Geven is een gave A. VEERMAN VOOR BOEK EN PLAAT Autorijschool L. van Wensem Overwin uw angst om achter het stuur van een auto te stappen!!! Een feestelijke gebeurtenis: Sint Nicolaas kwam naar Zevenhuizen KANSKAARTEN Attentie Attentie "Zang en Kleur" REDAKTIE ADRES: 1QJ|1 Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 4e jaargang nummer 80 novem r en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653* waar ook de kopij Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle ECHTE BAKKER GERRITSEN beëdigd taxateur makelaar in onroerende goederen speciaal voor de land- en tuinbouw Dorpsstraat 200 - Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN - tel. 01802-1430 en 1413. DORPSSTR 29 ZEVENHUIZE N winkels open Burg. Klinkhamerweg 27 - Zevenhuizen Nieuw in Zevenhuizen! Autorijschool van Wensem helpt u er graag bij door het geven van enkele (herhalings-) rijlessen, (ook in een auto met automatische versnelling!) Ook geven wij elke maandagavond van 19.30-21.00 uur theorielessen aan de hand waarvan u getest wordt op uw theoretische kennis van het verkeer. Het geheel wordt afgesloten met een certificaat! Schroom niet: Pak de telefoon en Informeer, tel. 01802-1467. in deze tijd is een zuiver zakelijke opstelling van bedrijven tot hun relaties, van bedrijven tot hun medewerkers, een harde noodzaak. Maar kerstmis en de jaarwisseling vormen de gelegenheid bij uitstek om toch ook het menselijk aspect van die zakelijke verhouding te benadrukken. Door juist dan dat traditionele gebaar te maken: iets te geven. Juist nu zal dat gebaar gewaardeerd worden. Waarbij niet in de eerste plaats telt hoe diep u in de buidel tast, maar met hoeveel persoonlijke zorg u een geschenk weet te kiezen. Spijs en wijn vormen traditioneel de quintessens van het kerstgeschenk. Maar hoeveel variëteit is daar niet in? Binnen ons assortiment doet elk geschenk op z'n eigen, hoogst persoonlijke wijze recht aan de intentie van de goede gever. Een fraai verzorgde kleurenbrochure ligt voor u klaar. Eén telefoontje en hij wordt u direkt toegezonden. Of nog beter, loop even bij ons binnen, dan kunnen wij de vele mogelijkheden in een persoonlijk gesprek toelichten. Speciaalzaak in kaas - noten - wijnen fijne vleeswaren - kipspecialiteiten delicatessen ^Dorpsstraat 168 - Zevenhuizen Tel. 01802 - 1868 Dankzij de plaatselijke Middenstandsvereniging maakte Sint Nicolaas zaterdagmiddag 14 november, vergezeld van een tiental Zwarte Pieten, een vorstelijke entree in Zevenhuizen. Gelukkig werkte het weer dit jaar beter mee dan vorig jaar, waardoor honderden, volwassenen en kinderen, op de been varen om getuige te zijn van de aankomst van de bisschop uil Spanje. Omdat de Ringvaart niet breed en diep genoeg is om de stoomboot door vaart te bieden, werd gebruik gemaakt van een kajuitjacht, waarop de Sint al van ver was waar te nemen. Ondanks zijn hoge leeftijd nog fier rechtop op de voorplecht van de boot wuifde hij links en recht naar alle mensen die aan de kant van de Ring vaart stonden terwijl hij op de boot voorbijvoer. Bij de loswal, waar de Sint aan wal stapte, vergat deze niet allereerst wuivend de menigte aan beide zijden van de Ringvaart en op de ophaalbrug te groeten. Een open rijtuig stond voor de Sint gereed, waarin hij plaatsnam met enkele Pieten. Andere zwarte helpers ver spreidden zich door de Dorpsstraat om met gulle hand kruidnootjes uit te delen. Het fanfarecorps De Kleine Trompetter stond aangetreden om de Sint en zijn gevolg een warm muzikaal onthaal te bieden en vormde even later de kop van de stoet die zich over de Dorpsstraat in beweging zette. Voor het gemeentehuis wachtte bur gemeester A.v.'t Verlaat de Sint op en heette hem en zijn Pieten hartelijk welkom in Zevenhuizen, waarbij hij uiteraard de bizarre weersomstandig heden van het vorig jaar in herinne ring bracht. De kinderen lieten zich niet onbetuigd en zongen hierna, be geleid door De Kleine Trompetter, enkele bekende Sinterklaasliedjes. Omdat de Sint elders ook nog verplichtingen had (in hoeveel dorpen moest hij die dag wel niet zijn?) werd nog een laatste ronde gemaakt, waar bij ook het andere gedeelte van de Dorpsstraat in optocht werd bezocht. if at raadt u mijvader. ivel,mijn kind, iedere morgen een goed ontbijt.En minstens nog één broodmaal per dag.Goed doorbakken brood van je Echte Bakker. Zilig! RAFSODV Tot en met 5 dec. krijgt men in Zeven huizen een kanskaart voor elke tien gulden die men bij de winkeliers be steed. Zaterdagmiddag 16.00 uur sluit de bus die bij drogist Rodenburg onder de luifel staat en vindt de laatste van drie trekkingen plaats. Van maandag 30 nov. t/m vrijdag 4 dec. zijn de winkels in Zevenhuizen tot 21.00 uur geopend. Inde Kerstperiode van maandag 21 dec. t/m woensdag 23 dec. Op donderdag 24 en 31 dec. zullen de winkels om 17.00 uur sluiten. hetmsmefcka Binnenkort worden, evenals vorig jaar, Zevenhuizense en Moerkapelse zaken en bedrijven bezocht, die vorig jaar een Kerst- en Nieuwjaarswens plaatsten. Ook ditmaal is het de be doeling dat de laatste krant van het jaar een 'foto-krant' wordt. Mochten er zaken zijn, die vorig jaar door ons niet zijn bezocht, maar die toch met of zonder foto "prettige kerstdagen een een voorspoedig 1982" willen wensen, dan verzoeken wij die, hierover contact op te nemen. Tele foon drukkerij 2289, of redactie 1653. De Zevenhuizense vogelvereniging Zang en Kleur houdt dezer dagen een expositie in het dorpshuis. Deze veer tiende tentoonstelling van Zang en Kleur is een rayonexpositie. 500 vogels van diverse pluimage bevolken gedurende een vijftal dagen de Bruine zaal, die voor het publiek een drietal avonden en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur is opengesteld. Burgemeester A.v.'t Verlaat sprak woensdagmiddag een openingswoord nadat hij de fraaie zangers en zange ressen had bezichtigd. Ook overhan digde hij traditiegetrouw de bekers aan de kampioenen. Vijf keurmeesters waren dinsdag de hele dag in touw om de prijzen te bepalen, iets wat niet gemakkelijk is, en elke vogel aan een nauwkeurig onderzoek wordt onder worpen. De prijzen en inzenders staan vermeld in de catalogus, die bij een bezoek aan de expositie ter beschik king is. Vandaag (vrijdag) is men evenals zaterdag nog in de gelegen heid een bezoek te brengen. De zaal is open tussen 19.00 en 22.00 uur. Om het één en ander financieel draaglijk te maken, zijn er ook enkele attracties op de expositie. Bloemen en planten sieren het geheel op, iets waarvoor bloemist van der Heiden heeft ge zorgd. De 72 leden tellende vereniging spaarde kosten noch moeite om het geheel een aantrekkelijk schouwspel te maken. Gezamenlijk zonden de leden van Zang en Kleur 200 vogels in, terwijl de overige 300 uit plaatsen langs de IJssel komen, zoals b.v. Krimpen, Lekkerkerk, Capelle a.d. IJssel, Nieuwerkerk a.d. IJssel maar ook Moerkapelle, Bleiswijk, Wad- dinxveen, Boskoop, Bergambacht en Nieuw Lekkerland. Notaris jac. Bos verricht hedenavond (27 nov.) om 20.00 uur de trekking van de grote verloting, (eveneens ter bestrijding van de onkosten), waar voor 6000 loten a 0,50 zijn verkocht. Vandaag brachten scholieren van de vierde, vijfde en zesde klassen van de beide lagere scholen uit het dorp, onder geleide, een bezoek aan de expositie. "T't

Dorpskrant | 1981 | | pagina 1