MEDEWERKSTER m koopkansjes I L 23,50 3,95 4,25 18,75 98,- I I I 2,95? Gemeente Zevenhuizen Houdt Zevenhuizen mooi natuurlijk! Winkeliersaktie AUTOCROSS v.v. Groeneweg familiedag A. VEERMAN TOUR MEE REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802 - 2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802 -1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 4e jaargang nummer 70 ïun' 1881 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle beëdigd taxateur makelaar in onroerende goederen speciaal voor de land- en tuinbouw Dorpsstraat 200 - Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN - tel. 01802-1430 en 1413. MET TOURCLUB ZEVENHUIZEN 80 SCHOTTE luxe en huishoudelijke artikelen speelgoed en doe-het zelf Dorpsstraat 151-153, Zevenhuizen, tel. 01802-1212 Nu de actiegroep "comité behoud 't Land Kanaan" niet meer als zodanig functioneert, omdat de boerderij mag blijven, is men zich voor een andere zaak in Zevenhuizen gaan inzetten. Met de leus 'Houdt Zevenhuizen mooi natuurlijk' beijvert de groep zich voor het behoud van het natuur schoon, met name de rietkragen van de Hennipsloot en het broedgebied 'Het Rietveld'. Als groep is men vorige week daadwerkelijk actie begonnen te voeren door middel van het plaatsen van borden in de Hennipsloot. Op de borden staan leuzen als: U leest het goed, m eg wezen; Broedgebied, geen boot, geen nood. Vlakbij het sluisje bij het Zevenhuizens Verlaat staan de eerste borden met o.a. een tekening van drie eenden, waarvoor het riet bestemd is. De groep is bezorgd over de overrecreatie, waardoor brede riet kragen in de Rotte zijn verdwenen, door het ondoordacht aanleggen van de vele watersporters. G rote delen van de Rotte en de Rottemeren worden nu ontsierd door stalen kabels en puin- glooiingen op plaatsen waar voorheen brede rietkragen waren. Om nog van de natuur t genieten wijken vele water sporters uit naar de Hennipsloot, die nog wel (gelukkig) brede rietkragen heeft vanaf het sluisje tot aan de eerste bebouweing van Zevenhuizen. Helaas wordt het Rietveld en broed gebied door de mensen van de plezier jachtjes gebruikt om honden uit te laten (ondanks het aanlijngebod) om te voetballen, om windschermen te plaatsen, om badminton te spelen, om te barbecuen, om hutten te bouwen en vuilnis overboord te gooien en als...toilet. Vorigjaar lager ervan half april tot eind september elke week einde tientallen boten in het riet. Som mige lagen er meer dan een volle week. Op de Rotte is de ligtijd maximaal drie dagen (aanlegsteiger). Een brief van deze strekking is door één van de leden van de groep naar het recrea tieschap Rottemeren gezonden, waar op het antwoord luidde, dat de boten vrij gebruik mogen maken van dit open vaarwater en dat er op de over vrij gerecreëerd kan worden. Ter geruststelling werd er in de brief medegedeeld dat de politie en het toe zichthoudend personeel van het schap de naleving van de diverse verorde ningen controleert, maar dat het on danks het aanlijngebod voorkomt dat er honden loslopen. Er werd al enkele malen verbaliserend opgetreden. Een ander lid van de actiegroep zond vorig jaar een brief aan het schap in ver band met problemen rond de boot recreant. In het antwoord op deze brief werd verhoogde surveillance beloofd. De groep meent: A Is men zo doorgaat moet de natuur wijken voor ondoor dacht recreëren. ZEVENHUIZEN - Zoals al eerder aangekondigd en ook te lezen valt op de raambiljetten wordt er ook dit voor jaar weer een voorjaarsaktie gehou den door de Zevenhuizense winkeliers j Op de zaterdagen 6, 13 en 20 juni zijn j er diverse aktiviteiten in de dorpskern, die men kan beluisteren, bekijken of waar men aan deel kan nemen terwil j men aan het winkelen is. Op die zater dagen en de vrijdagen die daaraan vooraf gaan, krijgt men bij elke winkelier bij besteding van 10,- een kanskaart, die man, evenals vorig jaar, weer in een grote bus moet depo neren, nadat deze is voorzien van naam en adres. De bus staat bij Ro denburg. Het programma ziet er als volgt uit: 6 juni: Gratis rondritten met Jan Plezier van 10.00"-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur. start dorpsplein, en een muziekoptreden van De Kleine Trompetter op het dorpsplein. Aan vang 13.30 uur. 13 juni: Poppenkastvoorstellingen door teatro Cabalzi op het dorpsplein om 11.00-12.00-13.30-14.30 en 15.30 uur, en Draaiorgelmuziek van Willem Parel van 9.30-16.00 uur. 20 juni: Schaapscheren. Demonstra- Een sensationele gebeurtenis was vorige week ongetwijfeld voor velen weer de jaarlijkse Autocross. Ca. zesduizend bezoekers kwamen naar het schouwspel van hard rijdende auto's kijken. Sloeg er één over de kop of belandde men in de sloot, dan ver hoogde de sensatie, uiteraard werden deze capriolen beloond met een premie. Gelukkig gebeurde er geen ongelukken, mede dankzij een prima organisatie, waarvoor de E.Z.H.A.C.O. in samenwerking met het Zevenhuizense fanfarecorps De Kleine Trompetter zorgdroeg. De af zetting was anders dan andere jaren, nu met een lijn, 15 meter vanuit de sloot, zodat de toeschouwers een bre der overzicht kregen dan voorheen, toen de sloot een obstakel vormde om een goed wedstrijdoverzicht te krijgen Dit keer was het weer op een ander terrein dan vorigjaar, nu bij Lekker- kerk aan het Zuideinde, dat een prima circuit bleek te zijn. Er werd vrij hard en wild gereden, iets wat nogal eens stof doet opwaaien. Door de regenval die er aan het crossgebcuren vooraf ging, werd het bal met spetters. Belangeloos werkten aan het evene ment mee: de vrijwillige brandweer, de E.H.B.O., politie en waren er trac toreigenaren op het veld om de auto wrakken van het veld, of uit de sloot te slepen. De wedstrijdleider was Jan Schep uit Nieuwerkerk terwijl de alge hele leiding in handen was van Arie van den Berg uit Nieuwerkerk. De wisselbeker ging naar Martin Spek snijder, die hem voor de tweede achter eenvolgende keer won en hem (zoals diverse malen eerder) mag houden. Uitslagen: le manche, 8 cilinder, nr. 34, Martin Speksnijder, Zevenhuizen; 2e manche. 4 cilinder, nr. 11 Henk Nugteren, Rijsoord; 3e manche stock cars, nr. 70, Jaap de Jong, Nieuwerkerk; 4e manche, 4 cilinder, nr. 46 Henk Woudenberg, Zeven huizen; 5e manche stockcars, nr 51, Joop Mulder, Nieuwerkerk; 6e manche, 8 cilin der, nr. 1 Klaas de Jong, Stolwijk; 7e manche, 4 cilinder, nr. 8 Wim Steenbergen, Zevenhuizen; 8e manche, 8 cilinder, nr. 34 Martin Speksnijder; 9e manche, 4 cilinder, nr. 26 Henk Stofber, Nieuwerkerk; 10e manche stockcars nr. 27 Nico de Bruin, Enspijk Finale: 1 - 4 cilinder, nr. 26 Henk Stofberg; 2. nr. 19 Theo Ouwerkerk, Nieuwpoort; 3. nr. 7 Cor Molenaar, Zwijndrecht; 4. nr. 2 Peter Krijgsman, Zevenhuizen. 8 cilinder/stockcars: I. nr. 34 Martin Speksnijder; 2. nr. 2. Martin v.d. Eijk, Gouda; 3. nr. 27 Nico de Bruin; 4. nr. 5 Jo zef Weijten, St. Leenarts Belgie; 5. nr. 80 Cor 't Gilde, Zevenhuizen afvalrace(4 cilinder): 1. nr. 46 Henk Woudenberg; 2. nr. 85 Ger- rit Clazing; 3. nr. 26 Henk Stofberg. ties op het dorpsplein. Oude ambach ten: weven, klompen-verkoop, macra- mé, hindelopen schilderen, leerbewer- ken, spinnen en stoelematten. Aan vang 10.00 uur. Bij v.v. Groeneweg is het zondag 14 juni de jaarlijkse zgn. familiedag. Om 10.30 uur treden de spelers van de seniorenelftallen aan voor een voet- Bij de dienst van gemeentewerken kan worden geplaats een voor afwisselende administratieve werkzaamheden. Het bezit van een type-diploma is vereist, alsmede een afgeronde MAVO-4 studie of een opleiding op gelijkwaardig niveau. Daarnaast wordt enige administratieve ervaring op prijs gesteld. Het salaris zal in onderling overleg worden bepaald en is afhankelijk van leeftijd en ervaring. Belangstellenden worden verzocht hun sollicitaties in te zenden binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad en te richten aan het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen, Dorpsstraat 89, 2761 AA Zevenhuizen. AANBIEDINGEN GELDIG ZOLANG DE VOORRAAD STREKT PRIJSWIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN baltoernooi. dat in vriendschappe lijke sfeer plaatsvindt. Alle spelers van de negen elftallen worden gemixed, zodat de elftallen er anders dan anders uit gaan zien. Op zaterdag 6 juni a.s. organiseert de Tourclub Zevenhuizen '80 alweer zijn tweede tourtocht. Met de hulp van een routebeschrijving dient een vastge stelde route te worden gereden. Deze tocht kan men individueel of in gezinsverband rijden met de snelheid die men zelf verkiest mits men de snel heid van 25 km per uur niet over schrijdt. Al naar gelang men zelf wenst en het weer het toelaat kan er onderweg gerust worden. De start en de finish zijn in café De Roerdomp, Tweemanspolder 12 (aan de Rotteme ren). Er kan gestart worden tussen 08.00 en 10.30 uur. Voor niet-leden van de tourclub bedragen de inschrijf kosten 1,50 indien men na afloop geen medaille wenst en 3,50 indien men na afloop een herinneringsme daille wenst te ontvangen. Er bestaat de mogelijkheid om te kiezen uit een 25-50 of 75 km lange route. De route van 25 km is uitermate geschikt om in gezinsverband te fietsen. De route is voornamelijk over fietspaden uitge zet. Soms dient een drukke weg te worden overgestoken; het verdient daarom aanbeveling dat kinderen jonger dan 10 jaar onder begeleiding van een ouder persoon fietsen. De route gaat onder andere door het recreatiegebied "Het Weegje" en langs de Hollandsche IJssel. De routes van 50 en 75 km zijn voor de wat meer ervaren fietsers. De route van 50 km volgt gedeeltelijk de route van 25 km om via de Gouwe, Waddinxveen, Reeuwijk-dorp, Alphen a.d. Rijn, Boskoop, Waddinxveen, Moerkapel le weer bij De Roerdomp uit te komen De route van 75 km gaat door het recreatiegebied 't Weegje", Gouda, Reeuwijkse Plassen, Driebruggen, Waarder, Nieuwerbrug, Bodegraven, Alphen a.d. Rijn weer terug naar Ze venhuizen. Deelnemeners, die geen lid zijn van de NRTU zijn door betaling van het inschrijfgeld toch tijdens de gehele rit verzekerd tegen wettelijke aansprakelijkheid jegens derden. Mocht u op zaterdag 6 juni verhin derd zijn dan kunt u zaterdag 20 juni in uw agenda noteren, wanneer de Tourclub Zevenhuizen '80 de derde tourtocht organiseert. Deelname aan bovengenoemde tourtochten staat open voor iedereen, u hoeft daarvoor geen lid te zijn of te worden van Tourclub Zevenhuizen '80. 'rat stoommandje Past in elke pan met een dia meter tussen 14 en 24 cm. Ideaal bij het koken van rijst, (nieuwe) aardappelen en groente. Koopkansje Brabantia pedaalemmer Donkerbruin met "Patrice" bloemdekor. Adviesprijs 41,25 Koopkansje Zware Champion voetbal (420 gram), oppompbaar. Koopkansje rxoopKansje AJabastine wondedas Voor het hermetisch repareren van opblaasboten, zwembadjes e.d. Adviesprijs 6,10. Koopkansje Aardewerk boekensteun Met handbeschilderde clown figuren. Koopkansje Oergezellige boerentuinbank Houten latten, stalen onderstel, in handige meeneem verpakking. Koopkansje Tuinfakkel Vrolijk tulpmodel. In diverse frisse kleuren. Voor uren gezel ligheid op de zomeravond. Koopkansje

Dorpskrant | 1981 | | pagina 1