*n Stille molen maalt geen meel dekker meubelen Eerste paal voor 56 woningen KUBUSSEN ECHTE BAKKER GERRITSEN VOOR BOEK EN PLAAT DIT ALLES VOOR SPOTPRIJZEN! wetenswaardigheden over te bouwen woningen in Zevenhuizen 12 keukens zijn er al weg. Er staan er nu nog 19 die ook ZEER GOEDKOOP weg moeten! Zaterdag 30 jan. en zaterdag 6febr. zijn wij geopend van 10.00 tot 14.00 uur. Tevens LINNENKASTEN vanaf 50,- Kranen, aanrechtbiaden, spoelbakken, 6 stuks Open Haarden en enig sanitair. Tweemanspolder 15 -Zevenhuizen -tel. 01802-1944 REDAKTIE ADRES: 09 januari 1982 Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 4e jaargang nummer 84 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij Verschijnt éénmaal per veertien dagen. oplage: J.suu ex. van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle 1 ""Xj, X-N Woensdagmorgen werd door burgemeester A. van 't Verlaat de eerste paal geslagen voor 56 woningen, te weten 24 premie-A woningen (koop), 18 AT (alleenstaan/tweepersoons) woningen en vermoedelijk 14 woningwetwoningen. Voor wat de laatste woningen betreft, bestaat er nog enige onzekerheid, omdat de rijksgoedkeuring nog niet binnen was en de normen voor 1982 anders zijn dan het jaar ervoor. Het kan zijn dat goekeuring pas wordt gegeven als er bezuinigingsmaatregelen in de stichtingskosten worden getroffen. "We hopen dat de 14 woningwetwoningen toch de verwachte goed keuring krijgen", aldus de heer van 't Verlaat in een toespraak tijdens een bijeenkomst na het slaan van de paal, in Hotel Vos. Het slaan van de 'laatste' eerste paal voor een contigent woningen als bur gemeester van Zevenhuizen, ging niet van een leien dakje. Dat lag niet aan de heer v.'t Verlaat. maar meer aan het feit dat het ook echt de eerste paal en in tegenstelling tot eerdere eerste palen een betonnen paal was. Daarom behoefde de 'heier' dit keer niet in de kabine van de heimachine, maar had de taak aan een touwtje te trekken. De machine moest duidelijk nog op dreef komen. Alvorens de paal geslagen werd sprak de heer De Munnik namens bouwbedrijf Van Ostade b.v. uit Schiedam een welkomstwoord op de bouwplaats, die vanaf de Dorps straat aan de rechterzijde van de Kratonlaan ligt. In Hotel Vos sprak na de burgemeester, de heer Wissing, de architect, wiens bureau al vele malen woningen in Zevenhuizen heeft ontworpen. De heer F.v.d.Kerkhof sprak namens het Bouwfonds Ned. Gemeenten, die de 24 premie-A woningen uitgeeft. Hij overhandigde zowel burgemeester A.v.'t Verlaat, als de gemeentesecretaris, de heer. A. Vis ser en het hoofd van de Dienst Ge meentewerken, de heer LN.v.d. Torre een boek met toeristische tochten. Hij bedankte voor de voortvarende wijze waarop in Zevenhuizen beslissingen worden genomen. De AT en woningwetwoningen zullen onder beheer komen van de chr. woningbouwver. "Ons Begin". Burgemeester v.'t Verlaat vertelde dat er voor de AT-woningen ca. veertig belangstellenden zijn. Ongeveer 100 gehuwden, of plannen daarvoor heb bend, staan er op de lijst als woning zoekenden. In "West" zijn, vanaT 1970 tot op heden, 697 woningen gebouwd, ter wijl er drie in aanbouw zijn in de vrije sector, die het totaal dan op 700 bren gen. Daarbij moeten de 56, waarvoor woensdag de eerste paal werd gesla gen, nog opgeteld. De heer v.'t Verlaat concludeerde dat 35% van het totale Zevenhuizense woningenbestand van 1900 in West is gebouwd. Het ligt in de bedoeling dat er in de komende drie a vier jaar nog 198 woningen in West worden ge bouwd,- met een totaal van 954, waarna in het centrum van Zevenhui zen maximaal 60 woningen verrijzen. In het plan"Swanla", ten noorden van het Dorpshuis, langs de Swanlaweg zijn 480 woonkavels gepland en de bedoeling is daar over 4 a 5 jaar mee te beginnen, zodat er tot het jaar 2000 voldoende bouwgrond is. De huurprijzen voor de At-woningen zullen 'kaal' rond de 325,- per maand komen te liggen. De woningen be staan uit een woonkamer met open keuken en een slaapkamer. Het wor den zgn. duplexwoningen. De etage bewoner heeft bovendien een kleine bergruimte op zolder. De voorgevel van de A T-woningen Voor wat de premie-koopwoningen betreft, deze zullen ca. 146.000,- kosten, waarbij een maximale rijks subsidie te krijgen is van 11.000,-. In eerste instantie genieten eigen inwo ners en economisch gebondenen de voorkeur. Het Bouwfonds Ned. Ge meenten geeft de woningen uit. De 14 woningwetwoningen zullen onge veer even groot worden als de te bouwen premie-verkoopwoningen (als de plannen doorgaan). Je kunt geen Echte Bakker zijn. als je niet een altijd bezige, deegknedende. ovenstokende. hittebestendige bakkersbaas bent. Zo'n bakker stopt niet bij het verplichte nummertje broodbakken. Zo'n ambachtsman tracht van elk brood een meesterwerk te maken. Daar slaagt hij in omdat hij maalt om uw waardering....! m RAPSODY DORPSSTR 2Ï ZEVENHUIZEN Op zaterdag 13 februari wordt in het Dorpshuis te Zevenhuizen een kubus wedstrijd voor de Zevenhuizense be volking gehouden. De organisatie is in handen van Gert Zielhuis en Frans Schiereck. De aanvang is 11.00 uur, de zaal is evenwel om 10.00 uur al open voor de inschrijvingen. De scho len zullen worden benaderd en voor inschrijvingen zijn mogelijk door mid del van een stencil dat daar zal worden uitgedeeld. Wie zeker wil zijn van deelneming kan even een briefje in de bus van Gert Zielhuis stoppen (Burg. Boerstraat 19). Naam en leeftijd is vol doende. Vooral de leeftijd moet ver meld worden, want er zal gestreden worden in 3 categoriën, zo ongeveer van 0-11 jaar, 12-15 jaar en een groep van boven de 15 jaar. Zo ongeveer, want de wedstrijdleiding houdt zich het recht vodr om een beetje te schui ven. om de groepen ongeveer even groot te laten zijn. Het inschrijfgeld is het Oud-Hollandse bedrag van I,-. Er zal niet met grote prijzen worden gesmeten. Er zijn 3 hoofdprijzen per groep één en een aantal trootsprijzen in de vorm van kubusboekjes, ge schreven door Frans Schiereck, die er inmiddels al 6 geschreven heeft, leder een die de kubus kan oplossen kan meedoen; er zal eerst een aantal afval- rondes worden gehouden, waarna er vanzelf een aantal finalisten over blijven. Naar verluidt zal op 27 maart een gigantische kubuswedstrijd worden gehouden bij Verwey Adegeest, georganiseerd door volleybalvereni ging V&A Zevenhuizen. Deze wed strijd zal een landelijk karakter krij gen. De kubuswedstrijd op 13 februari is duidelijk voor de inwoners van Zevenhuizen en omgeving bedoeld. Oh ja. iedereen moet zijn eigen kubus meenemen, in de voorronde mag namelijk met de eigen vertrouwde kubus worden gedraaid.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 1