O.S.S. IN AKTIE MODESHOW BENNY NIJMAN Fashion Flair JUBILEUMDEMONSTRATIE Tourclub Zeven huizen '80 RECEPTIE O.S.S AFWEZIG Hondentoiletten Hobby-tentoon stelling EXPOSITIE "De Verdediger" REDAKTIE ADRES: 3e jaargang nummer 65 27 maart 1981 Drukkerij EIgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802 -1653, waar ook de kopij onafhankelijk informatieblad vooralle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. Nieuwe gympakken Op 15 april a.s. om 20.00 uur organiseert FASHION FLAIR In het Dorpshuis, Burg. Klinkhamerweg te Zevenhuizen EEN In de pauze een geweldig optreden van de zanger Kaarten te reserveren bij Fashion Flair, Dorpsstraat 37, Zevenhuizen, of telefonisch 01802-2628 of 1820 Toegangsprijs 10,- inkt. koffie in de pauze. Met een wervelende show van "jong geleerd en oud gedaan" traden jl. za terdagmiddag ca. driehonder gymnas ten van de jubilerende gymnastiek vereniging O.S.S voor het voetlicht. Talrijke bezoekers (er werd gespoken over vijfhonder en meer) bevolkten de tribune, die voor deze gelegenheid in de sporthal was opgesteld. Alle groepen demonstreerden hun kunnen, met een apart onderdeel van de gymsport, zodat alle facetten van het turnen bij O.S.S werden belicht. Precies om 14.00 uur was de start van de demonstratie, die de feestelijk heden van het 50-jarig jubileum van O.S.S. inluidden. Nadat burgemeester en mevr. van 't Verlaat hun zitplaatsen haddén inge nomen, sprak voorzitter G.N. v.d. Ham een welkomstwoordt, waarna bloemen werden overhandigd door Carla Hogebrug, aan mevr. W. van 't Verlaat-de Vries. Daarna gaf de voor zitter van de jubileumcommissie, Pouw Hofman, wat zakelijke mede delingen door en wenste de aanwe zigen een fijne middag toe. Gymnastiekleraar Ronald Walter nam hierop de microfoon en zorgde voor een voortreffelijke presentatie, van de show. Op soms originele wijze werd een zeer gevarieerd gympro- gramma geboden, waarbij soms wei eens lachwekkende situaties. Zo wa ren de heren van trimgroep verkleed anno 1931, compleet met zwarte maillot, wit hemd en een valse snor. Sommigen waren zelfs met borst've- ren' getooid. En natuurlijk een daarbij behorende oefening uit hetzelfde jaar tal, onder leiding van Cor Zweere, die het allemaal best nog kon weten, gezien zijn jarenlange ervaring bij O.S.S. Zeer origineel. Van klein tot groot deed iedereen zijn best om alles zo vlekkeloos moge lijk te laten verlopen. Waren de kin deren aan de beurt geweest, dan wachtte hen in de Bruine Zaal een doorlopende filmvoorstelling, zodat zij geen obstakels vormden bij de doorgang naar de kleedkamers. Als de diverse groepen aantraden dan kwa men ze van verschillende kanten de zaal in, wat een bijzonder georga niseerd effect leverde. Er was bij de demonstratie niets aan het toeval overgelaten, want zaterdagmorgen was er 'generale' geweest. Annalies Perdijk zorgde voor een wervelende show, terwijl een dameskeurturn- pleogje staaltjes bijna perfect turnen showde, evenals een tweetal heren, al len van het Katholiek Gymnastiek- verbond. Beide heren verrichten soms halsbrekende toeren, terwijl ook de dames, van dit specialistische groep je, kunstjes uithalden, die zeer weinig aanwezigen na zouden durven doen. Ook was er nog een solo-optreden van Jolanda Olieman, aan de ringen. Een hoogtepunt zal voor velen ongetwij- 'eld het slot van de middag zij geweest, toen een selecte groep tram polinespringers en spnngsters, allen nog van jeugdige leeftijd, spectacu laire sprongen en duikelingen maakte op de trampoline. Deze groep, die tot één van de beste van Nederland gere kend kan worden, was van Pro Patria uit Zoetermeer. Dit fraaie schouwspel werd door alle leden van O.S.S. gade geslagen, die daarvoor ordelijk de Bruine Zaal mochten verlaten en plaats mochten nemen voor de publieke tribune. Zo zagen zij ook de laatste demonstratie van de keurturn- groep. Tenslotte was de eer aan burgemees ter A.v. 't Verlaat om aan één van de jongste deelneemsters van de demon stratie, de vierjarige Wiesje v.d. Linden, een herinneringsmedaille op te spelden, een hartroerend tafereel, vooral toen ze rechtop, door de heer van 't Verlaat opgetild werd en een hartelijke ovatie dit gebeuren beloon de. Allen die aan de demonstratie hadden deelgenomen ontvingen een soortgelijke herinneringsmedaille. Een compliment aan het adres van de organisatie van dit festijn is zeker op zijn plaats. Te bedenken dat er een grote groep helpers was, die vanaf 7.30 uur in de ochtend in touw was om alles tot in de puntjes te verzorgen; er een tuincentrum was (van de heer Clasing aan de Wollefoppenweg), dat belangeloos fraaie heesters in bruik leen afstond ter versiering van de zaal; de container van het groothandels bedrijf Van Well kon worden ingezet voor het transport van de toestellen, stemt het jubileumcomité en bestuur van O.S.S, bijzonder dankbaar. Tij dens de programmawisselingen wer den in een bijzonder snel tempo de toestellen aan- en afgevoerd, door de toestelcommissie, waarvoor hulde! Aan het eind van de demonstratie werd onder dankzegging door voor zitter v.d. Ham, bloemen uitgereikt aan de leiding en de gastgymnasten. Rest nog te vermelden dat de zaal nadat deze om ca. 17.00 uur ontruimd was, voor 18.00 uur al weer in oor spronkelijke staat werd opgeleverd, zodat de volleyballers, die een uur eerder kwamen dan afgesproken, zonder hindernissen hun wedstrijd konden beginnen. Tijdens de gymnastiekdemonstratie werd zowel in het groene traditionele gympak als in het oude zwarte (jazz gymnastiek) geturnd. Ook waren er optreden in het rood (van de volley balvereniging), terwijl de dames trim- ploeg in licht en donderblauwe com binatie (van eigen volleybalteam) aantrad. Nieuw waren de pakken van de dames turngroep, in zwart wit. Langzamerhand zal naar deze kledij worden overgeschakeld, zodat het •'uniform' voor O.S.S. in de volgende jaren zwart-wit wordt. STERRITTEN De kop is eraf. De eerste tourtocht van de Tourclub Zevenhuizen '80 is verleden tijd. Op 14 maart bestond de mogelijkheid om een toertocht te rijden van 25, 50 of 75 km. Ongeveer een half uur voor de aan vang van de tocht begon het te rege nen, waarna het die middag nagenoeg niet meer droog is geworden. On danks deze voor het fietsen zeer slechte weersomstandigheden waren er toch nog 36 enthousiaste deelne mers die de tocht met goed resultaat hebben afgelegd. De volgende evenementen van de Tourclub Zevenhuizen '80 staan al weer voor de deur. Vanaf donderdag 2 april kan er elke donderdag worden deelgenomen aan een sterrit. WAT IS EEN STERRIT? Een sterrit is een fietstocht waarbij u kunt vertrekken vanuit uw eigen woonplaats en u zelf de afstand en route kunt bepalen. De enige bepa aling is dat de af te leggen afstanden vastgesteld zijn op 30,60, 90 of 120 km In tegenstelling tot een toertocht waarbij u verplicht bent een vastge stelde route te fietsen, bent u bij een sterrit vrij om zelf uw route te bepalen. HOE GAAT EEN STERRIT IN ZIJN WERK? Op elke donderdag vanaf 2 april kunt u op een zelf te bepalen tijdstip van uw huis starten met de sterrit. U rijdt vervolgens naar het dichtsbijzijnde benzinestation, café of restaurant, winkel of postkantoor. Daar vraagt u of ze een stempel willen plaatsen op een zelf mee te nemen blad papier (voor leden van de NRTU in het toer- boekje) N.B. Vanaf dat moment bent u auto matisch W.A. verzekerd jegens scha- deaanspraken van derden!!! Van belang is wel dat in het stempel minimaal voorkomt de plaatsnaam en zo mogelijk de datum. V anaf de plaats van afstempelen beginnen de kilometers voor de sterrit te tellen. 1 Indien u uit Zevenhuizen vertrekt, rijdt u bijvoorbeeld via Waddinxveen naar Boskoop. JJ laat daar uw blad papier met startstempel (toerboekje) weer afstempelen bij een benzine station, café, restaurant, winkel of postkantoor. Vervolgens fietst u weer naar Zevenhuizen. Daar aangekomen levert u tussen 18.30 en 21.00 uur uw blad met stempels in, in café De Roer domp. (Let op, u kunt gerust 's mor gens of 's middags fietsen dan 's avonds uw formulier inleveren.) In café De Roerdomp aangekomen betaalt u uw administratiekosten f 1,- (o.a. bestemd voor de verzekering) Indien u in aanmerking wilt komen voor een herinnering dan betaalt u 1,- extra. Bij deelname aan 5 sterrit- ten komt u dan in aanmerking voor een kleine beker. Al naar gelang u deelneemt aan meer sterritten, komt u in aanmerking voor een grotere beker. In 1981 worden 27 sterritten georga niseerd. Op elke donderdagavond vanaf 2 april zijn de bekers in De Roerdomp te bezichtingen. Aan het eind van het fietsseizoen worden de bekers uitgereikt. Er zijn veel moge lijkheden om vanuit Zevenhuizen rou tes van 30 kilometer te fietsen zoals: - om de Rottemeren (afstempelen in Bergschenhoek of bij de Irenebrug in Rotterdam. - naar Nootdorp en terug, afstempelen in Nootdorp; - naar Pijnacker en terug, afstempelen in Pijnacker; - naar Hazerswoude en terug; - naar Bode graven en terug; - naar Krimpen a.d. IJssel en terug; - naar Stompwijk en terug; - naar Gouderak en terug; - naar Stolwijk en terug. Voor deelnemers van buiten Zeven huizen zoals bijv. Moerkapelle, geldt dat de route van Moerkapelle naar café de Roerdomp en terug naar huis wordt meegeteld. Veel mensen denken dat de Tour club Zevenhuizen n80 alleen is voor eigenaars van race-fietsen. Dit is abso luut NIET JUIST. Zo zijner reeds een aantal huisvrouwen die gezamenlijk op de donderdagmiddag een sterrit gaan rijden op een gewone fiets met de kinderen voor- of achterop. FIETSEN IS GOED VOOR DE GE ZONDHEID. U wilt toch ook gezond blijven, FIETS DAN MEE!!! Het bestuur van O.S.S. houdt zater- dagmoddag 4 april van 15.00 tot 17.00 uur een receptie in het Dorpshuis. Na afloop zal notaris jac. Bos de trekking van de grote verloting verrichten. Diezelfde zaterdagavond is er de grote feestavond voor de leden en doha- teurs, eveneens in het Dorpshuis, met een mini-revue "S.O.S." Sein op salto van Freddy Mc Lane and the Flying Dutchman. Dokter v. Bruggen is afwezig van vr. 10 april t/m 17 april. De prak tijk wordt waargenomen door dokter J.A. Ensing en dokter W. Vroegindeweij. Afspraken voor spreekuur en aanvragen voor visites via praktijktelefoon 1783. Regelmatig trap je ergens in tenminste als je niet goed oplet, als je zogezegd met je neus in de wind loopt. Helaas is ons mooie dorp een klein beetje bezoedeld. Een aantal jaren geleden toen er reklame gemaakt werd voor de woningen van Plan West was de slogan "In Zevenhuizen ruik je de natuur". Inderdaad, ruik je die als je bent wezen wandelen en in een keurige 'hoop' op de stoep hebt getrapt. Maar dat werd er niet mee bedoeld. Helaas klinkt er vaak als argument bij het hond(en) uitlaten "we betalen er toch voor", daarbij op de hondenbelasting attenderend. Omdat het niet mogelijk blijkt sommige hondebezitters erop te wijzen (wat herhaaldelijk in de Dorps krant wordt gedaan) dat ze hun hond niet zo dicht bij hun huis en zeker niet de troittoirs moeten uitlaten, heeft men van gemeentewege gemeend hier iets aan te gaan doen. Op dit moment worden voorbereidingen getroffen voor de aanleg van twee hondentoi letten, als proef. Als blijkt dat er veelvuldig gebruik van gemaakt zal worden, is men bereid er nog eens twee op andere punten in het dorp te maken. Woensdagmorgen om 10.30 uur zal op symbolische wijze het eerste hondentoilet in gebruik worden geno men. Deze komt op de hóek van De Beuk/Wethouder Kreftlaan. Het an dere toilet komt nabij de Opril vanaf de Burg. Klinkhamerweg, vlakbij het Dorpshuis, (groenstrook tussen Noordeinde en B.K. weg) Dit tweede toilet heeft men op deze plaats gesitu eerd, opdat hondebezitters geen ge bruik meer zullen maken van het plantsoen tussen de B.K.-weg en de Ringvaart, wat veelvuldig gebeurt, ondanks het hier geldende verbod. Burg. I.J.P. Keyzerschool MOERKAPELLE - voor de vijfde keer zal er in de openbare lagere school van Moerkapelle een hobby tentoonstelling worden gehouden. In de verschillende klassen zullen de resultaten van de hobby's van ouders en leerlingen te zien zijn en in de hal van de school zullen op gezette tijden door de leerlingen korte uitvoeringen worden gegeven. Daarnaast kunnen de bezoekers hun krachten meten bij verschillende spellen, zoals sjoelen en dart-bord, terwijl er voor de kleintjes diverse mogelijkheden zijn hun geluk te be proeven. De 6e klas wordt als filmlokaal inge richt, de 'winkel' zal voorzien zijn van leuke koopjes en voor de vermoeiden staat in de 3e klas de koffie klaar, ledereen is welkom op vrijdag 3 april van 19.00-21.30 uur en zaterdag 4 april van 14.00-ca. 18.00 uur op de Beatrixlaan 3, Moerkapelle. De trekking van de in dit kader gehouden loterij zal zaterdag rond 17.00 uur plaatsvinden. MOERKAPELLE - In de dames kapsalon van Verheul in Moerkapelle exposeert Jan de Weger uit Schoon hoven een negental aquarellen. Uit zijn fraaie tekeningen, die gemaakt zijn in de omgeving van Gouda, spreekt vooral de landelijkheid en het prachtige kleurgevoel. Instructiegroep van de Zevenhuizmse politiehondverenigiqg "De Verdedi ger gaat bij voldoende belangstel ling een cursus elementaire gehoor zaamheid starten, voor alle soorten honden, in het recreatiegebied de Rottemeren. Voor opgave of informatie kunt u zich wenden tot Th. Ophuis, tel. 01803- 5535; T.J. Lengkeek, tel. 079-167987. Vermoedelijke aanvang 18 april a.s.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 1