Damesvoetbal bij v.v. Groeneweg floreert Supportersclub V&A Zevenhuizen "TARZAN" IJSCLUB OPGEVALLEN! Z.T.T.C. 't Praethuus" - geschiedenis erwtensoep damescommissie terug van weggeweest voetballen is slecht voor dames.... geen onderscheid sponsor nog slechts één team kans op kampioenschap clubkampioenschap s- Dat het goed gaat met de damesafdeling van voetbalvereniging Groeneweg blijkt wel uit de resultaten die worden geboekt. Dit jaar wonnen de dames de K-N VB.-afdelingsbeker, door op 31 mei met 4-1 te winnen van Nieuwkoop Onlangs speelden ze weer fortuinlijk in de eerste wedstrijd van dit seizoen, waar bij weer de beker van de afdeling inzet is. (Als de beker driemaal door Zevenhui zen gewonnen is mogen ze hem houden). De Groeneweg-dames wonnen met 18- 0 van Oudewater. Als we op berichten en de prestaties afgaan, dan zou er best gesteld kunnen worden dal de damesafdeling van Groeneweg één van de beste is uit de streek. Iets wat door voorzitter Jan van Reeuwijk wordt beaamd. "We moeten met een dergelijke uit spraak natuurlijk erg voorzichtig zijn" meent hij "omdat je zoiets eigenlijk van je eigen club niet mag zeggen, zonder voor verwaand uitgemaakt te worden". Bereidwillig en met gepaste trots licht hij het doek op van de sectie damesvoetbal, zodat de schijnwerper in da Dorpskrant dit keer eens op deze dames is gericht. april 1970 begon onder leiding van Henk Boerop een aantal enthousiaste dames onderlinge wedstrijden te spelen. Omdat 'voetballende vrou wen' een nieuwtje was, kwam er in het begin een enorme toeloop. T oen de jus er wat af was, bleven er voldoende dames over voor één team. Na die eerste wedstrijdjes werd er in het sei zoen 1971-1972 een proefcompetitie Van de K.N.V.B., afdeling Gouda ge houden. Aanvankelijk nam de K.N.V.B. een afwachtende houding in omdat het vreemd aan de orde van de dag was. De Groeneweg-dames waren zo'n beetje één van de eerste uit de streek die de voetbalschoenen aan trokken, Van de begin-jaren is er wei nig -of niets- op papier vastgelegd, zodat Jan van Reeuwijk het voorna melijk van zijn geheugen moet hebben "Het eerste jaar speelden ze hier en daar eens. De officiële competitie begon in het seizoen '73-'74", weet hij zich te herinneren. Na een viertal jaren vond er een wisseling van trainer plaats. Hein de Jong volgde Henk Boerop op. Hein was al trainer bij de heren en is in totaal 12'/2jaar bij v.v. Groeneweg geweest, waarvan 7 jaar als trainer van de dames, tot het sei zoen '80-'81. Dit seizoen is Maarten Strijdhorst als trainer begonnen. In het tweede jaar van de competitie werden de dames kampioen om dit diverse malen te herhalen. "Zolang de Groeneweg-dames in de afdeling Gouda speelden, werden ze kampioen (behalve in het eerste seizoen). In het seizoen '78-'79 werd er begonnen met een proefcompetitie in 'interregionaal' verband met clubs uit de afdelingen Rotterdam, Den Haag, Leiden en Gouda. De beste in de interregionale competitie kwam aan het eind tegen de kampioen van de afdeling Gouda, nl. Lekkerkerk, en ook nu weer werden de Groeneweg-dames kam pioen. De proefcompetitie werd nog niet direct omgezet in een officiële, zodat de dames uit Zevenhuizen weer een jaar terug in de afdeling Gouda speel den. Prompt werden ze weer kampi oen. Het jaar daarna ('80-'81werd er officieel begonnen met een competitie in interregionaal verband (dus buiten de eigen afdeling). Deze competitie wordt georganiseerd door de K.N.V.B afdeling Leiden. "Het gaat uitste kend", horen we, "vorig jaar eindig den ze op een goede vierde plaats. We hopen dit seizoen op een goede mid denmoot, met het zicht op boven mee te draaien", verklaar Jan van Reeu wijk optimistisch. Omdat hij niet het gras voor de voeten van anderen weg wil maaien en steeds aan het woord wil zijn, verlaten we de commissiekamer in het clubgebouw en begeven ons naar de kantine, waar juist erwtensoep wordt geserveerd. Gretig wordt de warme en smakelijke snert door de dames, die juist hun wekelijkse training achter de rug heb ben, opgelepeld. Typerend voor de goede sfeer die er heerst, blijkt de moeder van één van de jongedames hiervoor gezorgd te hebben. "De vol gende keer tracteert mijn moeder op bruine-bonen-soep", belooft een lid van de damescommissie. Voor zover we over bepaalde punten 'het damesvoetbal betreffende' nog niet door Jan op de hoogte waren ge bracht, horen we het van de andere leden van de damescommissie. Jan, zijn vrouw Jep, Agnes Zweere en Henk Boerop zijn zo'n beetje de steen leggers van het damesvoetbal in Ze venhuizen. Agnes is sinds een jaar gestopt met actief voetballen en is bestuurslid van de v.v. Groeneweg. Ze begeleidt met Jep de jeugd (meisjes) naar en tijdens wedstrijden. Agnes is dan 'vlaggenist'. Jep van Reeuwijk is sinds het begin, 6 jaar geleden, trainster van de meisjes. Er zijn 15 meisjes in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar. Als een meisje 14 jaar wordt kan ze naar het damesvoet bal, maar ze mag ook, indien ze b.v. wat klein van stuk is, nog een jaartje bij de meisjes blijven. "We zouden best graag meer meisjes wjllen trainen,, maar het probleem hierbij is eigenlijk" de begeleiding. Trainingsruimte heb ben we wel voldoende", horen we van Jep. Aan het tafeltje van de dames commissie tellen we drie in plaats van vier vrouwen. Jep, Tonnie Vurens en Connie Heemsbergen. De vierde, Conny Baas, blijkt niet aanwezig. Zij is de secretaressen van de damessectie. Als we zo eens rondkijken tellen we zo'n 20 dames, die met frisgewassen haren, nat van de douche na de trai ning. nog wat nablijven in de kantine. "Ja, dat klopt", vertelt één van de commissieleden "we trainen altijd gelijk, het eerste en het twee team". Dit tweede team, dat pas één seizoen draait, blijkt ook van wanten te weten. Het staat nl. uitstekend geklasseerd op de ranglijst vanwege de goede pres- tatis. (iets was ook bij de meisjes het geval is). Dit tweede elftal speelt in de afdeling Gouda van de K.N.V.B. In totaal tellen beide teams 27 dames, die niet allen uit Zevenhuizen komen. Hoewel er in tal van plaatsen afdelin gen dames-voetbal zijn, is dat uiter aard nog niet overal het geval. Neem daarbij de goede teamgeest die heerst bij de voetballende dames van Groe neweg, de goede spelprestaties en de activiteiten, zoals toernooien, die op touw worden gezet, voorwaar een trekpleister voor voetballustige meis jes en dames uit de regio. Nadenkend aarzelen de commissieleden bij het op noemen van de plaatsnamen en ver melden: "Boskoop, Nieuwerkerk, Moerkapelle en Bleiswijk", als plaat sen waarvandaan de dames komen. Niet alleen jonge dames zitten er op de voetbal, ook 'moeders' van achter in de dertig met opgroeiende kinderen, alhoewel die niet zo dik gezaaid zijn, want de beide teams bestaan toch in hoofdzaak uit jonge dames, slechts een achttal is getrouwd. De wedstrijden van de meisjes worden altijd op zaterdag gehouden, en die van de dames op zondag. "Als we thuis spelen beginnen we altijd om 10.30 uur, dan heb je nog wat aan je zondag, maar als we uit spelen is het baak pas middag, jammergenoeg", vertelt Connie. Dit seizoen is de 40-jarige Maarten Strijdhorst, na een jaar weggeweest te zijn naar v.v. Floreant (Boskoop) te ruggekomen naar v.v. Groeneweg, om de dames te trainen. Vrolijk lachend verklaart hij 'best tevreden te zijn over zijn meisjes' en weet (op onze vraag hierover) geen spectaculaire beleve nissen over hen te vertellen, omdat hij nog maar zo kort bij de dames is. Omgekeerd heerst er ook tevreden heid over de trainer. "H ij heeft er goed de wind onder en beheerst de situaties goed", horen we van Tonnie, die knik kend door de anderen wordt bijge vallen. Joop Metselaar schuift ook bij aan de tafel. Voor het tweede seizoen is hij begeleider van de dames, wat hem wel aanspreekt. (Misschien ook omdat zijn dochter voetbalt?) Van Jan van Reeuwijk horen we nog dat het echt indertijd nog niet meege vallen is om een dames-voetbal-afde ling te starten. "Er was grote aversie vanuit de mannenhoek. Het praatje deed de ronde dat het slecht zou zijn voor vrouwen, want dan zou de baarmoeder kantelen en konden ze geen kinderen meer krijgen. Iedereen die maar enigszins gezaghebbend was in voetbalkringen meende, toen het in opkomst was, een waarschuwende vinger te moeten heffen. Maar waar om zouden dames niet voetballen? Ze spelen toch ook hockey, tennis of volleybal? En zeker bij hockey en volleybal gaat het er niet minder flink tegenaan dan bij voetbal. Gelukkig gaat men voetballende vrouwen als normaler beschouwen. Het is een groeiende loot aan de K.N.V.B.-boom die zich aan alle kanten ontwikkelt en niet meer weg te denken is". Van de voetballende dames van v.v. Groeneweg horen we dat ze het ook op prijs zouden stellen als het onder scheid in het spel, met name de spel regels opgeheven werd. Vrouwen kun nen het best net zo goed als mannen en zeker zolang volhouden", verklaart één van de dames,wat door hun voor zitter wordt beaamd. "Fysiek kunnen vrouwen dit zeker net zo goed, maar zoiets heeft tijd nodig om naar toe te groeien." Van bovenaf zou iets derge lijks als een ênquete bij de afdelingen binnen moeten komen. Het onder scheid tussen heren en dames ligt voornamelijk in de speelduur. De dames voetballen 2 x 35 minuten (de heren 2 x 45 minuten) De dames ge bruiken daarvoor een bal. aange-duid met nummer 4 (lichter) en de heren nummer 5. Zoals iedereen wellicht weet, bestaat er sinds juni jl. een V&A supporters club. Deze is opgericht om de teams van V&A te steunen. Deze steun is met name gericht op het le herenteam maar ook andere teams zullen in de loop van het seizoen gesteund worden Het le herenteam draait op het ogen blik ontzettend goed in de le divisie en daarom is het zaak de mannen extra toe te juichen tijdens hun verrichtin gen. Voor a.s. zaterdag staat de belangrijke wedstrijd tegen SDO, één van de koplopers, op het programma. De wedstrijd begint, in tegenstelling met andere thuiswedstrijden, al om 5 uur in het dorpshuis. Via deze weg roepen we iedereen op om zaterdag te komen en de mannen toe te juichen. De jeugd doet er goed aan om toeters, bellen en andere herrie-materiaal mee te nemen, want dan kunnen we alvast oefenen voor de nog belangrijkere thuiswedstrijd te gen Radius uit Gouda op 12 december De supportersclub gaat van die wed strijd een gigantische happening ma ken, en We zijn zelfs al een huisorkest aan het formeren, waarvoor we nog een drummer zoeken (bel 1565). In de week van 30 nov./4 dec. staat er een uitwedstrijd tegen Orawi op het pro gramma, en daar gaat de supporters club georganiseerd heen. Hebt u hier voor belangstelling, kom dan zater dag 28 november naar Heren 1 tegen SDO kijken en u hoort er meer van. Komende week komen leden van de supportersclub bij u langs met artike len van de club, die wellicht leuk als geschenk kunnen zijn. Gaarne tot ziens in Swanla bij V&A Zevenhuizen. Het bestuur. "Laten we vooral Klaas en Tiny niet vergeten", haast van Reeuwijk zich te zeggen, als we aanstalten maken om het gesprek te beëindigen. Ze steunen niet alleen de volleybal en het eerste herenteam van onze voetbalvereni ging, maar ook de dames worden niet vergeten. Onlangs kreeg het eerste elf tal een compleet nieuw tenue, waar voor we Verwey zeer erkentelijk zijn. Dit mag best eens genoemd worden (en zijn Bijbelkennis spuiend:) want een profeet wordt vaak in zijn eigen dorp niet geëerd. We mogen blij zijn met zulke mensen in ons dorp. Het tweede damesteam werd eveneens in het nieuw gestoken, hiervoor werd van de dames een eigen bijdrage gevraagd, waartoe ook de dames van het eerste elftal hun steentje bijdroe gen, om het voor allen financieel draagbaar te maken. Bij ons afscheid horen we dat er best nog was dames en meisjes bij kunnen. Wie belangstelling heeft kan met Jan van Reeuwijk contact opnemen, tel. 1774. Wordt het een ijswinter? Voor een winter met ijs kan de Zeven- huizensche IJsclub niet zorgen, wel voor plezierige omstandigheden en evenementen, zoals schaatswedstrij den op de Rottemeren, als er ijs ligt! Op de algemene ledenvergadering, die hedenavond 27 nov. in De Roerdomp (aan het eind van de Tweemanspol derweg aan de Rotte) wordt gehouden zullen de plannen voor winterse acti viteiten, op en rond het ijs, worden ontvouwd. Ongetwijfeld zal er ook een terugblik worden geworpen op het eeuwfeest, dat eind vorig jaar op uit bundige wijze werd gevierd. Een kleine wisseling zal er in het bestuur plaatsvinden, want aftredend en niet herkiesbaar is mej. A. Koren. Aftre dend en wel herkiesbaar zijn de heren K.P. Verwey, B. Warnders en J. Bazen. De vergadering begint om 20.00 uur. MOERKAPELLE - Op 10 nov. j.l. werden door gymnastiekvereniging Tarzan in Moerkapelle de jaarlijkse onderlinge wedstrijden georganiseerd Verdeeld over diverse groepen tracht ten 125 jongens en meisjes, heren en aspiranten de hoogste plaats in hun groep te behalen. Voor allen die hier aan mee hebben gedaan was een di ploma gereserveerd waarop het be haalde aantal punten stond genoteerd De winnaars, alsmede de behalers van de 2e en 3e plaats ontvingen een medaille. De uiteindelijke resultaten waren: meisjes A: 1. Inez v.d. Scheer, 30 pnt.; 2. Jacqueline Hessing, 29,1 pnt; 3. Marlies Junte, 29 pnt.; meisjes B: 1. Monique v.d. Scheer, 31,7 pnt; 2. Natasja v. Kralingen, 30,7 pnt.; 3. Joyce Gunsing, 30 pnt.; meisjes C: 1. Sandra v. Rijn, 31,4 pnt.; 2. Natanja v.d. Herik, 31 pnt.; 3.Linda Zijder hand, 30.9 pnt.; meisjes D: 1. Bianca den Hertog, 32 pnt.; 2. Ineke Blok, 31,9 pnt.; 3. Marlies v. Vliet, 31,8 pnt. Jongens A: 1. Bas Bautz, 33,2 pnt.; 2. Paul v. Vliet, 32.4 pnt.; 3. Patrick Eenjes, 31,7 pnt.; jongens B: 1. René Vis, 32,7 pnt.; 2. Mark Fraters, 31,7 pnt.; 3. Onno de Vrij, 31,4pnt.; asp. A 1. Yolanda v. Helden, 32,6 pnt.; 2. Joke den Held, 32,1 pnt.; 3. Simone v.d. Vlist, 31,6 pnt.; asp. B: 1. Adeline Verwey, 33,1 pnt.; 2. Emilenne v. Mil, 32,9 pnt.; 3. Janneke de Graaff, 32,8 pnt Heren: I. R.M. Eenjes, 32,7pnt.; 2. C. Vis, 32,1 pnt.; 3. P. Hoogerdijk, 31,3 pnt. Het hoogste aantal punten, zoals uit bovenstaand overzicht blijkt, is op deze dag behaald door Bas Bautz met 33,2 punten. De oefeningen werden op bekwame wijze bekeken door een jury bestaan de uit: Mevr. G. Wiggers; Mevr. A. Ottevanger; Mevr. J. Verbeek alsme de door Mevr. H. Bakker. De onderdelen waarop werd gestre den waren ringen, paard (sprong), lange mat en brug (gelijk of ongelijk). De 16-jarige Paul Metselaar, uit de Rozenstraat, is bij de Stichting Sport club Feijenoord opgevallen door zijn goede spelprestaties bij v.v. Groene weg, tijdens de wedstrijd Feijenoord I (amateurs) en Groeneweg I. Deze week kreeg het bestuur van v.v. Groe neweg een schriftelijk verzoek om toe stemming voor deelname van Paul aan een mogelijke training, en een wedstrijd in de jeugdselectie in het Stadion. Een soortgelijk verzoek kwam enkele dagen later van v.v. Excelsior. Door omstandigheden heeft u de laatste paar weken de resultaten van ZTTC moe ten missen. Het seizoen is bijna aan het einde toe. In het weekend van 27/28 nov worden de laatste wedstrijden gespeeld en dan zal blijken hoe ZTTC dit eerste seizoen doorgekomen is. Dan volgen nu de uitsla gen van de afgelopen 2 weken: Het le juniorenteam heeft zich dusdarig in de nesten gewerkt dat degradatie in ajfu komt. Men verspeelde de overlevingskan sen in de 2e klasse door te verliezen van het ongeveer even sterke Vriendenschaar uit Gouda. Jan van Vliet had totaal geen moeite met zijn drie tegenstanders en won drie maal. Rik de Koning en Rob Kegel konden geen overwinning in de wacht slepen. De dubbel werd nog wel gewonnen maar men kon niet voorkomen dat de totaal overwinning in Gouda bleef, 6-4. De week daarop volgde de moeilijke thuis wedstrijd tegen TTVN uit Nieuwkoop, dat hoog geklasseerd staat. Men ging met 8-2 ten onder. Rik de Koning en Rob Kegel boekten wederom geen overwinningen. Het was Jan van Vliet die één tegenstander de baas bleef. Ook won hij samen met Rik de dubbel. Of dit team het 2e klasseschap behoudt is nog maar de vraag. Het tweede juniorenteam heeftdekansop het kampioenschap vergooid. Ondanks de twee recente overwinningen op BTTV (6-4) en Vriendenschaar (8-2) moeten zij de titel aan Vriendenschaar laten. Misschien kan dit team het volgende seizoen eindelijk eens doorzetten naar de 3e klasse. Bij de senioren is nog één team met een klein kans op de titel. Het kampioenschap is wel niet meer in eigen handen maar hangt af van de prestaties van de concur renten. Het eerste seniorenteam speelde gelijk tegen het sterke Smash uit Schoonhoven. In dit gelijk spel had Ad van Heijningen het grootste aandeel. Hij bleek voor twee tegenstanders te sterk. Mare Koning en Erik Hammega stelden enigszins teleur met maar slechts één overwinning. De week daarna werd de vloer aangeveegd met TTVN. Erik, Ad en Mare wonnen met de maximale cijfers. Dit team zal hoogst waarschijnlijk eindigen in de middenmoot. Het tweede seniorenteam, waar alle hoop nu op gevestigd is won van het Goudse Ilac met.7-3. In deze uitwedstrijd won Wim Zielman drie maal. John Walter kwam ver rassend twee maal tot scoren. Ernst de Vogel bracht het er niet zo goed van af met 1 zege, temeer omdat hij de twee weken daarvoor schitterend speelde. De week hierna volgde de uitermate belangrijke wedstrijd tegen Vriendenschaar. Menging ten onder met 6-4. Wederom was het Ernst die minder presteerde dan normaal. Nu bleken alle tegenstanders te sterk voor hem. Wim Zielman wist de schade beperkt te houden met twee overwinningen. Ook John Walter droeg een steentje bij in de vorm van één overwinning. Ondanks de grote tegenslag tegen Vriendenschaar kunnen ze het misschien maken tegen Smash! Het derde seniorenteam verging met man en muis tegen Kwiek uit Waddinxveen. Harry Eiting was de enige die overeind bleef tegen de overmacht uit Waddinx veen. Henk Pelleboer en Hans Sytsema kwamen geen van beiden tot winst. De week na deze nederlaag werden zowaar, op een wat vreemde wijze, de eerste twee punten binnen gehaald. Eldos uit Lekker kerk kwam niet op dagen. Een telefoontje uit Lekkerkerk bracht Henk, Harry, Hans en Silvia het prachtige nieuws dat de tegen stander zich gewonnen gaf. 10-0 was dus de uiteindelijke overwinning. En zoals een oud spreekwoord zegt: De aanhouder wint. Het vierde seniorenteam werd twee keer achter elkaar verslagen met dezelfde cijfers. Twee keer was het 8-2 in het nadeel van Gert Janssen, Wes Haan enRies Markus. De eerste wedstrijd was tegen Kwiek. In deze wedstrijd wonnen Gert en Wes éénmaal. Ries scoorde niet. Een week later redde Gert Janssen in zijn eentje de eer met twee overwinningen. Nu waren Wes en Ries samen de 'under-dogs'. Verder staat het clubkampioenschap op het programma. De clubkampioenschap pen voor de senioren zijn gepland op 2 vrij dagavonden en een zaterdagmorgen. De data zijn 4, 11 en 12 december. Het is de bedoeling dat iedere deelnemer tot en met de finaleochtend (zaterdag) meedoet. Iedereen weet dan welke plaats hij/zij in de einduitslag inneemt. Voor de junioren worden twee zaterdag ochtenden in januari gereserveerd, en wel 16 en 23 januari. Alle belangstellenden zijn natuurlijk van harte welkom op deze dagen! Koffiebar 't Praethuus houdt vrijdag avond (hedenavond) weer een open koffiebar-avond in het Hervormd Centrum. Het Koffiebarteam zal voor een avondvullend programma zorgen. Naast zingen en spreken is er ook een kleine verkoping ten behoeve van het evangelisatiewerk. Iedere jongere vanaf ca. 15 jaar is om 20.00 uur welkom bij de koffiebar, waar de koffie klaar staat

Dorpskrant | 1981 | | pagina 10