TIEN JAAR "DE ZEVENSTER" BRIDGEN IN HET DORPSHUIS DORPSKERN ZEVENHUIZEN REGIONALE BRANDWEER A. VEERMAN i 4e jaargang nummer 75 september 1981 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. Bootje varen over de baren van de Rotte. beëdigd taxateur makelaar in onroerende goederen speciaal voor de land- en tuinbouw Dorpsstraat 200 - Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN - tel. 01802-1430 en 1413. a r - Terwijl iedereen van het fraaie weer genoot en van defestiviteiten op de Braderie waren er in de sporthal van dorpshuis Swanla 250 fanatieke bridgers actief tijdens een door Bridgeclub Zevenhuizen georganiseerd toernooi, waarvan Rabobank Zevenhuizen/ Moerkapelle sponsor was. Het bleek een geslaagd evenement. Het is alweer 10 jaar geleden, dat De Zevenster zijn eerste bewoners huis vesting en verzorging verstrekte. Het bejaardentehuis veroverde zich al snel een niet meer weg te denken sociale plaats in de gemeenschap. Het huis wordt bewoond door 89 bejaarden, waaronder 51 uit Zevenhuizen afkom stig en 38 uit andere gemeenten. De gemiddelde leeftijd van de bejaarden in De Zevenster is 81 jaar. Er zijn zes bewoners boven de 90 jaar en zeven onder de 75 jaar. Er zijn dus 73 bewoners tussen de 75 en 90 jaar. Voor veel ouderen, die nog niet aan opname in De Zevenster toe zijn, is het een geruststellend idee dat er op het gewenste ogenblik in hun eigen gemeente gelegenheid is hun levens avond door te brengen en een liefde volle verzorging te hebben. De Zevenster staat onder bestuur van een stichting, die wordt gevormd door 5 lichamen, te weten het gemeen tebestuur, de diakonie van de Her vormde Gemeente, de diakonie van de Gereformeerde Kerk en de beide bouwverenigingen. Deze 5 worden in totaal door 9 personen in het be stuur vertegenwoordigd. Voorzitter is burgemeester A.van 't Verlaat, secre taris is W. Groenveld en penning meester is B. de Beus. De andere 6 leden van het bestuur zijn: mevr. A. Bijl-van Rijswijk, mevr. A.P. Groen- veld-Verweij, mevr. J.N. van Oos- trom-van Vliet, A.W. Heijkoop, P. Hoogendoorn en Chr. Fritz. Direc trice is mej. Ch. M. Staal en admini strateur J.G. de Ruiter. Hoog in het vaandel van De Zeven ster staat de vrijheid van de individue le bewoner geschreven. Dit blijkt onder meer uit het feit, dat destijds het initiatief werd genomen om een bewonerscommissie op te richten. Ook de samenwerking met de plaatse lijke Bejaardenbond en de leiding van Tot aan de Bergsluis (Gordelweg-Rot- terdam) voeren zaterdag 29 augustus de motorjachten met aan boord de be jaarden van Zevenhuizen. Voor de vierde maal organiseerde de water sportvereniging Zevenhuizen dit jaar lijkse dagje varen waarvoor ook dit maal weer veel animo bestond; ruim het tehuis is uitstekend te noemen. Het bestuur van de Stichting Bejaar denhuisvesting Zevenhuizen heeft zich ook de zorg aangetrokken van ouderen, die niet meer voor het berei den van hun eigen maaltijd kunnen zorgdragen. Met de belangeloze hulp van menig dorpsgenoot is het moge lijk gebleken om zeven dagen per week tot op de meest afgelegen plaat sen in de gemeente uitzenddiners thuis te bezorgen. De Zevenster vervult een zo belang rijke plaats in de dorpsgemeenschap, dat het alleszins verantwoord is het verzorgingstehuis ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen. Het ligt in de bedoeling om als hoogte punt rondom het 10-jarig bestaan met de bewoners en de personeelsleden op woensdagmiddag 30 september een bezoek te brengen aan de Diergaarde Blijdorp te Rotterdam, waarna op de terugreis 's avonds een dineetje zal worden aangeboden. De festiviteiten beginnen op maandag 28 september. Dan zullen, na de toespraak van de voorzitter, de bewoners kunnen genie ten van het optreden van de perso neelsleden. Op vrijdag 2 oktober a.s. zal, 's avonds van 7 tot 9 uur, in de grote recreatie zaal van De Zevenster een receptie worden gehouden voor de inwoners, die graag blijk geven van hun sympat hie voor het bejaardentehuis. Het bestuur kan zich voorstellen, dat sommigen hun felicitaties bij die gele genheid vergezeld willen doen gaan van een stoffelijk blijk van waarde ring. Het zou zeer op prijs worden ge steld, indien dit zou geschieden in de vorm van een geldelijke bijdrage. Dan zou daardoor de gelegenheid worden geboden de bedragen bij elkaar te voegen om aan te wenden voor de bejaarden. honderd bejaarden! Onder uitsteken de weersomstandigheden vond de boottocht plaats, met een vrijwel rim pelloos wateroppervlak, zodat nie mand 'zeeziek' werd... Dertig vrijwil ligers (sters) zorgden zaterdagmorgen voor het vervoer van de bejaarden naar en van de jachthaven "De Een- dragt", waar om 10.00 uur in de morgen de koffie gereed stond, even als bij het afmeren in de middag. Het inschepen nam de nodige tijd in beslag, omdat niet alle bejaarden even goed ter been waren, doch rond kwart De heren Van Buiten-Spaay uit Alexanderstad werden winnaars. Na de pauze stonden ze op de tweede plaats, doch in de middagzitting wis ten zij zich meer dan enig ander paar te concentreren op de bepaald niet eenvoudige spelen. Frank Niewold, Klaas Brink en Frans Schiereck zorg den voor een goed verloop van dit voor Zevenhuizen unieke gebeuren, wat in de geschiedenis nog niet eerder voorkwam. "The previous high score' dateert van april 1980 toen bijna 200 jeugdbridgers een finale in Zevenhui zen moesten spelen. Een stout huza renstukje werd in de ochtenduren nog uitgehaald, want het bleek dat er niet 126, maar 124 paren kwamen opda gen. Het zo zorgvuldig opgestelde speelschema moest omgegooid wor den, iets wat binnen een uur werd ge klaard, zonder dat de deelnemers daar enige hinder of vertraging van onder vonden. Natuurlijk is zo'n groot toer nooi qua rekenwerk niet mogelijk zonder computer en ook dez keer was Wim Lotgering bereid met zijn micro processor naar Zevenhuizen te komen De ruim 2600 scores van 42 spelen ver deeld over 124 paren werden in een half uur verwerkt tot één ranglijst. over elf vertrok het eerste konvooi van 12 boten, een kwartier later gevolgd door een ander 11-tal. "Geweldig he, zoiets kan alleen maar in Zevenhui zen", liet een toeschouwer zich op ae kade chauvinistisch ontvallen. "Mis- gedacht hoor, onder de schippers zijn heel wat Rotterdammers", reageerde een 'kapitein'. Uiteraard, want de leden van de watersportvereniging Zevenhuizen komen voor het meren deel van elders. Trouwens voor deze gelegenheid waren ook boten ingezet van leden van de watersportvereni ging "Rottestroom' uit Bleiswijk en sympathisanten van de Zevenhuizen- se watersportvereniging uit Rotter dam. Zij allen zorgden niet alleen voor het vervoer, maar lieten hun passa- Niet alleen de sporthal was zaterdag tjokvol, ook de andere ruimten in het Dorpshuis werden gebruikt. Arie Eriks had in de Bruine zaal een foyer ingericht voor het middageten. Met een aantal hulpen waren maar liefst ca. 800 broodjes belegd (bijna een olympisch record) De wedstrijdlei ding was in handen van Leny Hoef nagel. Bridgeclub Zevenhuizen kan terug zien op een leuk toernooi met een prima sfeer. Na afloop kwamen velen Frans Schiereck een hand drukken, als blijk van waardering voor de ge weldige organisatie (daar kwam heel wat voor kijken) "Ik voelde me net jarig", vertelde hij zijn vrouw later. De totaaluitslag: 1. Van Buiten-Spaay, Rotterdam; 2. Nooya-de Rijke, Den Haag; 3. Paul de Jong-Taco Wirschell, Berkel (het eerste aankomende jeugdpaar); 4. Broeren-Broeren, Schiedam; 5. Ha- rings-Verkade, Nijmegen; 6. echtp. van Haastert, Zoetermeer; 7. Prins- Seij, Rotterdam; 8. echtp. van Bok- kum, Rotterdam; 9. Moerman- Schoonheyt, Rhoon; 10. Ekkelboom- Baas, Stolwijk. giers ook niet op een droogje zitten, integendeel. Enthousiast werd er gezwaaid door de bejaarden op de boten die bij de Bergsluis gekeerd waren en der andere boten tegemoet- voeren. Namens de Algemene Bond van Ouderen bedankte de heer C. van Helden alle schippers en schipper- vrouwen voor de fijne dag en bood hen een fles wijn aan, vergezeld van een boeketje bloemen. Dit vond plaats in het clubgebouw toen iedereen na afloop van de bijzonder geslaagde dag weer vaste wal onder de voeten had. Dezer dagen ontvingen de gemeente raadsleden een nota inzake de 'Cen trumvorming'. In de eerstkomende raadsvergadering komt deze nader aan de orde. Al geruime tijd bestaan er plannen om het centrum van het dorp van Zeven huizen, te bebouwen. Op welke wijze dat gedaan moet worden, met daar aan gekoppeld de bouw van een nieuw gemeentehuis, is men zich aan het be raden, doch zoals de plannen er nu uitzien zal dit naar alle waarschijnlijk heid als volgt gebeuren: (hier een om schrijving van de resp. onderdelen en gebieden) A. - dat is het gebied ten zuiden van de Burg. Boerstraat, een gebied met een oppervlakte van 3700 m2. Hierin is begrepen het marktpleintje, het gebouw voor hulpverleningsdiensten, het gemeentehuis met omliggend ter rein, het voormalig schoolgebouw met schoolplein - waar nu de bieb in gevestigd is -, (de woning van het schoolhoofd Dorpsstraat 81, met een oppervlakte van 230 m2 is hierin niet begrepen. Gebied B: ten noorden van de Burg. Boerstraat. Dit gebied beslaat een oppervlakte van 1500 m2. Hierin is begrepen: het kantoor gemeentewer ken, het voormalige schoolgebouw met schoolplein, (een grandioos plein voor manifestaties als een rommel markt etc.) Gebied C. Dit gebied ligt ten oosten van de Dorpsstraat. In dit gebied liggen: het Hervormd Centrum, het postkantoor met dienstwoning, de percelen ten zuiden daarvan met een woon- en ambachtelijke (en opslag) bedrijfsbestemming. Zoals de plannen er nu voorstaan zal met betrekking tot het gebied A zo goed als zeker een nieuw gemeente huis verrijzen met een geconcentreer de huisvesting (bestuur, secretarie en binnendienst gemeentewerken in één gebouw) Mits financieel haalbaar. Een bibliotheek zou gerealiseerd kun nen worden in het gebied B, waar men van plan is ongeveer 13 kleine premie verhuurwoningen te bouwen en enke le winkel- en kantoorvestigingen denkt. Uiteraard komt in dit gebied parkeerruimte (schoolplein?). Bij de uitvoering van gebied B. is het duidelijk dat er bouw. in meerdere lagen moet plaatsvinden. Voor gebied C zou een uitbreiding van het Hervormd Centrum (zo nodig) mogelijk zijn, terwijl het postkantoor aan uitbreiding toe is. Naast het postkantoor op het woormalige bedrijfsterrein denkt men aan bebou wing. Gedacht wordt aan een aantal kleine woningwetwoningen. Dat deze plannen heel wat zullen gaan kosten is duidelijk. Uitvoering is slechts moge lijk bij fasering van de werkzaam heden m.n. het gebied gemeentehuis, en mits subsidies verkregen worden. De wedstrijdkring "De Tien Gemeen ten" organiseert op zaterdag 19 sept. a.s. de jaarlijkse kringwedstrijd. Plaats van de wedstrijd is het terrein van Unie Chemie aan de Schielandse Hogezeedijk in Gouda. Daar het vrijwillige brandweercorps van Zevenhuizen ook tot deze brand weerkring behoort zal het eveneens deelnemen. (Vorig jaar werd het win naar in Moerkapelle) Voor belangstellenden: de ploeg van Zevenhuizen staat als nummer 2 op ht programma, nl. 13.25 uur. De prijs uitreiking vindt om ca. 18.00 uur plaats in de kantine van Unie Chemie. Volgend jaar is de wedstrijd in Zevenhuizen. Ook de Middenstandsvereniging liet zich niet onbetuigd bij de zesduizendste inwoner van Zevenhuizen. Mevrouw Benning en de heer J. Dijkshoorn brachten namens de middenstand leuke geschenken voor de kleine Sander, waarmee moeder Corrie werd verrast. Een flessenwarmer en een Zilmeta déjeuner. Ook nu was ze er weer ondersteboven van.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 1