KnABBEIFHRin dierendag - extra aanbiedingen DE DORPSKRANT FELICITEERD: Twee echtparen met hun 50-jarig huwelijksfeest. "Swanla-Hoe ve" Fruitbedrijf "Swanla-Hoeve" REDELIJKE START Z.T.T.C. Bekerwedstrijd V&A tiaar een ieder met leuende haue Fa. W. v.d. Vlist DAMES OP HET MATJE Molentochten B.V. Hotel Vos bruidspaar Van Reeuwijk-v.d. Spek bruidspaar Geuze-Stokman Hoera!! de Nrd. Dwarsweg is klaar, dus daarom weer gezellig naar de Ui,; Het adres voor Fruit, Groente en Aardappelen WINTERPEEN, rode of witte KOOL per kg 0,90 JAMES GRIEVES, groot 2 kg. 2,80 BOSPEEN 2 bossen 2,75 Hand- en stoofperen, Goudreinette, Cok's, notaris appelen enz. zijn plukvers te verkrijgen op MAAK ER EEN FEEST VAN.... WIJ DOEN HET OOK! Knibbelweg8 Zevenhuizen(ZH)Tel.0l802-l228 c'I)e nieuwe cTWodeklankeiij 3-banden titel voor Herbert Baas Een dag vol verrassingen zal het gisteren (donderdag) geweest zijn voor Jan van Reeuwijk en zijn vrouw Leentje v.d. Spek. Ter gelegenheid van hun 50-jarig huwelijksfeest werd door de kinderen een bus besteld, precies op de trouwdatum 24 september, om met de familieleden een dagje uit te gaan. Het gezelschap bestond uit ca. 30 personen. Het reisdoel werd zorgvuldig geheim gehouden, zodat ook wij, bij het ter perse gaan van dit blad hier niets over kunnen verklappen. Bruidegom Jan is een geboren en getogen Zeven hu i'zenaar. Van z'n veertiende af was hij werkzaam in de levensmiddelenzaak van zijn vader, waar hij met z'n zestiende alleen voor stond omdat broer Jo 'onder de wapenen' moest. Samen met hem dreef hij bijna zestig jaar de levensmiddelenzaak van De Spar, tot 1965, toen hij overging naar de fam. v.d. Berg. "Hel was toen, voor de oorlog, wel even anders dan tegenwoordig; met paard en wagen ging je erop uit, door weer en wind", stelt Van Reeuwijk. Op z'n 63e jaar begon hij nog een slijterij, tegenover het doktershuis in de Dorps straat, waar hij, zowel als zijn vrouw, veel plezier aan beleefde, door het contact met de klanten. Twee jaar geleden vonden ze het welletjes en sloten de winkel, ter gelegenheid waarvan ze al eens in de Dorpskrant kwamen. Mevrouw van Reeuwijk: "Het waren de mooiste jaren van mijn leven". Ook de bruid is opge groeid in Zevenhuizen, maar geboren werd ze in Zoeterwoude. Op Koninginnedag hebben ze elkaar voor het eerst ontmoet. "Dat zal geweest zijn toen ik een jaar of achttien was", verklapt mevrouw van Reeuwijk. Toen zij 23 was en Jan 28 gingen ze trouwen. Het huwelijk werd in het Zevenhuizense gemeentehuis voltrokken en ingezegend in de Hervormde kerk door de toenmalige bekende predikant ds. Tak. Leuk verzonnen is de uitnodiging die aan de familieleden voor het 50-jarige huwelijksfeest werd verzonden. Een trouwfoto, waarop de bruid er zeer elegant uitziet "Daar heeft mijn tante voor gezorgd", vertelt de bruid "toen ik 10 jaar was verloor ik m'n moeder. Voordat ze stierf vroeg ze m'n tante, omdat ik enig kind was, te zorgen dat ik een mooie bruidsjapon kreeg". Trots is ze op het feit dat ze na twee heupoperaties, vier jaar geleden, weer zo goed kan lopen. Vervelen doen ze zich beiden nooit. Mevrouw Van Reeuwijk houdt van breien, borduren en bakken en meneer Van Reeuwijk hengelt graag. Trouw bezoekt hij ook de wekelijkse bridge-avonden in het dorpshuis. "Jammer vindt ik dat ik nu overal zo'n beetje de oudste ben", vindt hij. Ook kookt hij graag eten, wat hij twee jaar geleden geleerd heeft toen de winkel gesloten werd. "Geen kunst aan", meent hij "alleen lijkt het me wel een opgaaf om voor een groot gezin te koken, voor dergelijke moeders neem ik m'n petje af'. Rest nog te vertellen dat het levenslustige bruidspaar drie dochters heeft. Twee van hen wonen met hun man in Bleiswijk en één in Zevenhuizen. (Twee schoonzoons halen af en toe de Zevenhuizense pers Samen zorgden ze voor kleinkinderen; op hen is het bruidspaar bijzonder gesteld. Abraham Geuze en Johanna Stokman trouwden vijftig jaar geleden op 1 oktober in het gemeentehuis van Poortvliet op het eiland Tholen. Bram Geuze woonde niet in Poortvliet maar is afkomstig uit Oud-Vossemeer. De eerste ont moeting dateert van de kermis in Oud-Vossemeer. De bruidegom was 28 jaar en de bruid vier jaar jonger toen zijn trouwden. Na hun huwelijk bleven ze op het eiland wonen tot ze genoodzaakt waren dit te verlaten met hun 12-jarige zoon. In 1944 werd namelijk een gedeelte van Zeeland moedwillig onder water gezet, iets wat met de oorlogsvoering te maken had. Ze moesten toen evacueren. In Boskoop genoten ze enkele tijd onderdag bij mevrouw's zuster, en spoedig daarna konden ze een gedeelte van een huis huren, waar hun tweede zoon geboren werd. Na 17 maanden trokken ze in een definitieve woning aan de 6e Tochtweg in Waddinxveen. Zoals ook in Tholen oefende hij hier het beroep van landarbeider vele jaren uit van 1945 tot 1963. Daarna verhuisden ze naar Zevenhuizen naar de Onderweg waar de heer Geuze tot z'n 65-stejaar (5 jaar) bij landbouwer Verburg werkte. Tot 1975 mocht het echtpaar daar blijven wonen. Nu wonen ze alweer 6 jaar op een boyenwoning aan het Begoniaplein en genieten van een welverdiende rust.s Bruid Wanna heeft altijd weinig tijd voor hobby's gehad, omdat ze vaak haar man meehielp of bij die en gene in de huishouding hielp. En werd er een beroep op haar gedaan, dan was het nooit tevergeefs; ook nu nog weieens, want ze weet haar handen uit de mouwen te steken, en aan te pakken. Nu vindt ze zichzelf te oud om nog hobby's aan te leren, alhoewel ze wel breit, maar dat beschouwt ze niet als hobby. De bruid is zeer vitaal, doch haar man is de laatste twee jaar wat slecht ter been. Het echtpaar heeft twee kinderen gekregen, allebei zonen. De één woont in Zuid-Beveland en de ander in Zevenhuizen. Beiden hebben één kind, zodat de kinderschare op 3 oktober, wanneer het huwelijksfeest bij de Zevenhuizense zoon aan het Weideplantsoen gevierd wordt, niet al te groot zijn. Van de familie van de bruid is er van de negen kinderen niemand meer in leven. Het afgelopen jaar verloor zij drie zusters. Mede daarom werd besloten de feestelijkheden niet uitbundig te maken. Bruidegom Bram komt uit een gezin van vier kinderen, die allemaal nog in leven zijn. De broer en de twee zussen zullen, als hun gezondheid het toelaat, ook op 3 oktober van de partij zijn. DEZE WEEK REKLAME VAN; SPERCIEBONEN (geniet er nog even van)per kg. ƒ1,95 WITLOF vanaf, per 1/2 kg. 1,75 Knibbelweg 27 - Zevenhuizen - 01802-1307 woensdagmiddag gesloten; zaterdag tot 17.00 uur geopend. In de week van 13 tot 19 september ging de nieuwe tafeltenniscompetitie van start. Een aantal wijzigingen in vergelijking met vorig seizoen vonden plaats. Enkele nieuwe gezichten in de competitie namen de plaats in van andere spelers. Ondanks dit alles begint ZTTC de competitie met 4 senioren-teams en 2 junioren-teams. Zoals gezegd begon de competitie op 13 september. De junioren staken van wal met een goede en een uitermate slechte prestatie. De slechte was afkomstig van het eerste junioren team. Zij gingen ten onder in de uit- Het eerste herenteam van V&A zal zaterdag 26 september om 17.00 uur in Dorpshuis Swanla spelen tegen ere- divisionist Ubbink/Orion uit Doeti- chem. Zij spelen deze wedstrijd in het kader van de Nationale Beker, in de vierde ronde. De V&A-heren zullen het erg moeilijk krijgen tegen de beker-finalist van vorig jaar. De wedstrijd wordt geleid door de scheidsrechters M. Vuylsteke en J. Koehorst. Het Zevenhuizense publiek kan dan kennismaken met de heren-selectie van trainer-coach Cees van Zweeden, alweer voor het 5e jaar in Zevenhuizen Deze selectie, bestaande uit 10 man is al vanaf begin augustus in training en heeft wat wijzigingen ondergaan. Maarten Verdonck is naar Starlift gegaan, hiervoor terug kwamen bij V&A twee spelers: Rik Brongers (af komstig van ere-divisie ploeg Valken berg/M) en Marten Kingmans (af- wedstrijd tegen II.AC uit Gouda. Er werd verloren met 8-2. Alleen Jan van Vliet bleef staande en won twee partij en. Rob Kegel en Rik de Koning kwamen niet tot winst. Het tweede junioren-team won van TTVN uit Nieuwkoop. Er werd gewonnen met 6-4. Marianne de Vogel speelde een goede wedstrijd en had een belangrijk aandeel in de winst. Zij won nl. 3 partijen. Marc van Leeuwen won er 2 en Frans Willem van der Weerdt won in zijn eerste competitiewedstrijd gelijk 1 partij. Bij de senioren versloeg het eerste NKFW Zij wonnen met maar liefst 8-2. De punten werden gemaakt door Ad van Heyningen, 3 maal, Mare Konings, ook 3 maal en Erik Hammega stelde teleur met maar slechts I overwinning komstig van LUSV), die samen met de oude V&A-spelers: Hans Stam, Niek Nobbe, Jan Poot, Jan Rodenburg, Jos Hommels, Tijs Swets en Harry Heyerman en Harry Hack de tien volmaken. De verzorger is ook dit jaar weer Erroll Sirre. Ook bij de andere teams van V&A zijn wijzigingen gekomen; zo zullen de junioren van vorig seizoen het nu in de senioren-klasse waar moeten maken. Dit kan gebeuren onder de trainers Hans Stam (Heren 2) en Rik Bron gers (Heren 3,4 en 5). Het tweede herenteam bestaan uit de spelers van het vorig seizoen buiten Harry Hack en Jan v.d. Linde, maar hiervoor zijn de jeugdige talenten in de plaats gekomen. Bij de dames-afdleing zijn de selec ties wat smaller geworden. Bij het eerste damesteam is Marielle v.d. Hoeven afgevallen. Hiervoor in de plaats zijn er een aantal jeugdige talenten, die een kans krijgen onder leiding van trainer-coach Willem Jan van Yperen. Bij de lagere damesteams het 5e en 6e, is de selectie uiterst smal. DINSDAG 29 SEPTEMBER IN MOERKAPELLE (Dorpsstraat) VRIJDAG 2 OKTOBER IN ZEVENHUIZEN (Markt) ZATERDAG 3 OKTOBER KNABBELFARM (Knibbelweg) Maandag de gehele dag gesloten 'N LEUK MODE-IDEETJE De 100% wollen plooirok met aktueel randdessin. gaat prima samen met de romantische blouse met veel roesjes. Rok 159,- Blouse 98,- Dorpsstraat 24 - Moerkapelle Het tweede stak ook goed van wal met een thuisoverwinning op het GoudseGS'78. Wint Zielman en Ernst de Vogel wonnen ieder twee maal en ook wonnen zij samen de dubbel. John Walter kwam l maal tot winst. Het derde ging onderuit tegen Reeuwijk. Harry Eiting won 2 maal, Henk Pelleboer l maal en Silvia M arkus kwam niet tot winst. Zodoen de kwam de einduitslag op 7-3. Her vierde dat vorig jaar promo veerde gaat een heel zwaar seizoen tegemoet wat al gelijk bleek uit de eerste wedstrijd. Men verloor van Flamingos met 9-1. Ries Markus kwam l maal tot winst. Ger Jansenen Wes Haan kwamen niet tot scoren. Hier zouden nog wel wat dames bij kunnen. Bij de jeugd zwaait Jan v.d. Wel ondermeer de scepter. Hier loopt alles weer op rolletjes; ook zij hebben al een groot oefenprogramma achter de rug en nog steeds spelen zij tot de compe titie op 3 oktboer begint, oefenwed strijden. Deze zaterdag spelen de juniorenteams wedstrijden voor de jeugd-beker. De meisjes spelen om 13.15 uur in het Dorpshuis tegen Wei devogels uit Bleiswijk en de jongens in Bodegraven tegen Flits. De mini-vollebal-afdeling van V&A krijgt komend seizoen weer nieuwe impulsen; dit wordt gedaan door Ben van Yperen, die het mini-volleybal in Zevenhuizen een aantal jaren geleden op poten heeft gezet. Deze mini- afdeling heeft de grootste zorg van de vereniging, het is immers de toekomst en met de komst van Ben van Yperen als supervisor kan dit weer een stimu lans voor het volleybal bij de jeugd betekenen. Uiteraard zal de hulp van de ouders bij de jeugd onontbeerlijk zijn en blijven maar er wordt veelvan verwacht. Jan Timmers, van sportinstituut Neels begint donderdagavond 1 okto ber met een cursus zelfverdediging voor dames van 12 lessen. De les begint om 21.30 uur. Inschrijven kan men zich hiervoor donderdag in de sporthal van Dorpshuis Swanla vanaf 15.30 uur. Wandelsportvereniging Margriet uit Nieuwerkerk organiseert zaterdag middag de jaarlijkse molentocht. De competitie is deze week weer begonnen. Biljartvereniging Hotel Vos is met 5 teams vertegenwoordigt in deze competitie: één driebanden team en 4 libre teams. De indeling is als volgt: Hotel Vos 3B: W.P. Baars, H. de Mooy en B. Kwak; Hotel Vos I: T. de Mooy, R.v.d. Broek en H. Baas; Hotel Vos 2: Ad Vis, F. den Toom, b' Hoogendijk en K. Heemsbergen; Hotel Vos 3: C.v. Tol, C. Engelvaart, M.E. Boone en M.v.d. Pol; Hotel Vos 4: P.J. Schmidt, K. Gravesteijn, H. Jongeneel en D. Gravesteijn. Wim Baas, Bram Kwak en Herbert Baas hebben van de voor-wedstrijden 3e klas-driebanden gespeeld. Alleen Herbert Baas plaatste zich voor de finale. Na een aantal spannende wed strijden, onder grote publieke belang stelling, werd de Hotel Vos-speler Herbert Baas kampioen van het district Gouda. Het moyenne-verschil bleek beslissend. Nadat de wedstrijd leider dit had uitgerekend bleek het verschil elf-duizendste moyenne in het voordeel van Herbert Baas. Disctrict-voorzitter Ooms reikte hem het ere-metaal uit.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 5