Gemeente Zevenhuizen GEMEENTE MOERKAPELLE burgerlijke Gemeentelijke Herindeling STAND UIT DE RAAD Tijdens de raadsvergaderingen van 12 en 19 november j.l. is door de diverse raadsfracties uitvoerig aandacht besteed aan de mogelij ke herindeling van Midden Hol land, waarbij wellicht de gemeente Zevenhuizen betrokken zal wor den, omdat "hogere" overheden menen, dat gemeenten beneden 10.000 inwoners geen bestaans recht hebben. Het gemeentebestuur is van me ning dat een systematische - streeksgewijze - herindeling van gemeenten op basis van getalscri teria onder alle omstandigheden dient te worden afgewezen, omdat zo'n herindeling als sprongen in het duister moeten worden gezien. Steeds is één oogmerk genoemd, nl. de wens om een ambtelijk apparaat met een voldoende draagvlak te waarborgen. Dit is veel te beperkt. Het is onverantwoord als de rege ring en het provinciaal bestuur met de streeksgewijze herindelin gen doorgaan, zolang er niet meer kennis bestaat over de gevolgen van gemeentelijke herindelingen voor de kwaliteit van de gemeente. Elke gemeente heeft een bestaans recht, tenzij het tegendeel wordt bewezen. Er ontbreekt van rijks- en provin- ciewege nog steeds een duidelijke visie op het plaatselijk bestuur en dus op de kwaliteit van het beleid. Deze kwaliteit wordt onder meer bepaald door voorkeuren van de inwoners als cliënten van beleid. De maatstaven ontbreken om te kunnen vaststellen of de herinde ling de positie van de inwoners verbetert. Naast deze punten vindt het ge meentebestuur, dat de provinci ale- en centrale overheden eens duidelijk moeten aantonen waarin een gemeente beneden 10.000 inwoners tekort schiet in de uit oefening van taken ten behoeve van de inwoners. Nimmer is dit nog gebeurd. Ook kan niet beoor deeld worden of schaalvergroting in het belang van de inwoners is. Of het de heringedeelde gemeente financieel beter zal gaan, moet altijd nog bewezen worden. Naar de mening van het gemeente bestuur werkt een herindeling niet kostenbesparend, integendeel! Gevonden wordt dan ook, dat rijk en provincie hun geld- en energie verslindende activiteiten op dit gebied spoedig dienen te staken. Tijd en geld kunnen beter en zin voller besteed worden, zeker in deze tijd van economische reces sie. Tot zover de door burgemeester en wethouders naar voren ge brachte mening over herindeling. Eén der raadsfracties diende in middels een motie hierover in. In deze motie wordt de herindeling verworpen, maar indien de ver plichting tot samenvoeging ont staat, dan wordt een samenvoe ging van de gemeenten Zevenhui zen en Moerkapelle als enige passende vorm gezien. Deze motie werd door alle overige fracties in de gemeenteraad on dersteund. Zij werd dan ook unaniem aanvaard. De door de raad aangenomen motie luidt als volgt: De gemeenteraad van ZEVEN HUIZEN, in vergadering bijeen op 19 november 1981: OVERWEGENDE, 1. dat de gemeente Zevenhuizen als eerste wens heeft ZELF STANDIG te blijven voortbe staan; 2. dat, indien vanuit de hogere overheid het streven naar minima le omvang van 10.000 inwoners een dwingende norm zal worden, Zevenhuizen met tenminste een ander gemeente moet worden samengevoegd; 3. dat KLEINSCHALIGHEID en BEHOUD VAN HET LAN DELIJK KARAKTER normen dienen te zijn bij het ontwikkelen van herindelingsplannen in een LANDELIJK GEBIED; 4. dat bij herindeling rekening dient te worden gehouden met de bestaande vormen van samenwer king en bereidheid tot acceptatie van de herindeling door de bevol king van alle betrokken gemeen ten; 5. de deelname van de voorzitter aan de werkgroep "gemeentelijke herindeling" van de provincie Zuid-Holland op persoonlijke ti tel; 6. het feit dat aan de werkgroep geheimhouding is opgelegd; 7. dat geen bezwaar bestaat tegen deelname op persoonlijke titel aan een dergelijke werkgroep, maar dat het onwenselijk is om deel nemers aan een dergelijke werk groep te verbieden overleg te plegen met de betrokken gemeen teraden; CONSTATEERT, - dat de enige wijze waarop op vattingen van de gemeenteraad in een vroeg stadium in het overleg over mogelijke gemeentelijke her indeling kunnen worden betrok ken, bestaat uit het ter kennis brengen van het standpunt van de raad aan de werkgroep en Gede puteerde Staten van Zuid-Hol land. BESLUIT - als standpunt in te nemen dat de gemeente Zevenhuizen geen be hoefte heeft aan samenvoeging met andere gemeenten; - voorts als standpunt in te nemen, dat indien het aantal inwoners een dwingende norm omvat, die tot samenvoeging verplicht, de ge meente Zevenhuizen samenvoe ging van de gemeenten Zeven huizen en Moerkapelle als enig passende vorm ziet; - burgemeester en wethouders op te dragen dit besluit aan alle betrokkenen kenbaar te maken. Hinderwet KENNISGEVING EN BEKENDMAKING AANVRAAG Burgemeester en wethouders van Moerkapelle gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat op 10 november 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van Zijderhand Moerkapelle B.V., Ambachtstraat 2 te Moerkapelle, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een onderhoudswerkplaats t.b.v. vrachtwagen- park gelegen aan Ambachtstraat 2 te Moerkapelle. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeen tehuis ter inzage en wel tot 28 december 1981 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur; na deze dtum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 17 december 1981 om 9.00 uur op kantoor gemeentewerken, Raadhuisplein 1, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. GEBOREN: Petronella Maria, dochter van: Vers> Jacob en: Meijer, Sophia °hanna Ingetje. OVERLEDEN: van Dommele, Jacob Cornelis, op 1 november 1981 te Leiden, oud 58 jaar. ONDERTROUWD: H oogendoorn, Pieter, wonende te Bernisse en: Paul, Neeltje, wonen de te Moerkapelle. Tijdens de raadsvergadering van 17 november 1981 kwamen de volgende onderwerpen aan de orde: - de vaststelling van de verorde ning gevaarlijke stoffen en wijzi ging van de algemene politieveror dening. In deze verordening zijn onder meer bepalingen opgenomen met betrekking tot het in bezit hebben en afsteken van vuurwerk. Perso nen beneden de leeftijd van 18 jaar is het verboden op de openbare weg, op wateren in de gemeente of op enige andere voor het publiek toegankelijke plaats, vuurwerk bij zich te hebben. - de vaststelling van een nieuwe bouwverordening. - het nemen van een verkeersmaat regel voor de Kerkstraat. Het betreft het gesloten verklaren van de Kerkstraat tussen de num mers 8 en 17 voor vrachtwagens. Het zware vrachtverkeer dat door deze straat rijdt is menigmaal de oorzaak van storingen van de elec- triciteitsvoorziening. Deze storin gen zijn niet alleen hinderlijk, doch ook gevaarlijk. In eerste instantie is getracht een oplossing te vinden in een recon structie van de Kerkstraat, doch omdat dit zeer kostbaar is en meer verkeer aantrekt, is daarvan afge zien. - het aangaan van een overeen komst met de gemeente Moor drecht inzake het ophalen van huisvuil. Reeds geruime tijd wordt het huis- en bedrijfsvuil in onze gemeente éénmaal per week met beschik baarstelling van een auto van de gemeente Zoetermeer opgehaald. In het kader van het provinciale vuilafvoerplan is onze gemeente verplicht om haar vuil af te voeren middels het regio-gebied Midden- Holland. De gemeente Zoeter meer kan echter geen storingen meer kan echter geen stortingen doen bij de overstortstations in Gouda en Alphen aan de Rijn. Daarom diende gezocht te worden naar een andere oplossing. Van alle mogelijkheden, waaronder onder andere het ophalen door particuliere ondernemingen zijn begrepen, is die waarbij gebruik wordt gemaakt van een auto van de gemeente Moordrecht verre weg de geschiktste. - het wijzigen van de gemeente lijke belasting- en retributieveror deningen. Onder deze verordeningen vallen: - de reinigings- en rioolrechten. De reinigingsrechten bedragen voor 1982/7,80 per maand terwijl de rioolrechten 79,- per jaar zullen bedragen. - hondenbelasting Voor het houden van 1 hond wordt 54,- geheven en voor de tweede en volgende hond 79,- per hond per jaar. - heffing van leges - gebruik van algemene begraaf plaats - onroerend-goedbelasting Voor elke volle 3.000,- aan taxa tiewaarde van het onroerend goed zal voor de eigenaar 3,- en voor de gebruiker van het pand 2,- in rekening worden gebracht. - het garanderen van de rente en aflossing van een geldlening van 2.050.000,- aan te gaan door de Stichting Dorpshuis Moerkapel le. - het wijzigen van de Bezoldigings verordening 1978 en het toeken nen van een uitkering-ineens. - de aankoop van een woning. Het betreft de woning Herenweg ld. In verband met de ontsluiting van het nieuwe woongebied aan de westzijde van onze gemeente werd het wenselijk geacht de beschik king te krijgen over de eigendom van het pand Herenweg ld. Deze woning zal worden afgebro ken omdat men van mening is dat het uitzicht op de nieuwe kruising van de ontsluiting met de Heren weg bij een handhaving van het pand onvoldoende zou zijn. - aankoop van grond nabij de Oranjestraat. De voetbalvereniging Moerkapel le had de beschikking over drie velden, waarvan één veld gebruikt werd voor de training. Op één van deze velden is thans de nieuwe sportaccomodatie annex dorpshuis in aanbouw, zodat slechts twee velden resteren waar op dan ook getraind moet wor den. Gezien het aantal elftallen dat de voetbalvereniging telt is het nodig dat een vervangend veld beschik baar komt. Met de besturen van de voetbal en de tennisvereniging is overleg gepleegd over de uitbreiding van het sportcomplex in oostelijke richting. - verkoop van grond aan het Westland. Een bewoner van het Westland •heeft een kavel grond, groot 44 m2 aangekocht.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 3