V A. Veerman Zevenhuizen W z.h. A Foto Rodenburg laat u uw mooiste dia's ook graag op foto ontdekken. KolibriCx' AKKOORD ALLE VERZEKERINGEN VOOR BOEK EN PLAAT Zevenhuizen neemt afscheid van burgemeester A. van Verlaat Burgemeester A. van 't Verlaat neemt afscheid van Zevenhuizen. c TOURCLUB makelaar in onroerende goederen, speciaal voor de land- en tuinbouw beëdigd taxateur Drogisterij Fotohandel A. RODENBURG kleurenfoto s avondtweedaagse Goed betaald - Algemeen Dagblad A. Tijsen - 01793-2281 55 55 INDERDAAD Peter Hovens Schielandsingel 39 Zevenhuizen - tel. 01802-1918 REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 5e jaargang nummer 93 11 Juni 1982 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle Het afscheid van burgemeester A. van 't Verlaat staat voor de deur. Ongetwij feld zal het van beide kanten met dezelfde gevoelen gebeuren: Zevenhuizen ver liest een geliefde burgemeester, die als een burgervader voor zijn gemeente was, terwijl de heer van 't Verlaat zijn geliefd dorp verlaat. "Waarom gaat u eigenlijk met uw vrouw naar een andere gemeente ver huizen?", vragen we hem, tijdens een interview, exclusief voor de Dorps krant. Welbespraakt als hij is, heeft hij geen moeite om in goed geformuleer de woorden de reden hiervan uit te leggen. "Wij hebben hier met veel ple zier gewoond. Het is een gouden tijd perk geweest waar het ontzettend fijn werken was. Daarom is het beter om deze periode af te sluiten, door te ver trekken. Als je in een gemeente blijft wonen waar geen taak voor je is weg gelegd kan dat teleurstellingen opleve ren. Per jaar heb ik hier enige honder den mensen te woord gestaan en ze ge tracht zo goed mogelijk van advies te dienen. Bovendien had ik bestuurlijk een bepaalde inbreng. Zo zou het na mijn afscheid kunnen gebeuren dat ik langs het gemeentehuis loop en als zo danig mijn opvolger voor de voeten zou lopen. Je zou kunnen volstaan met de mensen die je ontmoet, te groe ten. maar je kunt niets meer voor hen doen, want je hebt geen taak meer. Daarom is het beter om in een vreem de omgeving te beginnen. Het is de laatste fase van ons leven, waarin we niet meer deelnemen aan dé produktiè Ik hoop dat het ons gegeven is dat we nog enige jaren in gezondheid mogen genieten van deze tijd", verzucht de heer van 't Verlaat. "Verlangt u ernaar?" "Met gemengde gevoelens, soms wel, maar aan de andere kant sta ik wel stil bij het feit dat ik een mooie positie prijsgeef. Ik hoop dat het straks mee zal vallen. Het zal een tijd met vraag tekens worden", verwacht de heer van 't Verlaat. "Heeft u hobby's?" "Nee, eigenlijk heb ik geen echte hobby. M'n werk was m'n hobby, maar er zijn zoveel dingen, waar ik nooit aan toegekomen ben. Zo is er bepaalde lectuur, waar ik me in wil gaan verdiepen en we willen graag wat meer gaan reizen. En om echt vrij te zijn en te doen en laten wat je wilt is ook aantrekkelijk. Ik heb dan ook een leeftijd bereikt, waarop je het wat rus heer aan 'mag' doen". "Waarom gaat u een jaar eerder weg, met gebruikmaking van de V. U. T- regeling? "Sommigen hebben mij dat al ge vraagd. Ik heb het samen met m'n vrouw weloverwogen gedaan. Nu zeggen de mensen: "Spijtig datje weg gaat". Als je 65 wordt en niemand vindt het spijtig datje weggaat, dan is eigenlijk het besluit al te laat genomen Dat zou ook mij kunnen gebeuren, in een jaar kan veel veran deren. Stel je voor dat je tot het meu bilair gerekend kan worden. Er dreigen gevaren datje minder gaat in spelen op nieuwe ontwikkelingen en op veranderde wensen. Ik vind van mezelf dat ik daaraan tot nog toe niet geleden heb. Vaststaat dat gedurende de eerste tijd van de zittingsperiode van een nieuwe raad, het meeste ver langd wordt van politieke groeperin gen, omdat de verkiezingsprogram ma's nog vers in het geheugen liggen. Men moet zich zo goed mogelijk pro beren waar te maken. Er is voor een voorzitter van de gemeenteraad een taak weggelegd om daaraan voor een hele periode leiding te geven. Als de huidige raad nog een jaar langer was gebleven, dan was ik waarschijnlijk ook wel een jaar langer gebleven". Wat sprak u het meest aan in deze 17 jaar". "Eén van de hoogtepunten was elk jaar het Koninginnefeest. Mijn vrouw en ik genoten altijd van de aubade en het enthousiasme van het Oranjeco mité" Hij weidt hierna uit over de een drachtige samenwerking in de ge meente en de zelfwerkzaamheid van verenigingen, waardoor veel werd be reikt. "Veel gemeenten kunnen aan dit actieve verenigingsleven een voor beeld nemen", concludeert de heer van 't Verlaat trots. Het belangrijkste tijdens zijn ambtsperiode vindt hij de groei van nog geen 4000 inwoners naar 6000 inwoners. "Wat is er ge beurd: het eigen gezicht van de gemeente is gehandhaafd. ■Zevenhui zen in nooit een verstedelijkte platte landsgemeente geworden. De hele op stelling van de gemeenschap is hetzelf de gebleven. De nieuwkomers hebben op diverse wijzen gebruik gemaakt van de mogelijkheden die in Zeven huizen actief en recreatief worden ge boden. "Is er ook iets dat er niet had moeten komen in Zevenhuizen?" Hierop weet de scheidende burgerva der zo direct geen antwoord op. Onze suggestie dat van al de nieuwe dingen die er tijdens zijn ambtstermijn van 17 jaar in Zevenhuizen kwamen, de doorgaande weg er misschien niet had moeten komen (zoals enkelen vinden) wijst hij abrupt van de hand. "Twee dingen hebben bij mij in deze jaren de meeste interesse gehad, nl. de volks huisvesting en met name de krot-op ruiming en de ontsluiting van Zeven huizen. De aanleg van deze ontslui- tingsweg had niet anders gekund. Elke andere manier was destijds niet haal baar, alleen om financiële redenen. Met andere woorden: waren deze kan sen, die voor de gemeente Zevenhui zen financieel zeer voordelig zijn ge weest, niet benut, dan was de ver keerschaos, die eind zestiger jaren al bestond, toegenomen en niet opgeldst Op een gunstig tijdstip (een jaar later kon het al niet meer) werd er een nieuw verdelingsfonds in het leven ge roepen. Zevenhuizen was één van de eerste gemeenten in Zuid-Holland die in Den Haag aan de bel trok. Met be trekking tot de volkshuisvesting kan ik stellen dat de bejaarden, die in een belabberde woning woonden, aan hun trekken kwamen door de woningen aan de Schoolstraat en hef Begonia plein, terwijl er in het bejaardentehuis alleen maar tevreden gezichten te zien zijn. Je hoort van de bejaarden niet anders dan tevreden uitlatingen over de prima huisvesting die ze nu hebben, vegeleken met vroeger", benadeukt de heer van 't Verlaat. Uiteraard belanden we tijdens ons ge sprek bij de woningbouw, de scholen, het gebouw voor hulpverleningsdiens ten en andere objecten, die gedurende de 17 jaar van burgemeester A. van 't Verlaat in Zevenhuizen allemaal tot stand kwam. Uitgebreid gaan we daar niet op in, ook deden we dat niet tijdens ons ge- - overdracht van uw boerderij of tuinderij aan uw kinderen, klein en/of achterkleinkinderen; - overdracht van uw woonhuis, in bewoonde staat, (schenkingen) aan uw kinderen; - de successierechten; - de inkomstenbelasting; - de vermogensbelasting (let op dat u niet teveel betaald!) - hypotheekaanvragen; - enz. enz. Tel. (01802) 1430 en 1413 Dorpsstraat 200, postbus 2, 2760 AA Uw mooiste foto-momenten zitten vaak in een dia raampje. Laat ons eens een foto-afdruk maken van zo'n dia. Fijn om in een lijst te zetten. Leuk om een ander te verrassen. En veel kost 't niet. Voor alle fotovakwerk - foto van foto, foto van dia, dia-kopieën, posters Plus-Prints staan wij klaar. <i> 0 J i Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen Tel. 01802-1366 sprek, omdat een loto-tentoonsteliing al die veranderingen zal weergeven. Vaststaand feit is, dat er tijdens deze periode veel tot stand is gekomen in Zevenhuizen, mede dankzij onze scheidende burgemeester. Op onze vraag: "Over welke capaciteiten moet een burgemeester beschikken?" ant woordt hij dat deze "onpartijdig moet zijn en alle partijen objectief moet be naderen, met andere woorden: hij moet a-politiek handelen. Bij hem stond voorop dat alle stromingen, alle categorieën en gebieden, ook die bui ten het centrum liggen, aandacht ver dienen. Die aandacht heeft hij alles gegeven, ja zelfs meer dan dat. Hij zette er zich voor in, met heel zijn wezen. Hij toon de voor iedereen belangstelling en kent bijna de gehele bevolking bij naam. Tenslotte belanden we bij het heden: wat er in Zevenhuizen staat te gebeu ren met betrekking tot de centrum vorming. "Ik ben blij dat er sinds enige maanden een basis is om het centrum van Zeenhuizen op verantwoorde voor vervolg: zie pap. 5 Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert op dinsdag 15 en woensdag 16 juni een Avondtweedaagse op de fiets. Iedere avond een afstand van 25 km. Startplaats: café De Roerdomp, Tweemanspolder, Zevenhuizen. Starttijd tussen 18.00 en 19.00 uur. Sluitingstijd 21.00 uur. Elke avond krijgt u de routebeschrijving mee en is gedeeltelijk uitgepijld. Kosten (met verplichten herinnering) over de twee avonden: 2,- voor leden en 3,50 voor niet-leden. leuke (vakantie-)bijverdienste? GEVRAAGD: Krantenbezorger(ster) en, voor in de vakantie-weken: Parttime agent(e)- bezorger(ster) RAFS0D7 OORPSSTR 29 ZEVENHUIZEN

Dorpskrant | 1982 | | pagina 1