Discobar "De Schuur dierenarts VANDALISME Politiebericht Ruiteravond Phaff b.v. heeft unieke 'bedrukkingslijn' huwelijken scheepsinrichting spuit gieterij kosten hoe het begon presentie van een artikel onder de indruk van het 'drukken' hergebruik Disco-bar De Schuur van Ben Ver burg is, voor niet ingewijden, moeilijk te vinden. Helemaal achter aan het industrieterrein ontdekten we het. Een donkerbruin houten gebouw met drie kappen, wat zomaar binnen een paar weken overeind stond. Nadat er in de gemeenteraadsverga dering van 9 juli een goedkeuring was gegeven, om op basis van een jaar contract, aan Ben Verburg 700 m2 grond te verpachten, ging er een gejuich op bij de symphatisanten van De Schuur en zeker niet in de laatste plaats bij familie Verburg aan de Zuidplasweg. Immer, hier bij vader en moeder Verburg aan huis is het alle maal een achttal jaren geleden begon nen. Zoon Ben, toen nog op school, bracht steeds vrienden en vriendinnen mee naar huis, wat voor alle partijen gezellige avonden werden. Regelma tig vonden er ook schoolfuiven plaats, doch, omdat de huiskamer hiervoor te klein was, werd er uitgeweken naar een voormalige kippenschuur, achter het huis van de fam. Verburg. Vanwe ge de gezelligheid kwamen de jongens en meisjes uit Zevenhuizen, maar ook uit Nieuwerkerk, regelmatig terug en werd de schuur het sociaal trefpunt. Voor menige ouder was het een ge ruststellende gedachte te weten dat hun zoon en of dochter de vrije zater dag of zondagavond onderdak was bij Verburg, want "vader en moeder Ver burg letten er wel op dat er geen rare dingen gebeuren". Steeds was er een vaste kern, van een veertig tot vijftigtal jongeren, terwijl er op hoogtijdagen weieens meer dan honderd naar de schuur kwamen. Er werdr plaatjes gedraaid en gedanst, maai bovenal ook wederwaardighe den itgewisseld. Nieuwe gezichten verschenen er, doordat oude beken den vrienden of vriendinnen mee brachten. Vaak ontstonden er zo contacten voor 'het leven'. Heel wat bruiloften heeft de fam. Verburg in de loop der jaren bezocht, waarvan de kiem bij hen gelegd werd. Daar de schuur nodig aan vervan ging toe was, omdat hij op instorten stond, werd in het voorjaar een begin gemaakt met de herbouw, waarvoor geen toestemming van overheidswege werd verkregen. Een handtekeningen actie, op touw gezet door vaste bezoe kers, ondervond veel sypathie en was ongetwijfeld van invloed bij het overleg dat tussen Verburg en de gemeente plaatsvond. Om zo min mogelijk geluidsoverlast te bezorgen, werd gekozen voor een plaats, ver uit de bebouwde kom, achter het indus trieterrein. Direct na de vakantie werden voorbe reidingen getroffen om zo spoedig mogelijk te kunnen gaan draaien. Door de 24-jarige Ben Verburg werd een prefab-houten gebouw gekocht, dat in enkele weken, met behulp van een corps van vrijwilligers, in elkaar stond. Voor de bouw en inrichting. mocht hij van de herenmodezaak in Zoetermeer, waar hij werkzaam is, zoveel weken met onbetaald verlof, als hij nodig dacht. "Alleen ga ik af en toe de boekhouding bijwerken", ver telt hij, als we een kijkje komen nemen naar de vorderingen. "Jammer dat het aardgas, het electra, de waterleiding en de telefoon nog niet zijn aangesloten, want zodra dat gebeurd is kan "De Schuur" open. Het is momenteel alleen nog maar een kwestie van schoonmaken". Laaien enthousiast is hij over de me dewerking die hij krijgt, niet alleen van de jongelui die tot de vaste bezoe- kersgroep behoort, maar ook over de spontaniteit en hulpvaardigheid van de ouders. "Dankzij hen is het gebouw in een week of zeven klaargekomen. Uiteraard hebben m'n vader en moeder ook heel wat steentjes bijge dragen. Kijk, m'n vader is bezig met grond verzetten", wijst hij van binnen uit naar buiten. Ook een grote machine is erbij ingezet, terwijl enkele jongeren helpen. Binnen (in de 170 m2 disco-bar) wordt er door een vrouwelijke vrijwilligster schoonge maakt en is een andere jongeman samen met Ben de laatste hand aan de inrichting aan het leggen. Stoelen en barkrukken ontbreken nog, maar het geheel oogt erg gezellig. "De dans vloer van 16 m2 moet nog bekleed worden, maar voor het overige kunnen we er zo in", stelt Ben. Ook de disco-tafel kan zo ingericht". Het wat donkere interieur doet aan een grote scheepskajuit denken. Er hangen stormlampen aan de bar, terwijl scheepstouwen en visnetten de sfeer verhogen. De fraaie bar, waaraan ben de scepter zal zwaaien, telt wel 40 bar krukken en is het hart van De Schuur. Hieraan zullen ongetwijfeld straks de laatste nieuwtjes worden uitgewisseld, door de jongelui, die volgens Ben, afkomstig zijn uit gezinnen van aller lei richtingen en maatschappelijke stromingen. "Kijk", wijst hij, een zij deur openend, "hier hebben we nog een groot terras, op het zuiden. Hier zal het op zomeravonden ongetwijfeld gezellig toeven zijn". Ben en zijn bezoekers hopen dat De Schuur op zeer korte termijn kan gaan draaien. "We hopen voor Oud en Nieuw. Dan moeten we zeker open zijn. Want het was al een traditie dat na de jaarwisseling veel jongelui en ouders naar De Schuur kwamen en nu zal dat weer het geval zijn". Het is de bedoeling dat De Schuur eerst op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag avond open is. Is er belang stelling voor andere avonden, dan zal Ben niet schromen de bar ook op een andere avond(en) open te houden. Plaats is er genoeg. "Er kunnen er zeker tweehonderd in", lacht hij. Dierenarts J.J.A. Ham uit Nieuwer kerk a.d. IJssel gaat met ingang van maandag 30 nov. spreekuur houden in het zaaltje achter cafetaria De Telstar aan de Dorpsstraat 124. Op: maandagmiddag van 13.00 tot 14.00 uur en op: woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Deze spreekuren zijn voor routine behandelingen zoals: zieke dieren, entingen, anti-loopsheid prikken etc. Voor operaties dient men zich in ver binding te stellen met de praktijk aan de Parallelweg 121, tel. 01803-2192. Spreekuren maandag, dinsdag en donderdag van 19.00 tot 20.00 uur. Woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. De landelijke rijvereniging en pony club De Eendrachtruiters houdt op zaterdag 28 nov. in Hotel Vos de jaar lijkse ruiteravond. De Zevenhuizense toneelgroep Spektakel zal op deze avond het bijzonder leuke blijspel Soubrette opvoeren. Voor degenen die over dit succesvolle stuk de lovende kritieken hebben gehoord en gelezen een unieke kans op een geslaagd 'avondje uit', ledereen is op deze avond, die besloten wordt met het traditionele ruiterbal met muziek van het 'Moonlightkwartet' hartelijk welkom. De avond begint om 20.00 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. MOERKAPELLE - In de chr. Reho- bothschool in Moerkapelle is uitge breid aandacht besteed aan het van dalisme en de zinloosheid van vernie lingen. Niet alleen op de school, ook de plaatselijke middenstand en het politiecorps deden mee aan de actie tegen vandalisme. Oud en jong wordt er in Moerkapelle d.m.v. o.a. blauwe affiches, op gewezen. Het doel van de plaatselijke actie is: Ongezond gedrag op straat bewust maken en trachten dit om te zetten in gezond gedrag. De schoolactiviteiten, zijn een belangrijk onderdeel geweest van de actie. In de klassen 4, 5 en 6 zijn er ongeveer drie weken lang twee a drie lessen per week besteed aan dit project. Ter introduc tie werd een film vertoond, waarop een klassegesprek volgde. Aan de hand van voorbeelden, waar vernie lingen hadden plaatsgevonden, werd het hoe en waarom ervan met de schooljeugd besproken. De zesde klas zette het allemaal op een rijtje: a. vandalisme uu iieuzutm en vandalis me om er beter van te worden (tactisch vandalisme). In de tweede week zijn er twee agenten op school geweest om in de klassen een praatje te houden met de kinderen en vragen die nog leefden werden uit voerig beantwoord. Tot slot werd bekeken hoe vandalisme voorkomen kan worden of zoals in de perfect verzorgde schoolkrant 'Flits' een stelling van vandalisme wordt geci teerd: "Als iedereen nu eens wat meer op zichzelf let, dan móet er wel minder vernield worden", (als variatie op de leus "Kernwapens uit Europa, te be ginnen bij Nederland). Aan dit gezegde werd toegevoegd "Vandalisme uit Moerkapelle, te be ginnen bij onszelf'. Voorkoming van vandalisme is een zaak, niet alleen van de politie, maar ook van de samen leving, dus van iedereen. Verschillende klassen hebben dit project afgesloten met een handen arbeid- of tekenopdracht (een nieuwe affiche maken, een collage maken). Phaffb. v., de Zevenhuizense fabriek waar kunststofprodukten worden vervaar- digd en bedrukt, is de eerste in de wereld, die 'niet ronde' kunststofvoorwerpen bedrukt met ultra violet drogende inkt. Deze vinding, waar heel wat uren en dagen van uitdokteren aan vooraf zijn gegaan, wekte ook buitenlandse belangstelling. Nu het zo'n succes blijkt, wat de technische staf van Phaff b.v. heeft uitgedacht, gaat de fabriek, van wie ook Phaff de machines betrekt, zelf een machine met deze nieuwe procesgang fabriceren. de en vlakke voorwerpen, waarbij bij sommige nog 'man' of'vrouw'-kracht nodig is, hetzij om de machines te bedienen, of om het verloop in de gaten te houden. Op de bovenverdie ping van de drukkerij werken alleen dames. We zien: het bedrukken van spuitbusdoppen voor een Franse afnemer, het voorbehandelen van plastic flessen onder een brander, omdat dan pas de drukinkt op de fles hecht, het bedrukken ervan en de eindcontrole. Beneden bedienen mannen de druk- machines, die volautomatisch zijn en zijn dames bezig met inpakken en inspecteren van de bedrukte pro- dukten. In de spuitgieterij programmeren eigen technice van het bedrijf de machines waaróp de kunststofverpak kingen worden gemaakt. Als korrel komt het polyethyleen (polystureen of polypropyleen) in zakken bij Phaff aan, hetwelk dient als grondstof voor de verpakkingen die door de diverse machines worden gemaakt. (Deze draaien dag en nacht door, en staan alleen in het weekeinde stil) De ver pakkingen komen tot stand door een 'matrijs' die in de machine is gemon teerd. Op één machine kunnen diver se matrijzen. Er is een eigen matrijzen- makerij, zodat de klant doorgaans zijn wens op maat ziet vervuld en zijn ontwerp bi Phaff kan worden vervaar digd. Uiteraard bestaat er ook de mogelijkheid om het ontwerp door mensen van Phaff (in overleg) te laten bedenken. "Het valt niet mee om de prijzen in de hand te houden, vanwege de steeds stijgende aardolieprijzen", horen we. "Daaraan gekoppeld zijn de kosten van de grondstoffen en de energie. 'Deze verhogingen kunnen we niet direct aan de klant doorberekenen, omdat prijzen op contract moeten worden gegeven. Vaak wordt gepro beerd om het produkt goedkoper te maken, b.v. dunner, maar soms is het op die manier helemaal niet leuk meer", aldus de heer Eindhoven. In 1962 startte de vader van de heer R. Phaff, de huidige directeur, een loon- drukkerij voor het rondom berukken van kunststofverpakkingen. In Indo nesië, was de heer Phaff sr. een grote ondernemer geweest. Hij wilde, toen Intussen heeft het Phaff een aanzien lijke besparing gegeven, niet alleen in geld, maar ook in tijd en energie. Trouwens, als deze vinding niet in het bedrijf was gedaan, dan zouden derge lijke machines voorlopig ook nog niet worden gemaakt. De kosten die met de ombouw (die in fasen gebeurde) van de drukmachine gemoeid zijn, be dragen nu ca. 60.000,-, terwijl het anders zeker 200.000,- gekost zou hebben. Daarnaast zou de machine ongeveer twee maanden afwezig zijn, waardoor men verlies in de produktie zou hebben geleden. "Het 'drukprocedé voor onronddruk' is meer toegepast", vertelt de heer G. Eindhoven, technisch bedrijfsleider, "maar de combinatie met u.v. droging is uniek". Enthousiast Vertelt hij over het salade bakje, dat, zonder dat er mensenhan den aan te pas komen, wordt bedrukt in meerdere kleuren en via de 'ultra violet-tunnel' droog in de herstapelaar komt. De machine waarop deze speciale saladebakjes van Johma bedrukt worden, draait in normale dagdienst, iedere werkdag. "Johma is een al een oude klant van ons. De aanvankelijk gebruikte, met één kleur bedrukte saladebakjes moesten worden vervangen, omdat ze te groot waren, de helft loze ruimte en de presentatie met één kleur onvol doende was. Een oplossing hiervoor zagen we niet direct, zodat we de klant verloren. Gelukkig was dat maar tij delijk, want ook het alternatief: een kartonnen verpakking voor salades, bleek geen succes. De presentatie van een artikel is heel belangrijk en daarom kwam Johma weer bij ons terug toen wij de oplossing gevonden hadden: kleinere ovale bakjes met een goed sluitend deksel, die'met meerde re kleuren konden worden bedrukt", aldus Eindhoven, die eraan toevoegt: "Het kleinere bakjes was voor ons geen punt, wel het bedrukken van een ovaal voorwerp in diverse kleuren tegelijk". In de drukkerij zien we met eigen ogen het bedrukken. Drie kleuren, die het produkt en de merknaam op de kunst stofverpakking vermelden. Alle ande re machines zijn bij Phaff alleen maar afgestemd op het bedrukken van ron- hij zich in Nederland vestigde, niet z'n lauweren rusten. Toen de kans was, is hij een drukkerijtje in Zevr huizen begonnen, nadat de gr? maalderij, die hij aankocht in Dorpsstraat, was omgebouwd. Aanvankelijk eenvoudig van opa groeide het bedrijf uit tot een drui kerij die zich verschillende dmi technieken eigen maakte, zoals: 'offs druk, hotprint, screendruk (ov- rond, konisch en vlak). Doordevr»> naar kunststofverpakkingen, al niet voorzien van bedrukkingen, het bedrijf al spoedig over, deze gehr in eigen beheer te vervaardig,. Phaff b.v. beschikt nu over een sp- gieterij en blaasafdeling met modernste machines, die een gr verscheidenheid aan kunststofprCJ dukten produceren, met als sped" teit 'dunwandige artikelen'. In een open kast in het kantoor v Phaff, in het vroegere woonhuis v de graanmaalderij, staan produktcs die vervaardigd en/of bedrukt den in het bedrijf. Het zou te ver voeren ze allemaalor noemen, omdat er ook minder bet- de verpakkingen bij zijn. De bus waar J odekoeken in zitten, woi o.a. bij Phaff gemaakt, doch deze niet bedrukt. Deze komt ons, evenii de strooibus voor hagelslag (Vei bekend voor. Dit is eveneens het get-: met 'Driehoek' zachte zeep, en bekt- de Mepal kommen en bekers. Daarnaast is er een grote sortering verpakkingen voor salades, die d- Phaff vervaardigd en bedrukt word: Het valt ons op, dat de kunstst;:' produkten toch niet zo dun zijn, tl doorgaans het geval is. De technisj bedrijfsleider hierover: "We strevs ernaar, het produkt dusdanig maken, dat het niet meteen wegge! gooid behoeft te worden, geen wr werpverpakkingen dus. Men ka: nadat de inhoud opgebruikt is, verpakking voor een ander d gebruiken. Iets, wat toch wel zekere voldoening schenkt met oog op de milieubeheersing" DONKER EN LICHT In deze donkere dagen rond Sint Kerst komt het veelvuldig voot jong en oud zonder een deugdelij verlichting in het donker fietsen. A> ouders en jongelui geeft de politie vermaning vooral met licht op te: den en regelmatig de verlichting- controleren, omdat een wielriji anders ONZICHTBAAR is voor automobilist. Het is levensgevaar Niet alleen dienen de rijwielen v" zien te zijn van een deugdelijker lichting maar ook van reflectoren reflecterende pedalen. De politie aan de verlichting van rijwielen komende tijd uitgebreid aandacht steden en zonodig verbaliserend treden. Men zij gewaarschuwd! GEVONDEN: 1 br. portemonne, br. rieten mamf met babyartikelen, grijze wollen handschoen, zw. witte poes m. vlooit band. VERLOREN: 1 gouden armbandje m. balltjes; riet; fietsmand met 2 haken (naturel); etui m. ver. bew. Puch Maxi; klei: bordeau rode 1. portemonne m. inh.; zwembroek en handdoek; zw. porte» met inhoud. 5-11: Bredeweg te Moerkapelle.® de Bredeweg vond een aanrijdil plaats toen de landbouwtractor stuurd door de heer K., terwijl door de pers. auto, bestuurd door 1 heer S. uit Gouda, werd ingehaa!' linksaf een erf op wilde rijd" Materiële schade. 10-11: Op de kruising Willem1 wachtte (op de Nrd. Dwarswjde stuurder van een pers. auto, de heer uit Moerkapelle, tot de vrachtaut over de Bredeweg gepasseerd (voorrang) om direct daarna op trekken, zonder erg in de er tijdende vrachtauto van de heer V, Waddinxveen. Een botsing was vermijdelijk. Materiële schade. 17-11: Inbraak. In de voornacht» door een winkelruit een straattegel, gooid. Zonder dat dit werd opgent door de winkelier werden 3 draagt kleuren-televisietoestellen meeget- men en een radiocassette-were. ontvanger. 17-11: Mej. V.d.K. uit Moerka reed op de Bredeweg, nabij viad^ Rijksweg 12 tegen een verkeersbo: toen zij haar stuur omgooide, te' opgemerkt te hebben dat ervoor op de weg een stilstaande auto sto- Op 20-11 reden twee personena# achter elkaar van het Nijverheids trum. De voorste auto stopte voorrang te verlenen aan het d gaand verkeer op de Zuidplasweg. er achter rijdende auto had dit te in de gaten en botste tegen de acht kant. Materiële schade.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 4