdagavond 4 april be gint om 20.00 uur ter afsluiting van de festiviteiten een feestavond in de Bruine zaal van het dorpshuis. Leden boven de 16 jaar, ere-leden, oud bestuursleden, donateurs met verloof de, echtgenote of echtgenoot zijn van harte welkom. Allereerst wordt een mini-revue ten tonele gebracht geti teld "S.O.S. (Sein op Salto) voor O.S.S". Na een korte pauze komt het feesthal met het optreden van de band "Freddy McLane and the Flying Dutchmen". Bridge Club Zevenhuizen had afgelo pen zaterdag zijn eerste "Top-inte- graal" toernooi, een speelwijze waar bij alle deelnemers - 128 - dezelfde spellen spelen en allemaal met elkaar vergeleken worden. Normaal vergt het uitrekenen van zulke monster- scores 2 uur met een rekenkamer van 8 man. als het tenminste meezit. Deze keer duurde het dankzij de computer van Wint Lotgering uit Delft slechts vier minuten. Het was voor Zevenhuizen een ware sensatie om zoiets moois in huis te hebben, ook de deelnemers vielen van de ene verbazing in de andere. De eerste die eens een kijkje kwam nemen in de rekenkamer was mevrouw Til Kern, secretaresse van bridgeclub "Ommoord". Er werd meteen een af spraak gemaakt voor de eerstvolgen de marathon van deze vereniging (in november), nu dus ook met de computer. Helemaal warm geworden van de aanblik van zoiets moois, zette Til Kern met haar partner An Muile boom de ochtendzitting helemaal naar hun hand, met ruime voorsprong stonden zij de de pauze bovenaan. VOORBEREIDINGEN De organisatie van een dergelijk toer nooi vergde wel iets meer dan normaal Er moesten 8 koffers met spellen gedupliceerd worden, het speelsche ma moet zo zijn dat een paar met een even paarnummer altijd tegen een paar met een oneven nummer speelt, er moeten 130 lunches klaargemaakt worden en meer van die dingen. Maar in feite draaien Arie Eriks (natje en droogje), Leny Hoefnagel (wedstrijd leiding), Frans Schiereck, Klaas Brink en Wirn van de Weerdt sr. daar hun hand niet voor om. Bij een optimale voorbereiding is er op de toernooidag zelf bijna niets meer te doen. Wimvan de Weerdt had de genoeglijke taak om na elke ronde de scorebriefjes op kleur te sorteren. Hij bekende halverwege dat hij volslagen kleurenblind was, cassis is voor hem blauw, een rood stoplicht staat bij hem altijd op groen, maar hij fikste het. COMPUTERTJE KIJKEN 1 n de loop van de dag werden de deel nemers toch wel steeds nieuwsgieriger naar wat dat wonderapparaat dat in de polderkamer stond opgesteld alle maal kon. Steeds meer mensen staken hun nieuwsgierige neus (het meest vrouwen) om de hoek. Er zijn heel wat mensen die daar - als ze d ru k bezig zijn - kriegel van worden. Wint Lotegering evenwel niet. Nee hoor, hij liet de kijkers zien wat hij allemaal aan het doen was, ging expres verkeerde scores intikken, en op het televisie scherm verscheen dan: "Foute score", of andere kreten als hij iets fout deed. Het gebeurde nog wel eens dat er op een scorebriefje geen paar nummers waren ingevuld. Als dat er maar één was, en alles was ingetikt op één na, dan verscheen op het scherm: "En hoe zit het met paar43 en 56?" Dan wist hij meteen welke paarnummers er inge vuld hadden moeten worden. Uit dit alles zou men de indruk kunnen krijgen dat er hier sprake was van een hele grote ingewikkelde supersnelle computer. Niet is minder waar. Het ging hier om een microprocessor, eentje die je zo onder je arm mee in de auto kon nemen. DE LAATSTE LOOTJES Om één minuut over half 5 werd de laatste kaart gelegd en toen brak het spannende moment aan waarop de uitslag uitgespuugd zou worden. In no time werden de laatste briefjes ingetikt en inderdaad vier minuten later kwamen de eerste frequentiestaten eruit gerolkd. Na elke staat moest er door het electronische wonder weer even nagedacht worden en dan rammelde er op de printer weer iets van het volgende spel. Toen dat na enkele minuten gebeurd was, kwam de stand eruit rollen. Meteen op volgorde, met een vergeliojk van de ochtendzitting en de percentages. De dames Muileboom-Kern bleken ook in de middag ghoed gespeeld te hebben, zij bleven bovenaan. Tweede werd het paar mevrouw Ekkelboom-Baas. Vermeldenswaard is natuurlijk nog de prestatie van de heren Van Driel en Van Driel, een vader en zoon- copibinatie die een vijfde plaats haalden. De zoon Johan is 13 jaar. Klasse! Zaterdag 14 maart houdt de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs weer haar jaarlijkse propaganda-feest- Natuurlijk is er weer een toneelstuk. Het blijspel voert de titel "Mister doe het zelf' Mister DHZ wordt ondanks zijn twee linkerhanden door vrouw lief opgegeven voor een handigheids wedstrijd. In de pauze is er weer een verloting. De avond wordt besloten met een gezellig samenzijn, muzikaal opgeluister door de Walra's. Aanvang 20.00 uur in dorpshuis Swanla. N.T, dus ook voor lichamelijk gehandicapten H engelsportvereniging Zevenhuizen Moerkapelle wil de behoefte eens peilen of er bij mensen, die een lichamelijke handicap hebben, het verlangen bestaat om te vissen. Zo ja, dan is men bereid daarvoor speciale visplaatsen aan te leggen. Graag ontvangt de secretaris van de hengelsportvereniging, reacties hier op, hetzij schriftelijk aan de Wethou der Kreftlaan 22, 2761 TZ Zevenhui zen of telefonisch nr. 01802-2585. Net voor het ter perse gaan van de Dorpskrant hoorde de redactie 'heet van de naald' van de op handen zijnde plannen van de Middenstanders in Zevenhuizen, om, evenals vorig voorjaar een voorjaarsactie te houden. De plannen werden woensdagavond door het bestuur van de Middenstand vereniging op tafel gelegd en konden de goedkeuring van de leden wegdragen. Drie zaterdagen lang zal de dorpskern bruisen van activiteiten, terwijl er op die zaterdagen weer kanskaarten worden uitgedeeld door de winkeliers, voor elke f 10,- die men besteed. Evenals vorig jaar kan met die weer in de daarvoor bestemde bus werpen, en fraaie prijzen winnen, beschikbaar gesteld door de deelnemende winkeliers. TEVENS TREKKING, VIA DE KANSKAARTEN, VAN DE GELUKKIGE VAN DE WEEK!!!!! Zaterdag 6 juni is de eerste actiedag. Dan rijdt er een "Jan Plezier" door hét dorp, waarin jong en oud (want ook het bejaardentehuis wordt aangedaan) een ritje kan maken. Muzikale omlijsting wordt die eerste actiedag verzorgd door het fanfarecorps "De Kleine Trompetter". Op zaterdag 13 juni wordt er weer poppenkast gespeeld door dezelfde poppen speler als vorig jaar, die van de Dam uit A msterdam. Er zullen vier voorstel lingen op het 'pleintje' worden gegeven. Het draaiorgel "Willem Pare!" uit Den haag, zal die dag vrolijke klanken laten horen in muzikale intermezzi. De derde en tevens laatste actiedag staat in het teken van 'oude ambachten', terwijl het hoofdevenement (de grote attractie) een schapenscheer-festijn zal zijn. Schapenscheerder Hoogerwaard uit Capelle komt laten zien hoe schapen geschoren worden op het dorpsplein. Tal van oude ambachten zijn die dag tevens te bekijken, zoals spinnen, macramé-knopen, hindelopen schilderen, leerbewerken, weven, en stoelen matten. De Middenstandvereniging hoopt dat veel Zevenhuizenaren die zaterdag naar het dorp komen om té winkelen en ter verpozing zullen genieten van het geboden programma. BESTUURSWISSELING Eind januari namen een aantal getrouwe bestuursleden afscheid, zoals voorzitter A. Rodenburg, de heer M. van Tol en de heer M.C. v.d. Spek, een en ander onder dankzegging. Het nieuwe bestuur met de taken, ziet er als volgt uit: voorzitter C. Wiggers, secretaris A. Law son, penningmeester J.J. Markus, tweede voorzitter werd H. Roodhuyzen, tweede secretaris F. Verbeij, tweede penningmeesteresse mevrouw A. Benning-Noorlander, terwijl J. Dijkshoorn alg. adjunct is.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 1