Gemeente Zevenhuizen Bijstand en Schoolverlaters beneden 21 jaar. Éénmalige uitkering 1981 Aan houders van een rijbewijs BURGERLIJKE STAND BOUWPLAN UIT DE RAAD AGENDA Collecteschema HINDERWET Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen zijn voornemens om op de aanvraag van de heer A. Biemond, Knibbelweg 9 te Zevenhuizen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een fok- en mestvarkensbedrijf aan de Knibbelweg 9 positief te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen ter secretarie ter inzage vanaf 28 september 1981 tot 12 oktober 1981 elke werkdag vanaf 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na verloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, elke werkdag van 10.00 tot 12.00 uur. De aanvrager en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan burgemeester en wethouders van Zevenhuizen. Voorbereidingsbesluit "Dorpsstraat" (centrum). Ter gemeentesecretarie van Zevenhuizen ligt voor een ieder ter inzage het raadsbesluit van 17 september 1981, nummeró, waarbij is bepaald, dat: I. een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Dorps straat" (oostelijk gedeelte tegenover het gemeentehuis), zoals dit rood omlijnd is aangegeven op de bij het besluit behorende tekening; II. het binnen het onder I. aangewezen gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders verboden is terreinen of paden te verharden, dan wel funderingen of betonvloeren en andere constructies en installaties aan te brengen; III. de onder II. bedoelde werken of werkzaamheden slechts toelaatbaar zijn, indien daardoor de aan het onder I. bedoelde plan te geven bestemming niet zal worden bemoeilijkt of belemmerd. De regeling voor schoolverlaters is veranderd: voortaan kunnen schoolverlaters beneden de leef tijd van 21 jaar pas na een halfjaar wachttijd in aanmerking komen yoor een eigen bijstandsuitkering als zij nog werkloos zijn. Tot dan zijn zij - net als tijdens de opleiding - voor het levensonder houd aangewezen op de ouders. De wachttijd begint aan het eind van het kwartaal waarin men met de opleiding is opgehouden. Is dat omstreeks de zomervakantie het geval geweest, dat gaat de uitke ring in op 1 januari (en niet op 1 oktober zoals tot nu toe meestal het geval was). Deze regels gelden zowel voor thuiswonenden als voor hen die tijdens hun opleiding niet bij hun ouders woonden. Gedurende de wachttijd kan geen bijstand wor den gegeven, dus ook niet als de schoolverlater zelfstandig woont. Kinderbijslag Omdat door deze nieuwe regels schoolverlaters beneden 21 jaar langer voor de kosten van levens onderhoud op hun ouders zijn aangewezen, wordt de Algemene Kinderbijslagwet gewijzigd. Ueze wijziging komt erop neer dat gedurende de wachttijd de kinder bijslag ([enkel- of meervoudig) 'doorloopt'. Dit echter alleen als de schoolverlater zich tijdig als werkzoekende heeft laten inschrij ven bij het gewestelijk arbeids bureau en ook ingeschreven blijft. Als de schoolverlater meeverze kerd was voor de Ziekenfondswet blijft dat in de wachttijd zo. Belangrijke punten - De vastgestelde wachttijd blijft gehandhaafd, ook als men in deze periode enige tijd gewerkt heeft; - Voor werklozen beneden 21 jaar die uit het buitenland afkomstig zijn of daaruit terugkeren geldt dezelfde wachttijd. Deze gaat in aan het einde van het kwartaal waarin men in Nederland aankwam; - Een 'normale' buitenlandse vakantie doorbreekt de wacht tijd van een schoolverlater niet. Bij langdurig buitenlands verblijf geldt dezelfde regel als voor uit het buitenland afkomstige werklozen; - Vanaf 21 jaar geldt de wachttijd niet. Dan wordt aangesloten bij de termijnen voor de studiefinan ciering, ook als deouders die op leiding zelf betaald hebben. Zoals wellicht door middel van de persmedia reeds is vernomen, is van rijkswege besloten om ten behoeve van de koopkracht aan gezinnen, die niet meer dan één minimum-inkomen hebben, een éénmalige uitkering te geven. Voor de éénmalige uitkering kan men alleen in aanmerking komen, indien men behoort tot één van de volgende categorieën: categorie I: een gehuwde, die met de echtgenoot een eigen huishou ding voert; men behoort eveneens tot die categorie, indien men met een ander samenwoont gelijk een echtpaar en een uitkering voor een echtpaar ingevolge de Algemene Bijstandswet ontvangt; categorie II: een ongehuwde, die een eigen huishouding voert en bovendien tenminste één kind heeft, voor wie recht op kinder bijslag bestaat vanaf het eerste kwartaal 1981. Voorts gelden onder meer nog de navolgende voorwaarden: 1. Voor echtparen geldt, dat men sinds 1 januari 1981 gehuwd moet zijn; 2. Voor echtparen geldt voorts, dat de beide echtelieden een geza menlijke huishouding moeten voeren, die al op 1 januari 1981 bestond; 3. Voor gehuwden èn ongehuw- den geldt, dat men een eigen zelf standige huishouding moet voe ren. Daarvan moet op I januari 1981 ook al sprake zijn. Dit houdt in, dat het recht op een uitkering vervalt, wanneer men in een be jaardenoord, een verpleeginrich ting of een verzorgingstehuis verblijft; 4. Onder een ongehuwde wordt verstaan de weduwe of weduw naar, de ongehuwde, de gehuwde, die duurzaam gescheiden is en de gehuwde, die niet meer met de echtgenoot of echtgenote een gezamenlijke huishouding voert; 5. Aanvragers en hun gezinsleden moeten op 1 januari 1981 en ten tijde van de aanvraag in Neder land woonachtig zijn. Aanvraagformulieren voor een dergelijke uitkering zijn vanaf woensdag 23 september 1981 ver krijgbaar bij het postkantoor in deze gemeente. Na invulling en ondertekening van de aanvraag dient men het formulier in de bijbehorende enveloppe te zenden naar de gemeente, alwaar men in het bevolkingsregister is inge schreven. Men dient daarbij be- wijsstUKken, waaruit de inkom sten blijken, mede te zenden, zoals bijv. loonstrookjes, dagafschrif ten van bank of giro enz. Bewijs stukken worden niet teruggezon den! De aanvraag dient vóór 31 okto ber 1981 bij de gemeente, alwaar men is ingeschreven, te worden ingediend. De aanspraak op de uitkering vervalt namelijk wan neer men de aanvraag na 31 oktober 1981 indient. De bedoeling is, dat men de uit kering, zo men daarvoor uiteraard in aanmerking komt, nog dit jaar ontvangt. Slechts indien de aan vraag aanleiding tot vragen geeft, kan het gebeuren dat de uitkering op een later tijdstip wordt uit betaald. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de gemeente secretarie, afdeling sociale zaken. Let er vooral op dat uw rijbewijs geldig blijft. Het rijden met een verlopen rijbewijs is niet alleen een strafbare overtreding. Het kan u in verzekeringskwesties zelfs voor bijzonder onaangename gevolgen plaatsen. Bovendien bent u ver plicht nogmaals rijexamen te doen als de geldigheidsduur met meer dan een jaar is overschreden. Zorg er daarom voor dat u de formulieren (waaronder de Eigen Verklaring) voor de vernieuwing van uw rijbewijs op tijd verstuurt. Het kan u veel problemen bespa ren. Dat is extra belangrijk indien u zich n.a.v. de Eigen Verklaring tot een arts moet wenden. (Hier onder valt óók iedereen van 60 jaar en ouder.) Dan moet u zelfs rekening houden met een aan- vraagtermijn van minimaal 3 maanden. De hoeveelheid aanvra gen bij de Geneeskundige afdeling van de Stichting CBR is namelijk overstelpend. Daarom kan de afhandeling van uw aanvraagfor mulier nogal lang duren. Wees daar vooral op voorbereid. Om in het bezit te blijven van een geldig rijbewijs is het raadzaam de Geneeskundige Verklaring dus minimaal 3 maanden vóór het verstrijken van de geldigheids duur aan te vragen. Behoeft u zich voor de aanvraag van de Geneeskundige Verklaring niet tot een arts te wenden, dan duurt de behandeling bij het CBR niet langer dan 14 dagen. Wilt u algemene informatie over de vernieuwing van het rijbewijs, stuur dan een briefkaart en vraag de folder 'Vernieuwing Rijbewijs" aan. (C.B.R., Postbus 5301, 2280 HH Rijswijk). GEBOORTEN Marjolein, dochter van: Van der Pijl, Peter en: Jansen, Diane. Paulina Soetje, dochter van: Van Vliet, Hendrik J. en: Dijkshoorn, Maria. OVERLEDEN Korpershoek, Cornelia Elisa, we duwe van: Van den Broek, oud 80 jaar, op 8 september 1981. Zijderhand, Teunis, oud 78 jaar, op 8 september 1981. Van Berkel, Wilhelmus, oud 66 jaar, op 8 september 1981. Van der Lingen, Johanna Petro- nella, echtgenote van: Van Berkel, oud 67 jaar, op 8 september 1981. HUWELIJKEN Krijgsman, Hendrik Adrianus en: De Groot, Jacoba. Tot maandag 5 oktober 1981 ligt voor een ieder ter inzage de bouw- aanvraag van de heer G. Ver boom, voor het oprichten van een loods en de aanleg van een par keerplaats op het perceel Brede- weg 30, kadastraal bekend ge meente Zevenhuizen, sectie B bis, nr. 2071. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde bouw vergunning te verlenen met toe passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld gedurende bovengenoem de periode schriftelijk bezwaren tegen dit bouwplan bij burgemees ter en wethouders in te dienen. In de openbare raadsvergadering vasn 17 september 1981 is, na de beëdiging van mevr. B.M. Spek man als raadslid in de vacature van mevrouw J.A. Groeneweg- Visser, onder meer besloten tot: - benoeming van mevr. B.M. Spekman in de commissie On derwijs en Welzijn; - aanwijzing van de heer H.J. de Jong in de vacature van mevr. B.M. Spekman, als gemeentelijk vertegenwoordiger in het bestuur van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen; - afwijzing van het verzoek van het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland om toekenning van subsidie voor het jaar 1982; - het verklaren dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor een gebied ten oosten van de Dorpsstraat; - het sluiten van een overeenkomst met de A.N.W.B. inzake de bij- drage-regeling met betrekking tot de bewegwijzering; - wijziging van de Vuurwerkver ordening; - benoeming van mevr. C.D.M. van Gein-van Weers als vakleer kracht aan de openbare lagere school 't Reigerbos"; - het verlenen van medewerking zoals bedoeld in de Lager-onder- wijswet 1920 voor de aanschaf fing van een nieuwe methode voor het vak biologie ten behoe ve van de bijzondere lagere school "De Nessevliet";. Dinsdag 20 oktober 1981 Vergadering van de commissie Openbare Werken en Bedrijven Aanvang 19.30 uur. Donderdag 22 oktober 1981 Vergadering van de commissie Onderwijs en Welzijn Aanvang 15.30 uur Maandag 26 oktober 1981 Vergadering van de commissie Financiën e.a. Aanvang 19.45 uur. 21-27 september 1981: Prinses Beatrix Fonds; 28 september-4 oktober 1981: Dierenbescherming; 5 tot 11 oktober 1981: geen collecte; 12 tot 18 oktober 1981: Zwak zinnigenzorg.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 2