JADE A. Veerman Zevenhuizen L z.h. GefoujóC' uoor'H, MUufO(XfUh A. RODENBURG AKKOORD TOURCLUB ALLE VERZEKERINGEN DANSSCHOOL VOOR BOEK EN PLAAT Burgemeester A. van Gent 55 55 een aanwinst voor zevenhuizen maaltijden contacten interieur m Als u nu bij ons een volle kleurenfilm inlevert, ontvangt u een kortingsbon. En daarmee een uniek aanbod, want deze bon geeft u het recht om voor slechts ƒ7,90 uw eigen miniposter te laten afdrukken. Samen met de kortingsbon geeft u ons het pocket, instamatic of kleinbeeld negatief van de foto die u wilt laten uitvergroten. Een paar dagen later ligt uw miniposter bij ons voor u klaar. Doe het snel, want deze aktie is tijdelijk. DROGISTERIJ - FOTOHANDEL ZEVENHUIZEN zeeland- en westlandtoer 55 INDERDAAD REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 5e jaargang nummer 96 20 au9ustus 1982 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle Het Chinees-Indisch restaurant "Jade" aan de Dorpsstraat in Ze venhuizen, blijkt in een grote be hoefte te voorzien. Velen hebben sinds de opening op 19 juli de weg al weten te vinden naar dit adres. De koks in de keuken zorgen er voor dat het wachten tot het mini mum beperkt wordt; er wordt opti male service verleend. Niet alleen wordt men door één van de serveersters of door de ei genaar, de heer L. Man, vlot en vriendelijk bediend, ook de ge rechten zijn van prima kwaliteit; ja zelfs ruim voldoende om een zeer hongerige maag te stillen. Er is een keuze uit diners en uitgebreide rijsttafels, maar er staan op de menukaart ook talrijke gerechten en specialiteiten, die een volledige maaltijd zijn, desgewenst met een voor- en nagerecht. De menukaart telt maar liefst 174 gerechten, waaronder een drietal Europese en twee speciale kindermenu's, waarbij de rijst ontbreekt. Niet al leen komer er mensen om uit eten te gaan, ook de afhaalkeuken draait op volle toeren. Velen die van vakantie terugkomen, wippen eerst bij de Chinees binnen, terwijl de meesten snel weer terugkomen omdat het hen zo goed bevallen is. Ook buiten de gemeentegrenzen gaat de roem, terwijl de meeste kampeerders op de camping even eens de weg hiernaar toe vonden. Het gratis geserveerde drankje dat iedere gast, ook bij het afhaalbuf- fet, krijgt, komt erg vriendelijk over. Zoals gebruikelijk bij openingen van Chinese restaurants, nodigde eigenaar Man, ter gelegenheid van de opening van zijn zaak, zaken mensen uit voor een etentje, even als de mensen die meegeholpen hadden de verbouwing en zijn vestiging in Zevenhuizen bewerk stelligden. Van hen ontving hij diverse geschenken, die binnen kort in de zaak worden uitgestald. Een prachtig geschenk was dat van middenstanders uit de Dorps straat: een fraaie ets van Eug. van Rensberg van de molens. De heer man is over de hartelijkheid van de Zevenhuizenaren bijzonder te spreken en voelt zich al opgeno men in de Dorpsgemeenschap. Dat blijkt ook uit ons gesprek, dat we naar aanleiding van de opening van zijn restaurant hadden en waarbij we het interieur bewon derden. Het restaurant biedt plaats aan 80 personen. Midden, over bijna de gehele lengte, staan ter verleven diging van het interieur, fraaie Plantenbakken en enkele aquaria met sierlijke vissen. De gedrapeer de gordijnen geven het aan de buitenzijde een chique aanzien, terwijl het binnen erg gezellig aan doet. De wandbedekking is warm- rood, wat met de crème gordijnen en de zachtgele tafellakens, uitste kend combineert. Gelukkig ont breken de Chinese lantaarns, die sommige Chinese restaurant iets goedkoops geven. Aan de wanden hangen, ingelijst, enkele fraaie Chinese voorstellingen. De bar is donkerbruin en heeft aan de voor zijde enkele nissen, waarin de plantenbakken goed staan. De air conditioning is ronduit behaaglijk te noemen, en was het warm zomerweer, geen overbodige luxe. Rest ons nog te vertellen dat het restaurant en de afhaalkeuken van 11.00 tot 22.00 uur geopend is en dat de mogelijkheid bestaat er met groepen tot ca. 30 personen te dineren. Burgemeester A. van Gent is nu een maand burgemeester van Ze venhuizen. Omdat wij van de Dorpskrant, vanwege verblijf in het buitenland, niet bij zijn instal latie op 20 juli aanwezig konden zijn, leek het ons een goede ge dachte de inwoners pader kenrtis met hem te laten maken. Wij stel den hem daarom vijf vragen: U bent een maand burgemeester van Zevenhuizen, hoe is uw eerste indruk van Zevenhuizen en de Zevenhuizenaren? "De indruk van Zevenhuizen is van een gemeente met een eigen ka rakter, wat zeker waard is om be waard te blijven. Ik heb tot nog toe, buiten de secretarie om, zo'n 25 tot 30 mensen ontmoet. Ik heb de in druk dat ik best aarden zal". Waf heeft u het meest getroffen bij uw installatie? "De hoeveelheid mensen, on danks dat het hartje zomer was en velen met vakantie waren, met een temperatuur van 30° C. Het was een plezierige bijeenkomst waar wij gezamenlijk ons nog alles van herinneren. Het moet mijns in ziens een gemoedelijke en weinig formele bijeenkomst zijn geweest. Omdat het vakantie was hebben velen de kans gemist om met u kennis te maken. Op welke wijze zou dat alsnog kunnen gebeuren? "Die kennismaking is eigenlijk al begonnen. De afgelopen vier we ken heb ik met raadsleden en an dere mensen kennisgemaakt. Al les gaat nu weer beginnen, de va kanties zijn voorbij. Het kennis maken met de dorpsgemeenschap kost een winter, dit hoeft niet al leen uit te gaan van dorpsgenoten, het zal vooral gebeuren door het bezoeken van activiteiten. Als de scholen weer beginnen neem ik mij voor deze te bezoeken. Som mige organisaties lopen hierop vooruit door met problemen bij mij aan te kloppen. Waaruit bestonden uw eerste werkzaamheden "Deze vraag sluit eigenlijk bij de vorige aan. Contacten leggen met ambtenaren en politie en bestuur ders van buurgemeenten, waar mee je elkaar in vergaderingen treft. De ambtenaren moeten op de eerste plaats staan, want van hen krijg ik de meeste informatie, over lopende zaken. Wanneer komt u in Zevenhuizen wonen? "Rond de eerst oktober. Er moeten wat kleine veranderingen aan de woning worden verricht, aange past aan de gezinssamenstelling. r\ makelaar in onroerende goederen, speciaal voor de land- en tuinbouw beëdigd taxateur - overdracht van uw boerderij of tuinderij aan uw kinderen, klein en/of achterkleinkinderen; - overdracht van uw woonhuis, in bewoonde staat, (schenkingen) aan uw kinderen: -de successierechten; -de inkomstenbelasting; - de vermogensbelasting (let op dat u niet teveel "betaald!) - hypotheekaanvragen; - enz. enz. Tel. (01802) 1430 en 1413 C Dorpsstraat 200, postbus 2, 2760 AA (formaat 30 x 40 cm of 30 x 30 cm) Uw FotoVakman: Tourclub Zevenhuizen '80 organi seert op zaterdag 21 augustus a.s. een vrije toertocht, en wel een zeeland- en westlandtoer van 100 en 200 km. Deze toertochten zijn helemaal uitgepijld. Startplaats: café De Roerdomp, Tweemans polder, Zevenhuizen. Starttijd: 7.30-10.00 uur. Kosten voor deel name met herinnering 100 km/7,- en 200 km. 8,-. Alleen voor admi nistratie: leden gratis en niet-leden 100 km. 1,50 en 200 km. 2,50. 55 Peter Hovens Schielandsingel 39 - Zevenhuizen tel. 01802-1918 De dansscholen Joke Willem Hajee, welke hun hoofdvestiging hebben te Schiedam, zullen in het komend seizoen ook weer hun danslessen gaan verzorgen. In een groot aantal plaatsen in Zuid Hol land en Zeeland wordt al een aan tal jaren met veel succes cursus gégeven. Bijv. Nieuwerkerk a.d. IJssel, Zevenhuizen, Bodegtaven, Bleiswijk, Heinkenszand, Lew.e- dorp en Wemeldinge. Het lespak ket omvat uiteraard de ball-room dansen, zoals quickstep,.engelse wals, tango en slow foxtrot. Daar naast natuurlijk de latin american dansen, zoals de cha-cha, jive, rumba, samba en paso doble. Er zijn zowel clubs voor de jeugd als voor ouderen, gehuwden en al leenstaanden. In veel plaatsen zijn er ook 2e, 3e en 4e jaars clubs, als mede een z.g. seniorenklasse voor de heel ver gevorderden. Daar naast bevat het pakket natuurlijk voor de jeugd ook de laatste nieuwe modedansjes zodat men ook in de disco met de nieuwe trends kan meedoen. De cursus duurt een heel seizoen lang, d.w.z. 28 weken, waarna men test kan dansen. Daarnaast intro duceert de dansschool dit jaar Dance Jogging in Nederland. Spe ciaal daarvoor werd uit de U.S.A., het land waar deze vorm van dan sen in enkele maanden razend populair werd, een lerares overge vlogen naar Nederland om de in troductie en de daadwerkelijke beoefening te begeleiden. Dance Jogging is een mengeling van Beat-Ballet,.Disco Dance, Fitness training en Body Building. Daar naast zijn ook veel Jogging aspec ten in de beweging terug te vinden. RAFSODY DORPSSTR 29 ZEVENHUIZEN

Dorpskrant | 1982 | | pagina 1