AKKOORD Foto Rodenburg zet uw foto's voor nauwelijks meer op briefkaart-formaat. VOOR BOEK EN PLAAT ALLE VERZEKERINGEN Kolibri wclkeop j Tuinadviescentrum Oud Verlaat galerie De Uilenzolder SUPPORTERS V&A: OPGELET! FEESTAVOND OPROEP KONINGINNEFEEST Plattelandsvrouwen Stormvliegers Verzetskruis alle zeilen worden bijgezet inrichting open huis: beroemd pianist Louis van Dijk geeft concert programma permanent 55 55 INDERDAAD A. Rodenburg kleurenfoto's A. de Jong en A. de Jong-Visser VOORJAARSBOLLEN GROENTEN- BLOEMENZAAD REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 4e jaargang nummer 87 19 maart 1982 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle Aangepast aan de landelijke omgeving verrees deze winter op het tuincentrum Oud Verlaat aan de Wollefoppenweg op een steenworp afstand van de Zeven- huizerplas, een planten- en bloemenwinkel, die voor meerdere doeleinden ge bruikt zal worden. Het gebouw bestaat uit een vijftal gebouwen, waarvan er drie onderling met elkaar een dusdanig geheel vormen, dat het binnen niet te merken is. Twee ervan zijn duidelijk hoger. Daarin bevindt zich op de bovenverdieping een expositieruimte, die permanent benut zal worden. Alle vijf de gebouwen hebben de vorm van een honingraat. Twee staan er los van het hoofdgebouw en worden gebruikt als opkweekruimte voor plantenbakken voor o.a. kantoor beplantingen. Hierin is ook een koelcabine ondergebracht, alsmede een toiletgroep. Op het moment dat wij van de Dorps krant een bezoek brachten aan het tuincentrum Oud Verlaat leek het er beslist nog niet op dat het gebouw tien dagen daarna geopend zou worden. Een grote schare mensen was bezig de laatste hand aan het bouwwerk te leggen, dat door aannemer Valken burg uit Nieuwerkerk werd gebouwd. Buitengewoon goed te spreken is eige naar H. Clasing over de electriciëns van de fa. Van Wijngaarden, waaron der enkele Zevenhuizenaren. "Des noods werken we ook 's-nachts door", lacht Clasing, die weieens meer zijn nachtrust opoffert voor z'n zaak, door b.v. binnen vier dagen heen en weer naar Portugal te rijden, waarvandaan hij niet alleen planten, maar ook (zo begrijpen we tussen de regels door) ke ramiek betrekt. De benedenverdieping zal helemaal als bloemen- en plantenwinkel wor den ingericht. Hier zal ook keramiek in alle soorten en maten tegen aan trekkelijke prijzen te koop zijn. De bovenverdieping, waar de expositie ruimte is, krijgt de naam "galerie De Uilenzolder". Met een trap aan de zij kant van het gebouw is deze te berei ken. Het is de bedoeling dat de werk stukken die hier tentoongesteld wor den, ook voor de verkoop zijn. Tel kens zal er een andere expositie wor den ingericht van wisselende kunste naars. De totale oppervlakte van de begane grond (winkel en opkweek ruimte) bedraag 250 m2, terwijl de ex positieruimte 100 m2 beslaat. Binnenhuisarchitect Chris v.d. Heu vel uit Rijsoord ontwierp de inrich ting. Omdat alleen het hoofdgebouw nog maar gereed is zal er met de offi ciële opening gewacht worden tot midden zomer, wanneer ook de tuin aanleg, het woonhuis van de fam. Clasing en de kantine voltooid zijn. ledereen kan tijdens een Open Huis op zaterdag 27 maart zelf een kijkje komen nemen en een oordeel vellen over de inrichting. Bovendien wordt iedereen vergast op een hapje en een drankje, terwijl de heer Clasing kos ten noch moeite spaarde om er een feestelijke dag van te maken. Nadat zaterdagmorgen om ca. 9.00 uur de winkel opent en de verkoop van start gaat, zullen twee bekwame pianisten een pianoconcert geven. Twee concertvleugels zullen hiervoor in de winkel worden geplaatst, waar van er één achterblijft na het Open Huis, om veelvuldig gebruikt te wor den. Clasing heeft namelijk tal van ideeën, opdat musici en muzieklief hebbers aan hun trekken komen. Evenals het kunstminnend publiek is het ook de bedoeling dat er andere culturele evenementen in het gebouw gaan plaatsvinden. Het programma voor de openingsdag is als volgt samengesteld: 10.00 uur: Pianoconcert door de pianisten F.v.d. Weiden en A. Slootmaker uit Rotter dam; 13.30 uur Optreden van de Di xieland Smoke City Band uit Man chester. (deze begint zaterdag a.s. in De Doelen een toernee door Neder land); 15.30 uur: Louis van Dijk op de piano. Vanaf 27 maart wordt er op de boven verdieping in galerie De Uilenzolder permanent geëxposeerd door kunste naars. Bij het Open Huis zullen wer ken tentoongesteld staan van 'naïeve schilderkunst' van Netty Michels uit Eindhoven, olieverfschilderijen van mevr. Guus Sundermeijer en werken van de kunstenaarsvereniging Kom in de Kring (die vroeger gehuisvest was in de tuinbouwschool in Bleiswijk, thans in Harderwijk), terwijl de heer K. Roodenburg (oprichter van Kom in de Kring) werken tentoonstelt uit eigen verzameling. RAPSODY OORPSSTR 29 ZEVENHUIZEN Peter Hovens Schielandsingel 39 Zevenhuizen - tel. 01802-1918 Zaterdag 27 maart a.s. staat er voor het le herenteam een uiterst belang rijke wedstrijd op het programma. Dit is namelijk de uitwedstrijd tegen Radius uit Gouda. Radius, dat is de ploeg van Jaap Akkerhuis (in Zeven huizen wel bekend). Deze ploeg werd door ons lein Zevenhuizen, op ^de cember 1981 verpletterend verslagen met 3-0, mede door de steun van het publiek. Na 12 december heeft V&A een inzinking gehad en Radius is in die periode regelmatig gaan winnen, van daar dat men veel van deze wedstrijd verwacht. Ook al omdat het een streekderby is tussen twee eeuwige ri valen. Met de steun van vele suppor ters zouden de V&A-heren weer een zeer goede kans maken...dus gaat de supportersvereniging georganiseerd naar Gouda. Op 27 maart vertrekken wij om 15.30 uur (half vier) per FIETS naar Gouda. We verzamelen om 15.00 uur (drie uur) bij Henk Koole. Wij re kenen op een grote opkomst en met ons ook de spelers van heren IOm de jongens in Gouda aan te moedigen moet je niet vergeten je sjaaltje (als je dat hebt), toeters, bellen, pandeksels en spandoeken mee te nemen. 27 maart vertrekken wij dus per fiets naar Gouda naar Radius tegen V&A Zevenhuizen. de supportersclub De afdeling Zevenhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt zaterdagavond 20 maart in Hotel Vos de jaarlijkse gecombineerde feest avond met de Hollandse Maatschap pij van Landbouw afd. Tuinbouw Zuidpias 3B-hoek, aanvang 20.00 uur. Opgevoerd zal worden het blijspel "Ik wil Mjoessof spreken", door toneel groep Spektakel. Het is een blijspel in drie bedrijven van Val. Katajev. De Russische schrijver Valentin Katajev heeft na de revolutie veel boe ken en enige toneelstukken geschre ven. Bij sommige valt eën mild-sati- rische en humoristische toon te beluis teren. Dat is ook het geval in dit blij spel. Een duidelijk verschil in rangen en standen komt naar voren als een eenvoudig ambtenaartje (ZeitsjeD voor zijn werk het chique dure kuur oord De Kersentuin aandoet. Hij past zich aan en wordt toegelaten, maar dan zijn de vergissingen niet van de lucht. Als daar dan ook nog een pro fessorsvrouw verblijft, die steeds op zoek is naar romantiek, dan stapelen de verwikkelingen zich op. Het stuk speelt op een zondag in het kuuroord De Kersentuin, gelegen in een buiten wijk van Moskou. De kostuums zijn door de dames zelf vervaardigd, o.l.v. mevr. P. Gouwe loos. De meubels zijn van de fa. Voor brood. Medespelers zijn: Else v.d. Mee, Wim Verwaal, Jos Magdelijns, Hennie Voorbrood, Maarten den Hollander, Riet den Hollander, Bep Hey, Frans Haaksma de Koster, Huib Paul, Ad Schuijf en Iny Schouten. Souffleuse is Jo Scheffers. Het blijspel wordt geregisseerd door mevr. Jo Huldy. Op zo'n royale Plus-Print van 10 x 15 cm. Haarscherp van kwaliteit en in sprankelende kleuren. Liefst 30% méér foto van kleinbeeld negatief voor nauwelijks méér geld. Voor alle fotovakwerk - foto van foto, foto van dia, dia-kopieën, posters Plus-Prints staan wij klaar. m Drogisterij Fotohandel Dorpsstraat 73 Tel. 01802-1366. i Op 28 maart 1982 hopen wij de dag te gedenken dat we 25 jaar geleden getrouwd zijn. Wij zijn zeer dankbaar dat we dit mogen vieren temidden van wederzijdse ouders, verdere familie, vrienden en bekenden. U kunt ons feliciteren op maandag 29 maart a.s. vanaf 20.30 uur in Hotel Vos, Dorpsstraat 60 te Zevenhuizen. 14 maart 1982 2761 AE Zevenhuizen Dorpsstraat 8 I ZEVENHUIZEN - Alle verenigingsbesturen, die op Koninginnedag weer met een kraampje in de Dorpsstraat willen staan worden uitgenodigd voor een bij eenkomst met het Oranjecomité op 24 maart om 20.00 uur in Dorpshuis Swanla Ook is het de bedoeling dat er op deze avond een nieuw Oranjecomité wordt sa mengesteld. Belangstellenden hiervoor worden eveneens verzocht op deze avond aanwezig te zijn. Hedenavond is er prijsklaverjassen in het clubgebouw van de postduiven- houdersvereniging, Zuidplasweg 2. Aanvang 20.00 uur. Iedereen welkom. POOTAARDAPPELEN Dorpsstraat Zevenhuizen 01802 De 74-jarige heer F. de Jong van de burg. Klinkhamerweg 88 is woensdag in Zwolle onderscheiden met het groot verzetskruis voor zijn actieve rol in het verzet tijdens de oorlogsjaren in Zwolle. De heer de Jong, die sinds 1952 in Zevenhuizen woont, was des tijds bedrijfsleider van de Coöp Han dels en landbouwbank in Zwolle. Tij dens een bijeenkomst in gebouw Odeon werden woensdag in totaal 80 verzetskruizen uitgereikt, waarvan 30 posthuum. De burgemeester van Zwolle, mr. G. Loopstra speldde de onderscheidingen op, in tegenwoor digheid van meer dan 300 genodigden, die allen een broodmaaltijd kregen aangeboden. Koningin Beatrix heeft in 1980 deze onderscheiding ingesteld.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 1