het kaasmelska VAKANTIE A. VEERMAN V erkeersexamen 1 O-JARIG BESTAAN PEUTER SPEELZAAL DE ZEVEN DWERGEN Verloving, huwelijk en geboorte Huttentimmerfeest kindervakantiefeest MIDDENSTAND RONDVLUCHT FOTOCLUB REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 4e jaargang nummer 72 3 juli 1981 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapeiie hoopt u vanaf donderdag 16 juli weer van dienst te zijn. Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - tel. 01802-2289 beëdigd taxateur makelaar in onroerende goederen speciaal voor de land- en tuinbouw Dorpsstraat 200 - Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN - tel. 01802-1430 en 1413. Tien kaarsen hoorden bij tien jaar peuterspeelzaal in Zevenhuizen. Ze werden aangestoken door enkele van de oprichtingsbestuursleden, die aanwezig waren, op hel feest, dat ter gelegenheid van dit 10-jarig bestaan, dinsdagmorgen, in het Dorpshuis werd gevierd. Ook burgemeester en mevr. v.'t Ver laat namen aan de feestvreugde deel. In de Bruine Zaal sprak de burge meester hartelijke woorden aan het adres van het bestuur en de leiding van de speelzaal. Hij vond dat er bij een feest een cadeautje hoorde. Symbo lisch overhandigde hij, door middel van een brief, aan enkele feestelijk uitgedoste kinderen, meubilair voor de poppenhoek. In de peuterspeelzaal waren de aanwezigen aan het begin van het feest welkom geheten door bestuurslid H.A. Kooy, welke stelde dat de peuterspeelzaal zonder ge meentesubsidie niet zou zijn voort bestaan. Coplimenten deelde hij uit aan de ca. 60 peuters, die prachtig verkleed genoten van het programma dat hierna volgde. Vanuit de poppen kast kwam J an Klaassen feliciteren en vertelde Liselotje dat zij tien jaar geleden voor het eerst op de peuter speelzaal kwam, toen deze van start ging in de pastorie van de geref. kerk. Zij had voor alle peuters een presentje bij zich wat ze persoonlijk aan de hand van de poppenspeelster aan de peuters overhandigde. De beschuiten met muisjes en de limonade lieten de kinderen zich goed smaken en samen met juf Els en Jan Klaassen klonken er nog enkele liedjes, zij het enigszins aarzelend, omdat ze toch wel een beetje onder de indruk waren van de feestelijkheden. In een bonte optocht trokken de kin deren naar de Bruine Zaal, waar een sublieme opvoering werd gegeven van Hans en Grietje, op originele wijze vertolkt door de vier leidsters en twee dames van het bestuur. De bosdecors waren geleend van de toneelvereni ging en maakten het voor de peuters 'net echt'. Een leuke vondst was die van de manier van wisselen van zon en maan, aan een katrol zodat beurte lings de zon of de maan aan de lucht stond (ook het licht was hierop afge stemd) Aandachtig luisterend en toe kijkend leefden de peuters zich hele maal in, in het verhaal dat voor hen niet onbekend was. Na afloop toon den de speelsters, wie er zich onder en achter de pruik, pet, snor of snavel bevond, zodat de kineren het beslist niet 'eng' vonden. De leuke reacties na afloop waren spontaan en welge meend, zowel van de kinderen als van de moeders en genodigden. Het ijsje ging er tenslotte ook nog best in bij de peuters, die aan moeders hand afscheid namen voor een lange zomer vakantie. DORPSSTRAAT 168 - ZEVENHUIZEN - TEL. 01802-1868 SPECIAALZAAK IN KAAS - NOTEN - WIJNEN FIJNE VLEESWAREN - KIPSPECIALITEITEN - DELICATESSEN maandag v.m. en woensdag n.m gesloten allemaal gelukkige gebeurtenissen. Natuurlijk blij nieuws voor familie, vrien den en bekenden. Maar u wilt stijl en persoonlijkheid? Verras hen dan met iets bijzonders; uw eigen keus. Daarvoor bent u bij ons aan het goede adres. Wij tonen u graag onze talrijke fraaie voorbeeldboeken De Dorpskrantredactie wenst alle lezers een prettige vakantie, en de thuisblijvers onder hen een rustige tijd. Ook wij gaan er even tussenuit om uitgerust, begin augustus weer aan de slag te gaan. Op 14 augustus verschijnt de Dorpskrant weer. Tot ziens! De laatste week van de lagere school vakantie zal er voor de jeugd weer het een en ander te doen zijn in Zevenhui zen. De eerste drie dagen worden er hutten getimmerd en de andere twee dagen staan er activiteiten georgani seerd door het plaatselijk jeugdwerk op het programma. VOOR HET HUTTEN TIMME REN op 11, 12 en 13 augustus a.s. zijn er nog enkele mensen nodig die toezicht willen houden bij de bouw werken die zullen verrijzen. Kinderen vanaf ca. 8 jaar t/m 13 jaar kunnen hun energie kwijt. Spijkers en hamer (van naam voorzien) moeten worden meegebracht. Voor drinken wordt gezorgd. Speciaal aan die ouders die nog redelijk timmerhout of boardplaten hebben vragen we: Nu s. v.p. bewaren en op maandagmorgen 10 augustus om 10.00 uur v.m. op het terrein brengen. Daar de gemeenteraad bij het ver schijnen van deze laatste Dorpskrant voor de zomervakantie nog moet vergaderen, is er nog geen officiële toestemming, doch de commissie vertrouwt op aller medewerking. Met toezicht van de vrijwillige brandweer zal er op woensdagavond 13 augustus om 19.00 uur een VREUGDEVUUR van het materiaal van de hutten worden ontstoken. De plaats waar getimmerd kan worden wordt nog nader, tijdig bekendgemaakt op af fiches. Aanmelding voor toezicht houden en hout brengen kan men bij de commissieleden doen: P. Hofman, en zn. tel. 1654; P.A. de Vroed, tel. 1703 en J.v.d. Berg, tel. 1653. De Zevenhuizense winkeliers kijken tèrug op een geslaagde voorjaars- aktie. Van het schapen scheren genoot jong en oud, op de laatste aktie-zater- dag van de Zevenhuizense midden standvereniging. De schapen-scheer der kon helaas was later beginnen als gepland omdat het de nacht ervoor geregend had en de schapenvachten te nat waren. Maar 's-middags kon het toch doorgaan en kwamen velen naar deze attractie kijken. "Kijk de schapen hun jasjes gaan uit", vertelde een moeder haar kind. De schapen zelf, vonden het maar een vreemde gebeur tenis en rillend stonden ze even later 'ontkleed' op hun pootjes. De oude ambachten hadden ook over belang stelling niet te klagen, en menigeen kocht klompen, macramé of een voor werp dat fraai in Hindelopen stijl was beschilderd en waar "voor vader" op kon worden geschilderd, omdat het de andere dag vader was. En machinaal verven vond de jeugd ook best verma kelijk. Ook deze laatste dag van de drie zaterdagen voorjaarsaktie werkte het weer mee en was het aangenaam voorjaarsweer, alhoewel de zon het lit afweten. De gelukkige van de week werd ook dit keer verrast met een levensmiddelenmand. Liesbeth Heemskerk van de Noordelijke Dwarsweg was er beduusd van, toen daar de heren Dijkshoorn en Verbeij voor haar neus stonden met een goed gevulde levenmiddelenmand, omdat haar kaart getrokken was en zij kans- kaartenwinnares van de weck was. Al enige tijd waren er plannen bij de fotoclub Camera Zevenhuizen om een rondvlucht boven Zevenhuizen te maken, vanaf het vliegveld Zestien hoven, maar telkens werkte het weer niet mee. Eigenlijk zou dit vliegfestijn, dat vorige week maandag plaatsvond, al in het najaar gebeuren. M ist was tot tweemaal toe een oorzaak dat er niet opgestegen kon worden en tweemaal was de regen spelbreker. Lof aan de leden van de vliegclub Rotterdam die hun geduld niet verloren en telkens bereid waren zich als piloot met hun vliegtuig beschikbaar te houden. "We zijn het gewend", hoorden de elf deelnemende leden van de fotoclub. De weersomstandigheden waren maandagavnd 'ideaal', met wel 10 km. zich, alhoewel er toch een lichte nevel te constateren was. Toen de drie autos met enthousiaste fotoclubleden bij het vliegveld Zestienhoven arriveerden, werden zij daar al opgewacht door (je piloten. Er werd gevlogen met één- motorige sportvliegtuigjes, een Piper Warrior en een Robin Dr 40 op een hoogte van ca. 400 meter. Bij het opstijgen vanaf de landingsbaan werden al spoedig de huizen van Rot terdam kleiner. De rijksweg vanaf Rotterdam volgend en de Hollandse Ussel aan de rechterhand, draaie het toestel enigszins naar links zodat de woonwijk Ommoord goed zichtbaar werd, met op de achtergrond de Rottemeren en de Zevenhuizerplas. (Het andere toestel vloog op verzoek boven Waddinxveen en Moerkapeiie over Zevenhuizen terug naar Rotter dam) Langdurig mocht er niet boven Zevenhuizen gevlogen worden, omdat Zevenhuizen in de aanvliegroute van Zestienhoven ligt en een sporttoestel hinder kan opleveren voor lijntoestel- len. Het vliegen zelf (met de piloot meegerekend met z'n vieren in een toestel) was voor de leden van de fotoclub een sensationeel gebeuren, wat niemand had willen missen omdat het gebodene een fascinerend shouw- spel opleverde. Sommige zagen hun eigen woning en straat en dat op een andere manier dan anders, want vanuit de lucht lijkt het of alles keurig in vakjes is verdeeld. De terugtocht ging over de Reeuwijkse Plassen en Gouda. De tocht duurden totaal een half uur en slechts een enkeling had wat last van zijn maag. "Dat komt zelfs nog voor bij mensen die al meer malen gevlogen hebben", vertelde een geroutineerd vlieger na afloop. Onder dankzegging van voorzitter Albert Duijvestijn, die belast was met de organisatie van de vliegtocht, werd afscheid genomen van beide piloten. Omdat het voor de meesten de eerste keer was dat ze vlogen, zagen zij hun moed beloond met een officieel luchtdoopbewijs. ln de gemeenschapsruimte van de chr. lagere school De Eendragt werden maandagmiddag aan de twaalf besten van het verkeersexamen 1981 door burgemeester A.v.'t Verlaat de ver- keersdiploma's uitgereikt. De anderen kregen dit klassikaal overhandigd./Hij benadrukte in een korte toespraak de belangrijkheid van dit diploma waar bij hij stelde geconstateerd te hebben dat in 1980 het aantal verkeersonge vallen is afgenomen. Alle kinderen ontvingen een balpen van de heer L. v. Wensem en kregen een film en fris drank door de ver. veilig verkeer afd. Zevenhuizen aangeboden. Wacht meester W. Visser was namens de rijkspolitie aanwezig en de heer B. Schmidt hielp bij het goed verlopen van het één en ander. Einduitslag J otaai aantal deelnemers aan het theoretisch gedeelte: I25 aantal geslaagden: I2l aantal gezaktén: 4 1 otaal aantal deelnemers aan het praktische gedeelte: 115 geen gezakten De school met het hoogste gemiddel de van het theoretische gedeelte: 1. De Eendragt: klas 5a: 34.06; klas 5b: 34,72: totaal gemiddelde 34,39. 2. Nessevliet: klas 5: 34,33 3. 't Reigerbos: klas 5a: 32,35; klas 5b: 31,13: totaal gemiddelde: 31,74 De hoogste geëindigde deelnemers van elke klas: Eendragt: klas 5a: Edwin v.d. Zaan: theoretisch 40 punt, practisch 0 fout; Jan Willem van Wensen: 40 punt, 1 fout; Arthur v.d. Berg: 38 punt, 0 fout; Benno Schurink, 38 punt, 0 fout Klas 5b: Miranda Gorissen: 38 punt, 0 fout; Cees Klein: 38 punt, 0 fout; Caroline v.d. Knaap: 38 punt, 0 fout; Wouter Vos: 38 punt, 0 fout Nessevliet: klas 5: Anita Haan: 38 punt. 0 fout; Marten Reijrn: 38 punt, I fout. 't Reigerbos: klas 5a: Nathalie Knij- nenburg: 40 punt. 0 fout; klas 5b: ZMichel Metselaar: 40 punt.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 1