JBTO Mm, /L— i-^ r" antiek en rommelmarkt Gezocht! Antiekhal Sevenhuysen vioionteom OP DE BRADERIE A. VEERMAN Bezoek tijdens de BRADERIE ook de kraam en de winkel van DHR. CHRIST redaktie adres Drukkerij Elgersmrï Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd 4e jaargang nummer 74 28 augustus 1981 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. °P'a9.!: 3 ?0° e,f' onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle l v yT 1 beëdigd taxateur makelaar in onroerende goederen speciaal voor de land- en tuinbouw Dorpsstraat 200 - Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN - tel. 01802-1430 en 1413. Toer mee met Tour club Zevenhuizen 55 55 Dorpsstraat 142 Zaterdag 5 september is het dan zover. Dan zal de Braderie in Zevenhuizen van start gaan. Deze braderie, die door V&A georganiseerd wordt en met de steun van de Zevenhuizense middenstand uitgegroeid is tot een groot koopfestijn. De volleybal heeft afgelopen zaterdag en zal aanstaande zaterdag de huizen weer langs gaan voor de oude spullen, die u kwijt wilt. Komen zij niet langs beleven 2126 in Zevenhuizen en dan komen zij alsnog langs. Alles wat u kwijt wilt. niet meer kan gebruiken, is welkom. Van meubel tot speelgoed, van boeken tot platen, van steen, hout en plastic. Ruim uw zolder of schuur op en geef het aan V&A voor de rommelmarkt. Zevenhuizen...steun de V&A-jeugd met uw oude spullen, zij zijn er dankbaar voor! OUDE AMBACHTEN in de Dorpsstraat Niet alleen de antiek en rommelmarkt is er in Zevenhuizen op 5 september. Er zullen ook een groot aantal oude ambachten te zien zijn in het dorp. Zo zal er de enige echte Hindenloopen Kunstschilder (wat zeker uniek is. Deze man staat nooit op een braderie, en wijkt in dit bijzondere geval af) die zijn schilderkunst in al zijn pracht laat zien. Ook uit Friesland zal het bekende Makkums aardewerk en plateel te zien zijn. Andere ambachtslieden die in Zeven huizen zullen zijn, zijnde klompenmaker, de tingieter, de kaarsenmaker, de touw slager, de koperslager en nog vele anderen. Naast deze ambachtslieden van buiten Ze venhuizen, zullen ook uit Zevenhuizen zelf ambachtslieden in het dorp staan, zo zal Reym van rijs een ieder laten zien hoe het stoelenmatten en rietvlechten eraan toe gaan, terwijl Jan Ottevanger van de molen paling zal roken in het dorp. Naast al deze oude ambachten zal de Ze venhuizense middenstand met meer dan 20 kramen vertegenwoordigd zijn. Uiteraard zal er speciaal op deze braderiedag scherpe koopjes te verkrijgen zijn. Dus wacht met inkopen doen tot zaterdag, dan is uw gulden echt een daalder waard. EEN WAAR FESTIJN MIDDEN IN ZEVENHUIZEN Buiten al het prachtige en fraaie werk dat tentoongesteld staat en zelfs gekocht kan worden, zal de inwendige mens ook tot zijn recht kunnen komen. V&A heeft daartoe een groot aantal eetstands op het dorp verzorgd. Naast de oliebollentent van de bakker en de pannekoeken kan er op het plein een lekker hapje gegeten worden, gezellig barbecuen midden in het dorp, waar het heerlijk vertoeven is, waar een EEN WAAR FESTIJN MIDDEN IN ZEVENHUIZEN Buiten al het prachtige en fraaie werk dat tentoongesteld staat en zelfs gekocht kan worden, zal de inwendige mens ook tot zijn recht kunnen komen. V&A heeft daartoe een groot aantal eetstands op het dorp verzorgd. Naast de oliebollentent van de bakker en de pannekoeken kan er op het plein een lekker hapje gegeten worden, gezellig barbacuen midden in het dorp, zelf bezig zijn daarmee, te veel moeite, dan even de wijngrot binnen gewipt, waar het heerlijk vertoeven is, waar een lekker frans gerecht genuttigd kan worden voor weinig geld. Tijdens deze rustpauze kan er nog een gokje gewaagd worden bij het Rad van Avontuur met zijn mooie prijzen. WINDHONDENRENNEN - DE SNEL HEID IN ZEVENHUIZEN In samenwerking met de Zuid-hollandse Windhondenrennen-vereniging, zal V&A in Zevenhuizen een windhondenrenbaan opzetten. Waar dit unieke sportgebeuren zal plaatsvinden is nog niet helemaal bekend, daarover wordt nog onderhandeld maar dat het er komt is zeker. Aan deze windhondenrennen zullen meer dan 20 honden deelnemen, van diverse windhon denrassen. Zo zullen bekenden rassen als de greyhounds en afghanen lopen tegen whippets, saluki's en slouchi's. Het zal een lust voor het oog zijn om deze prachthon- den op de renbaan in actie te zien. Speciaal is de toegangsprijs laag gehouden om iedereen in staat te stellen dit unieke sportgebeuren in Zevenhuizen mee te maken. De toegangsprijzen worden 2,50 voor volwassenen en I,- voor kinderen. SENSATIE IN HET DORP De Braderiecommissie heeft als bijzondere extra attractie JOE ALCATRAZ aange trokken. Deze Joe Alcatraz zal midden in het dorp zijn act vertonen, een optreden vlakbij de brandweerkazerne. De eerste voorstelling zal om ca. 11.30 uur beginnen. Joe Alcatraz, vermeld in het Quiness Book of Records zal op het eind van zijn optre dens een adembenemde en spectaculaire stunt uithalen. Hij zal dan, geboeid in een dwangbuis aan een touw, wat na enkele minuten in brand gaat, op 20 meter hoogte zich van zijn boeien bevrijden of anders Dit mag u niet missen, dit bloedstollende schouwspel, dit komt op de braderie 5 september in Zevenhuizen, 's middags. CREATIEVE EN MUZIKALE NOOT Naast al dit ambachtelijk en professionele gebeuren heeft de braderiecommissie gemeend om een plaatsje in te ruimen voor de creatieve en muzikale inwoner van Zevenhuizen. Dus diegenen, die een creatieve hobby hebben, zoals o.a. macra- mé, spinnen, schilderen etc., meld je even aan bij Steef (2126). Er zijn al aanmeldin gen geweest, maar er kunnen er nog meer bij. Voor de muzikale mensen, amateur of beroeps, die het leuk vinden om met hun muziekinstrument, samen of in een groepje te gaan musiceren wordt er ook een plaatsje vrijgemaakt. Meld je aan bij Seia van de Berg (1251), zodat in muzikaal opzicht de braderie ook geslaagd zal worden. TREKKING V&A LOTERIJ Om 12.30 uur zal de trekking van de grote V&A Volleybal-loterij, nabij het Rad van Avontuur geschieden. De scholen zijn weer begonnen en de zomervakantie is voor de meeste men sen weer voorbij. Hoewel de toersport met name in de zomer kan worden be oefend, is het in de maanden juli en augustus rustig geweest bij de tou- club Zevenhuizen '80. Nou ja rustig, ondanks de vakantie bestond en bestaat de mogelijkheid om elke don derdagavond (tot en met do. 1 okt.) deel te nemen aan de avondsterritten. Uit de reacties tijdens de door ons georganiseerde gezinsfietstocht in juni (met meer dan 250 deelnemers) blijkt dat er behoefte is aan gezinsfiets tochten. Vandaar dat er, naast de nodige andere fietsactiviteiten, zowel in september als in oktober nog een gezinsfietstocht wordt georganiseerd door Tourclub Zevenhuizen '80. Op zondag 20 september is dat de Rotte-Vliettocht. De start is tussen 10.00 en 12-OQ^iur in De Roerdomp. De gezinsroute heeft een lengte van bijna 30 kilometer en gaan op veler verzoek deze keer door het gebied van het recreatieschap de Rottemeren. Uiterlijk om 16.00 uur dient de controlekaart weer te worden ingele verd in De Roerdomp. Kinderen onder de 12 jaar dienen onder begelei ding van een ouder persoon deze tocht te fietsen. Ervaren fietsers kunnen dezelfde dag kiezen uit een route van 90 en 120 kilometer. Deze route gaat onder andere langs de Kagerplassen en de Vliet. Het inschrijfgeld bedraagt voor: leden tourclub Zevenhuizen '80: gratis; overige NRTU-leden 1,-; niet NRTU-leden 1,50, terwijl de prijs van een herinnering voor allen (alleen als men deze wenst) 2,- zal bedragen. Zaterdag 17 oktober Sluitingsrit. De start is tussen 10.00 en 13.30uurinDe Roerdomp. Er kan gekozen worden uit routes met een lengte van 32, 50 en 65 kilometer. De route van 32 km gaat geheel door de Zuidplaspolder, de route van 50 kilometer volgt de Hollandse IJssel zeer lang terwijl de route van 65 km de deelnemers door de Krimpenerwaard voert. Uiterlijk om 16.00 uur is de sluiting van de finish. Het inschrijfgeld bedraagt voor: leden Tourclub Zevenhuizen '80 gratis; overige NRTU-leden 1,-; niet NRTU-leden 1,50, terwijl de prijs van de medaille voor allen (alleen als men een herinnering wenst) 2,- zal bedragen. Na afloop van de Sluitingsrit zullen de tijdens de avondsterritten verdiende bekers en standaards door de voorzit ter aan de niet leden van de Tourclub Zevenhuizen '80 worden uitgereikt. Hervormd Oud Verlaat nam op har telijke wijze afscheid van de heer A. Christ, die gedurende zes jaar hulp prediker was in deze buurtschap. Zondagmorgen vond dit afscheid plaats ifl een. stampvolle Kapel in een speciale dienst, waarin de heer A. Christ voorganger was. De heer Christ wordt op zondag 6 sept. a.s. in de morgendienst die om 10.00 uur begint, in de Hervormde Visionteam/marketing, communicatie en vormgeving voor christelijke organisaties Voor een nieuwe medewerkster zoeken wij een kamer of etage waar zij goed en prettig kan wonen. U reacties graag naar: Visionteam tel. (01802) 2034 of Postbus 51, 2760 AB Zevenhuizen. kerk van Eek en Wiel, door ds. A.J.de Jong uit Leiden, bevestigd, als voor ganger van de Hervormde Gemeente aldaar. De intrededienst vindt die zelfde dag plaats om 14.30 uur. In de dienst van zondagmorgen verleende het Hervormd kerkkoor haar medewerking, onder leiding van dirigent C. de Klerk. Na de prediking over Philippus en de Kamerling uit de Bijbelgedeelten Jesaja 53 vers I t/m6 en Handelingen 26 tot 40, richtte hij zich tot de bewoners van de buurt schap Oud Verlaat in een bewogen afscheidswoord. Ouderling L. Karre- man sprak, nadat de zegen uitgespro ken was, namens de kerkeraad, het be stuur van de Evangelisatiecommissie, de predikant en in het bijzonder namens de inwoners van Oud Verlaat, welgemeende dankwoorden waarbij hij hem Gods zegen toewenste in het bijzonder bij de voortzetting van zijn pastorale werk in Eek en Wiel, en overhandigde een boekenbon. Ten slotte zong de gemeente het echtpaar Christ, Psalm 121, vers 1 en 4 staande toe. Na afloop van de dienst was er nog een bijeenkomst in het Groene Kruisgebouw, waar koffie werd ge schonken en velen van de gelegenheid gebruik maakten het echtpaar Christ de hand te drukken. Namens de cate chisanten werden aldaar nog enkele attenties overhandigd.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 1