A. VEERMAN HOTEL VOS" "The Mixers" plaats ook eens een advertentie in dit blad ORANJECOMITÉ'S VRAGEN: VLAGGEN UIT op 30 april Steun Aktie Sahelp Aktiviteiten JSZ Nieuwe Brandweerwagen ZEVENHUIZEN 30 APRIL Programma Oranjecomité MOERKAPELLE Programma 30 april opgesteld door Oranjecomité 09.00 uur Aubade schoolkinderen en opening burgemeester A.W. Lips bij het beëdigd taxateur makelaar in onroerende goederen speciaal voor de land- en tuinbouw Dorpsstraat 200 - Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN -tel. 01802-1430 en 1413. Groot Oranje Bal in op 30 april, aanvang 8 uur muzikaal verzorgd door Hotel Vos REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802 -1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 3e jaargang nummer 67 ^4 april 1981 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. onafhankelijk informatieblad vooralle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle I.40 uur Helicopterlanding achter boerderij aan de Eendrachtsweg. Burgemeester stapt uit, waarna hij begroet wordt door alle schoolkinderen en in optocht met het fanfarecorps "De Kleine Trompetter" naar het gemeentehuis voor de aubade om 9.00 uur. 9.30 uur Puzzeltocht voor kleuter- en lagere schoolkinderen vanaf de scholen. De kindere ontvangen een formulier op school. II.00 uur Demonstratie van politiehondvereniging "De Verdediger" aan de Schielandsingel 14.00 uur ZESKAMP tussen Zevenhuizen (Groningen) en Zevenhuizen alhier. Twee ploegen van zestien mannen en vrouwen, van sportverenigingen treden tegen elkaar in het veld met hindernissen (zoals Stedenspel op t.v.) op schoolplein De Eendragt- Burg. Boerstraat. 14.00 uur Start programma bejaardentehuis tot 17.00 uur 16.00 uur Wielerronde - Tourclub in samenwerking met Oranjecomité. Veel geldprijzen - premies beschikbaar gesteld door bedrijfsleven - Hoofdprijs: Weekend naar Parijs bij binnenkomst van Tour de France en een kus van Wielermis 20.00 uur Lampionnenoptocht m.m.v. De Kleine Trompetter, Begoniaplein. BEJAARDENPROGRAMMA: ln het Bejaardentehuis De Zevenster, zal na een toespraak van burgemeester A. v.'t Verlaat een feestprogramma starten met Bigo en een kwis. Muzikale medewerking wordt verleend door Hans de Oude. Deze middag wordt aangeboden door het Oranjecomité, in samenwerking met de afdeling Zevenhuizen van de Alg. Ned. Bejaardenbond en enkele vrijwilligers. KRAAMPJES: Zoais gebruikelijk zullen er weer diverse kraampjes tn het dorp zijn met attracties, georganiseerd door de plaatselijke verenigingen, die op deze wijze hun verenigingskas spekken. Naast de gebruikelijke ook een groots opgezette manifestatie van de Geref. Kerk in samenwerking met jeugdorgani saties en de chr. school De Eendragt, waar in de kleuterschool aan de Burg. Boerstraat weer van alles te beleven valt. Dit alles komt ten goede aan Sahelp. waarin de vorige Dorpskrant nader op werd ingegaan. Het jubilerende O.SS heeft een draaimolen besteld, die de feestvreugde zal verhogen. Plaats: op het parkeerterrein naast het postkantoor. POPPENKAST: een eenmalige poppenkastvoorstelling door de Zevenhuizen- se poppenspeelster staat dit jaar in de bibliotheek. In het achterste lokaal van het voormalige schoolgebouw aan de Dorpsstraat, waar thans de bibliotheek in is gehuisvest, vindt om 15.30 uur een voorstelling plaats van Jan Klaassen en Katrijn, die weer van alles beleven op Koninginnedag. De voorstelling komt ten goede aan Sahelp, evenals de KINDERBRADERIE, georganiseerd door de jeugdclub, hier grotendeels aan te goede komen. KINDERBRADERIE: Op de Kinderbraderie met tal van attracties voor de jeugd, o.a. sjoelen, beeldjes verven, snoep en Rad van Avontuur, voor kinderen, is er een nieuwe attractie, nl. 'gipstegeltjes'. Deze zijn in tal van uitvoeringen te koop met afbeeldingen van de gehele Donald Duck familie. Opbrengst:Sahelp. De plaats van de Kinderbraderie die van 14.00 tot 16.00 uur wordt gehouden is: op het plein voor de bibliotheek, waar ook de bibliotheek met een verkoopstand van boeken staat. OUD VERLAAT: De Oranjevereniging van Oud Verlaat heeft het volgende programma opgesteld voor 30 april: 9.00 uur Kinderspelen op het schoolplein Oud Verlaat. 10.30 uur prijzen uitreiking van kinderspelen en kaartjes voor de balonnen. 10.45 uur balonnen oplaten. 11.00 uur spelen voor groot en klein, eten en drinken in overvloed op het schoolplein van de chr. lagere school, waar ook stapels pannekoeken worden gebakken. Het ochtendprogramma is om ca. 13.00 uur afgelopen. 21.00 uur is er een optocht met lampionnen, start: school Onzeker was het welke muziekvereniging de optocht zal begeleiden. Ca. 22.00 uur groot vreugdevuur nabij de Zevenhuizerplas, bij D. Schenk. gemeentehuis 9.30 uur-10.45 uur Start Oriëntatierit, inschrijven in het Dorpshuis 10.00 uur aanvang Paalzitten. Opening Braderie, Start Fietspuzzeltocht - formulieren bij de geluidswagen. 10.00-12.00 uur Bejaardenontvangst in het Dorphuis. 14.00 uur Uitreiking van-versnaperingen bij het gemeentehuis tegen inlevering van bonnen. 15.00 uur Kinderspelen in het Dorp. 19.00-20.30 uur Ganzebordspel per fiets, door ruime kern van het Dorp. 21.00 uur Dansavond met gratis Bingo voor volwassenen. DINSDAG 5 MEI 1981: 18.30 uur Kinderbraderie tot en met 12 jaar (hiervoor opgeven bij Van MarleS 20.30-24.00 uur Disco voor de jeugd in het Dorphuis. 21.00 uur Lampion- en fakkeloptocht met medewerking van een muziekcorps. TOELICHTING 30 APRIL Naast diverse vaste punten in het programma is het zgn. 'paalzitten' nieuw in Moerkapelle. Hiermede zijn aantrekkelijke prijzen te winnen. HelGanzebord- spel per rijwiel is iets anders dan anders dit jaar en op proef. Vanaf '10.00 uur presenteren de Moerkapelse verenigingen zich in het dorp ter aanvulling van de financiële middelen. Samen zorgen ze voor een gezellige braderie. 5 MEI KINDERBRADERIE. De kinderbraderie op 5 mei is uitsluitend voor de jeugd tot en met 12 jaar. Nauwlettend wordt hier toezicht op gehouden, omdat in het verleden hier door oudere kinderen, ja zelfs door volwassenen aan werd deelgenomen. SEN SA TIE - SEN SA TIE op Koninginnedag Helicopter vliegt af en aan voor rond vluchten boven Zevenhuizen. U kunt misschien mee! Kaartje te verkrijgen via 't Rad van Avontuur bij 't markt pleintje. Vertrektijd: tussen I en 3 uur vanaf vliegveld "Zevenhuizen" Een drachtsweg. De vluchten worden ver zorgd door "Verweij Adegeest Airways". Electronisch Rad van Avontuur. Ver moedelijk heeft niet iedereen loten kunnen kopen. "Sorry mensen" Daar om hebben we extra prijzen gekocht voor 't Rad van Avontuur, (ook voor kinderen) En let op....de burgemees ter zal direct na de aubade de Aktie Sahelp starten. Hij zal dit doen om als eerste 'speaker' op te treden bij 't Rad van Avontuur met als fantastische Hoofdprijs een nieuwe fiets Zorg dat u erbij komt!Slechts 100 lootjes van f' 2,50. Treintje: Voor de kinderen gaat er een treintje rijden. Jullie krijgen onderweg nog een verrassing. Station bij de school De Eendragt. Breng ook een bezoek aan de school. Binnen zijn vol op aktiviteiten en bovendien een gezellige rommelmarkt. Gezellig en lekker: op het marktplein tje kunt u goed verpozen. Wat dacht u van een saté-tje. kippepoot enz. met een lekker glas wijn. (zo uit het vat) Gezellig toch! Koppensnellen: De koppen vallen voor een goed doel Win deTROFEE! Maak er een lolletje van. De schiettent is er altijd, dat weet u. Kinderbraderie: 's-middags kinder braderie voor de bibiotheek. U itslag loterij: Om half zes wordt de uitslag bekend gemaakt: Deze loterij is mogelijk gemaakt door: De Rabo bank en Eikeieiiboom Staalbouw. De hoofdprijs (vliegreis) zal worden over handigd door de hr. Ammerlaan, directeur van de Rabobank. ALLE OPBRENGSTEN VAN BO VENSTAANDE AKTIVITEITEN ZULLEN TEN GOEDE KOMEN AAN AKTIE SAHELP! aktiecomité Sahelp De Jeugd Sociëteit Zevenhuizen is er niet alleen voor haar leden, maar voor de hele gemeente. Want iedereen is welkom bij onze aktiviteiten die wij tot het einde van dit seizoen gepland hebben. Voor dit seizoen staan name lijk nog enkele interessante aktivi teiten op het programma, het belang rijkste is wel de grote cabaret-avond die gepland staat voor zaterdag 16 mei. Hiervoor hebben wij een grote cabaret-groep gecontracteerd die een avondvullend programma zullen ver zorgen. Iedereen uit de gemeente i$ hiervoor welkom. Natuurlijk zijn ook die mensen welkom die niet in Zeven huizen wonen. Maar meer over de avond en de groep horen jullie in een volgende Dorpskrant. Verder staan er nog twee speelfilms op het program ma: 22 mei The Excorcist (toegang vanaf 14 jaar); 19 of 20 juni Even en Oneven (met Bud Spencer en Terence Hill). 16 mei houden wij een handarbeid instuif waar ook iedereen welkom is en waar Sven Sonneveldt van de Stichting Jeugdwerk Midden-Hol land met enkele handarbeidkisten komt. Tijdens deze avond kan je emailleren en sieraden maken e.d. Als afsluiting van het seizoen willen we een grote slotavond organiseren, maar wat we op die avond willen, dat weten we zelf nog niet helemaal. Mis schien zijn er suggesties van jullie kant, dan zouden we die graag horen. Bel even: 01802-2498 (Bert Boevee) of 01802-1565 (Nico Perdijk). Wel, dit is wat wij kwijt wilden en daarom hopen wij veel mensen te zien tijdens onze aktiviteiten en op de vaste vrijdag avond. 55 Dorpsstraat 60 Tel. 01802-1205 MOERKAPELLE - Blijdschap heers te er bij de manschappen van de vrijwillige brandweer in Moerkapelle, toen vorige week zaterdag de officiële overdracht plaatsvond van de nieuwe brandweerwagen en gelijktijdig de herbouwde garage werd heropend. "Eigenlijk zijn we met een drie-ledig doel bijeen", sprak burgemeester A.W. Lips, tijdens een bijeenkomst voorafgaand hieraan in het gemeente huis. Het derde doel was het afsluiten van een periode van samenwerking met Benthuizen en Zoetermeer, om dat Moerkapelle nu is aangesloten bij de brandweerkring Midden Holland. Hij dankte voor de prettige samen werking met die corpsen, waarvan een tegenwoordiging aanwezig. Ook aan wezig waren brandweerlieden uit de regio behorend bij de kring Midden- Holland, waaronder Zevenhuizen. Als enige burgemeester uit de regio Midden Holland was burgemeester A.v.'t Verlaat aanwezig. Met betrek king tot de ingebruikneming van de nieuwe brandweerwagen sprak de heer A.W. Lips, over het "troetelkind" van de brandweerlieden. Spreker had weinig branden meegemaakt in Moer- kapell. Desondanks heeft de vrijwilli ge brandweer in Moerkapelle veel en goed werk verricht, omdat ze naast brandweer veel meer is, namelijk ook een hulpverleningsinstantie. "Een vrijwillig brandweercorps is niet meer weg te denken in de hedendaagse samenleving", stelde hij. Na hem kwam namens de brandweerfabriek "Motorkracht B.V." uit Hoogeveen, de heer W. Slikker aan het woord die wat nader inging op de techniek en met een felicitatie de sleutels van de 'spuit' officieel overdroeg aan de heer A.W. Lips, die het op zijn beurt weer deed aan de brandweercommandant de heer H. Lindhout. Deze laatste z^i het te betreuren dat de voormalige brandweercommandant dit niet meer mee heeft mogen maken. Hij bedank te de gemeenteraad voor het genomen besluit en de beschikbaar gestelde gelden voor de nieuwe wagen. Tot de aanwezige regiocommandant sprak hij "lk hoop dat u ons met onze nieuwe wagen niet laat vastroesten in de noordwesthoek van Midden Hol land, maar dat we ook daadwerkelijk worden ingezet." Als u hem nodig hebt staan we klaar, zo beloofde hij. Een woord van dank richtte hij tot de corpsleden, die vele vrije uren en dagen opofferden om door zelfwerk zaamheid de te lage brandweergarage verhoogden en dusdanig veranderden dat de nieuwe grotere spuit er ruim schoots in kon. Ook de vrouwen die hun man afstonden betrok hij in zijn dank. De heer W. ten Hoeve, regionaal coördinator en Gouds brandweercommandant feliciteerde de gemeente en het corps met de nieuwe aanwinst en overhandigde twee portofoons, één aan de burge meester en één aan de brandweer commandant. Hierna gingen de geno digden naar de naast het gemeente huis staande brandweergarage die met spectaculair vertoon door de corps leden open werd gespoten met blus- apparaten, waarna de nieuwe spuit 'uitreed', doch voor de garage bleef staan en de manschappen een ere wacht vormden die dgor burgemees ter A.W. Lips werd géinspecteerd. Voor belangstellenden bestond hierna de gelegenheid de nieuwe wagen te bekijken, evenals de brandweergarage die een metamorfose onderging tij dens een 'open huis'. De oude brandweerwagen blijft in Moerkapel le, in gebruik bij de jeugdbrandweer die ook landelijk prestaties blijkt te leveren bij wedstrijden. I

Dorpskrant | 1981 | | pagina 1